Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Luna dlatego ja własnie postanowiłam zapamietac tylko to co napisalam. Bo wszystjiego nie da rady tym bardziej później w bólach.
Dziewczyny, które rodziły mówiły mi później że jak się trafi na dobrą położną to pokaże jak oddychać a jak na kijową to lipa.
Albo będzie dużo porodów i nie dadzą rady każdą rodzącą szkolić w trakcie porodu.
Ale jedno jest pewne: faktycznie przy bólach partych położna patrząc na srom jest w stanie powiedzieć kiedy należy przeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Kasienkaks- jutro zapisze sobie to na kartce i się pouczę 🙂
Idę się troszkę meżem zajmę bo ostatnio strasznie go zaniedbuje 😉
Życzę słodkich snów- przede wszystkim przespanej nocy bez bóli i ucisków ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No, ja już w domku.

Jak wróciłam to poszłam spac i pobiłam swój rekord 4,5 godziny spałam!!!
Jeśli chodzi o skurcze to jeszcze położna mi dodała że jak nie będe pewna jakie mam te skurcze to wejść po ciepły prysznic. Jak minie ból to wiadomo że to przepowiadajace bo porodowych nic nie powstrzyma 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Teraz mam napinanie brzucha bezbolesne...co 10 minut...może sie co rozkręci 😉
W czwartek w Piasecznie była burza za burzą i na porodówcw szaleństwo było 8 porodów!!!
Położne mówią że tak sie dzieje na burze i na pełnie...więc kochane przed nami burzowo sie zaczyna patrzyłam na pogodę i 16 czerwca pełnia 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziś w tym szpitalu co mam rodzic było 4 planowane cesarki plus 2 nagłe i dwa porody sn....ponoc w szpitalach norma to dwie dziennie cesarki. W piatek dostaliśmy po kawałku torta bo było 300 dziecko urodzone od początku otwarcia porodówki czyli od połowy lutego. No i musze Wam powiedziec że cały personel jest na 5-ke. Zawsze miły, pomocny i cierpliwy...pozytywnie 🙂
Leżałam z dziewczyna która 12 dni po terminie była. Od paru dni jej wywoływali i nic! Szyjka skrócona.
Miała dwie próby oksytocyna wywoływane i nic! Kompletnie!!! Wczoraj po raz 3 spróbowali tylko z żelem, i nic...przebili jej pęcherz i dopiero ruszyło. Potem jeszcze musiała chodzic chwile. Wpadała do nas i mówi że super jest, co 5 minut skurcze a prawie nic nie czuła 🤪 Rodziła 8 godzin, potem jak mi dzis powiedziała juz było baaaardzo boleśnie...skończyło sie naglą cesarka bo mały okazał sie większy niz myśleli...4400 i 62 cm ! A brzuszek był mały...No i jakieś drugie wody wylały sie zielone:/ Także nameczyla sie niemiłosiernie a i tak ja cieli...Ale jak dziś do niej poszłam to powiedziała że to jest prawda że o bólu sie po porodzie już nie myśli, jest tylko radość i ulga 🙂
W tym szpitalu po cesarce leży sie dwie godziny na pooperacyjnym, w tym samym czasie tatusie dostaja maleństwa i jeżdża z nimi wózkami po oddziale, przejęci, kręca filmy, ślą mms 😁 Mamusie potem musza leżeć plackiem 12 godzin, dziećmi zajmuja sie położne i tatusie jak chca. Faaaajnie to wygląda jak połozne im tłumacza co i jak robić. Tacy przestraszeni i dumni....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wlasnie skonczylam pakowac te zasrana torbe do szpitala 😞 i dobrze ze przyszli znajomi to sie chociaz dowiedzialam ze moj chlop nie bedzie przy porodzie bo nie bedzie mial tyle czasu poza tym nie chce zemdlec ani si e''pozygac'' i jak czegos nie bede miala w szpitalu bo sobie nie spakuje to ON MI NIE PRZYWIEZIE normalnie omal sie przy znajomych nie poryczalam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ciezarnabebe napisał(a):
wlasnie skonczylam pakowac te zasrana torbe do szpitala 😞 i dobrze ze przyszli znajomi to sie chociaz dowiedzialam ze moj chlop nie bedzie przy porodzie bo nie bedzie mial tyle czasu poza tym nie chce zemdlec ani si e''pozygac'' i jak czegos nie bede miala w szpitalu bo sobie nie spakuje to ON MI NIE PRZYWIEZIE normalnie omal sie przy znajomych nie poryczalam


NIE MARTW SIĘ TYLKO TAK GADA

A będziesz miała ogromny bukiet kwiatów i wszystko co zabraknie!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i pamietam jak zastanawialismy się czy dostaje sie koszule na cc. I tak, dostaja takie króciutkie, na troczki. Nic nie mozna jeść i pic od nocy przed dniem na cc. I jeszcze trzeba sie wymyc w takim specjalnym płynie na bazie alkoholu i ogolic brzucholki 🙂
No i musze przepakowac torbe, bo za goraco w tym szpitalu...pielucha, body bez rękawków i cienki pajacyk to max co trzeba.... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ciezarnabebe napisał(a):
wlasnie skonczylam pakowac te zasrana torbe do szpitala 😞 i dobrze ze przyszli znajomi to sie chociaz dowiedzialam ze moj chlop nie bedzie przy porodzie bo nie bedzie mial tyle czasu poza tym nie chce zemdlec ani si e''pozygac'' i jak czegos nie bede miala w szpitalu bo sobie nie spakuje to ON MI NIE PRZYWIEZIE normalnie omal sie przy znajomych nie poryczalam


Ojjj mądry jest jeszcze, poczekaj jak sie zacznie a co dopiero jak zobaczy malenstwo 🤪
Oni sa gorsi niż my kobiety heheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciezarnabebe - nie martw się tym swoim chłopem bo oni tacy poprostu są !
Napewno wszystko Ci doniesie i będzie bardziej przejęty niż TY jak już się "akcja" zacznie. Faceci udają bohaterów a tak naprawdę też się wszystkim przejmują i martwią po nocach !

Ivonka- fajnie, że się tyle dowiedziałaś o tym cc. Oklask dla CIEBIE....i dla Igi co by się nie smuciła !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasienkaks napisał(a):
Ivona 55- faktycznie z tym prysznicem , można też wziąć no spe, Jak nie przejdzie po prysznicu i no spie i będzie się nasilać to skurcze porodowe.
I nie nazywamy ich bólami, to skurcze 😁, bóle to są parte te przy końcówce.


No faktycznie o no spie tez mówiła no i tak masz racje z tymi bólami 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris25 napisał(a):
Ciezarnabebe - nie martw się tym swoim chłopem bo oni tacy poprostu są !
Napewno wszystko Ci doniesie i będzie bardziej przejęty niż TY jak już się "akcja" zacznie. Faceci udają bohaterów a tak naprawdę też się wszystkim przejmują i martwią po nocach !

Ivonka- fajnie, że się tyle dowiedziałaś o tym cc. Oklask dla CIEBIE....i dla Igi co by się nie smuciła !!!


Wiesz Doris jak to się dorwałam do informacji o wszystkim w tym szpitalu hehe jak jakis agent z wywiadu hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasienkaks napisał(a):
Ivona 55- faktycznie z tym prysznicem , można też wziąć no spe, Jak nie przejdzie po prysznicu i no spie i będzie się nasilać to skurcze porodowe.
I nie nazywamy ich bólami, to skurcze 😁, bóle to są parte te przy końcówce.



Heheeh, Kasiulla - ty się już na położną nadajesz normalnie hihi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jestescie kochane-oklask dla was ale jak jest taki madry to mam go w d... i jak juz urodze to uj mu w d... nawet mu nie napisze jak taki zajety i zapracowany!

widze ze iwona obcykana jak rasowa polozna! ja spakowalam tez szlafork jedyny jaki mam na 30 stopniowe mrozy i nie wiem czy go nie wyjac 😞 stopy mam spuchniete jakbym miala polamane 😞 a powiedzcie bierzecie zwykle figi czy tylko te siateczkowe jednorazowe majty???
dzieki doris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ciezarnabebe napisał(a):
jestescie kochane-oklask dla was ale jak jest taki madry to mam go w d... i jak juz urodze to uj mu w d... nawet mu nie napisze jak taki zajety i zapracowany!

widze ze iwona obcykana jak rasowa polozna! ja spakowalam tez szlafork jedyny jaki mam na 30 stopniowe mrozy i nie wiem czy go nie wyjac 😞 stopy mam spuchniete jakbym miala polamane 😞 a powiedzcie bierzecie zwykle figi czy tylko te siateczkowe jednorazowe majty???


Na wszelki wypadek gdzies wcisne normalne figi ale nie wiem jak u Was w szpitalu ale np tu przy tej duchocie lepiej miec tam wieksza przewiewność 😉
Szlafrok wziełam, ale nawet z torby nie wyciągałam, dziewczyny tylko jak szły na cc to ubierały na te skape koszuliny żeby tyłkami nie świecić a tak to nikt nie chodził w szlafrokach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi lekarz powiedzial ze mam wziac tylko podklady a znowu qmpela ktora tam rodzila mowila ze trzeba miec wszystko-wiec mozna sie zgubic...a ze u nas niby bez majciochow ktos tam pytal o posciel- ja nie zakladam bo chyba jest za cieplo sama spie odkryta tylko ciekawe co z tym zakazem powlekania kocyka???

kurka czerwcowka dzieki-wynikow i katty ciazy bym zapomniala 😞
a i podobno gr krwi ma byc oryginal nie ksero-nie wiem jak jest u ciebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aleksandra_W napisał(a):
Ja ide sie kapac i spac bo wczesnie musze wstac, mam wizyte z polozna o 8 rano, pewnie jak zwykle gowno mi powie..no ale zobaczymy.
milej nocki wszystkim zycze. Oby sie co wyklulo 🤪
trzymajcie sie! 😘


Spij dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ciezarnabebe napisał(a):
mi lekarz powiedzial ze mam wziac tylko podklady a znowu qmpela ktora tam rodzila mowila ze trzeba miec wszystko-wiec mozna sie zgubic...a ze u nas niby bez majciochow ktos tam pytal o posciel- ja nie zakladam bo chyba jest za cieplo sama spie odkryta tylko ciekawe co z tym zakazem powlekania kocyka???

kurka czerwcowka dzieki-wynikow i katty ciazy bym zapomniala 😞
a i podobno gr krwi ma byc oryginal nie ksero-nie wiem jak jest u ciebie


u mnie w szpitalu jest tak: na IP podczas przyjęcia i tak kserują wszystkie dokumenty i podbijają za zgodność z oryg. więc trzeba mieć oryginał, a ksero robię sama bo będzie szybciej!! karta już założona leży w szpitalu, wypełniona, starałam się wszystko przewidzieć co się da żeby formalności mnie nie wykończyły
a grupa krwi zawsze koniecznie oryginał nawet przy sobie trzeba mieć (mi kazali prawie od początku ciąży)
w nocy to i tak nie widać czy goła dupka czy przykryta 😉

Ja też spadam
Bra noc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...