Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no pas sobie tez kupie tylko kupujcie taki nie na sama gore brzucha tylko taki dłuzszy bo na allegro sa i takie i takie.dziewczyny po nich nie maja tej obwisnietej skory jak go stosuja. tylko trzeba spytac lekarza kiedy mozna. po cc napewno dłuzej a po sn to nie wiem.dowiemy sie w szpitalu.ja sobie kupie jak urodze bo sama nie wiem jaki mam rozmiar teraz 🙂
to ja tez ide do sklepiku.papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 😉
u mnie noc z ciągłymi wycieczkami na siusiu, poza tym ok 🙂 wieczorem zanim zasnęłam miesiączkowy ból i to by było na tyle 🙂
Ja kupiłam majtki ściągające poporodowe+pas, wszystko to pomaga lepiej obkurczyć się rozciągniętej skórze i macicy, ale fakt nie wolno stosować od razu po porodzie. Muszę poczytać dokładniej kiedy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry 😁.
No to zesmy odespali. Na smierc zapomnialam ze jestem umowiona na 14.00 i teraz bedziemy latac.
Ja rozstepow jeszcze nie zauwazylam, a patrzylam za pomoca lusterka tam na dole brzucha. Z tego co slyszalam to rozstepy powstaja na poczatku ciazy bo wtedy brzuszek najbardziej intensywnie rosnie i sie rozciaga, a widac je dopiero pozniej.
Ze smarowaniem jest tak ze to tez duzo zalezy od tego czy sie wczesniej smarowalo, chodzi mi o duzo wczesniej przed ciaza.
Na piersiach i brzuchu to mi widac mocno ale zyly, moze dlatego ze mam jasna skore, przezroczysta bym powiedziala. haha.

No ale trudno, cos za cos prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo, no nadrobiłam 🙂
Współczuję rozstępów- choć nie podejrzałam fotki. U mnie na szczęscie-odpukać nie ma.
Co do piwkowania mój M jak ma chęć napić sie piwka pyta sie córki czy dziś może jeszcze wypić czy ma sie wstrzymać 🙂 Wczoraj jak mu powiedziałam o czopie i wyjaśniłam co to jest biedaczek nie mógł usnąć- chyba cos nie coś zaczyna docierać tak fizycznie nie tylko teoretycznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do pasa to zapytajcie położną albo fizjoterapeutę kiedy można, bo nam zabroniła na szkole rodzenia od razu, wytłumaczyła, że pod mięśniami brzucha bezpośrednio są mięśnie macicy mniejszej i coś tam jeszcze i to trzeba najpierw ćwiczyć, a te mięśnie, które ćwiczymy poprzez "brzuszki" no i ten pas to na końcu, bo nie ma sensu zaczynać "od końca".
No ale trzeba samemu zapytać, bo może ta co u nas prowadziła zajęcia była nawiedzona?? ale u mnie tylko spojrzała jak się podnoszę z sako i pytała czy przypadkiem mi się spojenie nie rozchodzi? czy nie mam przez to bóli? i powiedziała co zrobić żeby sobie ulżyć no i pomogło 😉
dlatego jej na pewno posłucham
a pas też już "obserwuję" na allegro, tylko nie wiem co będzie z rozmiarem po porodzie, dlatego tylko obserwuję 😉 natomiast odczekam troszkę zanim zacznę go używać, pewnie skontaktuje się z nią i zapytam jakoś po porodzie

pogoda mnie wykańcza.. umyłam jakoś włosy w wannie ledwo co i teraz same się suszą więc jest przyjemniej

karetka wyje pod blokiem 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris mojemu mężowi to moj gin nic nie przepisywał, ale my mamy celibat w ciążyt, zwłaszcza teraz, więc się tym nie martwię. Ale w sumie mogł mi też dać coś do pochwy chyba?? A, nie mam siły się tym przejmować. Co do prasowania bielizny to tak nienawidzę prasowania,że sie nie zmobilizuję. Wlaśnie skończyłam walkę z żelazkiem, którą prowadziłam przez 1,5h i nie wiem, jak się nazywam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja pitole.... obiadu zrobić nie mogę bo panowie od mebli zablokowali mi kuchenkę.... no ale mam nadzieję że pójdzie im szybko.... takie fachmajstry, że nie tylko meble na wymiar robią ale mają nam podłączyć wszystkie nowe sprzęty, bo "teściowa" zostawiła tylko lodówkę starą.... no i może dobrze bo jak wybyjemy na swoje z Rafałem to będziemy mieli wyposażenie do kuchni haha

Aniu współczuje... ja też nie przepadam za prasowaniem.... chyba że pieluchy bo to prostokątne i gładkie bez falbanek i zawijasów i myk, myk i już.... 🙂

Aha i miałam jeszcze się podzielić z Wami moją fazą 🙂 jeśli lubicie rock'n'rolla to polecam zespół THE BASEBALLS... niemcy, śpiewają po angielsku rock'n'rolla, co najfajniejsze w tym zespole robią same covery znanych piosenek radiowych jak chociażby Umbrella czy Paparazzi... no ja wymiękłam 🤪 Moja Kruszynka jak słyszy ich piosenki to zaczyna się przeciągać 😁 hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malgorzatta bardzo dobrze przeczytałaś ☺️ zostawię to na głowie Rafała chyba.... ja wybrałam model i (chyba) kolor... mam nadzieję, że mają go na magazynie, że nie trzeba będzie czekać... ech... zakręcona jestem... ciągle coś mi wypadało, szpital, szkoła i dupa... opamiętałam się teraz ☺️
Butterfly właśnie miałam się Ciebie pytać.... o spacerówkę Roana Marita.... ładna one jest? rozpakowywałaś ją? bo Ty masz Roana, prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello, ja wlasnie wrocilam od poloznej....
wiec tak...ciesnienie,siku,rozmiar brzucha,tetno dzidzi i siki dobre, brak opuchniec, jedynie zylaki , wszystko ksiazkowo...a kiedy urodze? Nie wiedza...no bo przeciez usg czy fotela nikt mi nie zrobil...
Dziecko nisko i tyle! Czekalam godzine a wizyta trwala 10min...no ale co mnie najbardziej przerazilo to....to ze mam sie znowu pokazac dopiero 5 dni po terminie to moze wtedy zrobia mi masaz szyjki i dalej czekac! Oczywiscie pytalam czy to bezpieczne dla dziecka tyle czekac...bo przeciez nie wiedza jak tam lozysko dziala itp... to mi powiedzieli ze nawet 10dni mozna czekac...
No coz mnie to nie przekonalo... i bylam na spacerze, nalazilam sie w centrum handlowym po schodach i napisalam do mojego P. ze go przywiaze do lozka i nie wypuszcze dopuki nie urodze! Oczywiscie zero odpowiedzi....chlopy!
Teraz nastawie obiadek, posprzatam, znow spacer, pozniej podrzemie zeby miec sily na szalenstwa 🙃 . w miedzyczasie najadlam sie ananasa...o i zaraz herbatki z lisci malin naparze.
Boje sie przenosic ciaze...moja kolezanka ostatnio czekala tydzien az jej laskawie porod wywolaja i skonczylo sie na zielonych wodach, starym lozysku i cesarce i nieoddychajacym dziecku...ale teraz wszystko ok. Ale ja jednak boje sie tego strasznie... choc wiadomo ze jak mala nie chce wyjsc to ja jej nie zmusze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aleksandra_W dziwne faktycznie, że dopiero 5 dni po terminie masz się skontrolować.... a na usg np. nie możesz pójść gdzie indziej? żeby chociaż łożysko skontrolować?

Sobie strzeliłam fotę od góry, bo na górze nie ma rozstępów 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
macie racje, narazie bede aktywna jak sie tylko najbardziej da, a jak to nie pomoze to pojde prywatnie do ginki w dniu terminu. I najwyzej z wynikami do szpitala jakby cos sie zle dzialo- ciekawe czy je uznaja...bo tu to wszystko normalne jest dla nich...jak ostatnio poszlam do lekarza rodzinnego- jak mialam to przeklete przeziebienie...to wiecie co mi powiedzial- katar i bol gardla to alergia bo wszystko pyli, goraczka i bol miesni, zmeczenie,bol klatki - to zaawansowana ciazy...no by go chudy byk!
No ale denerwowac sie juz tym nie bede... rozpoczynam akcje przyspieszanie 🙂
oki, biore sie do roboty, do pozniej!
Magda- super fotka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...