Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dorota sorki, ze sie tak wciskam tu do Was, ale weszlam przypadkiem i chcialam pomoc...

Pracuje jako polozna i wody moga odchodzic w zmianach pozycji, zrob tak jak ci ktos poradzil zaloz wkladke...
Ja chodzilam 31h z peknietym pechrrzem, bo jak sie schylalam cos mi cieklo i bylam swiecie przekonana, ze to albo uplawy albo mloda mnie kopier po pecherzu.. jak zaczelam sprzatac drugiego dnia powtorzylo mi sie to kolejny raz no i stwierdzilam, ze warto sie przejsc na IP, tak wiec poszlam i sie okazalo, ze pecherz jest pekniety w gornym biegunie ( nie od strony szyjki a od gory i podcieka tylko w okreslonej pozycji...w sensie tak, ze bylo to odczuwalne....

Tak wiec jak wdiac szewc bez butow chodzi 🙂 hehe
mam nadzieje, ze za zle mi nie macie ,ze sie tu Wam madruje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
daj nam znac Ivi co napisza na wyniku. moze to nic takiego jak malo pijesz a woda z ciebie paruje to tez mocz jest zageszczony i ciemny.
a ja kurka coraz gorzej z tą alergia i chyba to jest taka pokrzywka wystepujaca u czesci ciezarnych pod koniec a to oznacza ze bede ja miala do porodu.... 🤢 swedzi strasznie jutro ide do ogolnego by zbadal co to. powinno juz znikac a tu lipa.mam tego wiecej.i mam dosyc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie po burzy trwała 10minut popadalo i dalej parno i pochmurnie nie ma czym oddychac normalnie mogło raz a konkretnie się wypadac.
Kasiar śliczna ta twoja malutka jak słodko śpi no i super że już was wypuścili do domku 🙂
IVI zbadaj ten mocz bo może to nie krew tylko coś z wątrąbą bądz z woreczkiem 😮kiedyś tak miałam ale za nim w ciąże zaszłam.
A mi nic nie leci żadne wody chyba i czopu też nie widzę jedynie mam uplawy albo przezroczyste albo żółtawe,białawe a do terminu porodu 11dni i nic się nie dzieje wrrrr 😠
Jedynie coś mnie dziś piersi swędzą no masakra normalnie 😞 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia tak taka pokrzywke mam.myslalam ze od czeresni ktore skubnelam wczoraj lub od perfumetki ktorej uzylam pierwszy raz.ale kurcze powinno znikac a tu lipa. rozprzestrzenia sie tylko wapno nie pomaga. kapiel w moce ziemniaczanej owczem na 2 godziny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandros mam pytanko do ciebie odnośnie puchnięcia stóp bo mi puchną te poduszki i aż bolą w zgięciach przy palcach i kostki mam spuchnięte.Ale najbardziej mi dokuczają te poduszki takie aż nabrzmiałe mam i jak chodzę boli.po nocy nie mam opuchlizny dopiero ok11-12 mi się pojawia i do wieczora to masakra coraz gorzej mówiłam gince mojej to niby ok że taki urok ciąży 🙂robiłam badania moczu i krwi i wszystko mam ok w normie.A więc pytanie moje co stosowac na te opuchnięte nogi i mam nadzieje że po porodzie ta opuchlizna zejdzie co??
Mocze nogi w letniej wodzie ale nie pomaga i mam krem chłodzacy dla ciężarnych ale pomaga na chwilę a ja już nie daję rady 😞 😞 😞aha i te poduszki od stóp dziś mi zmieniły kolor taki pasek siny mam albo czerwony leciutko 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia29 zdecydowanie obrzeki zejda po ciazy, choc niekoniecznie od razu, najcześciej po tygodniu, aczjklwiek zalezy indywidualnie od kobiety, u niektorych moze trwac do kilku tygodni...

Jesli wyniki moczu masz w porzadku, nie masz bialka w moczu, to tak jak mowi lekarka takie Twoje uroki, tymbardziej przy takich upalach. Obrzeki wynikaja z zwiekszonej ilosci krwi, a dwa mniej skutecznym odpływem krwi z zyl biodrowych. Po porodzie nadmiat zostaje przefiltrowany przez nerki i wydalonyt z moczem

Dodatkowo z ytych rzeczy co wymienilas mozesz probowac:
-jak najwiecej lezec z nogami wyzej niz powierzchnia ciala, czyli opartymi gdzies o jakies krzeselko badz cos..
-przbywac jak najmniej na słońcu 😞
- nie wykonywac meczacych prac fizycznych
- malo soli w diecie
- duzo picia wody
- rajstop sciagajacych Ci nie bede polecac, bo nie temepratura na to, ale moze komus sie to przyda 🙂
-ppeparaty chloodzace
- spac na lewym boku, bo macica nie uscika naczyn biodrowych i lepiej krew odplywa
-czesto zmieniac pozycj ciala
- no i chlodzace kapiele stop z dodatkiem olejku lawendowego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedz 🙂łap oklaska odemnie 🙂
Białka nie mam w moczu no i najlepiej się czuje z rana bo nogi mam normalne nie są spuchnięte przez noc mi schodzi opuchlizna 🙂
A z twoich rad skorzystam jutro zakupię olejek lawendowy 🙂
Jeszcze raz dzięki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale migreny dostałam! Kilkugodzinna gehenna to była dosłownie. W końcu pomogły okłady. Ale aż mnie za oczami kłuło i jakby paraliżowało lewą stronę. Normalnie szok. Niech już to się wreszcie skończy, bo ocipieję. W dodatku wyżyłam się na mężu za wszystko i aż mi głupio. W dodatku smsy w stylu "no to kiedy rodzisz?" albo "jak tam odliczanie?" doprowadzają mnie powoli do szewskiej pasji i skończy się tym, że wystosuję komuś taką wiadomość, że się więcej do mnie nie odezwie. Hormony mnie rozwalą zaraz.
Dorota ja nie należę do panikar i wizyta w spzitalu to dla mnie ostateczność, ale jakbym miała takie objawy jak Ty, to na pewno pojechałabym to sprawdzić.
Co do cellulitu to ja się ciągle łudzę, że to ten rodzaj pomarańczowej skórki, która zniknie po porodzie. Inaczej oszaleję, bo też mam tego tyle, że jak czasem założę nogę na nogę(wiem wiem, że nie jest to wskazane) to aż w łydkach mi się skóra marszczy. Fuuuuj!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja też tak mam z tym celulitem ohyda ale cóż mam nadzieje że zniknie choc trochę a potem za niego się zabiorę tzn.po porodzie 🙂Co do rozstępów to narazie na brzuchu brak jedynie mam na udach ale tam miałam pare wcześniej 🙃

Buterfly współczuję migreny ja nigdy nie miałam ale mam kumpelę co często na to cierpi masakra 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuszki !
Ale mamy do nadrobienia ! Zaraz zabieram się do czytania tylko napiszę Wam, że wróciłam od gina -byłam na usg 🙂. Moja niunia to niezła buła 😜 bo już teraz ma około 3500 kg a gin powiedział, że prawdopodobnie osiągnie 3800 a nawet 4000 kg... Jak to dobrze, że ja jednka mam mieć cc ... 😉
Pozatym wszystko o.k. Łożysko I stopień dojrzałości, ułożona główkowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorots552 - dziewczyny mają rację, z takimi objawami i takim licznikiem warto przejechać się na IP.
Butterfly - współczuję migreny, miałam około 4 miesiąca ... Masakra.
Beti - dzięki za ten link do tego guamu czy jak mu tam, ja napewno zainwestuję bo tak jak większość też mam ten ohydny cellulit.
BarbaraK- z tym kotem to i ja się powoli zaczynam z tego uśmiechać ale jak ją zobaczyłam w tym sterylnym łóżeczku to myślałam, że za ogon na żyrandolu powieszę. Mama mówi, że koty kładą się tam gdzie jest żyła wodna i kiepsko się śpi i żebym pomyślała czy łóżeczka nie przestawić - niewiem ile w tym prawdy...
Ivi - ty po barwie moczu stwierdziłaś, że masz tam krew? Jeśli tak to dziewczyny mają chyba rację - mało picia napewno ma wpływ na kolor - no i jedzenie kolorowe...No ale wiadomo- z tym nie ma żartów, lepiej sprawdzić !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doris25- no to podtuczyłaś Niunie 🙂, dobrze że cesarka bo cięzko by było takie czterokilowe dzidzi urodzić 🥴
Dorota552- na Twoim miejscu nie zastanawiałabym się i jechałabym na izbę przyjęć tym bardziej że termin na sobote!!! Daj znać kochana, bo martwie się- w końcu w ten sam dzień mamy termin! Mogłaby Martynka poczekać na Majkę 🙂
ivi1984- jutro z rana koniecznie idź do laboratorium- z tymi sprawami to nie przelewki- choć czuje że to nic poważnego ale upewnij się będziesz spokojniejsza i my też!
beti82- dzieki za namiar na GUAM prawdopodobnie się na niego skuszę po porodzie, trzeba się wziąść za siebie....! Bo niektóre kobiety jak urodzą to wogole nie zwracają uwagę na swój wygląd i strasznie się zapuszczają, wiem że dziecko pochłania duuużo czasu ale nie dajmy się zgubić!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerka, tak teraz siedzę i myśle 😞.... jednej odchodzi czop, drugiej chyba wody się sączą, trzecia, czwarta, piąta ma rozwarcie, szósta, siudma skurcze aaaa ja NIC 😠 a termin w sobotę! Już mam nerwa naprawdę!!!!!!!! żadnych objawów i uczucie jak bym miała jeszcze z miesiąc czasu chodzić!!!
MAJKA WYCHODŹ JUŻ!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj dziewczyny pojechałam oglądac wanny i kibelki i poprostu czuje sie jakbym oglądała je w całej Warszawie a nie w jednym Leroyu:/ Co chwila siadałam i juz nawet nie wchodziłam w dyskusje tylko na wszystko sie zgadzałam zeby tylko wracac ☺️
Mały mi teraz tak naciąga brzuch że łzy wyciska ale sie mimo wszystko ciesze że go tak czuje bo ostatnio przeciez tak mi stracha narobił swoją niemrawością...
Małgorzatta i Nequitia nie wiem czy jutro będziecie jeszcze na forum i czy jak bedziecie w szpitalu to czy neta będziecie miały więc jakby co to życze Wam szybkiego i bezproblemowego porodu i duuuuużo odwagi. Trzymam kciuki za Was i Wasze maluszki!!! Wracajcie zdrowe do domku jak najszybciej 😘 No i jak możecie to dajcie znać co i jak chociaz jednej smskiem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...