Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzien Dobry brzuszki 😁.
Ja mialam tragedie w nocy, o 3 rano sie polozylam tak maly dawal popalic. W sumie tak do 5 rano szalal, ale jakos byle jak zasnelam. Teraz ma czkawke znow.
Poza tym nic sie nie dzieje, czasami skurcze i klucia.

czerwcowka, jakkolwiek to zabrzmi, zazdroszcze Ci tej biegunki, bo u mnie ciezko z wyproznianiem sie, zastanawiam sie czy czegos nie wziac, bo mam, ale jestem taka przeciwna farmaceutycznym wyrobom w ciazy 🤢

ivi, cos pisalas o kichaniu a mi sie od razu filmik przypomnial 😁 😁 😁. Wlaczenie glosu, obowiazkowe 😁.
http://www.youtube.com/watch?v=FzRH3iTQPrk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam 🙂
Doris u mnie tak samo jest od wczoraj mam mocno twardy brzuch przechodzi na chwile mały się też mniej rusza ale rusza się co jakis czas czuję 🙂a jak brzuch twardy to go nie czuję ale niby tak jest i że to wszystko ok.A brzuch mi twardnieje od 30tyg z tym że w tym tyg to częściej i mocniej i na dodatek ostro mnie kłuje w pipce i boli nadal dół brzucha 😞
Może zrobi mi dziś prezent i się wykluje ale wątpie nie nakręcam się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska27 napisał(a):
Dzien Dobry brzuszki 😁.
Ja mialam tragedie w nocy, o 3 rano sie polozylam tak maly dawal popalic. W sumie tak do 5 rano szalal, ale jakos byle jak zasnelam. Teraz ma czkawke znow.
Poza tym nic sie nie dzieje, czasami skurcze i klucia.

czerwcowka, jakkolwiek to zabrzmi, zazdroszcze Ci tej biegunki, bo u mnie ciezko z wyproznianiem sie, zastanawiam sie czy czegos nie wziac, bo mam, ale jestem taka przeciwna farmaceutycznym wyrobom w ciazy 🤢

ivi, cos pisalas o kichaniu a mi sie od razu filmik przypomnial 😁 😁 😁. Wlaczenie glosu, obowiazkowe 😁.
http://www.youtube.com/watch?v=FzRH3iTQPrk


Jak możesz u siebie kupic czopki glicerynowe to polecam. Też często męcze sie z zaparciami a to daje rezultaty 😉 Tylko tez nie wolno przesadzac z braniem tych czopków. 1 na tydzień. Dziecku nie szkodzi na pewno taki czopek, bo sie wypytałam lekarza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ivona55 napisał(a):
Doris to jedź na ktg, bo jeśli mała mało ruchliwa to może byc poprostu na pogode, może spi ale moze to tez byc powiązane ze skurczami...po co masz sie martwic?



może pojadę jak m, wróci z pracy - tylko jak sobie przypomnę to wszystko o czym pisała Luna- łasce personelu, tłumaczeniu czego chce od nich, czekaniu to mi się nie chce ...
ale może warto sprawdzić co i jak żeby się nie martwić ... dzięki 😘
na poprawę humoru mam kawkę i rogalika z czekoladą, a na obiad mąż ma przywieźć ... po kebabie... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ivona, tutaj u mnie faszeruja paracetamolem i twierdza ze to jedyny srodek przeciwbolowy ktory nie szkodzi dziecku. Ja jakos nawet Nospy nie bralam, staram sie naprawde nic nie przyjmowac.
Jak wyszlam ze szpitala dostalam Movicol w proszku na wywolanie biegunki i tak lezy.
Poczekam jeszcze dzis i najwyzej wypije, bo sie tylko mecze i ewidentnie sama sie staram o hemoroidy a wolalabym zeby sie obylo 🤢.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ivona55 napisał(a):
Jak wyszło Ci ciasto? 🙂


Genialnie 😉 Dałam banany, ubiłam śmietankę 30% na sztywno, wymieszałam ją z roztopioną czekoladą i wsadziłam do lodówki. Mąż był wniebowzięty 🙂 ale oczywiście nic się nie przyznałam, że ciasto jest z deczka mało wyrośnięte. Na szczęście zakalca nie było.

Doris moje USG jest na 13:15, ale jedyne co pewnie się dziś dowiem to to, czy Mały się obrócił. A jutro dopiero wizyta u lekarza i omówienie kwestii... Dwa dni stresiura. Chociaż jak mi dzisiaj powie, że ułożył się główkowo to już wiem z góry, że do szpitala mam pójść najwcześniej 27czerwca. A jak będzie dalej miednicowo, to będę go jutro cisła na cc w przyszłym tygodniu, najlepiej w poniedziałek, żebym na weekend zdążyła wyjść, bo u nas po cc jak jest wszystko ok to leży się 4 dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris25 napisał(a):
ivona55 napisał(a):
Doris to jedź na ktg, bo jeśli mała mało ruchliwa to może byc poprostu na pogode, może spi ale moze to tez byc powiązane ze skurczami...po co masz sie martwic?



może pojadę jak m, wróci z pracy - tylko jak sobie przypomnę to wszystko o czym pisała Luna- łasce personelu, tłumaczeniu czego chce od nich, czekaniu to mi się nie chce ...
ale może warto sprawdzić co i jak żeby się nie martwić ... dzięki 😘
na poprawę humoru mam kawkę i rogalika z czekoladą, a na obiad mąż ma przywieźć ... po kebabie... 😁


Ja jak czytałam co Luna pisała to mi sie w głowie nie mieściło bo ja naprawde nie moge narazie na szpital i personel narzekac...zupełne przeciwieństwo niż u Luny...może u Ciebie tez nie będzie źle?
Doris smacznego 🙂 Ja mam obiecane wyjście do kawiarni na ciepła szarlotkę z lodami 😉 Mam nadzieje że mój P sie postara 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monia29 napisał(a):
Witam 🙂
Doris u mnie tak samo jest od wczoraj mam mocno twardy brzuch przechodzi na chwile mały się też mniej rusza ale rusza się co jakis czas czuję 🙂a jak brzuch twardy to go nie czuję ale niby tak jest i że to wszystko ok.A brzuch mi twardnieje od 30tyg z tym że w tym tyg to częściej i mocniej i na dodatek ostro mnie kłuje w pipce i boli nadal dół brzucha 😞
Może zrobi mi dziś prezent i się wykluje ale wątpie nie nakręcam się 🙂


hejka, no moja mała też dała oznaki życia, ale jakieś leniwe strrasznie...
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI URODZIN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska27 napisał(a):
ivona, tutaj u mnie faszeruja paracetamolem i twierdza ze to jedyny srodek przeciwbolowy ktory nie szkodzi dziecku. Ja jakos nawet Nospy nie bralam, staram sie naprawde nic nie przyjmowac.
Jak wyszlam ze szpitala dostalam Movicol w proszku na wywolanie biegunki i tak lezy.
Poczekam jeszcze dzis i najwyzej wypije, bo sie tylko mecze i ewidentnie sama sie staram o hemoroidy a wolalabym zeby sie obylo 🤢.


Rozumiem Cię ja tez pomimo ze lekarze mi mówili że czysty paracetamol i apap nie szkodzi nie tknęłam tego przez calutką ciążę i obym nie musiała. Ale jeśli chodzi o gliceryne to poczytaj 🙂 Każdy lekarz Ci powie że to nic nie szkodzi, a brac napisałam żeby nie za często bo chodzi o jelita zeby sie nie przyzwyczaiły do braku wysiłku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska27 napisał(a):
Butterfly
cisnij go na cc bo dzidzia juz raczej pozycji nie zmieni.


W teorii mojego pronaturalnego lekarza, dziecko może obrócić się nawet na godzinę przed porodem 😮 zajebiście po prostu. Ale tak szczerze, to ja cały czas miałam główkowe ułożenie, nagle w 36tyg. wyszło miednicowe- moja kuzynka miała to samo i w 38tyg. już dziecko było na swoim miejscu, więc może i u mnie tak być. No mam w każdym razie nadzieję, że dzisiejsze badanie będzie już wiążące i nie każe mi czekać do ostatniej chwili (choć ostatnio coś tak przebąkiwał). A w przyszłym tygodniu on idzie na urlop i wraca w połowie lipca także zostanę w ciemnej dupie i będę musiała i tak jeździć albo do szpitala albo do innego lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Doris za życzonka 🙂Smacznego Ci życzę 🙂Cieszę się że twoja Julka się ruszyła w końcu za to mój mały przestał ale na ktg nie jade dziś poczekam do jutra bo mam wizytę u ginki i wtedy się jej zapytam bo jak byłam 19maja to mówiła że mi ktg nie potrzebne jak narazie bo wszystko ok a że dzidzie się mniej ruszają to niby naturalna rzecz w tak zaawansowanej ciąży są skulone w kłębek 🙂
Ale jak cię tak niepokoi to jedz na to ktg będziesz spokojniejsza 🙂Daj znac jak byś jechała na to Ktg jak Ci wyszło.
Znowu mi wraca ból pod brzusza i to dośc mocny tak mi dziwnie promieniuje w dół 😞i w pachwiny.

Co do Luny to współczuję jej leżenia na tej kozetce normalnie wariactwo w tych szpitalach a mówią że jest niż demograficzny 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska27- ja też stronię od wszelkich leków w ciąży i nawet apapu w ciązy ani razu nie wziełam, ale dopadło mnie przeziebienie w II trym. i niestety hemeopatia poszła w ruch ale to raczej nie szkodliwe... Na te zaparcia kup sobie w aptece siemie lniane odolejone, już zmielone do eksresowego picia - jedną łyżeczkę zalewasz 3/4 szklanki wody i pijesz jak przestygnie, to jest bezproblemowe a działa, ja piję codziennie, w dodatku siemie ma omega-3 .
może śliweczki suszone sprobuj albo... czereśnie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monia29 napisał(a):

Co do Luny to współczuję jej leżenia na tej kozetce normalnie wariactwo w tych szpitalach a mówią że jest niż demograficzny 🤪


No właśnie się zdziwiłam, że takie przepełnienie, zwłaszcza, że o ile dobrze pamiętam to Luna jest w szpitalu gdzieś koło Lublina 😮 ... W środku W-wy to jeszcze rozumiem, że może być pełno ...
A wy macie jakieś inne szpitale w razie co w zanadrzu ?
Ty czerwcówka chyba na żelazną się wybierasz z tego co pamiętam ? Nie boisz się, że Cię odeślą czy masz może coś na wszelki ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sprobuje jeszcze czeresni.
Nie wiem co tutaj w aptece bedzie dostepne z tego co radzicie, bo ja przeciez nie jestem w PL.
Butterfly, nie przejmuj sie, mnie polozna tez zostawila przez urlop i wlasna ciaze. Dzis na 20.20 jestem umowiona z zastepczyni, ciekawa jestem.
Mi powiedzieli juz w 32 tygodniu ze dziecko nie zmieni pozycji, bo glowka juz sie zaklinowalo 😁.
Cholercia tam wie, ja nie wierze lekarzom. Oni czesto sami nie wierza w to co mowia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuśka ja zaparzałam sobie śliwki suszone zjadłam pare szt i popiłam troszkę tej wody tak mi pediatra kiedyś moja doradziła i przegnało że ho ho a o tym siemie lnianym co Doris pisała też słyszałam moja siostra stosuje bo ma ogromne zaparcia i jej pomaga 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska27 napisał(a):

Monia,
Wszystkiego naj naj, spelnienia marzen, zdrowego dzidziusia no i szybkiego rozwiazania :*


Dzięki Marlena 🙂 To spróbuj tych czereśni a może truskawki ze śmietaną bo mnie to też pomaga teraz i nie mam zaparc a w ogóle jak na to wody się napiję 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale wiecie co.. mnie to już chyba na głowę zaczyna padać,bo chyba coraz bardziej chcę to cc. Wcześniej absolutnie nie chciałam o tym słyszeć, a teraz jak się tak zastanawiam to już sama jestem skołowana i nawet nie wiem, na co namawiać tego mojego synka 😉 Wczoraj zadzwoniła moja mama i pierwsze co usłyszałam, to "Ania, namów tego lekarza na cc na początku przyszłego tygodnia, bo potem jest Boże Ciało i wszyscy pójdą na urlop, zostanie ich niewielu i będą chodzić wkurzeni-łącznie z położnymi". I weź sobie tu coś zaplanuj 🙂

Co do zaparć, to też czasami miewam, ale działa jabłko na czczo zapite wodą, a potem kawa.

Monia29 wszystkiego naj! Przede wszystkim- jak NAJmniej bólu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie pije kawy. Jak tak to plakalam ze za duzo nie moge (bo pilam 2 dziennie) a w 34 tygodniu tak mnie odrzucilo ze do tej pory nie pije. Dziwnie, ale co zrobic.
Sluchajcie, zaparcie to raz (dzis sprobuje cos zakombinowac, jak nie to jutro wezme movicol), a moim gorszym problemem jest zgaga. Ja sie w nocy normalnie budze tak mnie pali.
Czy wy rowniez macie problem ze zgaga??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania dziękuję 🙂
Wiecie co dziewczyny boję się że przenoszę ciąże i że zacznie się jak będzie to święto a wtedy personel jest nie miły ale pocieszam się tym że mąż będzie ze mną i mam nadzieję że mnie przyjmną do mojego szpitala że będą miejsca bo następny szpital jest 60km dalej i jeszcze jeden ok80km wtedy bym się załamała gdybym tak daleko jechac musiała 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...