Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Butterfly napisał(a):
Czerwcowka mnie też zawsze co innego i to w odstępach dwutygodniowych nawet. Ja już też pierdzielę terminy z USG. Mój lekarz i tak kieruje się tylko tym z OM jak zauważyłam. Ci lekarze to w ogóle banda... tylko, że ostatnio nawet chyba gdzieś czytałam, że jakiś szał jest i porodówki przeciążone. Więc na siłę chcą wszystko przekładać i nas męczyć niepotrzebnie. Ja jutro idę na to "decydujące" USG, a pojutrze wizyta u gina i mam zamiar mu tak nagadać, żeby nie przyszło mu nawet na myśl, żeby czekać ze mną aż sie wykończę. Jak ma być cc to niech bedzie parę dni przed terminem, a jak sn to niech mnie kontroluje na ktg regularnie, a nie- pójdzie sobie na urlop i róbta co chceta.


No to się wszystko rozstrzygnie - ciekawa jestem czy ten Twój Pawełek posłucha się mamusi czy nie ... Co do tego cc to fajne jest to, że wyznaczą Ci konkretny termin i czekasz ...
Jejku ja nie mogę uwierzyć, że we wtrorek najpóźniej zobaczę swoją 😘Julkę ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris25 napisał(a):

No to się wszystko rozstrzygnie - ciekawa jestem czy ten Twój Pawełek posłucha się mamusi czy nie ...


Doris obawiam się,że jakby zaczął mnie teraz słuchać to by korby dostał 😁 Bo ja sama już nie wiem, czego chcę. Ale zazdroszczę Ci tego spokoju- wiesz, kiedy rodzisz i już.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki TE PO TERMINIE- wiem, że mi łatwo to mówić, ale może dla waszych maluszków LEPIEJ żeby sobie posiedziały jeszcze w brzuszkach... Pomyślcie - tyle już zniosłyście to i ten tydzień po terminie dacie radę, a skoro maluchy się nie pchają na świat to znaczy, że nie są gotowe ...
Ja troszkę się stresuję, że prze tą cc moja niunia będzie wyrwana ze swojego azylu do tego brutalnego świata ... Ona napewno wolałaby żeby to była jej decyzja - kiedy ma się tu pojawić ale my nie mamy wyboru ... 😞
GŁOWY DO GÓRY i póki co - cieszcie się wolnością - pomalujcie sobie pazurki, poczytajcie książkę, obejrzyjcie ulubiony serial czy film - ZRÓBCIE COŚ TYLKO DLA SIEBIE bo już niedługo skończy się dzień dziecka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agata_j napisał(a):
Doris ja też już bym chciała tulić mojego synka 🙂 ale nie ukrywam, że boję się tej drogi, przez którą oboje musimy przejść... 🙂 ale będzie dobrze, musi być! 🙂


Agatka - mi cały czas brzmi w uszach tekst Moni29:
skoro takie pipy (znajome) dały sobie radę to jak ja mam nie dać ?!
Choć ten tekst raczej dla WAS aniżeli dla mnie to i tak został mi w głowie, więc i TY miej go w glówce !
Napewno znasz jakieś wątłe laski, które mają dzieci i żyją !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co jak co ale moja Mała jest gotowa do przyjścia na świat.... pchała się w kwietniu, pchała się w maju.... a w czerwcu już się boi, że znowu jakieś świństwa nam będą podawać.... i się zamknęła w sobie 😁 i teraz coś czuję, że skończy się to u mnie CC....

a pazurków malować nie można już teraz bo w każdej chwili można trafić na porodówkę i trzeba będzie zmywać między skurczami 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nequitia napisał(a):
Co jak co ale moja Mała jest gotowa do przyjścia na świat.... pchała się w kwietniu, pchała się w maju.... a w czerwcu już się boi, że znowu jakieś świństwa nam będą podawać.... i się zamknęła w sobie 😁 i teraz coś czuję, że skończy się to u mnie CC....

a pazurków malować nie można już teraz bo w każdej chwili można trafić na porodówkę i trzeba będzie zmywać między skurczami 🤪



może i lepiej na tym wyjdziecie obie skoro mała jest duża ?
a pazurki się zmyje ... w szpitalu też mają zmywacz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haj wszystkim Nika sliczny jest ten Twoj synus, ja dzis znowu od rana na ktg, usg itd moj lekarz stwierdzil ze ktg mu sie nie podoba i mam jechac do szpitala bo mala caly czas spi, a w szpitalu ktg ksiazkowe mala sie obudzila i szalala, hehe az mi ulzylo no ale u mojego lekarza bylam na 8 rano to Nicolka zmeczona byla po nocce 🤪 a taraz ma czkawke skarbus 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nequitia ja bym na Twoim miejscu jednak poszła po 15ym do innego szpitala i skłamała ze mało czuje ruchów. bynajmniej by Cie zostawili i sprawdzali ktg przez jakis czas a może podjeliby inną decyzję niż tamten szpital. jak z wodami płodowymi czy miałaś ilosc prawidłową? i co to znaczy ze przepływyw jescze działają? czy były bardzo dobre czy juz takie sobie? powiedzieli ci to? jak masz wyniki to skonsultuj je z jakims lekarzem jeszcze. łożysko typ III jest pod koniec ciaży, ale najważniejsze są podobno przepływy i ilość wód.a na Ktg to powinnas chodzic jak nasza Aniaruda tak czesto.
Nika aż swieczki w oczach sie ma jak patrzy sie na takiego slicznego bobaska małego.ps. nie odciagaj sobie zbyt duzo z piersi bo bedziesz miała prze....abane i pelno mleka i cały czas bedziesz musiała odciagac. gdzies to czytałam w poradach połoznej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beti82 napisał(a):
ło jaka duza bedzie dziewczynka 🙂 no widze cwłasnie ze o Ciebie bardzo dbają


jestem w szoku z opieka tutaj co prawda w pl jeszcze nie rodzilam, ale widze co piszecie to jest jakis kosmos... jedyne co mi sie nie podoba to to, ze jak w terminie nie urodze to na wywolanie dopiero 10 dni po terminie oczywiscie wtedy juz ktg dziennie 2 razy po 1 godzinie, takze kontrola jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my dzis po badaniach,mala anemia-w normie na tym etapie,brak bialka(hurrra),tetno miarowe u malutkiej,macica cwiczy opadla 5 cm!,szyjka miekka,skrocona,rozwarcie na palec-czop jest.dr nam daje gora 10 dni.no i bylaby heca,bo po tym jak wybralismy imie-okazalo sie,ze imieniny mala bedzie miec w dniu urodzin tatusia,a wyklucie najbardziej prawdopodobne na dzien ojca.juz uslyszalam od mojego-nasza dzidzia,ale JEGO corunia 🙂
spokojnego wieczoru i rzadkiego wstawania w nocy-zmykam lezec,bo nogi jak u Fiony..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beti82 napisał(a):
no widzisz a Nequite tez chca 2 tygodnie przetrzymac i nawet Ktg jej nie beda robic! ale mysle ze nie ma tak wszedzie w Polsce.mam w każdym razie taką nadzieje.



no widze widze wlasnie, ale ktg powinni jej robic przeciez jakas kontrola musi byc!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nequitia Telefon Zaufania dla kobiet
w godz.: 16.00. - 20.00
Potrzebujesz porady ginekologicznej? Zadzwoń w poniedziałek
tel 22 635 93 92
szukałam tel do gina jakiegos typu porady i to znalazlam tylko szkoda ze nie codziennie.pisało ze moznaa skonsultowac wyniki badan. wiec Nequitia jak masz te wyniki typu przepływy i ilość wód to mozesz skonsultowac co masz robic czy sa dobre czy nie.bo rozumiem ze w tym szpitalu to twoj gin był i gadał jak reszta i nie ma co do niego dzwonic.
tylko kurka dopiero w poniedziałek tam dyzur.troche poznawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!! 🙂
Zauważyłam, że o ktg gadacie, więc pytanko mam- czy mogę sobie tak po prostu pojechać do szpitala na IP, żeby mi zrobili? czy muszę coś tam nazmyślać, żeby się wzięli za mnie w ogóle? bo całą ciążę do prywatnego gina chodziłam, wizyta na 19. dopiero i się niecierpliwię i martwić zaczynam czy wszystko ok...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam ktg teraz dwa razy w tyg, wczesniej 1 na tydz.

a mi lekarka obiecała że urodzę przed czasem i już powinnam być po, więc lekarz może tylko gdybać a pewny termin to tylko jak ustalasz cesarkę, reszta to dzidziolki ustalają kiedy wyjść.
Ja miałam już nie dotrzymać do czwartku do ktg a dziś jest wtorek, wróciłam z supermarketu, zdycham i nic.. no i od rana na nogach, sprzatanie, pranie etc
dlatego już nie słucham lekarzy jak po grzebnięciu w pipce przekonują że ja to już tuż tuż i nawet się nie obejrzę hehehe pierd**enie

co do Nequity to ja jestem w szoku, mam nadzieję że masz tam jeszcze inny szpital i zgłosisz się na IP z nawet zmyślonego powodu i niech się Tobą zajmą i tak do skutku, no ale tak nie powinno być, nie tak to działa, ale tyle Ty możesz zrobić dla kontroli dobrostanu dzieciaczka

a ja przystanęłam w inglocie i kupiłam sobie 2 piękne pastelowe lakiery 😉
nie malowałam paznokci już od 2tyg bo mnie tak lekarze zapewniali że zaraz rodzę i mam nie malować, nawet kosmetyczce zabroniłam a byłam!! miałam tylko polerkę
a w dup**e mam!! zaraz odpocznę po kolacji i maluję!! a co?!

a słyszałyście o olejku rycynowym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikaanka napisał(a):
Cześć dziewczyny!! 🙂
Zauważyłam, że o ktg gadacie, więc pytanko mam- czy mogę sobie tak po prostu pojechać do szpitala na IP, żeby mi zrobili? czy muszę coś tam nazmyślać, żeby się wzięli za mnie w ogóle? bo całą ciążę do prywatnego gina chodziłam, wizyta na 19. dopiero i się niecierpliwię i martwić zaczynam czy wszystko ok...


a chcesz ktg? to chyba musisz coś powiedzieć, bo skoro mają zrobić badanie to muszą mieć powód - powiedz że słabo czujesz ruchy dziecka i tyle
nie mogą Cię zostawić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mikaanka jesli chcesz za free to nawymyslac trzeba raczej.a takto to privat. u mnie w szpitalu np kosztuje 10 zł i jest to na stronce internetowej szpitala.takto za free to lekarz Cie powinien kierowac gdzies czy do szpitala gzdie pracuje czy gdzies. trzeba sie upomniec. ja sie upomniałam bo moj to juz zakrecony jest na maxa zyje kolejnym urlopem hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Więc zobaczę, czy jest na stronce taka opcja zapisana, bo o wymyślaniu już też myślałam- no akurat to była prawda, bo drugi dzień się denerwowałam przez baaarrrrdzo słabe ruchy synka, na szczęście wierzgnął porządnie po południu, więc się uspokoiłam troszuńkę...
Czy któraś urodziła może, czy przestój po Nathanileku jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja od tygodnia na pełnych obrotach staram się być, a już szczególnie mi zależy, żeby nie przenosić, bo takie zołzy z minami profesjonalistek stwierdziły, że pierwsze dziecko przenoszę, a do tego chłopaka, to już na pewno!! ja im, że nie, bo przecież musiałam się pilnować, a one- to zobaczysz! i chcę im figę pokazać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...