Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Doris25 napisał(a):
Aniaruda -a czemu Ty masz tak często ktg ? ze wzgl. na cukrzycę ?


nie, nie przez cukrzyce tutaj poprostu tak jest im blizej terminu tym bardziej kontroluja dzidzie i mame 🙂

tutaj wogole ktg robia juz od 20 tygodnia tylko wtedy tak 2 razy w miesiacu i byly przypadki, ze cos z tetnem bylo nie tak w 5 miesiacu zrobili odrazu cc i dzidzia reszte nadrobila w inkubatorze a jak ja wyciagneli to wazyla niecale 500g sama znam jedna taka dziewczynke dzis ma 4 latka i jest calkiem zdrowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
tak byc powinno ale u nas niestety jest w kratkę. w przychodni na nfz gdzie maja ktg to połozna super zawsze robi po 35 tygodniu,mozna przyjsc nawet codziennie. ale tzreba tam chodzic chociaz pare razy do gina, a nie za fajni sa tam. w mojej przychodni nie ma ktg i lipa wiec takie rozsyłanie po szpitalach itp. tam gdzie sa prywaciarze to tez nie kazdy ma ktg, jak maja to robia a przewaznie przyjmuja bez połoznej wiec nie maja ktg ani nie obsługuja.i bez sensu jest taka wizyta.nastepnym razem trzeba sie upewnic czy wszystko jest w przychodni w ktorej prowadzimy ciaze, czy tez w prywatnym gabinecie,bo bez sensu tak latac i sie prosic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hallo laski 🙂 ja tu na chwilkę zaraz mykam lulu bo dziś jakoś dziwnie się czuję boli podbrzusze i mocno brzuch twardnieje ale nie regularnie promieniuje od góry brzucha do dołu i tam mam taki ból jak na okres 😞i tak z minutę trzyma i przechodzi to pewnie te skurcze przepowiadające co??
Dobrej nocki idę się polożyc bo jak siedzę to mnie boli brzuch na dole 😞
Ciekawe jak tam Lunaaa????

Mikaanka
też chodzę prywatnie do ginki i nie miałam jeszcze ktg robione wcale bo niby ok wszystko w czwartek mam wizyte to się zapytam o to ktg 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bo to prawda, gdyby się nie niepokoiła to by nie szła na badanie 😉

a my z mężem zrobiliśmy właśnie sernik.. pierwsze ciasto a jesteśmy razem już prawie 4 lata 😜
mała się wystraszyła miksera hehe musiałam uciekać do pokoju i zamykać drzwi
i dostałam od m. winko, takie ledwo co z alko bo 7% ale może mi poleje ze dwa łyki do kolacji 😮

nie wiem ja u was ale u nas położna zezwoliła na końcówce na rozluźnienie tak 1/4 lampki wina raz na dwa tyg się napić, ja jeszcze się nie odważyłam ale dziś sama nie wiem..
troszkę się boję

swoją drogą Nikolka chyba boksuje mamę w podwozie aż zdarza mi się krzyknąć..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja tez uważam że lepiej kontrolowac maleństwa w tych tygodniach już...ja akurat dwa razy byłam bo faktycznie mały mnie nastraszył, i to nie tylko mnie bo przeciez byłam 3 dni na obserwacji w szpitalu, naszczeście wszystko okazało sie ok ale mam zapowiedziane żeby przyjeżdżac od razu jeśli znów sie coś takiego zrobi. Więc obserwuje, i czekam do czwartku bo ponoc do wtorku to za długo i trzeba częściej kontrolowac dzidzie.
Ja dzis pojeździłam z meżem za meblami łazienkowymi, nogi mi za przeproszeniem w d... włażą, wytelepało mnie na ulicach ale przyznam bez bicia że było mi to na ręke hehe moze cos sie zacznie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laski!
co do tego KTG to wykonuje się go w uzasadnionych przypadkach (np. podejrzenia przedwczesnych skurczów lub zaburzeń czynności serca płodu), dlatego niektóre z Was nie mają go wcześniej, bo nie jest zalecane. Jak sprawdzałam kiedyś jakie badania i kiedy powinno sie robić w ciąży, to gin ma obowiązek skierować nas, o ile powyższe nie zachodzi, w 40 tyg. ciaży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja byłam u lekarz dziś na usg i badaniu, no i tak, mały 3400, ale łożysko u mnie nie jest stare.... lekarz mówi że dobrze by było żebym w czwartek urodziła.... jutro idę do niego do szpitala, na ktg, badania.... no i będziemy się umawiać co i jak z tym czwartkiem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka !
Mam info od Luny:
Hej Doris, jestem w szpitalu, leże na trakcie porodowym na dostawionej kozetce ! Mam nadzieję, że jakaś urodzi by zwolnić mi łóżko :-) bo twardo a oddziałzapchany bo z patologii ciąży tu przychodzą ciężarne ! Mam założony wolej (balon) jutro kroplówka i jak dobrze pójdzie to i może poród ! Już się nasłuchałam jęków bo 3 metry odemnie 2 babki rodziły - masakra ! Boli mnie dół brzucha i krzyż ! A jak tam inne brzuszki ? Pozdrawiam Lunaa86.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris25 napisał(a):
Hejka !
Mam info od Luny:
Hej Doris, jestem w szpitalu, leże na trakcie porodowym na dostawionej kozetce ! Mam nadzieję, że jakaś urodzi by zwolnić mi łóżko :-) bo twardo a oddziałzapchany bo z patologii ciąży tu przychodzą ciężarne ! Mam założony wolej (balon) jutro kroplówka i jak dobrze pójdzie to i może poród ! Już się nasłuchałam jęków bo 3 metry odemnie 2 babki rodziły - masakra ! Boli mnie dół brzucha i krzyż ! A jak tam inne brzuszki ? Pozdrawiam Lunaa86.


Nie no jakaś masakra!!! Jakbym o szpitalu z PRLu słyszała 😮 Biedna Luna takie warunki ale chociaz działają!!! Jeeeny moze juz jutro dziewczyna urodzi 🤪
Doris pozdrów ją od nas!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nequitia napisał(a):
Iga a Twój lekarz nie dał Ci skierowania na oddział czy coś? bo przecież termin miałaś 6!! 😮 to nie tylko u mnie tacy zajebiści Ci lekarze?


kochana nie tylk twoi! mi powiedzial ze moze nawet i do 23go bede czekac na skierowanie na wywolanie-czujecie bluesa??? wszyscy mowia zebym go olala i pojechala sama na ip po 10 dniach od terminu zeby nic nie naknocic ale ja juz nic nie wiem ja juz nawet skurczy nie mam i cos mi sie leje uj wie co...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Luna napisała:
Dzięki wielkie ! Przedemną ciężka nocbo leże na sali gdzie dziewczyna ma małe skurcze więc pewnie w nocy urodzi ! Światła jak na ojomie także nie ma mowy o spaniu ! Ale myślę o mojej niuni i zniosę wszystko dla niej.Buźka !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ciezarnabebe napisał(a):
Nequitia napisał(a):
Iga a Twój lekarz nie dał Ci skierowania na oddział czy coś? bo przecież termin miałaś 6!! 😮 to nie tylko u mnie tacy zajebiści Ci lekarze?


kochana nie tylk twoi! mi powiedzial ze moze nawet i do 23go bede czekac na skierowanie na wywolanie-czujecie bluesa??? wszyscy mowia zebym go olala i pojechala sama na ip po 10 dniach od terminu zeby nic nie naknocic ale ja juz nic nie wiem ja juz nawet skurczy nie mam i cos mi sie leje uj wie co...



Ty dziewczyno jedź lepiej do jakiegoś innego szpitala !
Może to wody Ci się sączą ? To tym bardziej jedź na IP !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej,
Ja własnie po wizycie. W dupe, myślałam że powie, że lada dzień urodzę a tu lipa.
Szyjka się zmiękczyła ale do porodu jeszcze hoho. Najważniejsze że mała rośnie, teraz ma 2500kg.
Gin powiedział, że mogę urodzić równie dobrze na początku lipca 😠
teraz wywołanie porodu jest całkiem bezpodstawne, bo natura nie daje zadnych sygnałów. Dziecko trafiłoby do inkubatora a sam poród pewnie skończył by się cesarką
We wtorek za tydzien mam wizyte i wtedy może mi załozy własnie ten balonik itd.i oceni co dalej robimy.
Małgorzatta moje dzisiejsze badanie było troche bardziej bolesne niż inne. Troszkę mi wymasował szyjke ale tylko troszeczkę bo nie miał tam miejsca. Ale też nie czuję się najlepiej. 😞
Iga Ty tez już kurcze przetrzymana jesteś zdrowo, podziwiam Cię za cierpliwość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! 🙂
Ehhh widzę, że i w Polsce z wywołaniem się nie spieszą... niby prawidłowa ciąża może trwać do 42 tygodni... ale moja koleżanka przenosiła 2 tyg, wywołali jej po tych 2 tygodniach i wody były już zielonkawe... bez sensu nie rozumiem po co tak czekać... ok tydzień, ale dwa?????? 😮
dla nich to bez różnicy, a dla ciężarnej o wiele mniej stresu... więc gdzie tu logika 🤢
szkoda gadać, tylko przez tych patałachów w szpitalach kobieta się stresuje, co na pewno nie przyspiesza porodu, a wręcz go odwleka, ale weź tu się zrelaksuj... wrrrrrrrrr

Biedna ta nasza Lunaa, na kozetce.... i weź gdzie tu akcja rodzić po ludzku?? dobrze chociaż że może już jutro bedzie po wszystkim...
Iga kurna felek może to wody zaczęły się sączyć? jak ciekną bez ustanku to bardzo możliwe, moje koleżanka tak miała... obserwuj gatki 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...