Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

aneczkare22 napisał(a):
... Mam pyatnie do was,bo od wczoraj mysle.Jak byłam na tym USG 4d,to mały miał badany fałd karkowy i wyszedł 2,45 mmm,czy myślicie że jest ok??
A w którym to było tygodniu ciąży ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Foga napisał(a):
Kurcze, jakiegoś doła mam dziś..... Nie mogę się uspokoić przed tą ponowna cytologią.... A na dodatek zaczęłam myśleć o tej przezierności karkowej.. Mi ogólnie gin podczas zwykłego usg powiedział, ze jest w normie, ale jakoś specjalnie się temu nie poświęcał. Nawet co dziwne nic nie mówi podczas wizyt o badaniu połówkowym... Chyba tę środową wizytę u specjalisty od usg wezmę za badanie połówkowe... Niby nie narzekam na mojego gina, ale jak go o coś sama nie spytam, to on też sam nie powie... I za co mu płace 120 za wizytę???? Naprawdę zaczynam myśleć że brak mi takiego kompleksowego gina i takiego, na którym mogę polegać... i bezgranicznie mu ufać...



Spokojnie Foga...
Mój ginekolog nie należy do miłych i przyjemnych. Zazwyczaj mało mówi, nic nie wyjaśnia,a jak nie dopytam to nie wiem..Jak bada na fotelu też nie jest super delikatny, ale to wszystko huk bo on ujżał w 10tyg moją rozwartą i skróconą szyjkę i zadecydował ekspresowo o szwie okrężnym, który uratował życie mojego maleństwa.
Ogólnie jest kolesiem, który pomimo że nie jest jakoś super przyjemny ma zarąbistą opinię cudotwórcy i ma dużo klientek...
Tak,że wiesz ja sama jak byłam w pierwszej ciąży miałam suuper wygadanego i przyjemnego gina który wszystko wyjaśnił wytłumaczył i w ogóle cud malina, a nie dojrzał zagrożenia i poroniłam w 13 tygodniu...
Więc po tamtej sytuacji pieprzę że nie jest super delikatny i wylewny, ważne że dba i przepisuje mi odpowiednie leki i stosuje metody, które doprowadziły mnie i dzidziusia póki co do półmetka i mam nadzieję,że doprowadzą szczęśliwe do porodu w terminie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Foga napisał(a):
Kurcze, jakiegoś doła mam dziś..... Nie mogę się uspokoić przed tą ponowna cytologią.... A na dodatek zaczęłam myśleć o tej przezierności karkowej.. Mi ogólnie gin podczas zwykłego usg powiedział, ze jest w normie, ale jakoś specjalnie się temu nie poświęcał. Nawet co dziwne nic nie mówi podczas wizyt o badaniu połówkowym... Chyba tę środową wizytę u specjalisty od usg wezmę za badanie połówkowe... Niby nie narzekam na mojego gina, ale jak go o coś sama nie spytam, to on też sam nie powie... I za co mu płace 120 za wizytę???? Naprawdę zaczynam myśleć że brak mi takiego kompleksowego gina i takiego, na którym mogę polegać... i bezgranicznie mu ufać...



ja juz kiedys pisalam o moim.jest ok i mam do niego zaufanie, ale wg niego usg polowkowe robi sie kolo 32 tyg 😮 😮 😮 i opowiada mi o jakis amerykanskich naukowcach ktorzy badaja czy usg nie szkodzi, i ze na razie nic jeszcze z tych badan nie wyniklo ale nigdy nic nie wiadomo. a ze na usg i tak musze gdzie indziej chodzic bo u niego w gabinecie nie ma wiec sie na wlasna reke zapisalam i poszlam... teraz w przyszlym tyg zamierzam isc do pani doktor do ktorej moma mama chodzi... na wszelki wypadek skonfrontowac opinie mojego lekarza... na pewno to nie zaszkodzi... zaufanie zaufaniem ale sprawdzic nie zaszkodzi...moze tez sie zapisz do innego lekarza i jak potwierdzi opinie Twojego to bedziesz miala jasnosc....

😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Dziewczynki

Aneczkare- moja Mała miała przezierność karkową mierzoną w 12tc i wtedy miała NT-1,4mm a teraz na połówkowym nie wiem czy lekarka zmierzyła i mi nie powiedziała czy nie mierzyła.
Wiem, że w drugim trymestrze są inne normy, ale nie wiem jakie 😞

Foga- nie przejmuj się, niektórzy lekarze tak mają, że nie wchodzą w szczegóły, obejrzą malucha, pomierzą i powiedzą tylko,że wszystko jest w normie. Bo nie wszystkie mamusie wiedzą co jest co i wystarczy im taka informacja. A że my jesteśmy dociekliwe i dobrze poinformowane to już inna sprawa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Foga napisał(a):
Kurcze, jakiegoś doła mam dziś..... Nie mogę się uspokoić przed tą ponowna cytologią.... A na dodatek zaczęłam myśleć o tej przezierności karkowej.. Mi ogólnie gin podczas zwykłego usg powiedział, ze jest w normie, ale jakoś specjalnie się temu nie poświęcał. Nawet co dziwne nic nie mówi podczas wizyt o badaniu połówkowym... Chyba tę środową wizytę u specjalisty od usg wezmę za badanie połówkowe... Niby nie narzekam na mojego gina, ale jak go o coś sama nie spytam, to on też sam nie powie... I za co mu płace 120 za wizytę???? Naprawdę zaczynam myśleć że brak mi takiego kompleksowego gina i takiego, na którym mogę polegać... i bezgranicznie mu ufać...

Foga pewnie pogoda Cię dołuje ..też tak mam w chmurzaste dni 🤢 Co do przezierności karkowej to mi to lekarz dokładnie wyjaśnił... Powiedział że lekarze tak strasznie poważnie nie traktują tego badania bo to jest przypuszczalny wynik..Tzn. nie można być na 100% pewnym nigdy wiec pewnie dlatego tak do tego Twój lekarz podszedł...co innego połówkowe..trzeba sprawdzić dokładnie i zobaczysz napewno sie do tego przyloży 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneczka Julia miała w 12 tygodniu 1,06mm fałd karkowy, teraz w 20 tygodniu około 5mm. Wiem, że lekarz zmierzył mi teraz w 20 tc ten fałd bardzo celowo, bo odkrył tą pepowine dwunaczyniową.
Ale Eleeza ma 100% racji przy tych pierwszych pomiarach są inne normy, potem w dalszych tygodniach inne.

Hihi Eleeza dziękuję, że jesteś moją wróżką 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crazzzyyy tak naprawdę żadne badania wykonywane w ciąży nie dają 100% pewności. Wczoraj w tej klinice ta pani droktor usiłowała bym to zrozumiała, że nawet jak ciąża jest idealna itp, i wszystkie badania cudne, może sie zdarzyć coś czego nie da sie wykryć.
Także jak dla mnie badanie przezierności karkowej jest ważne, bo w sumie na jego podstawie potem robi się test Pappa itd. I ono pokazuje czy jesteśmy w grupie ryzyka czy nie. Żadne z badań nie odpowiada na pytanie czy dziecko jest chore (no poza wadami widocznymi gołym okiem).


No ale pogadajmy o przyjemnych rzeczach 🙂 Pati znalazłaś coś dla dzidziusia ? 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Aneczka Julia miała w 12 tygodniu 1,06mm fałd karkowy, teraz w 20 tygodniu około 5mm. Wiem, że lekarz zmierzył mi teraz w 20 tc ten fałd bardzo celowo, bo odkrył tą pepowine dwunaczyniową.
Ale Eleeza ma 100% racji przy tych pierwszych pomiarach są inne normy, potem w dalszych tygodniach inne.

Hihi Eleeza dziękuję, że jesteś moją wróżką 🙂


Polecam się na przyszłość 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdalena20 mam na imie Ewa .... 🙂 marta-lion masz rację...dla mnie to jest niesamowite samo to że dzidzie mozna podejrzeć w brzuszku 😆 co do badan genetycznych to pewnie ze grupe ryzyka sie ustala ale to owniez na podstawie np wieku bo np na zespół Downa raz na 1000 dzieci rodzi sie z tym zespołem u matek poniżej 34 rż a raz na 100 u matek po 34 rż i to wzrasta z wiekiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje Dziewczyny za dobre słowa..... Idę się powoli szykować..... Nie widzę jakoś zabarwionego na brązowo globulką śluzu, więc chyba lepiej dziś iść na tę cytologie i mieć to z głowy. A na usg rzeczywiście umówiłam się bez wiedzy gina i niech ten drugi zbada i skontroluje pierwszego.... Jak to ktoś kiedyś powiedział.. ufać znaczy kontrolować 🙂
A żeby było więcej wrażeń na dziś zadzwoniła do mnie koleżanka z płaczem, ze mąz traktuje ja jak śmiecia.... Normalnie złapałabym tego gościa i powiesiła za jaja na d krokodylami, niech dynda.... Facet po prostu jest bezczelny... Dziewczyna jest fajna, mądra, atrakcyjna a ten do niej wyskakuje z tekstami : durna jesteś nie odzywaj się... albo ty gruba świnio.... albo, że nie dba o siebie........... Normalnie nóż się w kieszeni otwiera.... Sam bałwan adonisem nie jest a tak żonę dołuje.... Może jestem złą koleżanką... ale moje rady dla niej to zostawić dziada i szukać szczęścia gdzie indziej... tylu fajnych facetów jest a ona jeszcze młoda... Przy nim tylko depresja ją czeka........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crazzzyyy napisał(a):
magdalena20 mam na imie Ewa .... 🙂 marta-lion masz rację...dla mnie to jest niesamowite samo to że dzidzie mozna podejrzeć w brzuszku 😆
O ja lubie imię Ewa, to dla mnie taka "zawadiaka" 🙂 Mam takie imię z bierzmowania 🙂 🙂 🙂 Rodzice mi nie dali, to sama sobie dałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Crazzzyyy napisał(a):
magdalena20 mam na imie Ewa .... 🙂 marta-lion masz rację...dla mnie to jest niesamowite samo to że dzidzie mozna podejrzeć w brzuszku 😆
O ja lubie imię Ewa, to dla mnie taka "zawadiaka" 🙂 Mam takie imię z bierzmowania 🙂 🙂 🙂 Rodzice mi nie dali, to sama sobie dałam 🙂

hehe nooooo to imie takie właśnie jest...wkońcu to pierwszej grzesznicy 😉
Foga trzymam kciuki za badania..będzie dobrze zobaczysz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crazzzyyy hmm... 😉 😉 😉

Dziewczyny co wiecie o leku PROURO, to wyciąg z żurawiny. Dostałam go razem z Lacibios Femina.
I jeszcze jedno pytanie, czy któraś z was brała jakieś globulki dopochwowe? Wiem, że któraś brała takie same jak ja w ciąży z Majką, być może to była Pati.

Foga nie martw się. Życzę dobrych wyników. Co do twojej koleżanki, ja sentymentalna nie jestem. Wiem jedno nie warto sobie odbierać szczęścia i robić coś na siłe. Wiem co mówię, sama jestem po rozwodzie. Juz kiedyś o tym pisałam. Od trzech lat jestem w nowym związku, mam dzieci jestem w ciąży, i jestem szczęśliwa. Wiem po co i dla kogo żyję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Mamusie
U nas tez dzisiaj kiepściutki dzień się zapowiada. 😞 Pogoda do d..y a jeszcze sniło mi się że krew mi zaczęła lecieć. 😞 Całą podpaskę miałam czerwoną 🤨 🤨 🤨 🤨 🤨 Masakra
Miłego dnia Kobitki i powiodzenia na dzisiejszych USG 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny
Foga powodzenia- trzymam kciuki
A mnie jak na złość jakieś przeziębienie dopadło- całą zimę się trzymałam, ale wiosna mnie pokonała 😞 😞
Co na gardło woda z solą, syrop z cebuli (feeeeee, ale czego się nie robi dla zdrowia), są jakieś tabletki?
Ja też wybywam na weekend, do rodziców. Jak się tata dowiedział, że ma być wnuczka to taki szczęśliwy powiedział, że on idzie lalkę kupić hehe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Foga- powodzenia na wizycie 🙂
A tego gościa faktycznie można za jaja nad krokodylem powiesić 😁 😁 😁 😁
Faceci, którzy tak traktują kobiety zazwyczaj są zakompleksionymi dupkami i żeby odwrócić uwagę od swoich wad próbują w kompleksy wpędzić swoje (najczęsciej bardzo atrakcyjne) partnerki. Po pewnym czasie one myślą "ja taka beznadziejna a taki super facet mi się trafił" i trzymają się go kurczowo 😞 Ja takie związki nazywam toksycznymi. Kopnąć w tyłek takiego gościa!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleeza napisał(a):
... "ja taka beznadziejna a taki super facet mi się trafił" i trzymają się go kurczowo 😞 Ja takie związki nazywam toksycznymi. Kopnąć w tyłek takiego gościa!!!
Hehe wróżka to mówi 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Eleeza napisał(a):
... "ja taka beznadziejna a taki super facet mi się trafił" i trzymają się go kurczowo 😞 Ja takie związki nazywam toksycznymi. Kopnąć w tyłek takiego gościa!!!
Hehe wróżka to mówi 😁 😁 😁


A jak to mówią wróżka prawdę Ci powie 😉 No może nie w przypadku marty-lion 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Crazzzyyy hmm... 😉 😉 😉

Dziewczyny co wiecie o leku PROURO, to wyciąg z żurawiny. Dostałam go razem z Lacibios Femina.
I jeszcze jedno pytanie, czy któraś z was brała jakieś globulki dopochwowe? Wiem, że któraś brała takie same jak ja w ciąży z Majką, być może to była Pati.

Marta lion Ja teraz biorę teraz Nystatyna VP, a jak byłam w szpitalu brałam Metronidazol.
Nystatyna jest przeciwgrzybiczna.
Ogólnie jak poszłam do szpitala okazało się,że mam jakiś stan zapalny dostałam antybiotyk i ten Metronidazol, crp wskazujące na stan zapalny spadło ale nie całkiem po 8 dniach antybotyk odstawili i zrobili badanie na posiew, ale nie znam już wyników bo poznam je na wizycie u lekarza w nadstępnym tygodniu.
A teraz tą nystatynę zapewne dali mi prowizorycznie gdyby posiew jednak zły wyszedł...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...