Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Anya napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Pati ja pytam, bo mam trochę więcej upławów, nie są wyglądające niepokojąco, ale jest ich moim zdaniem za dużo. No i odczuwam swędzenie i pieczenie w okolicach intymnych. Wizytę ma w następny czwartek. Kupiłam sobie Lacibios Femina, wiem, ze to nie lek, ale nie zaszkodzi.


ja ostatnio miałam robione badanie moczu i wyszły mi bakterie. lekarka chciała mi przepisać furagine (nie jestem pewna ale to chyba antybiotyk) gdyby mnie piekło i swędziało ale nie miałam takich obiawów więc wysłała mnie na kolejne badanie moczu i okazało się że wszystko jest ok. Nie wiem jak groźne mogą być twoje objawy i czy nie lepiej skontaktować się z lekarzem (np. tel) wcześniej niż we wtorek i się spytać co powinnaś zrobić bo bakterie mogą być groźne.
Ja robiłam badanie moczu, nie mam bakterii. To nie od moczu. Ja miałam takie same objawy w ciąży z majką. Brałam wtedy globulki dopochwowe, ale niestety nie mogę sobie przypomniec jak się nazywały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aneczkare22 napisał(a):
Eleeza napisał(a):
Aneczkare- skoro fałd karkowy jest duuużo mniejszy, to moim zdaniem jest to powód do zadowolenia a nie do zamartwiania się 🙂


tez mi sie tak wydaje,lekarz tez mi nic nie mówił,wziełam się tylko zmartwiłam tym ze córcia Marty ma wiekszy niz moj bąbel


Z tego co wiem to normy są dość szerokie, ale generalnie to im mniejsza wartość tym lepiej. A poza tym dzieciaczki na tym etapie są różnej wielkości, więc im większe dzieciątko tym wartość NT może być troszkę wyższa 🙂
Widać, że instynkty macierzyńskie nam się porządnie włączyły, bo się zamartwiamy o wszystko, mimo, że lekarze nam mówią, że nasze Maluchy rozwijają się idealnie 🙂
Ja mam z kolei schizę, że Liwcia jest za mała, ehhhh hormony i instynkty 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta lion a propo ubranek matko jest tego tyle,że nie umiem się zdecydować 🙂
Może jak poznam płeć łatwiej mi będzie 🙂
Bo na razie wybrałam troszkę dwa kompleciki kaftanik+ śpioszki, 2 body, 2kaftaniki i jeden komplecik 6 elementów i czekam na przesyłkę 🙂
Zamawiałam wsio od nich 🙂 za wszystko wyszło z przesyłką 118,5
Zerknij to 6 elementowa wyprawka nie znam płci więc jest bielutka 🙂
http://www.soflena.pl/wyprawka-czesci-polski-producent-p-17.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anya napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Pati ja pytam, bo mam trochę więcej upławów, nie są wyglądające niepokojąco, ale jest ich moim zdaniem za dużo. No i odczuwam swędzenie i pieczenie w okolicach intymnych. Wizytę ma w następny czwartek. Kupiłam sobie Lacibios Femina, wiem, ze to nie lek, ale nie zaszkodzi.


ja ostatnio miałam robione badanie moczu i wyszły mi bakterie. lekarka chciała mi przepisać furagine (nie jestem pewna ale to chyba antybiotyk) gdyby mnie piekło i swędziało ale nie miałam takich obiawów więc wysłała mnie na kolejne badanie moczu i okazało się że wszystko jest ok. Nie wiem jak groźne mogą być twoje objawy i czy nie lepiej skontaktować się z lekarzem (np. tel) wcześniej niż we wtorek i się spytać co powinnaś zrobić bo bakterie mogą być groźne.

ja taż miałam bakterie w moczu i lekarz przepisał mi furagin,to nie jest antybiotyk na pewno,ja brałam to w 1 trymestrze i po tygodniu pomogło,po bakteriach ani śladu.I do tej pory mam spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Anya napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Pati ja pytam, bo mam trochę więcej upławów, nie są wyglądające niepokojąco, ale jest ich moim zdaniem za dużo. No i odczuwam swędzenie i pieczenie w okolicach intymnych. Wizytę ma w następny czwartek. Kupiłam sobie Lacibios Femina, wiem, ze to nie lek, ale nie zaszkodzi.


ja ostatnio miałam robione badanie moczu i wyszły mi bakterie. lekarka chciała mi przepisać furagine (nie jestem pewna ale to chyba antybiotyk) gdyby mnie piekło i swędziało ale nie miałam takich obiawów więc wysłała mnie na kolejne badanie moczu i okazało się że wszystko jest ok. Nie wiem jak groźne mogą być twoje objawy i czy nie lepiej skontaktować się z lekarzem (np. tel) wcześniej niż we wtorek i się spytać co powinnaś zrobić bo bakterie mogą być groźne.
Ja robiłam badanie moczu, nie mam bakterii. To nie od moczu. Ja miałam takie same objawy w ciąży z majką. Brałam wtedy globulki dopochwowe, ale niestety nie mogę sobie przypomniec jak się nazywały.


no to współczuję tego swędzenia i pieczenia 🤢 nie raz tak miałam iwiem jakie to uczucie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAM KOBIETKI [color=red][/color] 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

W końcu mam trochę czasu aby popisać 😁 Mój mąż wrócił już do Norwegii a ja muszę jeszcze posiedzieć, bo mam kilka spraw urzędowych do załatwienia.
Czuję się bardzo dobrze, maleńkie kopie jak oszalałe (najczęściej rano i wieczorem).
Niestety jako jedna z nielicznych nie znam jeszcze płci 😞 Ale może będę wiedziała w przyszłym tygodniu, bo idę na wizytę aby porozmawiać o moim konflikcie serologicznym z mężem. Miałam robione badania na obecność przeciwciał i niestety wyszło pozytywnie. Dziś miałam powtórkę badań i w poniedziałek wyniki. Staram się nie przejmować, znajoma pielęgniarka powiedziała, że przy pierwszym dziecku nie ma żadnego ryzyka. Żyję tą myślą, ale czasami jest mi ciężko, zwłaszcza, że już NIEJEDNA osoba z mojego otoczenia próbuje mi wmówić, że urodzę chore dziecko, a moja babcia jak się dowiedziała, że mamy konflikt z mężem to smutnym głosem powiedziała ''no, ja też to dziadkiem miałam i dlatego dwója moich dzieci umarła po urodzeniu'' !!!!!!! Czy tylko ja tak myślę czy mówienie ciężarnej kobiecie takich rzeczy jest CO NAJMNIEJ nietaktem 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 Nie wiem w jaki sposób ma mnie to pocieszyć i pomóc 😞 😞 😞 😞
Na szczęście jestem optymistką i po prostu czuję, że z moim maleństwem jest wszystko ok i tak będzie 🙂
Ojoj trochę się rozpisałam, ale długo mnie nie było więc wybaczcie 😜

P.S. Mierzyłam się w brzuszku, mam 102 cm 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lydziaa84 napisał(a):
Pati bardzo ładna 🙂
Ja na razie muszę się wstrzymać z kupowaniem ubranek, bo dostałam tego trochę, a jeszcze ma mi co nieco dojść 🙂
Wczoraj śliczny kocyk wypatrzyłam i teraz biorę się za tego typu zakupy


Ja też bym kocyki, fride szczoteczkę do włosków, pieluszki pokupiła, ale mam wsio od jednego klienta na allegro upatrzone, i czekam na płeć bo wszystkiego białego czy ecru nie kupię bo kocyk czy rzeczy częstego użytku zdałyby się nieco ciemniejsze, aby non stop nie prać 🙂: a białe ,żółty czy ecru, a nawet odcienie zieleni są jaśniejsze od różu i niebieskiego woohoo: 🤪 🤪
Więc jeszcze chwilke poczekam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta-lion Prouro to tak jak piszesz wyciag z żurawiny...na drogi moczowe..jeśli masz jakiś lekki dyskomfort podczas siusiania możma brać profilaktycznie..to tak jakbys piła duuuużo soku z żurawin lub jadla je suszone 😉 tabletek jednak bym nie łykała zapobiegawczo ale pić soczek...czemu nie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malstep napisał(a):
a dziewczyny zapomniałaby ,coś dla mam z łodzi i okolic.Poczytajcie,świetna sprawa 🤪 🤪
http://www.portlodz.pl/pl-pl/news-and-events/macierzynstwo_04


Dzieki malstep jak powiedzialam m. o takiej mozliwosci to juz wszystko co mial na jutro zaplanowane odwolal i chce jechac. jak szukalam w lodzi 4d to okolo300 zl kosztuje wiec to ogromna okazja!!! tak sie ciesze!!! a nie wiesz moze w jakich godzinach ta impreza sie odbywa 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o bakterie w moczu,to ja je tez mam,ale pani połozna oraz pani ginekolog powiedziała mi,że nie nie sa one froze,były by gdybym miała podwyzszone leukocyty.
A jezeli chodzi o sedzenie to moge wam polecic płyn do higieny intymnej Pliva fem i mnie jak tam swedziało to smarowałam maścia clotrimazolum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Inez masz bardzo dobre podejście- a co do tego co, mówi babcia to ona rodziła dawno, dawno temu wtedy nie było takich możliwości jak teraz.
Tak trzymaj, a jak cię taki gadanie ludzi będzie denerwować to poproś żeby takie komentarze zachowali dla siebie, bo ty nie masz ochoty tego słuchać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malstep napisał(a):
Marta-lion bakterie miałam,ale nigdy swędzeń ani pieczenia nie miałam,wydaje mi się, że powinnaś skonsultować to z lekarzem,no chyba że jesteś spokojna 🙂
Wiem, ze powinnam wiem też że da mi te globulki. Ale kurcze wczoraj próbowałam nie udało mi się jej złapać. Polowałam do 23. Dziś ma chyb dyżur w szpitalu więc spróbuję zadzwonić. Może nikt nie będzie rodził hihi 🙂 🙂 🙂

Dzięki Crazzzyyy ja tego nigdy nie brałam, więc niewiele o tym wiem.

Inez to prawda przy pierwszej ciąży nie ma to znaczenia. Nie martw się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aneczkare22 napisał(a):
jezeli chodzi o bakterie w moczu,to ja je tez mam,ale pani połozna oraz pani ginekolog powiedziała mi,że nie nie sa one froze,były by gdybym miała podwyzszone leukocyty.
A jezeli chodzi o sedzenie to moge wam polecic płyn do higieny intymnej Pliva fem i mnie jak tam swedziało to smarowałam maścia clotrimazolum


A jaki związek mają bakteria z podwyższonymi leukocytami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paninka napisał(a):
malstep napisał(a):
a dziewczyny zapomniałaby ,coś dla mam z łodzi i okolic.Poczytajcie,świetna sprawa 🤪 🤪
http://www.portlodz.pl/pl-pl/news-and-events/macierzynstwo_04


Dzieki malstep jak powiedzialam m. o takiej mozliwosci to juz wszystko co mial na jutro zaplanowane odwolal i chce jechac. jak szukalam w lodzi 4d to okolo300 zl kosztuje wiec to ogromna okazja!!! tak sie ciesze!!! a nie wiesz moze w jakich godzinach ta impreza sie odbywa 🤪 🤪 🤪

całe dwa dni ta impreza trwa,więc na pewno zdążymy się dopchać,ja albo w sobotę albo w niedzielę na pewno się wybieram,choć męża w przeciwieństwie do Ciebie musiałam namawiać,bo gra w weekend meczyk który oczywiście jest najważniejszy 😠 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Inez wszystko będzie dobrze z maleństwem tak jak mówisz, nie ma sensu przejnować się innymi którzy są odmiennego zdania 🙂 najważniejsze jest to co ty czujesz i wiesz i tego się trzymaj no i oczywiście nas Grupy Wsparcia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crazzzyyy napisał(a):
marta-lion ja na Twoim miejscu bym poszła na wymaz tych upławów.... po co brac coś na zapas a tak ci powiedzia czy to jakieś drozdaki czy grzyby i przepisza lek na odpowiednie rzeczy a tak eksperymentowac nie ma co 😉
Wiem Crazzzyyy tylko że wizytę mam dopiero w czwartek. Wcześniej nie ma szans.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malstep napisał(a):
Paninka napisał(a):
malstep napisał(a):
a dziewczyny zapomniałaby ,coś dla mam z łodzi i okolic.Poczytajcie,świetna sprawa 🤪 🤪
http://www.portlodz.pl/pl-pl/news-and-events/macierzynstwo_04


Dzieki malstep jak powiedzialam m. o takiej mozliwosci to juz wszystko co mial na jutro zaplanowane odwolal i chce jechac. jak szukalam w lodzi 4d to okolo300 zl kosztuje wiec to ogromna okazja!!! tak sie ciesze!!! a nie wiesz moze w jakich godzinach ta impreza sie odbywa 🤪 🤪 🤪

całe dwa dni ta impreza trwa,więc na pewno zdążymy się dopchać,ja albo w sobotę albo w niedzielę na pewno się wybieram,choć męża w przeciwieństwie do Ciebie musiałam namawiać,bo gra w weekend meczyk który oczywiście jest najważniejszy 😠 😠 😠 😠


moj byl ze mna na usg tylko w 6 tyg i ogladal fasolke, a pozniej mialam w 12 tyg. i 21 to juz nie mogl byc ze mna niestety. wiec sie bardzo cieszy!!! a mam pytanie jeszcze czy to nie zaswzkodzi bo ja we wtorek bylam na usg 2d ale na to jutro tez chce bardzo isc!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...