Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Brzuszki! 🙂
Znów się rozpisałyście - juz nie pamiętam, co miałam komu odpowiedzieć 🙂 I Waszych dzieci, a tym bardziej różnic między nimi tez nie spamietałam! 🙂 hehe ale to cudownie, że jest tyle rodzeństw! Ja sobie nie wyobrażam wychowywać się samej...
Ja też mam dzisiaj wizytę wieczorem, więc posłucham sobie serduszka małego 🙂 dzisiaj bardzo kopiący jest! 😁 hehe Ciekawe, jak moje wyniki... Mam nadzieję, że dobrze...
Ale pogoda się zepsuła... Wietrznie, pochmurno... pewnie i deszcz będzie... w nocy padało...
A dzisiaj w nocy nasz kot taki niegrzeczny był! 😠 Latał po całym mieszkaniu, zrzucał jakieś rzeczy! Rano zobaczyłam, ze i tą nieszczęsną ziemię z kwiatków powyrzucał! Wstręciuch jeden! 😠
Ale jak rano przyszedł i się zaczął ocierać i mruczeć, to nie mogłam się na niego złościć 😜 hehe Zwłaszcza, ze i tak mam wyrzuty sumienia, ze całe dnie siedzi sam... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Daniela jak ja nie lubie pietruszki ble wszedzie mi sie przykleja.... 😜
Jakos ostatnio mnie moj lekarz denerwuje wszystko mu jakos nie pasuje... to ze za malo jem a na ostatniej wizycie powiedzial mi ze za duzo przytylam. Nie mozna mu dogodzic czepia sie jakos nie da sobie nic powiedziec, co na poczatku jak do niego chodzilam to rozmawial ze mna o tym o tamtym nawet czasem zazartowal. Moze akurat trafilam na jego kiepski dzien, albo ktos przedemna go zdrenerwowal nie wiem, zobaczymy jak dzisiaj bedzie, ale ide dopiero po godz 16.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agapurka ja zauważyłam, że z lewej leci mi bardziej i intensywniej, a z prawej czasami jakaś kropelka. Piersi co prawda mnie nie bolą, ale są wrażliwsze o dużo. Wielkością nie porównywałam, ale myślę że nie masz się o co martwić. 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agapurka2 napisał(a):
Kobitki mam problem i chc iałabym sie poradzić..
Macie problem bądź jakies dolegliwości z piersiami? Ja od pewnego czasu zauwazyłam,że lewa pierś jest sporo większa i brodawka też. 🥴Pare tygodni temu zauwazyłam że juz mam siare w obu piersiach, tymczasem po stanikach widze,że od dłuższego czasu siara nie wydziela sie....
Dziś mam wrażenie "wrażliwej piersi", pobolewa mnie ta lewa pierś..może być tak że po prostu w tej lewej jest juz pokarm a w prawej nie i stąd te dolegliwości? 🥴 Może w prawej bedzie ok jak zaczne karmić? Wizyte mam u gina dopiero po 20... 😞
Moim zdaniem to nie masz, co się marwić na zapas... Większość kobiet ma lewą pierś większą od prawej. Ja też tak np. mam i też ta lewa czasami mnie bardziej pobolewa, a prawa mniej. A w ciąży też one się różnią - ale ja się tym nie martwię. A ta siara to też nieregularna - niektóre dziewczyny wcale jej nie mają. Ja raz mam, raz nie mam... Także moim zdaniem po prostu każdy organizm reaguje i rozwija się inaczej.
Jesli się niepokoisz, to powiedz o tym na wizycie - ale teraz się nie martw 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolajola81 napisał(a):
Daniela jak ja nie lubie pietruszki ble wszedzie mi sie przykleja.... 😜
Jakos ostatnio mnie moj lekarz denerwuje wszystko mu jakos nie pasuje... to ze za malo jem a na ostatniej wizycie powiedzial mi ze za duzo przytylam. Nie mozna mu dogodzic czepia sie jakos nie da sobie nic powiedziec, co na poczatku jak do niego chodzilam to rozmawial ze mna o tym o tamtym nawet czasem zazartowal. Moze akurat trafilam na jego kiepski dzien, albo ktos przedemna go zdrenerwowal nie wiem, zobaczymy jak dzisiaj bedzie, ale ide dopiero po godz 16.
A to pewnie miał zły humor po prostu! 🙂 bywa... 🙂
A którego szpitala on jest ordynatorem? To tam może idź rodzić, skoro jest szansa, że będą Cię lepiej traktować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daniela napisał(a):
Kornelka napisał(a):
Mi tez nie powiedział, szkoda. W 30 tyg obiecał. Daniela jak Ty się czujesz?


Ogólnie w miarę chociaż bardzo łydki mnie bolą ale to z braku żelaza. W nocy wstaję ze 3 razy na siusiu 🤢 więc nie bardzo się wysypiam ale trzeba się juz powoli przyzwyczajać 😁 😁 😁 A ty Jak Kornelka??


Dziękuję, dobrze. Nie brałam żadnych leków oprócz witamin i kwasu fliowego, który już odstawiłam na polecenie lekarza. Ja to się tylko zle czuję jak coś więcej zrobię. Jakoś sił nie mam, męczę się szybko. Łydki mnie bolą jak dużo chodzę, ale najbardziej kręgosłup. Jak czytam co dziewczyny w ciągu dnia potrafią zrobic, to mi normalnie szkoda, że ja tak nie mogę. Z przemęczenia zaraz płakac mi sie chce i zła jestem na tą niemoc. Gdzie ja bym tak jak Ty albo moniczek czy pozostałe dziewczyny,zupa ciasto naleśniki z mięsem. Na szczęście nasz stan jest przejściowy. Ja bym chciałą trawę kosic, ale wiem, że będe płakała jak to zrobię. Oj nie narzekam bo to niefajnie. I tak jest dobrze bo ciąża przebiega bez problemowo. Coś się u mnie pogoda psuje na jeszcze gorszą, chyba padac zacznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie przez wzgląd na traktowanie przy porodzie nie chcę go zmieniać. Podobnież pacjentki od niego mają lepiej przy porodzie. Poza tym jak leżałam w szpitalu na początku to zdziwiło mnie pytanie pielęgniarki na izbie przyjęć: mianowicie do jakiego lekarza chodzę i ... czy prywatnie 😆 Po mojej twierdzącej odpowiedzi była dla mnie bardzo miła.
Moniczek masz świetną gromadkę i zazdroszczę ci tej pomocy ze strony córeczki. Mój Norbert nie chcę w gotowaniu pomagać. Wiadomo facet. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chodzę na wizyty "państwowo" i mam różnie, raz co tydzień, raz co 4 tygodnie... Zależy od wyników, od rodzaju badań, jakie mi zlecają... A USG miałam pierwsze "państwowo", a dwa kolejne prywatnie, bo moja prowadząca powiedziała, ze lepiej zrobić prywatnie, bo tam mają lepszy sprzęt i więcej można zobaczyć... A - i raz robiłam to echo serca prywatnie, to tez przez USG - ale to już dla własnego spokoju... Ja czytałam i lekarz mi mówił, ze USG nie jest szkodliwe dla dziecka. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola ja przez miesiąc przytyłam aż 3kg wydaje mi się że to dużo i teraz mam już 55,5 kg 😮 czyli juz jakieś 8-9 do przodu. Nie wiem ile ważyłam dokładnie przed ciążą. a tu jeszcze 3miesiące do porodu........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agusiakowalczyk w szpitalu praskim.
Jak chodzilam do szkoly rodzenia polozne ktore chodzily odwiedzac mamy po porodzie w domach mowily ze malo kobiet tam rodzi, ale te ktore tam urodzily byly bardzo zadowolone nie narzekaly na nic, a jesli chodzi o inne szpitale to mialy rozne opinie.
Ja w sumie jeszcze nie wybralam szpitala chodz mysle o brodnowskim. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
USG moją teraz coraz lepsze, ja mam co dwa tygodnie i mój gin uważa,że to lepiej dla mojego dobrego samopoczucia, a dzidzi nie szkodzi.
Jola nie przejmuj się. Ty przytyłaś za dużo ja podobnież za mało. Ciekawa jestem gdzie ta norma.
To chyba zależy od gina, bo mnie moje 9 kg wydają się masą. A jemu ciągle mało 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam wizyte co 4 tyg. ..zapewne teraz beda czestsze. Mój gin. za dużo nie mówi, wszelkie informacje trzeba wyciągać od niego cieeerpliwie... 😠Co do tej piersi..hmm..ja wiem,ze nie wolno panikowac, ale same rozumiecie jak to jest gdy cos sie dzieje, pierwsza ciąża, wizyta u lekarza daleko...dobrze że jest taka stronka gdzie można znaleźć wsparcie 😆
Jawk rano sie budze jestem rześka (oczy otwarte po 7:00), ale po 2h tak mnie na spanie bierze ze koniec! Co do wysiłku to długi spacer jest dla mnie męczący -brzuszek mm wtedy napiety, nogi bolą a o plecach nie wspomne...jeszcze to chodzenie..mam wrażenie ze chodze juz jak kaczuszka.... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daniela napisał(a):
Jola ja przez miesiąc przytyłam aż 3kg wydaje mi się że to dużo i teraz mam już 55,5 kg 😮 czyli juz jakieś 8-9 do przodu. Nie wiem ile ważyłam dokładnie przed ciążą. a tu jeszcze 3miesiące do porodu........


Zazdroszce bo ja w sumie przytyłam 12 kg - w ciagu ostatniego miesiąca 5kg!! Jestem ciekawa ile teraz ważę... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już pisałam nie raz, że ja jestem chyba jakąś rekordzistką, bo ja mam już +12 kg!! Czyli tyle, co powinnam przez całą ciążę przytyć! A tu jeszcze przede mną 3 m-ce!
Dzisiaj na wizycie dowiem się, czy znów mi nie przybyło kg! 😞
A w necie znalazłam taki kalkulator kiedyś, który już mnie w ogóle załamał 🙃
http://viggo.pl/ciaza-i-polog/art/kalkulator-wagi-w-ciazy/
...ale jak już pisałam, zaczynam się godzić z moją wagą 😜 widocznie mój organizm tak ma... Będe się odchudzać za rok! 🙃 tymi tabletkami moniczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie siara w piersiach od dwóch miesięcy, ale myślę, że to dlatego iż jestem w trzeciej ciąży. Agapurka nie przejmuj się, u każdej kobiety mleko pojawia się w innym terminie i niekoniecznie w tym samym czasie w obu piersiach. Przy poprzednim synku w prawej miałam go zawsze więcej pomimo, że starałam się karmić synka z dwóch jednakowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agapurka2 napisał(a):
Daniela napisał(a):
Jola ja przez miesiąc przytyłam aż 3kg wydaje mi się że to dużo i teraz mam już 55,5 kg 😮 czyli juz jakieś 8-9 do przodu. Nie wiem ile ważyłam dokładnie przed ciążą. a tu jeszcze 3miesiące do porodu........


Zazdroszce bo ja w sumie przytyłam 12 kg - w ciagu ostatniego miesiąca 5kg!! Jestem ciekawa ile teraz ważę... 😮


O - to tak, jak ja! 🤪
Tylko po Twoim zdjęciu to widać, ze Ty chudzina jesteś... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapurka2 napisał(a):
ja mam wizyte co 4 tyg. ..zapewne teraz beda czestsze. Mój gin. za dużo nie mówi, wszelkie informacje trzeba wyciągać od niego cieeerpliwie... 😠Co do tej piersi..hmm..ja wiem,ze nie wolno panikowac, ale same rozumiecie jak to jest gdy cos sie dzieje, pierwsza ciąża, wizyta u lekarza daleko...dobrze że jest taka stronka gdzie można znaleźć wsparcie 😆
Jawk rano sie budze jestem rześka (oczy otwarte po 7:00), ale po 2h tak mnie na spanie bierze ze koniec! Co do wysiłku to długi spacer jest dla mnie męczący -brzuszek mm wtedy napiety, nogi bolą a o plecach nie wspomne...jeszcze to chodzenie..mam wrażenie ze chodze juz jak kaczuszka.... 🙂


agapurka2 spróbuj masowac tą bolącą pierś. Milej gdyby mąż zechciał 🙂 Ja tak miałam przed okresem i masowanie pomagało, zresztą lekarz mi tak podpowiedział.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolajola81 napisał(a):
agusiakowalczyk a do ktorej przychodni chodzisz?
daniela to chyba w normie, ale ty malo wazysz to spokojnie mozesz jeszcze troche przytyc 🙂
tobie dretwieja lydki a mi prawy posladek, az spac nie moge.

Ciekawe co mi dzisiaj lekarz powie na moja wage...

Do przychodni to ja chodzę na Woli 🙂 przy Płockiej 🙂 ...bo tam wcześniej mieszkałam i chodziłam tam od dzieciństwa 🙂 także kawałek drogi - ale na szczęście po drodze z pracy do domu... i blisko mieszkania mojej mamy i brata 🙂

Ja czytałam, że jak ktoś był bardzo szczupły przed ciążą, to w ciąży więcej przytyje, bo organizm robi zapasy też dla mamy. 🙂
Ale ja bardzo szczupła nigdy nie byłam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry 🙂
Ja już po wizycie u lekarza. Miałam robione badania moczu i wszystko ok. Ciśnienie również w normie. Słuchaliśmy bicia serduszka dziecka, a mój mąż się denerwował, że lekarz tak przyciska mój brzuch i, że na pewno Tymka to boli 😉
No i byłam ważona 🤢 Na razie jestem 10kg na plusie 😮 Ale naprawdę tego po sobie nie zauważam, tylko czuję, że coraz mi ciężej 😜

Dobra zabieram się do nadrabiania stron, bo mam ich 20.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agusiakowalczyk napisał(a):
agapurka2 napisał(a):
Daniela napisał(a):
Jola ja przez miesiąc przytyłam aż 3kg wydaje mi się że to dużo i teraz mam już 55,5 kg 😮 czyli juz jakieś 8-9 do przodu. Nie wiem ile ważyłam dokładnie przed ciążą. a tu jeszcze 3miesiące do porodu........


Zazdroszce bo ja w sumie przytyłam 12 kg - w ciagu ostatniego miesiąca 5kg!! Jestem ciekawa ile teraz ważę... 😮


Mam 176cm wzrostu wiec jakoś ten cięzar się na takim drągalu jak ja rozkłada 😁, ale kręgosłup nie wyrabia.. 😞
O - to tak, jak ja! 🤪
Tylko po Twoim zdjęciu to widać, ze Ty chudzina jesteś... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak to jest z tymi lekarzami ja od mojej nie mogę nic wyciągnąc oststnio dokapowałam się że nie jest nawet położnikiem, więc na za miesiąć umówiłam się do innego lekarza no cóż, on ponoć pracuje w szpitalu na solcu, bo oczywiście nie mam szpitala wybranego, zastanawiałam się tez nad praskim, ale że będę się przeprowadzac to i żyrardów wchodził w grę sama nie wiem. Ja spod znaku wagi jestem więc taka niezdecydowana za długo wszystko rozważam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jolajola81 napisał(a):
agusiakowalczyk a do ktorej przychodni chodzisz?
daniela to chyba w normie, ale ty malo wazysz to spokojnie mozesz jeszcze troche przytyc 🙂
tobie dretwieja lydki a mi prawy posladek, az spac nie moge.

Ciekawe co mi dzisiaj lekarz powie na moja wage...

jolajola życzę Ci powodzenia. Ja się dzis dowiedziałam co to jest ból bioder 😮 nic fajnego 😉 Zupa zrobiona i nawet mi smakuje, kwaśna wyszła. Zaraz sobie nałożę. Do potem dziewczynki. Miłych wizyt wszystkim życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...