Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja spakowana jestem od początku ciąży 🙂 Leży pod łóżkiem w sypialni 🙂 Na każdą wizytę do lekarza zabieram ją ze sobą i jak lekarz nie kładzie mnie do szpitala to torba spakowana wraca `na swoje miejsce pod łóżko w sypialni 🙂 Tylko,że zawsze coś w niej brakuje i mąż potem przkolejne kilka dni mi dowozi rzeczy do szpitala, a jak już wychodzę to wynosimy 4 torby i walizkę 😮 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

jo-aneczka napisał(a):
marta-lion napisał(a):
jo-aneczka napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Nie wiem co to za maść jo-aneczka, ale bardzo dobrze sporadycznie działa tez tormentiol.
Nie polecam jednak u noworodka, ale u takiego malucha jak 1,5 roku spoko. Jedno posmarowanie i goi.


Ja też próbowałam różnych specyfików z mniejszym lub większym powodzeniem, ale ta tajemnicza maść była naprawdę niezastąpiona.
I dlatego koniecznie muszę zdobyć przepis na nią.
Ta pediatra, która mi ją zapisywała jest ogólnie kiepska, więc nie zamierzam do niej chodzić z małą, ale sposób na podrażnienia pieluszkowe miała świetny. W zasadzie jedyne co jej dobrze wyszło to właśnie ta maść 😉

A mogłaś ja stosować od początku?
Jak tak ja też chce znać tę maść 🙂


Nie pamiętam Marta czy od samego początku ☺️ Na pewno mi ją zapisano jak Em miała pierwsze podrażnienie pupy.
Ale kiedy to było???? Myślę, że raczej nie tak od razu.
W każdym razie jak tylko się dowiem co było w składzie tej maści to rozpowszechnię moje know - how 😁


Jo-aneczka a czy Ty przypadkiem nie mówisz o maści parafinowej o coś takiego http://allegro.pl/oillan-masc-parafinowa-100g-najtansza-wysylka-i1657076479.html moja Gabi na początku na AZS miała robioną na zamówienie a później kupowałam już normalną w aptece nie na zamówienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela napisał(a):
jo-aneczka napisał(a):
O, i fotel się znalazł.
Daniela, ja takiego nie mam w domu, ale jeśli będę w najbliższym czasie w Ikei to posadzę na nim tyłek i dam ci znać czy wygodny 🙂
Trochę kiepskie ma to obicie - jasna bawełna, przy dwójce dzieci będziesz miała kłopot z utrzymaniem go w pierwotnym kolorze 😞


Myślałam żeby jakąś narzutę na niego "walnąć" bo on tą poduchę to chyba białą ma tzn ten pokrowiec. Ja zawsze marzyłam o fotelu bujanym ale po 1 te fotele są dosyć spore po 2 dużo droższe niż ten z Ikea a czytałam ze w tym ikeowskim"pobujać" się można 🙂

Ja mam fajny fotel, też zawsze chciałam mieć bujany. Wybrałam bicie co by mi do sypialni pasowało. O taki fotel bujak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela napisał(a):
jo-aneczka napisał(a):
marta-lion napisał(a):
jo-aneczka napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Nie wiem co to za maść jo-aneczka, ale bardzo dobrze sporadycznie działa tez tormentiol.
Nie polecam jednak u noworodka, ale u takiego malucha jak 1,5 roku spoko. Jedno posmarowanie i goi.


Ja też próbowałam różnych specyfików z mniejszym lub większym powodzeniem, ale ta tajemnicza maść była naprawdę niezastąpiona.
I dlatego koniecznie muszę zdobyć przepis na nią.
Ta pediatra, która mi ją zapisywała jest ogólnie kiepska, więc nie zamierzam do niej chodzić z małą, ale sposób na podrażnienia pieluszkowe miała świetny. W zasadzie jedyne co jej dobrze wyszło to właśnie ta maść 😉

A mogłaś ja stosować od początku?
Jak tak ja też chce znać tę maść 🙂


Nie pamiętam Marta czy od samego początku ☺️ Na pewno mi ją zapisano jak Em miała pierwsze podrażnienie pupy.
Ale kiedy to było???? Myślę, że raczej nie tak od razu.
W każdym razie jak tylko się dowiem co było w składzie tej maści to rozpowszechnię moje know - how 😁


Jo-aneczka a czy Ty przypadkiem nie mówisz o maści parafinowej o coś takiego http://allegro.pl/oillan-masc-parafinowa-100g-najtansza-wysylka-i1657076479.html moja Gabi na początku na AZS miała robioną na zamówienie a później kupowałam już normalną w aptece nie na zamówienie


Ja sama nie wiem o jakiej mówię ☺️ Ale chyba nie o takiej.
To było bardzo dawno temu 😞
Dowiem się to dam wam znać bo póki co to tylko namieszałam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Daniela napisał(a):
jo-aneczka napisał(a):
O, i fotel się znalazł.
Daniela, ja takiego nie mam w domu, ale jeśli będę w najbliższym czasie w Ikei to posadzę na nim tyłek i dam ci znać czy wygodny 🙂
Trochę kiepskie ma to obicie - jasna bawełna, przy dwójce dzieci będziesz miała kłopot z utrzymaniem go w pierwotnym kolorze 😞


Myślałam żeby jakąś narzutę na niego "walnąć" bo on tą poduchę to chyba białą ma tzn ten pokrowiec. Ja zawsze marzyłam o fotelu bujanym ale po 1 te fotele są dosyć spore po 2 dużo droższe niż ten z Ikea a czytałam ze w tym ikeowskim"pobujać" się można 🙂

Ja mam fajny fotel, też zawsze chciałam mieć bujany. Wybrałam bicie co by mi do sypialni pasowało. O taki fotel bujak.


No właśnie taki bym chciała tylko akurat mnie nie stać na niego 😞 więc skorzystalam z tanszej wersji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Daniela napisał(a):
jo-aneczka napisał(a):
O, i fotel się znalazł.
Daniela, ja takiego nie mam w domu, ale jeśli będę w najbliższym czasie w Ikei to posadzę na nim tyłek i dam ci znać czy wygodny 🙂
Trochę kiepskie ma to obicie - jasna bawełna, przy dwójce dzieci będziesz miała kłopot z utrzymaniem go w pierwotnym kolorze 😞


Myślałam żeby jakąś narzutę na niego "walnąć" bo on tą poduchę to chyba białą ma tzn ten pokrowiec. Ja zawsze marzyłam o fotelu bujanym ale po 1 te fotele są dosyć spore po 2 dużo droższe niż ten z Ikea a czytałam ze w tym ikeowskim"pobujać" się można 🙂

Ja mam fajny fotel, też zawsze chciałam mieć bujany. Wybrałam bicie co by mi do sypialni pasowało. O taki fotel bujak.


No właśnie taki bym chciała tylko akurat mnie nie stać na niego 😞 więc skorzystalam z tanszej wersji

Ale wiesz co tu jest drogi. Ja zamawiałam w zwykłym sklepie meblowym i był tańszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki zajrzałam tylko żeby Wam powiedzieć że już dzisiaj pewnie nie będzie mnie na brzuszku bo mąż zaprasza mnie na kolacje na mieście i idziemy sobie do Rynku 🙂
Chyba że nie za późno wrócimy to zobaczę co naskrobałyście.
Ale jakbym nie zajrzała to mówię Wam mamcie dobranoc 😘 😘 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aasia napisał(a):
Dziewczynki zajrzałam tylko żeby Wam powiedzieć że już dzisiaj pewnie nie będzie mnie na brzuszku bo mąż zaprasza mnie na kolacje na mieście i idziemy sobie do Rynku 🙂
Chyba że nie za późno wrócimy to zobaczę co naskrobałyście.
Ale jakbym nie zajrzała to mówię Wam mamcie dobranoc 😘 😘 🙂


Udanego wieczoru życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneczkare22 napisał(a):
dziewczynki,a posciel lepiej kupic z ochraniaczem na łóżeczko czy bez??

Uważam że lepiej z ochraniaczem. Ale jak już wydawać kasę, to polecam taki na całe łóżeczko.
Na początku jak maluszek się nie rusza to nie ma większego znaczenia, ale potem jest przydatny. Zapobiega wkładaniu przez malucha między szczebelki rączek czy nóżek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ann5353 napisał(a):
Hej 🙂 My właśnie wróciliśmy ze spacerku, zjedliśmy kolację, a teraz będę synom kąpiel szykować, potem ja sama sobie poleżę w wannie i koniec zajęć na dziś 🙂


Mój lekarz od początku ciąży odradził kąpieli w wannie, tylko prysznic. Ciepła kąpiel w wannie mówił,że niekorzystnie może wpłynąć ...Nie wiem tylko czy ze względu na moje trudne przejścia od początku, czy ogólnie nie zaleca się kąpieli w wannie bo działa rozkurczowo ciepła woda przecież 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lydziaa84 napisał(a):
Mam pytanie dot Balneum-polecacie czy nie i czy jest od pierwszych dni??
Jest od pierwszych dni, ja używałam zawsze przez pierwsze 3 miesiące. Cena niestety nie jest najmniejsza. Przy Emilce miałam zalecenia, przy Majce profilaktycznie ja jestem zadowolona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 napisał(a):
ann5353 napisał(a):
Hej 🙂 My właśnie wróciliśmy ze spacerku, zjedliśmy kolację, a teraz będę synom kąpiel szykować, potem ja sama sobie poleżę w wannie i koniec zajęć na dziś 🙂


Mój lekarz od początku ciąży odradził kąpieli w wannie, tylko prysznic. Ciepła kąpiel w wannie mówił,że niekorzystnie może wpłynąć ...Nie wiem tylko czy ze względu na moje trudne przejścia od początku, czy ogólnie nie zaleca się kąpieli w wannie bo działa rozkurczowo ciepła woda przecież 🥴

Nie zaleca się kapieli, po pierwsze ze względu na infekcje, po drugie na to ze ciepła kąapiel w wannie moze wywołać skurcze.
Ja też mam zakazane od poczatku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jo-aneczka napisał(a):
[quote
Ja kupiłam taką:
http://allegro.pl/posciel-feretti-5-czes-klekcja-2010-nowe-kolor-i1657991299.html
tylko w mniejszym zestawie (bez wypełnienia) i z ochraniaczem na całe łóżeczko bo tak mi dziewczyny doradziły 😉


śliczna, też ją ogladałam 🙂 ale jest super na łóżeczko 60x120 a ja nam 70x140 i ochraniacz by mi nie pasował więć odpuścilam, ale kupilam wypełnienie Feretti bo przy Natalce byłam z niego bardzo zadowolona- to bardzo porządna firma 🙂
Dzięki Kochana za oklask, u mnie z chodzeniem cieżko bo leże a skład maści mam na górze więc poproszę męza ale to późnym wieczorkiem, bo teraz kąpie Małą i jakiś dzisiaj nerwowy 😉 napisze Wam jutro ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola ja też jak się dorwę do czereśni lub truskawek to nie skończę jeść póki dna nie zobaczę 😁 😁 😁 tylko po czereśniach latam na siusiu bardzo często 🤢

Ja już wykąpana, zajadam ciasteczka. Gabi śpi, małż na budowie więc chwilkę mam dla siebie.
A ten fotel zamówiłam no zobaczymy jak się sprawdzi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...