Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry[color=green][/color] 🙂
Przyznaję się, że wstałam wczoraj raniutko i przeczytałam co napisałyście, ale od wczoraj już nic nie wiem. Dziś też mnie raczej nie będzie i przez weekend, ale postaram się zaglądac.

Widzę, że mamy nową mamę, KRYSZYNKA WITAJ 🙂
jola sukieneczki są tak śliczne, że aż chce się miec jeszcze dziewczynke 🙂 Piekne 🙂
mapa, agusiakowalczyk, jo-aneczka, Paninka gratuluję dużych maluszków 🙂
jo-aneczka Twój maluszek wagę też ma pokazną 🙂 a nasza Paninka tak się obawiała, a tu dziewczynka 🙂 To po wizycie dostałaś zapewne dodatkowych skrzydeł 🙂 Cieszę się dziewczyny z Waszych wizyt i Waszej radości 🙂
Ann53 Ciebie zostawiłam na koniec. Przeanalizowałam wagę i tygodnie i doszłam do wniosku, że przecież skoro to dziewczynka to po pierwsze będzie raczej mniejsza bo też i Ty nie jesteś jakoś szczególnie duża ( ja też 🙂) ale na swoim przykładzie porównałam wagę naszych dzieci. Mój jest, wydaje mi się wyjątkowo duży (2530) ale 12 dni wstecz byłam na usg i ważył 2060, czyli przez 12 dni przybrał 470 co też wydaje mi się dużo. Jeśli Twoja córcia przybierze po 200 tygodniowo to do porodu będzie już pokazną panna 🙂 Nie ma szans, żeby nie przybrała a skoro lekarz mówi, że wszystko jest ok to jest ok 🙂 Będzie Ci łatwiej urodzic.
Pati taki mam zamiar właśnie, zeby domagac się sprawiedliwości w sądzie. Do tej pracy nie wrócę, bo nawet nie będę miała z kim syna zostawic. U mnie to już żadna praca w grę nie wchodzi i tym jestem załamana bo myślałam, że do końca roku macierzyński, potem zasiłek dla bezrobotnych, potem wiosna a dziecko już troszkę większe to i łatwiej będzie, a tu d....a blada. Co będzie, wszystkim na raz się nie zajmę, odpowiedzi i rozwiązań na wszystkie bolączki nie znam. Byle przetrwac zimę 😉 i nie myślec za dużo 🙂
Patrzę za okno i... zimno jakoś. Słońca nie ma. Za obiad jakiś trzeba się zabrac. A, ja też mam torbę z Biedronki, czerwono-czarną 🙂 I to dzięki Wam, bo byłam, widziałam, ale nie kupiłam. Mąż miał porzyczyc, ale pomyślałam sobie, że nie będę nikogo prosic i za 23 zł to kupię sobie i będzie moja i pojechałam specjalnie. Dziękuję kobitki, bo z Wami łatwiej 🙂
Miłego dnia Wam życzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczynki,
ja też już mam kubek z kawą i dołączam do was.
Kurczę, dla mnie ta noc też była do bani. Mnie też bolał brzuch. Przy czym to nie były bóle miesiączkopodobne tylko takie dziwne, w boku, raz jednym, raz drugim, z zależności na którym leżałam 😞
W pewnym momencie myślałam, że mi nerki nawalają.
Efekt był taki, że większość nocy przespałam... na plecach.
Ech, do d.....y jest życie kobiet w ostatnich tygodniach ciąży 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 napisał(a):
madalena20 napisał(a):
No taki jak na okres niestety 😞 😞 😞


Bidulko 😞 Nie martw się tylko ja tak miałam przez 5 miesięcy niemal każdego dnia... Oby te bóle już nie wracały........


Nio chyba ten poród będzie zupełnie inny, bo z Kubą jak chodziłam w ciąży to takich bóli nie miałam. Tylko czasami brzuszek mi się napinał i to wszystko. 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madalena20 napisał(a):
Pati123 napisał(a):
madalena20 napisał(a):
No taki jak na okres niestety 😞 😞 😞


Bidulko 😞 Nie martw się tylko ja tak miałam przez 5 miesięcy niemal każdego dnia... Oby te bóle już nie wracały........


Nio chyba ten poród będzie zupełnie inny, bo z Kubą jak chodziłam w ciąży to takich bóli nie miałam. Tylko czasami brzuszek mi się napinał i to wszystko. 😞 😞 😞


Aj tam, aj tam 🙂 wiadomo,że inny bo inne dzieciątko 🙂 Nie myśl o tym porodzie , zobacz tak niewiele Ci zostało, a może nawet mniej niż Ci sie wydaje 🙂 A potem będziesz się cieszyć już Szymusiem i Kubusiem i zapomnisz o wszelkich niedogodnościach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry!!
Zjadłam już sniadanko wyprałam pieluchy tetrowe, teraz sie suszą potem je wyprasuje wrzuce do szuflady i nastepny etap za mna, nie znosze prasowania bleee.
Kornelka tak sobie o Tobie myślałam i doszłam do wniosku że może dobrze by było gdybyś założyła działalność i zgłosiła się do ubezpieczenia chorobowego, miesiąc byś płaciła, a po 30 dniach nabywasz prawo do ubezpieczeń i możesz isc na zwolnienie i macierzyński byś przynajmniej miała.
Siehankowa i Inez słodkie te spodeneczki, ja tez mam takie jeansiki małe od koleżanki ale ona są mięciutkie i to chyba tylko sie nazywa jeans w cudzysłowiu 🙂
W czwartek byłam na stacji diagnostycznej z autem i musiałabym czekac na swoja kolejke 3 godziny, ale panowie byli na tyle mili ze mnie przepuścili i nie musiałam tyle czekać uff, pierwszy raz mnie ktos przepuścił w ciąży.
A chciałam jeszcze powiedzieć że mam nastepny powód zeby sie cieszyc ze zmieniła lekarza z prywatnego na nfz, ze względu na to ze dzwoniłam do tej lekarki zeby odwołac moja wizyte a ona nie odbierała i nie odbierała i tak sobie pomyslłam ze niby miała odbierac o kazdej porze, a tak naprawde ani razu jeszcze ode mnie nie odebrała telefonu ani nie oddzwoniła nawet do mnie, a jakby sie cos działo i chciałabym z nia to skonsultowac to cooo??? No i w koncu sie nie dodzwoniłam i tez nie przyszłam a ona nawet nie zainetresowała sie dlaczego nie przyszłam, a niby na początku mi mówiła ze ona każda pacjentką tak sie interesuje, no ale cóż najlepiej tylko kase brać i to wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam kobietki po długiej przerwie.
Obiecuję się poprawić i częściej tu zaglądać, bo od poniedziałku uciekam na L-4. Wakacje się zaczęły, to szkoła bez sekretariatu może jakoś funkcjonować 😉
W poniedziałek (20 czerwca) byłam u mojego lekarza, bo zaczęły mi puchnąć palce u rąk (tylko palce!). Powiedział, że na razie to tragicznie nie wygląda, mam tylko odpoczywać i brać jakieś tabletki (cyclo3forte i folmag). Przy okazji "zważył" moje maleństwo, całe 1700 g szczęścia, czyli 500 g więcej przez 3 tygodnie. Powiedział, że dziecko przybiega na wadze średnio 150 g tygodniowo ale od tego wiadomo są wyjątki i nie ma się czym martwić póki choć trochę rośnie. Ciekawe co mi znowu powie 27 czerwca, jak pójdę po zwolnienie i na kiedy teraz się ze mną umówi.
Pozdrawiam cieplutko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madalena20 napisał(a):
Pati123 to cieszę się, że Ty się czujesz dobrze. Może przynajmniej ta końcówka ciąży będzie ci służyć i przebiegnie spokojnie 🙂 Życzę Ci tego 🙂


Masz rację czuję się,żeby nie zapeszać jakoś nadzwyczaj dobrze...W sumie bardziej pewnie, spokojniejsza. No i lepiej niż w pierwszych miesiącach, gdzie drżałam o moją kruszynkę każdego dnia....Nie chce już o tym nawet pamiętać....
Aż się tego boję zaczynam coraz więcej sobie pozwalać więcej chodze po domu oczywiście bo na miasto czy zakupy to raczej dopiero z wózeczkiem pójdę 🙂
Poza tym 8 lipca mój tatuś ma 50 urodzinki i chciałabym do tego czasu być na chodzie,żeby na imprezce być obecna, a nie w szpitalu...Mam nadzieję,że się nie przeforsuję i jakoś dam radę...
A właśnie macie jakieś fajne pomysły na prezent na taką okrągłą rocznicę? Pomóżcie bo jakoś nie mam weny 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Podobno dziewczynka, ale lekarz to żartowniś i za każdym razem pozostawia odrobinę niepewności. Podczas wcześniejszej wizyty powiedział, że będzie dziewczynka, ale po chwili stwierdził, żebyśmy nie byli zaskoczeni jak się urodzi chłopiec. W poniedziałek znowu po przyłożeniu usg do brzucha powiedział, że widzi ładnego zdrowego chłopca. Zapytałam się, czy od ostatniej wizyty coś urosło. Odpowiedział, że NOWEGO nic nie urosło. Ach to jego poczucie humoru... .
Ale nastawiamy się z mężem na dziewczynkę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

existence napisał(a):
Podobno dziewczynka, ale lekarz to żartowniś i za każdym razem pozostawia odrobinę niepewności. Podczas wcześniejszej wizyty powiedział, że będzie dziewczynka, ale po chwili stwierdził, żebyśmy nie byli zaskoczeni jak się urodzi chłopiec. W poniedziałek znowu po przyłożeniu usg do brzucha powiedział, że widzi ładnego zdrowego chłopca. Zapytałam się, czy od ostatniej wizyty coś urosło. Odpowiedział, że NOWEGO nic nie urosło. Ach to jego poczucie humoru... .
Ale nastawiamy się z mężem na dziewczynkę 😉


Pytam bo w tabelce brakuję mi imion dziecka właśnie u Ciebie i u kamonik a chciałabym uzupełnić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madalena
Z imieniem w moim przypadku podejrzewam, że będzie problem. Analizujemy z mężem wszystkie kalendarze, księgi imion, rankingi popularności i ciężko nam się zdecydować. Te imiona, które podobały nam się wcześniej jakoś przestały się podobać albo są zbyt popularne w mojej miejscowości (chcemy uniknąć takiej sytuacji, że w klasie będą 4 Majki, 4 Oliwie i 3 Leny). Nie każde imię też pasuje do nazwiska. Nazwisko mamy długie i na A, więc raczej odpada Alicja, która nam się podobała (przez inicjały AA - jakoś źle nam się kojarzą a dzieci bywają okrutne i chcemy uniknąć przezwisk). Może to głupie, ale imię jest na całe życie, nie nie chcemy dziecku zrobić krzywdy. Jak coś tylko ustalimy, od razu dam znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry. 🤪

Kruszynka mnie tez dzisiejszej nocy bolaly biodra nie wiem czemu 😞

Wstałam rano pojechalam do przychodni na badania a tam pani w recepcji krzyczy GDZIE PANI IDZIE NA POBRANIE KRWI !!!! 😲 no ja, ze tak a ona do mnie, ze dzis nikt nie pobiera, zamkniete! Normalnie zadnej informacji 😠 zołza.

Pojechalam do szpitala, tam zaplacilam i zrobilam badania i to bez kolejki 😜
Ale jaka roznica w cenie jest 😮 za anty hbs w przychodni u mnie kosztuje 50zl a w szpitalu 25zl zdzierstwo normalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 a może taki pomysł Ci podsunę. Co prawda ja zrobiłam tak na podziękowania dla rodziców na swoim weselu ale może i na 50 urodzinki się nada. otóż odnalazłam w starych albumach zdjęcie ślubne rodziców i wysłałam dla dziewczyny, która zajmuję się robieniem portretów. I na wzór tego zdjęcia naszkicowała przepiękny portret ołówkiem. Potem tylko oprawiłam go w złotą dużą ramkę i wręczyłam swoim rodzicom. Byli w wniebowzięci.

Tu wklejam Ci linka osoby, która mi robiła ten portret. Jest tam podany adres email 🙂
http://allegro.pl/my_page.php?uid=3964554
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
milium bardzo Ci dziękuję 😘
Ja też myślałam o tym bo wystarczyłoby zatrud 😘nienie na umowę zlecenie, albo właśnie własna działalnośc gospodarcza. Tylko czy ja teraz zdążę, bo jeśli nie to byłaby przerwa na cały czerwiec. Mam jeszcze znajomą która byc może coś by podpowiedziała, ale to mi teraz do głowy przyszło. Kurcze czasu zupełnie mało, gdybym wcześniej miała tą wiedzę co teraz. Jeszcze kadrowa dziś dzwoniła do mnie i powiedziała, żebym podzwoniła po zusach i popytała, bo informacje są różne, jakby w zależności od kwalifikacji pracownika, czyli jeden może mówic dobrze, drugi wprowadzic w błąd. No nic, pomyślę, może coś wykombinuję. Wolałabym znależc kogoś, kto mógłby mnie zatrudni na umowę zlecenie na 5 czy 6 miesięcy. Kurcze głowa mi puchnie. Ale dobra, już koniec marudzenia. Nastawię pranie 🙂
Co do bóli brzuszka to mnie wczoraj wieczorem dziwnie mocno bolało, ale nie sam brzuszek, tylko tak z lewej strony i lewa strona krocza. Jakby ucisk, napieranie czy coś takiego. Czasem to się zastanawiam czy to się nie zacznie lada chwila, bo to krocze to już tak ze trzy tyg i tylko z lewej strony. Ma któraś z Was coś takiego? To najczęściej jest wtedy, jak dłużej pochodzę, położę się i po wstaniu najmocniej boli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kornelka napisał(a):
milium bardzo Ci dziękuję 😘
Ja też myślałam o tym bo wystarczyłoby zatrud 😘nienie na umowę zlecenie, albo właśnie własna działalnośc gospodarcza. Tylko czy ja teraz zdążę, bo jeśli nie to byłaby przerwa na cały czerwiec. Mam jeszcze znajomą która byc może coś by podpowiedziała, ale to mi teraz do głowy przyszło. Kurcze czasu zupełnie mało, gdybym wcześniej miała tą wiedzę co teraz. Jeszcze kadrowa dziś dzwoniła do mnie i powiedziała, żebym podzwoniła po zusach i popytała, bo informacje są różne, jakby w zależności od kwalifikacji pracownika, czyli jeden może mówic dobrze, drugi wprowadzic w błąd. No nic, pomyślę, może coś wykombinuję. Wolałabym znależc kogoś, kto mógłby mnie zatrudni na umowę zlecenie na 5 czy 6 miesięcy. Kurcze głowa mi puchnie. Ale dobra, już koniec marudzenia. Nastawię pranie 🙂
Co do bóli brzuszka to mnie wczoraj wieczorem dziwnie mocno bolało, ale nie sam brzuszek, tylko tak z lewej strony i lewa strona krocza. Jakby ucisk, napieranie czy coś takiego. Czasem to się zastanawiam czy to się nie zacznie lada chwila, bo to krocze to już tak ze trzy tyg i tylko z lewej strony. Ma któraś z Was coś takiego? To najczęściej jest wtedy, jak dłużej pochodzę, położę się i po wstaniu najmocniej boli.

Jakbyś założyła działalność dzisiaj to do końca lipca musisz ja teoretycznie prowadzic, czyli musisz zapłacić skłądki za te pare dni czerwca 10 lipca i za cały lipiec 10 sierpnia, a od 1go sieprnia mozesz isc juz na zwolnienie, musisz isc do urzedu miasta założyć działalność (wpis), potem do zusu z tym wpisem, potem do urzedu skarbowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc brzuszki.
U mnie tez w nocy byla masakra. Brzuch zaczal mnie bolec najpierw jak na okres tylko duzo mocniej a pozniej bolal caly. Przerazilam sie bo jak jeszcze chodzilam to w szkole rodzenia powiedzieli ze dopiero jak caly boli to zaczyna sie porod 😮 😮 do tego strasznie chcialo mi sie wymiotowac. Wzielam no-spe i tlumaczylam malemu ze jeszcze nie czas i przeszlo jakos. Mi zostalo 39dni do terminu. Do 12lipca wolno mi brac tabletki a pozniej juz nic. 14 wyciaganie korka i cos mi sie wydaje ze bede lipcowa mama. Oby do38 tygodnia i do 3kg a pozniej niech sie dzieje co chce. Chcialabym zeby szybko poszlo i juz trzymac malego w ramionach. Dzis pakujemy torbe bo mam wszystko wyprane i wyprasowne juz. Lista lezy i zobaczymy czy mak wszystko co trzeba jakby sie niedlugo zaczelo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ DOBRY

U nas nocka w miarę dobrze, spać poszłam o 1.00 bo filmów mi się zachciało oglądać 😁 😁 ale spałam tylko do 6.00 nie wiem czemu o tej godzinie zawsze pobudka. Najdziwniejsze że jestem wyspana 🤪

Inez super ta torba taka optymistyczna 🙂

Co do imienia ma być Antonina ale im więcej się zastanawiam to sama nie wiem, tak chyba na 100% nie jestem przekonana 😮 😮 😲 Jak Wam się podoba imię Laura? tak mi wpadło do głowy Laura Antonina a może Antonina Laura a może tylko Nina ?? ech kurde no mam zagwozdkę straszną...............

No i moja niuńka okropnie wypycha mi brzuch 🤢 takie dziwactwa wymyśla że szok. Buszuje, buszuje i jeszcze raz buszuje całymi dniami i nocami 😁 😁 U Was też tak jest??

Jola a Ty jak się czujesz? już poszło sobie to choróbsko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...