Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Inez pierwszy posiłek po 15 to stanowczo źle i za późno.
dziewczyny dobrze ci radzą, albo wstawaj z mężem, jedz i potem sobie spij. Albo wstawaj wcześniej niż o 12. Mimo, że uwielbiasz spać i zjedz normalne śniadanie.
Tu nie chodzi już o Twoje wymioty, ale to nie jest racjonalne odżywianie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
inez Należy jeść przynajmniej 4-5 posiłków i odżywiać się racjonalnie i zdrowo, a krakersy to raczej nie jest super odżywczy produkt.
Zacznij dbać o siebie, pamiętaj,że dzidzia tworzy się od podstaw i nie może jej niczego zabraknąć zwłaszcza w tym etapie kiedy każdego dnia rośnie jak na drodżach nie możesz dzidzi karmić od 15 😞 Koniecznie to zmień...
Tyle z nas ma probemyz trzymaniem ciązy, ciesz się że u ciebie jest ok i nie przykładaj starań żeby to pogorszyć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to już jestem w domku 🙂
Eleeza- ile już pączusiów, ja dobiłam do 3 🙂

dziewczyny powiedzcie mi, w którym tyg macie usg połówkowe, ja dziś dzwoniłam do lekarza i kazał mi się umówić jak będę w 21 tyg, bo on robi między 20, a 24tc.

Co do tycia to u mnie też już widać conieco- mąż mówi, że pierwszy raz w życiu widzi u mnie taaaki brzuszek 🙂 w spodnie już od jakiegoś czasu normalnie się nie mieszczę, ale jak założę gumkę na guzik to można jeszcze chodzić (gorzej z siedzeniem :P) piersi też mi urosły i muszę się rozejrzeć za jakimś stanikiem ciążowym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie. 🙂
Inez ja tez lubię sobie pospać, ale jak sie budze tak o tej 11.30-12.00 to z takim glodem ze pierwsze co lece do lodówki. 🙂 Potem tak za 1,5h jem drugie sniadanko a o 15-ej obiadek a potem do kolacyjki caly czas cos podjadam. MASAKRA 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniolek82 napisał(a):
Witam mamusie, te nowe i te ,,starsze,, 😜 😜 😜

siehankowa jak chcesz to dam ci namiary na ginekologa który przyjmuje w bielawie i ma 3D ale nie mam pojecia ile trzeba zapłacic. Tylko wlasnie nie wiem czy on robi tylko swoim Pacjentkom czy wszystkim mamusią. 🙂

oo, to daj mi namiar do niego - zadzwonie i dowiem się co i jak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj pierwszy raz założyłam princeskę ciążową + legginsy.
W jedne jeansy się jeszcze mieszczę bo mają dużo elastanu ale ciężko mi siedzieć a pracę mam taką siedzącą przed komputerem.
Jednak będę się chyba musiała rozejrzeć za jeansami z panelem bo jednak w legginsach zimno. Trochę za chłodno jeszcze.
Przytyłam jakieś 3kilo i brzuszek tez już widać. Wydaje mi się jednak,że w tej ciąży mam mniejszy brzuch niż w poprzedniej 🙂

Pączusiów to już prawie 3zjedliśy hahahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lydzia i Aniołek oba terminy są jak najbardziej oki. I w 21 i w 23 wszystko lekarz zmierzy i oceni. Ja jestem umówiona 18 marca i u mnie to będzie 20 tydzień (jego koniec).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do połówkowego to ja się chce umówić na ok 6.04 wtedy zacznie mi się 20tydzień. Tylko mam jeszcze dylemat do kogo się udać. U nas 3D nie ma i muszę pędzić do Szczecina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siehankowa napisał(a):
aniolek82 napisał(a):
Witam mamusie, te nowe i te ,,starsze,, 😜 😜 😜

siehankowa jak chcesz to dam ci namiary na ginekologa który przyjmuje w bielawie i ma 3D ale nie mam pojecia ile trzeba zapłacic. Tylko wlasnie nie wiem czy on robi tylko swoim Pacjentkom czy wszystkim mamusią. 🙂

oo, to daj mi namiar do niego - zadzwonie i dowiem się co i jak 🙂


74 8334842, to jest nr stacjonarny, pewnie odbierze połozna ale ona wszystko ci powie. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Macie rację dziewczyny, muszę zacząć jeść racjonalnie, bo to nie jest normalne. Trudno wstanę wcześniej i coś tam w siebie wepchnę.

Ja dziś siadam na allegro i zamawiam jeansy ciążowe, legginsy i rajstopy. Już nawet spodnie dresowe mi przeszkadzają, najchętniej chodziłabym w samych majtkach 😜 Nie mam jakiegoś wielkiego brzucha, ale jednak w żadne spodnie już się nie mieszczę.

A ja dziś nie zjadłam ani jednego pączka 😞 😞 😞 W Norwegii nie obchodzi się takiego święta, więc nie ma jakiejś nadprodukcji w tym dniu. Mąż poszedł do sklepu i już nie było 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lydziaa84 ja jestem umówiona na 6 kwietnia na połówkowe,
to będzie 20t1d 😉
Nie mogę się doczekać 😁

Mężuś przyniósł pączki ale jakoś nie mam smaka...
Za to zjadłam 3 talerze zupy i chrust podjadam 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Nie jestem pewna ale dwa razy czyłam jak by fikołki bobas w brzuchu foikał 🙂 🙂 🙂 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜
Może to nareszcie nie fałszywe sygnały od bobaska 🙂
Spadam już odpoczywać 🙂 Odezwę się jutro 🙂
DOBRANOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi od początku jakoś przeszkadzały spodnie (zawsze nosiłam kanty obcisłe w pasie) jak posiedziałam te 8 godzin przed kompem to trochę dziwne uczucie miałam i się rozpinałam. Od ok. 2,5 m-ca chodzę w takich grubych zimowych legginsach i tuniki. Koleżanka pożyczyła mi jeansy ciążowe bo mam ten sam rozmiar i myślałam że się super przydadzą, aż poszłam w nich do lekarza i jak leżałam na fotelu to p. dr popukała mnie w brzuch i powiedziała "luźno się nosić", spojrzałam na brzuch i miałam odcisk tam gdzie pas łączy się z jeansami, no i więcej ich nie założyłam 😞 szkoda ale jeansy u mnie muszą iść w odstawkę, mam takie materiałowe bojówki 3/4 i to najlepsze moje spodnie na teraz no ale na zewnątrz to ja w nich nie wyjdę , pupa by mi zamarzła i nie mam butów do takich spodni hehehe Na szczęście jestem już na zwolnieniu i nie muszę się stroić do pracy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi Karolcia12345i moim strojem od samego początku są dresy. Bo jestem na urlopie wychowawczym z Majeczką 🙂 🙂 🙂
Kupiłam sobie kilka ciuchów na wyjścia, bo a co 🙂 I jeszcze kombinuję elegancki strój na maj, bo moja starsza córka ma komunię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was? jak sie czujecie ? Bo u mnie już lepiej miałam wizyte we wtorek i odrazu lekarz kazał mi jechać do szpitala, mam nisko łożysko i miałam plamienia , dziś już jestem w domku ale musze leżeć wiec nudy, ale poczytam sobie zaległe strony . 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lydziaa84 napisał(a):
no to już jestem w domku 🙂
Eleeza- ile już pączusiów, ja dobiłam do 3 🙂

dziewczyny powiedzcie mi, w którym tyg macie usg połówkowe, ja dziś dzwoniłam do lekarza i kazał mi się umówić jak będę w 21 tyg, bo on robi między 20, a 24tc.

Co do tycia to u mnie też już widać conieco- mąż mówi, że pierwszy raz w życiu widzi u mnie taaaki brzuszek 🙂 w spodnie już od jakiegoś czasu normalnie się nie mieszczę, ale jak założę gumkę na guzik to można jeszcze chodzić (gorzej z siedzeniem :P) piersi też mi urosły i muszę się rozejrzeć za jakimś stanikiem ciążowym 🙂

Ja z pączkami dobiłam o 3 i więcej już nie zmieszczę 😉
Na usg połówkowe jestem umówiona jak będę w 21tc.
Co do tycia to ja mam 1kg na plusie, nie obżeram się, no oprócz tych dzisiejszych pączków 😉 staram się jeść dużo warzyw i owoców. Od 2. trymastru jem o ok. 300 kcal więcej, tak jak jest w zaleceniach. Wczoraj pytałam mojej gin czy nie za mało przytyłam, a ona kazała mi się tym nie martwić, a nawet wprost przeciwnie- cieszyć, powiedziała, że będę miała mniej do zrzucenia 😉 Jakoś ostatnio lekarze bardzo mocno kładą nacisk na to, żeby przyszłe mamuśki nie tyły więcej niż trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ubrań ciążowych to ja kupiłam fane jeans'iki rurki z H&M MAMA na all za 40zł 🙂 są bardzo wygodne, bo raz że juz sam jeans jest bardzo elastyczny, a dwa to że są naprawde bardzo niskie biodróweczki z przodu, a do tego bawełniany pas na brzuszek, więc nic nie ma prawa się wrzynać 🙂
noi mam tez ogrodniczki krótkie - też z H&M MAMA, ale to na cieplejsze dni 😉
musze się jeszcze w jakieś koszule zaopatrzyć, bo jednak w pracy trzeba jakoś wyglądać, a od nastepnego tyg. chcę już "zrzucić" z siebie mundur do sierpnia 😜

a co do paczków to zjadłam jedynie 1,5 😜 ale za to standardowo nadrobiłam krówkami 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do ubrań to ja mam spodnie z pasem są świetne, po pierwszej ciąży zostały mi ogrodniczki i sukienka na szelkach pare bluzek , teraz kupiłam sobie dwie tuniki i ok nie ma zle, na wiosnę szukam leginsów albo jakiś rybaczek . A pączków zjadłam 7 swojskie bo teściowa robiła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Brzuszki! Zdałam ostatni egzamin... hurra! Teraz więc siedziałam i nadrabiałam zaległości w czytaniu, a było tego mnóstwo 😁 Ja dziś zjadłam 2 pączki i to było o 2 a dużo.. leżę teraz i potwornie męczy mnie zgaga ;( a żeby było lepiej, to od wczoraj mam jakieś odruchy wymiotne, wiszę nad toaleta a tu coś mi się ściska przełyk, i treść nie może się wydostać...masakra, dusze się, dławię, a zwymiotować nie mogę... już tak mnie boli przełyk, że ciężko mi ślinę przełknąć...Co to znowu za ustrojstwo mnie dopadło????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...