Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja też oczekuję drugiego dzidziusia i podzielam zdanie anulki, na początek wybierajcie ubranka, które łatwo się zakłada.
Widzę, że na naszym forrum popularne są zakupy body, ale ja osobiście nie polecam na pierwsze tygodnie, chyba, że znajdziecie takie, których nie trzeba zakładać przez główkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czy ja wiem ile sztuk?? Body niezaleznie od dlugosci rękawka zalezy jak komu wygodnie ja kożystałam z kr. rękawka i mialam okolo 7 do 10 z kazdego rozmiaru do tego ze 4 z dł. rekawkiem ,śpioszki tak z 5 do 7. ja oczywiście miałam więcej,ale piszę tyle ile faktycznie mi sie przydało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczęła na początek od rozmiaru 62. Co prawda ubranka początkowo będą na pewno za duże na dzidziusia, ale z drugiej strony taki nowo narodzony brzdąc nie rusza się zbyt intensywnie, więc racze mu to nie będzie przeszkadzać.
Moja pierwsza córa po urodzeniu mierzyła 52 cm, a pierwsze ubranka (czyli te na rozmiar 62) starczyły na około 6-7 tygodni.
Tak więc same widzicie, że nie warto kupowac "góry" ubranek dla noworodka.
Myślę, że wystarczy po kilka par koszulek (jak polecam takie wiązane na brzuszku i koło szyjki), śpioszków, mogą tez być pajacyki (ale rozpinane z przodu lub boku na całej długości).
No i ze dwie lekkie czapeczki, skarpetki.
Hmmmmm, próbuje sobie przypomnieć co jeszcze było mi potrzebne w tym okresie, bo trochę latek minęło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka, mi dokładnie o takie koszulki chodzi o jakich piszesz. Moim zdaniem są na pierwsze tygodnie niezastąpione.
Myślę, że nawet jeśli będzie latem bardzo ciepło to maluszek będzie mógł w takiej koszuleczce i pampersie w ciągu dnia przebywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiula27 to też moje pierwsze dziecko i nikogo żeby dostać jakieś ciuszki. Więc wszytsko nowe ale niczę, że dziadkowie pomogą 🙂 🙂 🙂

marta lion chyba mi się coś pomyliło 😞 Musze sprawdzić która z Was wczoraj miała tez połówkowe i dowiedziała się, że to synek hmmm 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Dzień dobry brzuszki 😎

Hehe kamonik to chyba ty mi gratulowałaś synka, a może nie mi 😮??
Ja mam trzecią córeczkę 🤪 🤪 🤪


Oczywiście chodziło o malstep. Juz poprawiłam w tym poście w którym sie pomyliłam 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję Wam bardzo za miłe powitanie na formu.

To maj pierwsza ciąża. Od jakiegoś 3 miesiąca ma spory brzuszek, ale płci do tej pory nie znam, dlatego nie mogę się doczekać USG w przyszłym tygodniu 🙂 Do tej pory nawet żaden lekarz nic nie zasugerował... Szkoda.

Dlatego staram się wstrzymywać z zakupami, bo wczoraj jak weszłam do h&m to stwierdziłam, że nic tu po mnie jak nie znam płci. Część ubranek, łóżeczko dostanę od rodziny, ale chętnie coś bym kupiła dzidiusiowi. Ale jeszcze nie dawno wszyscy krzyczeli, że za wcześnie nawet jak szłam tylko popatrzeć...
W zeszłą sobotę oglądałam już upatrzony w inetrnecie wózek - bardzo podoba mi się ballerina babyactive ellegance skóra jasny beż, żeby później z największym brzuchem nie latać po sklepach, a przy okazji wyprobowałam, że jest trochę sztywny. A Wy macie jakieś wózki upatrzone? Kiedy zamierzacie kupić? Ja teraz myślę, jaki wybrać? Ale nie chciałabym trzymać za długo, żeby mi się nie znudził 🙂

PS. Crayzzzyyy Ja po poparzeniu (wylałam na siebie cały kubek wrzątku) siedziałam w domu (a zwolnień unikam jak ognia, jak już muszę to i tak się targuję z lekarzem, żeby to był maksymalnie dzień lub dwa - ale dzidziuś jest najważniejszy, więc ostatnio uległam 🙂 ) i chodziłam w szortach od środy do niedzieli. Przyznam, że cięzko było w zimie ubrać się w coś co nie podrażni ud i licznych bąbli, więc jak tylko możesz to odpoczywaj i nie podrażniaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach Asiula, wiesz, temat wózków to był już wałkowany wieeeele razy. I ile kobiet tyle opinii.
Myślę, że teraz każda z nas ma upatrzony wózek.
Wydaje mi się, że statystycznie dominują Jedo.
Tak naprawdę to decyzja zależy od tego w jakich warunkach będziesz go używać, czy będziesz jeździć po chodnikach czy również po polnych i leśnych drogach, czy będziesz go musiała nosić po schodach, wozić w bagażniku itp.
Biorąc pod uwagę to, że nasze dzieci urodzą się latem, to wszystkie mamy są jednomyślne - dobrze żeby miał dużą gondolę, tak aby maluszki mogły w głębokim wózku przetrwać zimę.
Jak będziesz miała chwilkę czas to cofnij się na poprzednie strony naszego forum, dziewczyny często załączają linki do stron wybranych wózeczków - będziesz mogła się zorientować jakie są typy.
Ja osobiście będę używać Quinny Buzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Brzuszki

Ja już po wizycie, wszystko jest OK. Dostałam skierowanie na mocz, morfologię i krzywą cukrową całe 75g 🤢 jej jak ja to wytrzymam całe 2 godz siedzenia 🤢 🤢 🤢
Ogólnie nie najlepiej się czuje, znowu coś mnie dopada 😞 Madalena mąż mnie nie wygrzeje bo przychodzi taki spracowany z tej budowy że tylko się myje, je i zasypia 🤔
A przez opryszczkę tak mi ciężko jeść 😞
Pati gdzie się podziewasz?

Co do ubranek ja kilka już kupiłam jak się dowiedziałam że będzie córcia. I dzisiaj dostałam pare sztuk body na kr rękaw i 3czapeczki 🙂

łóżeczko mam po młodszej córci tylko muszę je zabrać od siostry bo jej pożyczałam, jej mały ma juz 2lata więc może już spać w łóżku.
Z wózkiem to nie wiem jak to będzie, muszę coś kupić ale sama nie wiem na co się zdecydować

Witam nową mamę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela, super, że na badaniach wszystko ok. Wiesz, ta pogoda chyba nas wszystkie dobije.
Ja już od tygodnia leczę się z przeziębienia. Dziś poszłam do lekarza a ta mi mówi, że cały katar spływa mi do gardła i już mi zaczyna furczeć w oskrzelach.
Ja chyba oszaleję. A tak się starałam - cebula, czosnek, cytryna, maliny a tu nic.
Tak nota bene to za te maliny dostałam ochrzan. Podobno w II i III trymestrze nie zalecane bo moga wywołać skurcze i przedwczesny poród 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
je tez o tych malinach slyszlalam, daniela tak mi Cie szkoda z ta opryszczka, biedactwo i jeszcze 75 glukozy bleeee. ja w srodku nocy zgagi dostalam i tak mam caly czas, a jak mi na chwile rano przeszlo to madrze pochlonelam paczusia i czuje ze zaraz mi ta cholera wroci z podwojna sila 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...