Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry!
A ja dziś spać rano nie mogłam... obudziłam sie ok. 7.00 i zaczęły mnie nachodzić myśli, co będzie, jeżeli ZUS nie przeleje mi dziś kasy 🤢 Kurcze..... 12 stego bank ściąga mi z konta kredyt za mieszkanie... jak do tej pory kasy nie będzie na moim koncie to będzie numer.......... pewnie będę musiała specjalnie do banku iść i wpłacać gotówkę, co by coś na koncie na ten kredyt było... Masakra z tymi wypłatami na l4.....
I jeszcze coś mnie nisko w podbrzuszu tak ciągnąco pobolewa 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Foga ale rozumiem, że to wypłata przelewana przez ZUS bo jesteś na L4?
Bo jeśli tak, to powinna być przesyłana dokładnie w tym samym terminie c z zakładu pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam brzucholki 🙂

ostatnio Was zaniedbuję ale siedzę w pracy po 10 h i to przy kompie i po powrocie do domu nie mam siły patrzeć w monitor 🤢 w ciągu roku strasznie mi się wzrok pogorszył za niedługo będe ślepa 🤢 ostatnio za to mam więcej energii do pracy w domu po 10 h w pracy, 1,5 h spaceru z psem jeszcze do 24 sprzątałam mieszkanie 😜 😜
mapa skoro tak lekarz zalecił to proponuję odpoczynek a teraz się przyda bo poźniej nie będzie już takiej możliwości 🙂
p0xi figurkę przed ciążą miałyśmy podobną tylko że ja o cm niższa jestem 😜 w ciąży przytyłam już 10 kg i oststnio wszyscy mnie pytają czy nie będę miała bliźniaków (nawiasem mówiąc moja mama jest z bliźniaków więc strasznie się o to bałam 😜)
Evelina ja idę w czwartek do lekarza mogę się spytać o wagę ale powiem że mój maluch w 21 tyg. i 6 dniu ważył 460 g więc z tego co pamiętam nie wielka różnia jest między naszmi maluchami.
Witam nową sierpnióweczkę 🙂
Z kalkulatora wyszło mi że niuniek powinien teraz ważyć 1100 g sprawdzę w czwartek czy ten kalkulator jest wiarygodny 🤪
K8 ślicznie wyglądasz i brzusio uroczy 🙂

miłęgo i pogodnego dnia życzę wszystkim mamusiom 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie 🤪
mnie dzisiaj przed 4 obudziła ... kapiąca krew z nosa 🤨 - musiałam wstać bo mi ciurkiem leciałe heh no i oczywiście potem problem żeby zasnąć uch 😮
Konwaliowa witam na naszym forum 🙂
Martuś a Ty też nie przesadzaj z tą Komunią 😉 .... mi przestał brzuch twardnieć dopiero jak położyłam 4 literki i już nic więcej mnie nie interesowało 🙃
Z biodrami miałam problem ale pomogła mi częsta zmiana pozycji w nocy i jakoś przeszło...
A przybyło mi +6kg pierwszy raz tak mało hihi,bo zawsze tyłam około 20kg
zapraszam wszystkie na kawkę 🙃 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniczek kawkę piję i owszem 🙂

Staram się nie przesadzać, ale sama wiesz, Samo się nie zrobi 😞

Ok. Uciekam sprzątać łazienkę 😞 Będę zaglądać do was.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczynki,
Ja też już popijam kawkę, więc jest nas trzy.
Marta, oszczędzaj się. Licho nie śpi. Nic się nie stanie jeśli czegoś nie zdążysz zrobić, goście pewnie nawet nie zauważą.
No chyba, że zapomnisz o sukience dla Emilki 😉, ale o to cie nie posądzam, he,he.
A dużą planujecie uroczystość?
Wszystko na to wskazuje, że pogodę będziecie mieć cudną. Oj, ja nadal żałuję, że musiałam wrócić do domku.
Ale mój m. coś mruczy, że może na ten weekend też się wybierzemy... choć to mało realne się wydaje, bo mam zaległości w pracy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Moniczek kawkę piję i owszem 🙂

Staram się nie przesadzać, ale sama wiesz, Samo się nie zrobi 😞


no niestety tak jest...cóż być kobietą to ciężka praca jest 🙃 🤪 🙃
a ja wczoraj się zbuntowałam hehe...tak mnie brzuch ciągnął że zmusiłam małża żeby sam sobie kolacje zrobił co oczywiście nie obyło się bez sprzeczki 😞 ale mam to w nosie.W końcu noszę jego dziecko i powinien czasami mi pomóc a co...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jo-aneczka sukienka Emilki już wyprana, czeka aż ja ktoś wyprasuje 🙂 🙂 🙂

Hehe gości będzie 21 z dziećmii włącznie. Wiesz jestem zdania że komunia to nie wesele.

PS. Oglądałam fotki 🙂 🙂 🙂 No teraz to przynajmniej bym cię poznała na ulicy hihi 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniczek napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Moniczek kawkę piję i owszem 🙂

Staram się nie przesadzać, ale sama wiesz, Samo się nie zrobi 😞


no niestety tak jest...cóż być kobietą to ciężka praca jest 🙃 🤪 🙃
a ja wczoraj się zbuntowałam hehe...tak mnie brzuch ciągnął że zmusiłam małża żeby sam sobie kolacje zrobił co oczywiście nie obyło się bez sprzeczki 😞 ale mam to w nosie.W końcu noszę jego dziecko i powinien czasami mi pomóc a co...


Moniczek, tak trzymać. Trzeba chłopa wychować, żeby mu palma nie odbiła.
Ja już nad tym pracuję 10 lat i powiem, że skutek jest całkiem zadowalający 🤪 🙃 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Jo-aneczka sukienka Emilki już wyprana, czeka aż ja ktoś wyprasuje 🙂 🙂 🙂

Hehe gości będzie 21 z dziećmii włącznie. Wiesz jestem zdania że komunia to nie wesele.


Marta, a ja na weselu miałam 28 🙂
Organizujesz imprezę na zewnątrz czy w domu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta, tak, od maja ma mi płacić wypłatę ZUS. ale księgowa zaniosła dopiero w czwartek moje dokumenty do zusu, więc nie liczę na to, że dostanę normalnie 10tego, zresztą sama księgowa stwierdziła, że na kasę sobie poczekam 😞 Nie rozumię nic z tego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Jo-aneczka sukienka Emilki już wyprana, czeka aż ja ktoś wyprasuje 🙂 🙂 🙂

Hehe gości będzie 21 z dziećmii włącznie. Wiesz jestem zdania że komunia to nie wesele.


Marta, a ja na weselu miałam 28 🙂
Organizujesz imprezę na zewnątrz czy w domu?
Asia my na ślubie i weselu mielismy 18 🤪 🤪 🤪
Imprezka w restauracji, hehe notabene w P.... . No ale ogród jest z oczkiem wodnym, altanka itp. To będziemy zażywać powietrza jak pogoda dopisze. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga napisał(a):
Marta, tak, od maja ma mi płacić wypłatę ZUS. ale księgowa zaniosła dopiero w czwartek moje dokumenty do zusu, więc nie liczę na to, że dostanę normalnie 10tego, zresztą sama księgowa stwierdziła, że na kasę sobie poczekam 😞 Nie rozumię nic z tego...
Hehe ja ci wyjaśnie. D... im się nie chciało wcześniej ruszyć, bo ni eo ich kase chodzi.
Powinnaś dostawac dokładnie w dniu w którym dostawałaś wypłatę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga napisał(a):
Marta, tak, od maja ma mi płacić wypłatę ZUS. ale księgowa zaniosła dopiero w czwartek moje dokumenty do zusu, więc nie liczę na to, że dostanę normalnie 10tego, zresztą sama księgowa stwierdziła, że na kasę sobie poczekam 😞 Nie rozumię nic z tego...


Foga, niestety czasem się zdarza, że ZUS zwleka z wypłatą. Formalnie wypłata następuje do 30 dni od skompletowania wszystkich dokumentów potrzebnych do wypłaty zasiłku.
A te dokumenty to nie tylko twoje L4 i deklaracje, które składa firma, ale również sprawdzenie czy zakład pracy terminowo przelewał składki. A to kiedy to ZUS sprawdzi jest dużą niewiadomą.
W skrajnym przypadku mogą ci przelać kasę nawet z 2-miesięcznym opóźnieniem.
Jeżeli jednak jesteś stale na L4 to opóźnienie może się zdarzyć tylko w pierwszym miesiącu, potem przelewy są regularne.
Bądź jednak dobrej myśli, to nie jest tak, że ZUS zawsze przelewa kasę w ostatnim z możliwych terminów, czasem robi to bardzo sprawnie i szybko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie w kolejny piękny dzień.
Przywitam się i nadrobię zaległości, dużo dziś nie mam na szczęście 😉 Troszkę już przeczytałam 🙂 k8 fajna ta stronka którą podałaś, dziękuję 🙂 🙂 Wychodzi mi, że mój synek wazy 1100 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniczek moj maz tez len i jak go o cos prosze to mi mowi ze nie jestem chora i nie moze mi tak nadskakiwac bo sie rozleniwie za bardzo, zazwyczaj jak mu sie nie chce nic robic 🙂 ja oczywiscie ponazekam, pogadam i dostane to co chce. No ale za bardzo go przyzwyczaiłam do podkladania wszystkiego pod nos i teraz mam efekty
Foga z tego co wiem to bank od razu nie upomina sie o zaleglosci, wiem bo znajomi maja kredyt na mieszkanie i nieraz mieli opoznienie o jakies dwa tygodnie i nawet do nich nie dzwonili. Moze zdaza Ci przelac do pobrania przez bank raty. Zawsze trzeba miec nadzieje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Brzuszki 🤪 😎 🤪
z tym ZUSem to jest jakas masakra - dajcie spokój, tez czekam i czekam, a oni mają 30 dni na wypłatę od momentu dostarczenia dokumentu przez pracodawcę.
A że nie pracują tam zbyt szybko to myślę, że jeszcze troche poczekamy... 🤔 😮 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolajola81 napisał(a):
agat19 od kiedy robisz sobie te zastrzyki w brzuch?
jo-aneczka a tobie lekarz nie zalecił tego... dlaczego? kiedy bedziesz miała wyniki.
Pytam się bo ja też miałam z tym problem.


Jolajola, już odpowiadam.
Ja o tych moich zaburzeniach dowiedziałam się przez przypadek. Chodzę od kilku lat do immunologa, bo miałam problemy z nawracającymi przeziębieniami, które nie chciały przejść bez antybiotyku. No i przy okazji ten lekarz zrobił mi komplet badań, również takich niestandardowych, z których wyszło, że mam obniżony poziom białka S (odpowiedzialnego za krzepliwość). Nie miałam żadnych objawów, pozostałe wskaźniki krzepliwości były w normie, w ciąży też nie byłam, lekarz nie widział wtedy większego problemu więc o sprawie zapomniałam.
No i dopiero teraz, mój gin poprosił tamtego lekarza o informację na temat mojego leczenia. No i się zaczęło.
Ja jak poczytałam sobie w necie o ewentualnych komplikacjach to zdębiałam i zaraz się zapisałam na wizytę do hematologa. To właśnie on zadecydował o powtórzeniu tych badań, żeby potwierdzić diagnozę. Wyniki będę miała jeszcze w tym miesiącu.
A póki co wszyscy trzej stoją na stanowisku, że na razie należy wstrzymać się od podawania leków przeciwzakrzepowych. Jako argument podali mi, że leki przeciwzakrzepowe rozrzedzają krew, więc w przypadku braku wyraźnego wskazania do ich brania mogą spowodować więcej szkód niż pożytku (większe ryzyko krwawień w początkowej ciąży, krwawienia z nosa a przede wszystkim ryzyko krwotoku podczas porodu). Mnie to wówczas przekonało, ale teraz Agat pisze, że ona stosuje leki przeciwzakrzepowe jako profilaktyka???
Więc chyba jednak nie jest to takie niebezpieczne, albo Agat ma ustaloną niewielką dawkę tych leków.
Dalej się na ten temat nie wypowiadam bo się nie znam.
Dam ci znać jak będę miała wyniki moich badań i będę po wizycie u hematologa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry Brzuszki 😁
Witam w pierwszym dniu mojego dłuugiego urlopu 😁

marta-lion ja Cie proszę Ty oszczędzaj się!!!
Ostatnio coś więcej stresu tu na forum...o Karolcię stale się martwię...
I tak wszystko będzie pięknie 🙂


Foga
najlepiej zadzwoń sobie do ZUS-u
Oni Ci powiedzą kiedy najprawdopodobniej dostaniesz pieniążki.
Może uda się coś przyspieszyć a jak nie to może pożyczysz od kogoś.
Ja niestety też słyszałam, że pierwszy przelew z ZUS-u ma mocne opóźnienia
potem podobno już to wszystko hula na czas 😉


Diviana
trzymam kciuki za wyniki 🙂


Daniela
jeszcze mi się przypomniało, że taki kłucia mogę być spowodowane
rozszerzaniem się kości łonowej, ale nie powinny być bardzo silne,
także proszę też to skontroluj 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniczek bo Ty po tej aktywności tez potrzebujesz odpoczynku 😉
Kochana dziś zadbaj o siebie 😘


jo-aneczka
miło Cię widzieć-jak promiennie wyglądasz 🙂

Ja glukozę też dostałam 75g
Muszę w tym tygodniu się wybrać...
W aptece po prostu mam kupić 75g glukozy tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...