Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

madalena20 napisał(a):
Paninka napisał(a):
dziewczynki awiecie cos na temat kremu alantan plus? ponoc lepszy niz sudocrem ( tak poradzila mi pielegniarka)


jest dobry !!! ale wydaje mi się, że na równi z sudocremem.
Zgadzam się Magdą 🙂 Choć z przewagą na sudocrem jednak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

madalena20 napisał(a):
jo-aneczka a czemu końca nie widać??? Ja też przedłużałam rozstanie z robotą ale w końcu się zmobilizowałam i powiedziałam starczy tego pędzenia za pieniędzmi. Rodzina przecież najważniejsza. Musisz się zawziąć i w końcu postanowić. Ja teraz jestem prze szczęśliwa. A pomogła mi dużo taka pewna dobra wróżka hihihih o nicku marta-lion dzięki niej przejrzałam na oczy 🙂


Przy moim charakterze pracy tak to jest, że jeśli się już coś zacznie to trzeba skończyć, nie mam możliwości żeby pracę przekazać komuś innemu. Zostało mi już ostatnie otwarte zlecenie, tylko jak na złość ślimaczy się niemiłosiernie. Liczę, że może w przyszłym tygodniu będzie finisz????
A o dobrych radach dobrej wróżki też już co nieco wiem, he,he.

Daniela, ja na temat fotela bardzo chętnie porozmawiam, ale którego?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem za sudocremem. Wypróbowałam różne i sudocrem jest, spośród dostępnych w aptece preparatów, the best.
Używałam go na zmianę z maścią robioną w aptece na zamówienie. I to dopiero był strzał w dziesiątkę.
Przy sudocremie zdarzało się podrażnienie pupy, a po tej maści NIC.
Tyle tylko, że jest na receptę i nie znam składu 😞
Ale zamierzam się dowiedzieć przy najbliższej bytności u pediatry.
Kolejną zaletą tej maści była cena - nie pamiętam dokładnie, ale na pewno zwalała z nóg (jakieś parę złotych za wieeeelki słoik)

Generalnie moje zdanie jest takie, że w przypadku wystąpienia odparzenia maluszka, dobrze jest zmienić krem, przynajmniej na jakiś czas. Z reguły to skutkuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wyprałam reszte ciuszków małego.I powoli zaczęłam pakować torbe do szpitala.Co do chusteczek,ja kupiłam pampers,ale na razie jedno opakowanie,bo nie wiadomo czy maluszek nie bedzie miał uczulenia.W czwartek chemy jechać z mężem,na takie końcowe zakupy do pokoju małego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za maść jo-aneczka, ale bardzo dobrze sporadycznie działa tez tormentiol.
Nie polecam jednak u noworodka, ale u takiego malucha jak 1,5 roku spoko. Jedno posmarowanie i goi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, i fotel się znalazł.
Daniela, ja takiego nie mam w domu, ale jeśli będę w najbliższym czasie w Ikei to posadzę na nim tyłek i dam ci znać czy wygodny 🙂
Trochę kiepskie ma to obicie - jasna bawełna, przy dwójce dzieci będziesz miała kłopot z utrzymaniem go w pierwotnym kolorze 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Nie wiem co to za maść jo-aneczka, ale bardzo dobrze sporadycznie działa tez tormentiol.
Nie polecam jednak u noworodka, ale u takiego malucha jak 1,5 roku spoko. Jedno posmarowanie i goi.


Ja też próbowałam różnych specyfików z mniejszym lub większym powodzeniem, ale ta tajemnicza maść była naprawdę niezastąpiona.
I dlatego koniecznie muszę zdobyć przepis na nią.
Ta pediatra, która mi ją zapisywała jest ogólnie kiepska, więc nie zamierzam do niej chodzić z małą, ale sposób na podrażnienia pieluszkowe miała świetny. W zasadzie jedyne co jej dobrze wyszło to właśnie ta maść 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Nie wiem co to za maść jo-aneczka, ale bardzo dobrze sporadycznie działa tez tormentiol.
Nie polecam jednak u noworodka, ale u takiego malucha jak 1,5 roku spoko. Jedno posmarowanie i goi.


Ja też próbowałam różnych specyfików z mniejszym lub większym powodzeniem, ale ta tajemnicza maść była naprawdę niezastąpiona.
I dlatego koniecznie muszę zdobyć przepis na nią.
Ta pediatra, która mi ją zapisywała jest ogólnie kiepska, więc nie zamierzam do niej chodzić z małą, ale sposób na podrażnienia pieluszkowe miała świetny. W zasadzie jedyne co jej dobrze wyszło to właśnie ta maść 😉

A mogłaś ja stosować od początku?
Jak tak ja też chce znać tę maść 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Upsss i dwa razy 🙂

Wiecie co gdyby Julka chciała "wyjść na świat" tak samo jak Maja to zostało mi 40 dni 🤪 🤪 🤪


A mi 37 dni. A ja jeszcze nie gotowa 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
jo-aneczka napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Nie wiem co to za maść jo-aneczka, ale bardzo dobrze sporadycznie działa tez tormentiol.
Nie polecam jednak u noworodka, ale u takiego malucha jak 1,5 roku spoko. Jedno posmarowanie i goi.


Ja też próbowałam różnych specyfików z mniejszym lub większym powodzeniem, ale ta tajemnicza maść była naprawdę niezastąpiona.
I dlatego koniecznie muszę zdobyć przepis na nią.
Ta pediatra, która mi ją zapisywała jest ogólnie kiepska, więc nie zamierzam do niej chodzić z małą, ale sposób na podrażnienia pieluszkowe miała świetny. W zasadzie jedyne co jej dobrze wyszło to właśnie ta maść 😉

A mogłaś ja stosować od początku?
Jak tak ja też chce znać tę maść 🙂


Nie pamiętam Marta czy od samego początku ☺️ Na pewno mi ją zapisano jak Em miała pierwsze podrażnienie pupy.
Ale kiedy to było???? Myślę, że raczej nie tak od razu.
W każdym razie jak tylko się dowiem co było w składzie tej maści to rozpowszechnię moje know - how 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolajola81 napisał(a):
jo-aneczka napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Upsss i dwa razy 🙂

Wiecie co gdyby Julka chciała "wyjść na świat" tak samo jak Maja to zostało mi 40 dni 🤪 🤪 🤪


A mi 37 dni. A ja jeszcze nie gotowa 🤢

Ale co wy juz pakujecie torbę do szpitala? 😲 🤔

ja w weekend mam zamiar spakować całosc ... pózniej zostanie juz tylko czekać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolajola81 napisał(a):
jo-aneczka napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Upsss i dwa razy 🙂

Wiecie co gdyby Julka chciała "wyjść na świat" tak samo jak Maja to zostało mi 40 dni 🤪 🤪 🤪


A mi 37 dni. A ja jeszcze nie gotowa 🤢

Ale co wy juz pakujecie torbę do szpitala? 😲 🤔


No co ty Jola, ja nie o torbie myślę, tylko ogólnie o nastawieniu mentalnym na przybycie maluszka 😁
U mnie to ciąża powinna trwać jak u słoni - dwa lata. Wtedy może bym dojrzała 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny,
kiepsko się czuję ale jak zobaczyłam fotel Danieli i pisałyscie o maści do pupy to się muszę wtrącić
Daniela moja koleżanka sobie go kupiła do karmienia, w tym kolorze bo pasował jej do beżowego pokoiku synka- była bardzo zadowolona wygodny i mogła lekko się kołysać do tyłu przy usypianiu ale gdy mój mąż 100kg siadł to sie uginał trochę pod nim
Jo-aneczka wiem o jaką maść Ci chodzi bo jej uzywam do teraz- moja Natalka ma alergie i często jej pupka ma wypryski badz jest czerwona- jest na recepte i kosztuje ok 9 zł- jest rewelacyjna- dostalam sklad od przyjaciółek i tak krazy po wszystkich młodych mamach- idę poszukać składu to Wam napiszę
Pati trzymaj się Kochana, jest u Ciebie wszystko ok!!! idziesz tylko na badania i odstawienie lekow 🙂 a te nitki ... jestes juz tak daleko!!!!!!!!!!!! popatrz na mój suwaczek!!!
Dziewczyny piękne zdjecia i Wy na nich 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnie-szka napisał(a):
Cześć Dziewczyny,
kiepsko się czuję ale jak zobaczyłam fotel Danieli i pisałyscie o maści do pupy to się muszę wtrącić
Daniela moja koleżanka sobie go kupiła do karmienia, w tym kolorze bo pasował jej do beżowego pokoiku synka- była bardzo zadowolona wygodny i mogła lekko się kołysać do tyłu przy usypianiu ale gdy mój mąż 100kg siadł to sie uginał trochę pod nim
Jo-aneczka wiem o jaką maść Ci chodzi bo jej uzywam do teraz- moja Natalka ma alergie i często jej pupka ma wypryski badz jest czerwona- jest na recepte i kosztuje ok 9 zł- jest rewelacyjna- dostalam sklad od przyjaciółek i tak krazy po wszystkich młodych mamach- idę poszukać składu to Wam napiszę
Pati trzymaj się Kochana, jest u Ciebie wszystko ok!!! idziesz tylko na badania i odstawienie lekow 🙂 a te nitki ... jestes juz tak daleko!!!!!!!!!!!! popatrz na mój suwaczek!!!
Dziewczyny piękne zdjecia i Wy na nich 🙂


Agnie-szka, jesteś boska 😘 😘 😘 Oklaski dla ciebie.
Czekam z niecierpliwością.
Jeśli nie znajdziesz to ja spróbuję wydobyć jej skład od tej naszej byłej pediatry. Ale ponieważ jest naszą byłą, więc wolałabym przepis zdobyć z innego źródła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jo-aneczka napisał(a):
jolajola81 napisał(a):
jo-aneczka napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Upsss i dwa razy 🙂

Wiecie co gdyby Julka chciała "wyjść na świat" tak samo jak Maja to zostało mi 40 dni 🤪 🤪 🤪


A mi 37 dni. A ja jeszcze nie gotowa 🤢

Ale co wy juz pakujecie torbę do szpitala? 😲 🤔


No co ty Jola, ja nie o torbie myślę, tylko ogólnie o nastawieniu mentalnym na przybycie maluszka 😁
U mnie to ciąża powinna trwać jak u słoni - dwa lata. Wtedy może bym dojrzała 🙃


no bez przesady hehe
O rany to ja niedługo też muszę się spakować... 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneczkare22 napisał(a):
a ja szukam pościeli dla małego 🙂


Ja kupiłam taką:
http://allegro.pl/posciel-feretti-5-czes-klekcja-2010-nowe-kolor-i1657991299.html
tylko w mniejszym zestawie (bez wypełnienia) i z ochraniaczem na całe łóżeczko bo tak mi dziewczyny doradziły 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka napisał(a):
O, i fotel się znalazł.
Daniela, ja takiego nie mam w domu, ale jeśli będę w najbliższym czasie w Ikei to posadzę na nim tyłek i dam ci znać czy wygodny 🙂
Trochę kiepskie ma to obicie - jasna bawełna, przy dwójce dzieci będziesz miała kłopot z utrzymaniem go w pierwotnym kolorze 😞


Myślałam żeby jakąś narzutę na niego "walnąć" bo on tą poduchę to chyba białą ma tzn ten pokrowiec. Ja zawsze marzyłam o fotelu bujanym ale po 1 te fotele są dosyć spore po 2 dużo droższe niż ten z Ikea a czytałam ze w tym ikeowskim"pobujać" się można 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...