Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ann ja prałam rożek i nic się z im nie stało, delikatnie przeprasowałam i wygląda ślicznie 🙂
Moim zdaniem wszystko warto wyprać 🙂 No poza wypełnieniem pościelki.

Evelina mogę zapytać ile u Was płaci się położnej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ann5353 napisał(a):
Ja również mam do was pytanko 🙂 Właśnie zabieram się do prania pościeli do łóżeczka i nie wiem czy mogę wsadzić do pralki rożek. Trochę się boję, ze się skulkuję. A z drugiej strony niby pasowałoby się tez go wyprać. Napiszcie mi czy prałyście i czy nic się wam z nim nie stało.

Ja nie prałam chociaż też się zastanawiałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Stawka jest nieoficjalna ok 500-600 zl. Nie mam porownania jak jest gdzie indziej. A Ty masz?Jest caly czas przy porodzie i potem zaglada na sale.Mam zamiar rodzic z mezem ale zobaczymy czy nie bedzie mial dyzuru bo jest lekarzem i roznie moze byc.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Evelina_ napisał(a):
Stawka jest nieoficjalna ok 500-600 zl. Nie mam porownania jak jest gdzie indziej. A Ty masz?Jest caly czas przy porodzie i potem zaglada na sale.Mam zamiar rodzic z mezem ale zobaczymy czy nie bedzie mial dyzuru bo jest lekarzem i roznie moze byc.....


U nas jeśli ktoś się zdecyduje jest to oficjalnie ustalone, podpisuje się umowę.
A koszt to 800zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny 🙂
To w takim razie ja też wypiorę 🙂
Daniela super fotka 🙂
Evelina u nas ok 500-600 zł kosztuję udział lekarza w porodzie - jeżeli chcę się mieć swojego 🙂 Natomiast nie wiem ile się płaci położnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie 🤪 🤪 🤪
u nas dzisiaj deszczowo i straszliwie duszno 😮,rano byłam w pracy po druk RMUA i ledwo się doczłapałam do domu 😲 - poruszam się jak wieloryb na lądzie a najgorsze że często tracę równowagę i się obijam o ściany heh...
widzę że wszystkie w całości 😜,a mi zaczął wypływać czop ooo i ciekawe ile wytrzymam jeszcze hihi
dzisiaj skończyłam 36 tygodni więc nie jest źle - chociaż po ostatnim śnie to się boję czy zdążę do szpitala haaha 😁
w piątek idę na USG zobaczyć moją niuńkę 😜 🙃 🤪 do dobrego lekarza więc na pewno dam znać co i jak 😉
wszystkim wizytowym mamusiom powodzenia życzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To u nas sie nic nie podpisuje chyba. A koszt lekarza to chyba jest 1000-1500zl ale tego nie jestem pewna. Tylko tak naprawde lekarz jest potrezbny przy komlokacjach bo jak przebiega normalnie to te polozne sa duzo bardziej doswiadczone i sprawne w tym co robia niz lekarz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja w tej kwestii jestem w kropce, bo mieliśmy zaplanowane, że zrobimy wszystko żeby rodzić z naszą położną ze szkoły rodzenia, a tu klops, bo Mała cały czas główką na górze i zanosi się na CC. Niby jest jeszcze cień szansy, że się odwróci....ale to już tylko jej wybór, bo niby "technicznie" nic jej nie ogranicza- ma jeszcze sporo miejsca.
Zeby rodzić z "naszą" położną trzeba się z nią umówić na spotkanie połączone z badaniem między 36-37 tc, ona podaje magiczne sposoby na zmiękczenie szyjki macicy i inne "magiczne" sztuczki.
Chciałabym się z nią spotkać, tym bardziej, że to już ostatni dzwonek, ale nie wiem czy jest sens zawracać jej głowę skoro Liwcia się nie odwróciła... z drugiej strony jeśli się jeszcze odwróci a ja się nie przygotuję do naturalnego porodu to będę żałowała. I tak się biję z myślami od kilku dni i strasznie mnie denerwuje ta niepewna sytuacja 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleeza jeżeli jesteście zdecydowani na nią w przypadku porodu SN ja bym się spotkała 😉
Może zna też magiczne sposoby na odwrócenie Dzidzi 😉
A jak nie zawsze możecie się umówić, o ile ona się zgodzi,
że odezwiecie się później jeśli Liwcia się odwróci 🙂

moniczek gratuluję czopa ale trzymam kciuki żeby Tosia jeszcze chwilkę poczekała 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
_Evelina_ napisał(a):
To u nas sie nic nie podpisuje chyba. A koszt lekarza to chyba jest 1000-1500zl ale tego nie jestem pewna. Tylko tak naprawde lekarz jest potrezbny przy komlokacjach bo jak przebiega normalnie to te polozne sa duzo bardziej doswiadczone i sprawne w tym co robia niz lekarz.

To fakt 🙂 Ja np. przy wcześniejszych porodach w ogóle nie miałam przy sobie lekarza 🙂 Poród odbierała położna, a lekarz przychodził dopiero do szycia. Natomiast mam pytanie 🙂 A co np. jeśli twoja położna będzie miała akurat dyżur - też jej wtedy płacisz? I czy będzie mogła asystować wtedy tylko przy twoim porodzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mysle ze dzwoni wtedy po kolezanke do innych rodzacych a potem jej ten dyzur jakos oddaje. Zreszta jak pytalam rzadko sie zdarza ze rozdi kilka dziewczyn naraz bo to maly szpital.Ale nigdy nic nie wiadomo. W lato wszedzie jest duzo wiecej porodow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jej, to u Was ceny masakryczne tych położnych............ U nas niby kosztowało to 200 zł... ale coś gadają, że teraz ordynator zabronił praktyk brania swojej położnej. Maja być te, które akurat mają dyżur i one maja obowiązek zająć się każdą rodzącą płacić nie można żadnej........ Może to i dobre???

A mnie coś niedobrze po tej parzone kawie...no i też po tym jak zobaczyłam ile wypłaty dostała...masakra, może na trzy rachunki wystarczy... Zadzwoniłam do księgowej i lojalnie uprzedziłam, że w tym miesiącu oddam jej z tego co mi za dużo wypłaciła w czerwcu tylko 100...... będę oddawać w ratach... jakaś niepocieszona była, ale mam to w dupie, mną też nikt się nie martwi... a jak dalej takie ochłapy co miesiąc będę dostawać, to ona dostanie kasę dopiero jak becikowe albo z ubezpieczenia mi wpłyną na konto... chyba trzeba zacząć dbać o swoje dobro finansowe również 😠 😠 😠

ide się szykować, bo muszę jechać rachunki popłacić a potem na SR....

Miłego popołudnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ann5353 napisał(a):
No to Moniczek chyba się pomalutku zaczyna 🙂 Trzymam kciuki 🙂


w piątek się wszystkiego dowiem 😜 ale podekscytowana jestem że hohoh
u nas lekarza przy prawidłowym porodzie w ogóle nie ma - poród przyjmuje położna ale ile się płaci za "swoją" to nie wiem,a na wizyty domowe przychodzi dopiero po porodzie ... po Bartusiu była u mnie tylko raz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga napisał(a):
jej, to u Was ceny masakryczne tych położnych............ U nas niby kosztowało to 200 zł... ale coś gadają, że teraz ordynator zabronił praktyk brania swojej położnej. Maja być te, które akurat mają dyżur i one maja obowiązek zająć się każdą rodzącą płacić nie można żadnej........ Może to i dobre???



Moim zdaniem dobre bo każda kobieta ma równe szanse 🙂
A jak jest legalna opcja wykupienia to się człowiek zastanawia czy jak nie wykupi to tez będzie
własciwie traktowany...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie ja tylko się przywitam i pakuję się do domku dziś lekarz podjął decyzję,że mnie puszcza do domu.
Wymaz pobrany wyniki za dwa tygodnie i znim mam się zgłosić do mojego doktorka na kontrolę. Poza tym znów to CRP mam dodatbnie i pieron wie o co chodzi 🥴
Ale położne mówią skoro dzidzia się rozwija to nie powinnam sobie głowy zaprzątać...
Co do prania ja mam zamiar zacząc może juto i myślałm, aby prać wszystko czyli oprócz ubranek kocyki, pościel, okrycia kompielowe, rożki, pieluszki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Trzymaj sie Moniczek.Ja sie wlasnie wzielam za prasowanie poscieli ale swojej nie dzidzi bo chlodno sie zrobilo. Nawet deszczyk pada. Maz sie smieje ze zamowil taka pogode zeby mnie upaly nie meczyly 🙂 ale i tak nogi i rece mam popuchniete.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...