Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Mapa na moim wydruku z 35t 6d (czyli 5 dni później) brzuszek powinien się mieścić między 30t 2d a 36t 1d czyli po odjęciu tych 5 dni wychodzi, że brzuszek Maciusia jest w normie!!!!
Mojej Małej wyszedł 33t 2d czyli też sporo mniejszy w porównaniu do np. główki 37t 1 d (norma 34t- 40t 3d) . Dla pomiaru różnych części ciała są różne normy, czyli np. główka na tym etapie może być nawet prawie 5 tygodni "starsza" , podczas gdy brzuszek nie powinien być "starszy" niż 2 dni, za to może być "młodszy" o 5 tygodni i 4 dni. Troszkę zagmatwałam, ale mam nadzieję, że zrozumiałaś o co mi chodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mój synek też raczej do dużych nie na należy, bo na usg w 30tc ważył 1200, a w 32tc - 1500 z tym, że badanie miałam wykonane na innym sprzęcie. Lekarz od początku mówił, że raczej urodzę małe dziecko. Brzuszek tez mam nie za duży i wszyscy się dziwią, że to już koniec 8 miesiąca. Na początku się tym martwiłam ale teraz odpowiadam, że nie ważna wielkość brzucha tylko jego zawartość. Mam dobrego lekarza i to on mnie tak pozytywnie ładuje i cierpliwie wyjaśnia niepewności. Chociaż na ostatniej wizycie zaniepokoiłam się, bo wspomniał coś o IUGR po czym stwierdził, że to mnie jednak nie dotyczy.
Dziś mam wizytę więc zobaczymy co nowego powie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diviana napisał(a):
Paninka tylko spokojnie może to od pogody bo taka nie wiadomo jaka


no mam nadzieje bo mimo ze bardzo juz bym chciala zeby mala byla na swiecie to wlasnie zdalam sobie sprawe ze ja jeszcze nie jestem gotowa...szczegolnie psychicznie 😉 😉 a pogoda u nas ok, nie ma slonka ani upalu...wiaterek wieje delikatny wiec niby ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa nie zamartwiaj się, poczekaj na 4D. Ono zapewne Cię uspokoi 😘 😘 😘

Ulala witam 🙂 🙂

A u mnie od rana burza i leje, nawet nie zapowiada się na przejaśnienie 🙂 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paninka napisał(a):
Diviana napisał(a):
Paninka tylko spokojnie może to od pogody bo taka nie wiadomo jaka


no mam nadzieje bo mimo ze bardzo juz bym chciala zeby mala byla na swiecie to wlasnie zdalam sobie sprawe ze ja jeszcze nie jestem gotowa...szczegolnie psychicznie 😉 😉 a pogoda u nas ok, nie ma slonka ani upalu...wiaterek wieje delikatny wiec niby ok


Odpocznij sobie, a jak skurczy nie masz to raczej jeszcze nie teraz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulala witaj
Paninka te pogody teraz tak się zmieniają, może dlatego nie za specjalnie się czujesz?
Foga czekam aż trafisz na przecenę 😉 a za firanę zapłacę 🙂 tylko "wyhacz" okazję 😉 😁 U nas ceny firan są zabójcze 😮 dlatego zdecydowałam się na Allegro chociaż to nie to samo co co podotykać i pooglądać na żywo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleeza zrozumiałam i dziękuję 😘
Staram się nie martwić na zapas choć ta rozbieżność jest niepokojąco duża...
Lekarz coś wspomniał o dokładnym zbadaniu łożyska, bo mam już typ 2...
być może nie odżywia Małego jak należy...
No nic zobaczymy wieczorem...

Dziękuję Wam i już kończę ten temat, co by było weselej na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jest to moja pierwsza ciąża. Do tej pory przeszłam ją bardzo dobrze, tzn bez wymiotów, niestrawności, nie mam też opuchnięć i oby tak zostało jeszcze przez miesiąc. Oby jeszcze poród był lekki i szczęśliwy, to już w ogóle będę mega szczęśliwa.
Od 30tc jestem jednak na Fenoterolu bo pojawiły mi się małe skurcze i twardy brzuch. Na początku źle znosiłam ten lek ale teraz już jest dobrze. Może dziś mi lekarz powie kiedy mam go odstawić, bo biorę 4x dziennie i najgorzej jest z nocnymi pobudkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mapa moim zdaniem Maciuś mieści się w normie a lekarz woli dmuchać na zimne i zrobić dodatkowe badania niż zbagatelizować sprawę i to akurat jest dobre. Na 4d pewnie posprawdza przepływy itd. i pomierzy jeszcze raz Małego.
Wszystko będzie dobrze- zobaczysz 🙂
Będę trzymać kciuki z caaaaałej siły albo jak to mówią poznaniacy z całej "epy" 🙂
A na którą macie badanie, żebym wiedziała o której mam przesłać telepatycznie największe pokłady mocy i pozytywnych fluidów??

Uszy do góry, tak jak ja mam w awatarku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie mapa - podaj godzinę, to wszystkie zaciśniemy kciuki 🙂

daniela - jak wyłapię firanę, to to będzie mój prezent dla Ciebie na nowy dom... oby tylko jeszcze coś było... bo wczoraj np. u tych babek były za 40 zł firany w takie "jęzory" w różnych kolorach, zaraz postaram się zrobić foto, ale tę akurat kupiłam po normalnej cenie 80 zł... a wczoraj były 40 zł tańsze 🙂 Daj znać, gdyby coś takiego ciebie też interesowało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...