Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

lydziaa84 napisał(a):
Andzelika napisał(a):
Lydzia a wiesz czy na pewno w tą niedziele są dni otwarte? Bo wiem, że jest jakiś dany dzień w miesiącu, kiedy można o pełnych godzinach zwiedzić właśnie porodówkę..


gin mi powiedział, że w niedziele można iść, ale jutro sobie jeszcze zadzwonię 🙂 A w razie co mam do niego przekręcić i powiedział, że poprosi kogoś o oprowadzenie 🙂

O mam Lydzia każda 3 sobota miesiąca w godzinach od 13-17 (pełnych)
Znalazłam taki artykuł jeśli chcesz http://zory.naszemiasto.pl/artykul/747782,w-zorskiej-porodowce-rodza-panie-z-calego-regionu,id,t.html też poczytam hehe 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
jolajola81 napisał(a):
A jak to jest jak już jest ciąża po terminie to kiedy w razie co do szpitala dają skierowanie chodzi mi o to ile się czeka? tydzień?


mój gin powiedział, że tydzień po terminie mam się zgłosić do szpitala, bo dziecko musi być wtedy obserwowane czy nic się nie dzieje, ale wywoływanie porody dopiero 2 tyg po terminie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolajola81 napisał(a):
A jak to jest jak już jest ciąża po terminie to kiedy w razie co do szpitala dają skierowanie chodzi mi o to ile się czeka? tydzień?
Po 10 dniach od terminu porodu już kierują do szpitala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Evelina_ napisał(a):
Moja kluseczka ma czkawke. Nie lubie tego uczucia jakos.Cwiczy sobie pluca 🙂
Mój Szymuś też ma czkawkę teraz! 😁
Też jakos tego nie lubię... Mam wrażenie, ze on też się męczy z tą czkawką...
Jola jak widać tendencje na sierpnióweczkach wskazują raczej na poród przed terminem wyznaczonym 🙂 także bądź dobrej myśli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moniczek Evelina gratuluję udanych wizyt 🙂
Siehankowa ma ślicznego syneczka 🙂
A jeśli chodzi o urlop wychowawczy to z tego co się orientuję to te 400 zł przysługują jeżeli dochód na członka rodziny brutto nie przekracza 509 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Znalazłam coś takiego:
Ponadto pracownik, który ubiega się o dodatek do zasiłku rodzinnego, musi mieć w pierwszej kolejności prawo do samego zasiłku rodzinnego. Dlatego musi być spełnione także i inne kryterium: dochodowe. Według przepisów ww. ustawy (art. 5) zasiłek rodzinny przysługuje, jeżeli przeciętny miesięczny dochód rodziny w przeliczeniu na osobę w rodzinie albo dochód osoby uczącej się nie przekracza kwoty 504 zł.
Tylko teraz to już nie jestem pewna czy brutto czy netto 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Synek Siehankowej słodki 🙂

Moniczek chyba teraz to już faktycznie Twoja kolej 🙂 Trzymam kciuki 🙂

Evelina gratuluję dużej córci 🙂

Lydziaa Twoja Mała też się nie spieszy do wyjścia 😁 A wiesz ile waży?

Milium w sobotę spotkałam się z położną, szczegółowo oceniła gdzie Mała ma jakie części ciała i pokazała nam w którym kierunku masować brzuszek. Trzeba to robić w porze aktywności dziecka, z pośladkami wyżej niż głowa, przez przynajmniej 15 minut. Ale żeby miało to sens, musiałabyś dokładnie wiedzieć jak dokładnie Twój synek jest ułożony, więc polecam spotkanko z położną. Dodatkowo polecała akupresurę, trzeba uciskać miejsce na dużym palcu u nogi u nasady paznokcia (na styku skóry i paznokcia) po obu jego stronach aż do bólu. Ma to jakiś wpływ na macicę.
To tyle z rad położnej, a moja ginekolog kazała mi wypijać jak najwięcej wody, żeby mieć więcej wód płodowych a co za tym idzie więcej miejsca dla dziecka i przyznam, że doszłam do 4 litrów dziennie 🤪 🤪

Wydaje mi się, że Liwcia odwróciła się nad ranem w niedzielę, czyli po pierwszym takim masażu i sesji akupresury, która w wykonaniu mojego męża była bardziej akupunkturą (tak mi się wbił pazurami 😁 😁 ), bo czułam mega rozpychanie i spory ból.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ann5353 napisał(a):
Znalazłam coś takiego:
Ponadto pracownik, który ubiega się o dodatek do zasiłku rodzinnego, musi mieć w pierwszej kolejności prawo do samego zasiłku rodzinnego. Dlatego musi być spełnione także i inne kryterium: dochodowe. Według przepisów ww. ustawy (art. 5) zasiłek rodzinny przysługuje, jeżeli przeciętny miesięczny dochód rodziny w przeliczeniu na osobę w rodzinie albo dochód osoby uczącej się nie przekracza kwoty 504 zł.
Tylko teraz to już nie jestem pewna czy brutto czy netto 😞
Tak - ale to jest o zasiłku i dodatku do zasiłku, a ja znalazłam o normalnej dopłacie do wychowawczego, która przysługuje każdemu. Hmm - najlepiej to jednak byłoby się dowiedzieć w ZUSie chyba...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agusiakowalczyk napisał(a):
ann5353 napisał(a):
Znalazłam coś takiego:
Ponadto pracownik, który ubiega się o dodatek do zasiłku rodzinnego, musi mieć w pierwszej kolejności prawo do samego zasiłku rodzinnego. Dlatego musi być spełnione także i inne kryterium: dochodowe. Według przepisów ww. ustawy (art. 5) zasiłek rodzinny przysługuje, jeżeli przeciętny miesięczny dochód rodziny w przeliczeniu na osobę w rodzinie albo dochód osoby uczącej się nie przekracza kwoty 504 zł.
Tylko teraz to już nie jestem pewna czy brutto czy netto 😞
Tak - ale to jest o zasiłku i dodatku do zasiłku, a ja znalazłam o normalnej dopłacie do wychowawczego, która przysługuje każdemu. Hmm - najlepiej to jednak byłoby się dowiedzieć w ZUSie chyba...

Nie doczytałam dokładnie ☺️ Chyba najlepiej rzeczywiście byłoby się dopytać. Przepraszam jśli wprowadziłam was w błąd ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elleza Ty mówisz ,że kolej moniczka a mnie się wydaje,że Twoja 😁 😁 😁
Nie wiem czemu ale czasami tak ma,że o kimś myślę i go myślami jakoś tak... , np. o Agnieszce myślałam napisałam do niej sms a za dzień urodziła...
O siehankowej myślałam jak sprzątałam w domku skończyłam sprzątanie a wieczorkiem przyszedł od niej sms,że urodziła...może to zbiegokoliczności, ale o Tobie też już od jakiegoś czasu sobie myślę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati123 napisał(a):
Elleza Ty mówisz ,że kolej moniczka a mnie się wydaje,że Twoja 😁 😁 😁
Nie wiem czemu ale czasami tak ma,że o kimś myślę i go myślami jakoś tak... , np. o Agnieszce myślałam napisałam do niej sms a za dzień urodziła...
O siehankowej myślałam jak sprzątałam w domku skończyłam sprzątanie a wieczorkiem przyszedł od niej sms,że urodziła...może to zbiegokoliczności, ale o Tobie też już od jakiegoś czasu sobie myślę 🙂


Pati to pomyśl proszę o mnie tak za 2 tygodnie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Inez napisał(a):
Pati123 napisał(a):
Elleza Ty mówisz ,że kolej moniczka a mnie się wydaje,że Twoja 😁 😁 😁
Nie wiem czemu ale czasami tak ma,że o kimś myślę i go myślami jakoś tak... , np. o Agnieszce myślałam napisałam do niej sms a za dzień urodziła...
O siehankowej myślałam jak sprzątałam w domku skończyłam sprzątanie a wieczorkiem przyszedł od niej sms,że urodziła...może to zbiegokoliczności, ale o Tobie też już od jakiegoś czasu sobie myślę 🙂


Pati to pomyśl proszę o mnie tak za 2 tygodnie 😘


Zeby nie zapeszyć, jak się sprawdzi i pomyślę to powiem Ci kiedy to się stanie 🙂
A jak dojdzie do tego jeszcze jabłecznik to nie będzie mocy, aby powstrzymać rozpakowanie u Ciebie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eleeza napisał(a):
Oj Pati bo się pogniewamy 😁 😁 😁 ja czekam na moją położną aż wróci z urlopu czyli w ok. 15 sierpnia 😉 Wcześniej nie rodzę 😁 😁
więc mi tu nawet tak nie żartuj 🙂


Myślę już jakiś czas i przepraszam nie chcę nic złego może jak pomyślałam i nie mówiłam się sprawdzało, a teraz Ci już powiedziałam to się nie sprawdzi???Kto wie 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...