Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja się spakowałam w jedną torbę, ale zmieściło się wszystko na styk. Z tym, że w szpitalu, w którym planuję rodzić dają pampersy i podkłady dla mamy. Ja wrzuciłam tylko 5 pampersiaków na wszelki wypadek i jedną paczkę podkładów, tak dla "spokojności" 😉 Dla Małej wzięłam 2 zestawy ubranek, jeden 56cm a drugi 62 (na wypadek gdyby była długa, bo u męża w rodzinie rodzą się dzieci powyżej 60cm) 3 pieluszki tetrowe, 1 flanelową, smoczek, chusteczki nawilżane i cieniutki kocyk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
mapa napisał(a):
Diviana napisał(a):
A ja mam chyba za małą torbę jak w nią wpakowalam pampersy i 4 paczki tych podkładów poporodówych to już niewiele miejsca zostało 😮


Diviana
ja spakowałam 1 paczkę podkładów - więcej jak będzie potrzeba Mąż dowiezie 😉

Ja też jedną, a jak będzie trzeba dowiezie mi, pokazałam tylko gdzie leżą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleeza napisał(a):
Dziewczynki a planujecie zaaplikować sobie przed porodem czopki glicerynowe? Czy idziecie na żywioł?


Ja wierzę, że organizm sam się oczyści 😉
Mi te czopki nie pomagają za bardzo, bo działają u mnie tylko na ostatnim odcinku ☺️
A jak jest problem to przeważnie poważniejszy ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleeza napisał(a):
Ja jeszcze nie stosowałam, ale zastanawiam się nad zakupem...


Pati je polecała 😉
Ja w I trymestrze się strasznie męczyłam z zaparciami także testowałam co się dało 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie te podkłady dużo zajmują, ja to mężowi głowy nie będe zawracać bo znając go to przywiezie mi np. pampersy zamiast podkładów 😮no chyba że teściowa szybciej przyjedzie to jej pokaże. Ja chyba wolę mieć od razu wszystko tak na wszelki wypadek ale może 4 paczki to za dużo i 3 mi wystarczą, dzięki temu coś dopakuję 🤪 a rożek mi się nie zmieścił wogóle więc pewnie pójdzie do drugiej torby i będe miała dwie.
Eleeza ja liczę na samoistne oczyszczanie się organizmu, ewentualnie jak to nie nastąpi a się skurcze pojawią to lewatywę sobie zrobię i tyle. Choć moja koleżanka mówiła że jak się akcja zacznie to to akurat będzie nasz najmniejszy problem, a personel jest do takich widoków przyzwyczajony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam torbę już wypchaną... Będę miała drugą mniejszą z moimi przyborami toaletowymi, ręcznikiem i klapkami... Reszta sie zmieściła 🙂 Chociaż włożyłam 1 op. podkładów, a nie dwa, jak zalecają - ale mąż powiedział, ze mi dowiezie na pewno (już wie, jak wyglądają 🙂 ).
A co do czopków... Ja raczej kupię w aptece Enemę, tak jak nam radzili na szkole rodzenia. Pisałam już kiedyś o niej... http://www.domzdrowia.pl/29099,enema-plyn-150-ml.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wolałabym uniknąć niespodzianek, ale w przypadku porodu to chyba nierealne 😉

Ja rożka w ogóle nie biorę, bo nie mam pomysłu jak w rożku wsadzić dziecko do fotelika samochodowego?? ☺️ Kupiłam ( 15 minut temu przyszła paczka 🙂 ) taki otulacz z cieniutkiego polarku z w wycięciem na pasy i mąż przywiezie razem z fotelikiem, to Małą w to zapakujemy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pamiętajcie też o spakowaniu dla siebie drugiej torby, którą wam mąż dowiezie- na wyjście ze szpitala, czyli ubrania i buty. Zwłaszcza buty, bo moj tata zapomniał mojej mamie przywieźć buty i w lutym wracała do domu w kapciach 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRATULACJE DLA JO-ANECZKI 🤪 🤪 😘


A co do niespodzianek to ja na początku ciąży bardziej się obawiałam tego, że będzie jakaś niespodzianka niż całego porodu 😁 😁 Jakoś przerażała mnie myśl tego i od razu miałam w oczach zażenowanie 🥴 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eleeza napisał(a):
Pamiętajcie też o spakowaniu dla siebie drugiej torby, którą wam mąż dowiezie- na wyjście ze szpitala, czyli ubrania i buty. Zwłaszcza buty, bo moj tata zapomniał mojej mamie przywieźć buty i w lutym wracała do domu w kapciach 😁 😁 😁


Dobre 😁 😁 😁
Ja o tym co dla mnie na wyjście ze szpitala tylko myślę. Pomysłu nie mam w co się ubrac. Wiem tylko, że nie w spodnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornelka napisał(a):
Eleeza napisał(a):
Pamiętajcie też o spakowaniu dla siebie drugiej torby, którą wam mąż dowiezie- na wyjście ze szpitala, czyli ubrania i buty. Zwłaszcza buty, bo moj tata zapomniał mojej mamie przywieźć buty i w lutym wracała do domu w kapciach 😁 😁 😁


Dobre 😁 😁 😁
Ja o tym co dla mnie na wyjście ze szpitala tylko myślę. Pomysłu nie mam w co się ubrac. Wiem tylko, że nie w spodnie 😉


Właśnie! Jakoś o tym nie myślałam! Kurcze... ja też nie mam pomysłu... ciekawe, czy będzie ciepło... Jakąś sukienkę najlepiej chyba...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzelika napisał(a):
GRATULACJE DLA JO-ANECZKI 🤪 🤪 😘


A co do niespodzianek to ja na początku ciąży bardziej się obawiałam tego, że będzie jakaś niespodzianka niż całego porodu 😁 😁 Jakoś przerażała mnie myśl tego i od razu miałam w oczach zażenowanie 🥴 🥴 🥴

ojej-ja też się tego straszliwie obawiam!! Dlatego jak się dowiedziałam o tych lewatywkach to mi trochę lepiej... Chociaż teraz się boję, czy będę umiała zrobić sobie tą lewatywę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agusiakowalczyk napisał(a):
Kornelka napisał(a):
Eleeza napisał(a):
Pamiętajcie też o spakowaniu dla siebie drugiej torby, którą wam mąż dowiezie- na wyjście ze szpitala, czyli ubrania i buty. Zwłaszcza buty, bo moj tata zapomniał mojej mamie przywieźć buty i w lutym wracała do domu w kapciach 😁 😁 😁


Dobre 😁 😁 😁
Ja o tym co dla mnie na wyjście ze szpitala tylko myślę. Pomysłu nie mam w co się ubrac. Wiem tylko, że nie w spodnie 😉


Właśnie! Jakoś o tym nie myślałam! Kurcze... ja też nie mam pomysłu... ciekawe, czy będzie ciepło... Jakąś sukienkę najlepiej chyba...


Sukienka 😁 Dobry pomysł agusia 🙂 Tylko czy ja mam????????????? chyba nie......... myslałam o spódnicy na gumkę i bluzkę, ale w swoje pewnie nie wejdę to od córki coś porzyczę. Nie wiem, mi to prawie wszystko jedno i tak żaden zestaw na mnie dobry nie bedzie, bo ja dopasowane ubrania noszę-nosiłam 😉
O tym oczyszczaniu piszecie. Dla mnie to trudne do przeżycia. Nie wiem jak to będzie bo mnie nic nie rusza a jak przy porodzie mąż ma byc to jak to sobie poukładac???? Personel przyzwyczajony ale i tak zażenowanie jest a tu jeszcze mąż. No znó mam zagadkę. Sama żadnej lewatywysobie nie zrobię, az tak odważna nie jestem 😉 Temat niezły..jak to będzie....co tu zrobic....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolajola81 napisał(a):
Diviana napisał(a):
Ja też myślałam nad tym wyjściem, a ta nasza letnia pogoda może być listopadowa 🥴 ale najlepsza to sukienka pewnie byłaby albo jakaś spódnica i bluzka

no nie wiem czy to dobry pomysl z taka wielka podpaska 😜
Na ja liczę na to, że te super siateczkowe majtki, które tak polecali nam, to skutecznie przytrzymają wielką podpachę! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jolajola81 napisał(a):
Diviana napisał(a):
Ja też myślałam nad tym wyjściem, a ta nasza letnia pogoda może być listopadowa 🥴 ale najlepsza to sukienka pewnie byłaby albo jakaś spódnica i bluzka

no nie wiem czy to dobry pomysl z taka wielka podpaska 😜


jola ja to mam nadzieję, że ten pas startowy już nie będzie nam tego dnia potrzebny.
Spodnie w mariolkę się wcisną i ból porodowy od nowa 😉 Jak któraś ma blisko do domu to może to i dobry pomysł. Ja się boję spodni bo pamiętam jak to było po pierwszym porodzie. Tydzień po założyłam pas wyszczuplający...... Ale miałam głowę 🙂 Tylko, że nie bolało już nic to go założyłam a na drugi dzień spowrotem do szpitala i opatrunek jakiś mi robili i coś tam jeszcze. Straszne to było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornelka, właśnie to jest najgorsze, że przy mężu... właściwie to i przy innej rodzącej, bo oddzielenie to tylko jakaś zasłonka, także chyba będzie słychać rozmowy... WSTYD ☺️
Podobno ta Enema to łatwa do zastosowania i po niej normalnie się człowiek wypróżnia po prostu. Ja myślalam, że spróbuję wcześniej, żeby zobaczyć, czy w ogóle dam radę.
Chociaż ostatnio jakoś mniej problemów z kupką, to może i uda się naturalnie, zdając się na matkę naturę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ann5353 napisał(a):
Właśnie weszłam na chwilę na wrześnióweczki i nasz przepis na jabłecznik robi furrorę 🤪 🤪 🤪
Napisałam, ze im go później udzielimy, jak im będzie potrzebny 🙂

Zastanawiamy się jakie magiczne składniki dajecie do środka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agusiakowalczyk napisał(a):
Kornelka, właśnie to jest najgorsze, że przy mężu... właściwie to i przy innej rodzącej, bo oddzielenie to tylko jakaś zasłonka, także chyba będzie słychać rozmowy... WSTYD ☺️
Podobno ta Enema to łatwa do zastosowania i po niej normalnie się człowiek wypróżnia po prostu. Ja myślalam, że spróbuję wcześniej, żeby zobaczyć, czy w ogóle dam radę.
Chociaż ostatnio jakoś mniej problemów z kupką, to może i uda się naturalnie, zdając się na matkę naturę 😁


agusiatej rodzącej to ja bym się n ie krępowała, bo ona z tym samym problemem, jak każda rodząca ale mąż i personel ☺️ ☺️ ☺️ Przy pierwszym porodzie to ja nic takiego nie czułam i nawet o tym nie wiedziałam bo mi lewatywę o 6 zrobili i na salę w te pędy kazali. Potem tylko salowa zapytała,,a gdzie podziękowanie, prześcieradła zmieniałam'' Ja oczy jak 5 zł o co jej chodzi, a ta małpa o pieniądze się upominała. Itak nie dostała, pozbyłam się jej słowem ,,dziękuję'' I widzisz mnie tak jak Ciebie to stresuje. Ja mam taki apetyt teraz... Zupełnie niewspółmierny do efektu toaletowego 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A to Liwcia z wczoraj

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/683/zdjcialiwkixxl28072011.jpg/][IMG]http://img683.imageshack.us/img683/9171/zdjcialiwkixxl28072011.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...