Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Karolcia dalej się męczy 😞 pisze że już cholery dostaje a od spacerów zna szpital jak własną kieszeń. Podłączali ją pod ktg i ma 40 a dopiero od 60 jest poród, słucha radia by sie tak nie nudzić i stwierdziła że maluch chyba na sierpień jednak czeka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana napisał(a):
Jak leżę to jest ok jak wstanę to czuję ucisk w kanale rodnym i od razu skurcz 😞 więc leże póki co i tylko jeść wstaje i siusiu więc mniej więcej co 10 min wstaje 😆


hehe to widzę, że do leżenia mamy takie samo zaparcie 🙂
Ale Ty dziś koniecznie leż-tylko jedzeniem obstaw się dookoła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mapa napisał(a):
Diviana napisał(a):
Jak leżę to jest ok jak wstanę to czuję ucisk w kanale rodnym i od razu skurcz 😞 więc leże póki co i tylko jeść wstaje i siusiu więc mniej więcej co 10 min wstaje 😆


hehe to widzę, że do leżenia mamy takie samo zaparcie 🙂
Ale Ty dziś koniecznie leż-tylko jedzeniem obstaw się dookoła 😉


Ale przed chwilą narobiłaś mi smaka na pierogi 🤪 a mam w zamrażalniku 🙂 więc nie wiem jak długo uda mi sie poleżeć 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diviana napisał(a):
Karolcia dalej się męczy 😞 pisze że już cholery dostaje a od spacerów zna szpital jak własną kieszeń. Podłączali ją pod ktg i ma 40 a dopiero od 60 jest poród, słucha radia by sie tak nie nudzić i stwierdziła że maluch chyba na sierpień jednak czeka.


No masz babo placek... Już myslałysmy, że maluszka ma przy sobie a ona jeszcze tam leży. Nic to, gdybym te jabłka miała....... Naleśniki wczoraj zrobiłam, Karolcia ciasto upiekła i moniczek urodziła. Może jeszcze któraś upiecze. Coś mi się wydaje, że któras przepis chciała to ja go wstawię 🙂

Szarlotka
2 szkl. mąki
2 łyżki mąki ziemniaczanej
kostka masła lub margaryny
4 jaja
1 szkl. cukru
1 mały proszek do pieczenia

Utarte jabłka wymieszane z cukrem, cukrem waniliowym i cynamonem (ilośc wg uznania)
Tłuszcz roztopić i wystudzić, wlać do cukru i miksować, dodając kolejno całe jaja, mąkę przesianą z proszkiem do pieczenia i mąką ziemniaczaną. Dobrze wymieszać. Blachę wysmarować tłuszczem i posypać bułką tarta lub mąką - wylac połowę ciasta, ułożyć na nim jabłka i wylać na wierzch pozostałą część ciasta. Piec w 180 C ok. 50-60 minut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam brzusie i mamusie rozpakowane 🙂
Moniczek gratuluje, no w końcu sie doczekałaś, ale Twoja niunia spora jest, fajniusia dziewczynka 🙂
Eleeza dziękuję Ci bardzo za informacje 🙂 Oklask dla Ciebie
Diavianka a Ty nie szerżuj z firankami, bo ja jak w zeszłym tyg. wzięłam sie za firanki, okna i sprzątanie, a potem jeszcze w niedziele wybrałam sie na długaśny spacer to w poniedziałek już mi wyszedł spory kawał czopa, i od poniedz. sie oszczedzam ,jak leze to oki, ale jak wstane to mam skurcze jakies i mały mi napiera na szyjkę, a teraz czekam na wizyte wtorkową i zobaczymy co mi powie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diviana napisał(a):
Nie mam jabłek ani jajek 😞 a już bym zrobiła ten jabłecznik dla niej, a dziś to sie nie doturlam do sklepu 🤨 🤨


Ty to leż bidulo. Ja jeszcze mergaryny nie mam ale to pryszcz, najgorsze te jabłka. Tak się zastanawiam czym je zastąpic bo może jabłka bym miała ale dopiero wieczorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aasia powodzenia na wizycie 🙂
Diviana leż kurde też chcesz w lipcu urodzić? 😉 😁 My musimy do sierpnia dotrwać 😜
Milium jaki malutki brzusio 😮 to zdjęcie z teraz??

A my się opychamy plackami z jabłkami mniam ciotka nas poczęstowała i pijemy kawkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornelka napisał(a):
Diviana napisał(a):
Nie mam jabłek ani jajek 😞 a już bym zrobiła ten jabłecznik dla niej, a dziś to sie nie doturlam do sklepu 🤨 🤨


Ty to leż bidulo. Ja jeszcze mergaryny nie mam ale to pryszcz, najgorsze te jabłka. Tak się zastanawiam czym je zastąpic bo może jabłka bym miała ale dopiero wieczorem.

Ja dawałam brzoskwinie. I mniej cukru do tego ciasta, bo jak dla mnie za słodkie było 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale jabłecznik bez jabłek to chyba nie to samo, może chociaż powidła jabłkowe?
Daniela mi się nie śpieszy ja po 15 jak ustaliłyśmy z Fogą i Mapą wtedy będzie dla nas jabłecznik i wtedy rozpakunek nie wczesniej, jeszcze musze to memu dziecku przetłumaczyć i będzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andzelika napisał(a):
Kornelka napisał(a):
Diviana napisał(a):
Nie mam jabłek ani jajek 😞 a już bym zrobiła ten jabłecznik dla niej, a dziś to sie nie doturlam do sklepu 🤨 🤨


Ty to leż bidulo. Ja jeszcze mergaryny nie mam ale to pryszcz, najgorsze te jabłka. Tak się zastanawiam czym je zastąpic bo może jabłka bym miała ale dopiero wieczorem.

Ja dawałam brzoskwinie. I mniej cukru do tego ciasta, bo jak dla mnie za słodkie było 😜 😜


😁 😁 😁 No teraz to się uśmiałam 🤪 🤪 Już o jabłka łatwiej 😁
A te brzoskwinie to z puszki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mojemu Kubie się odwidziało imię Oliwier, bo stwierdził że jak zawoła syna to 10 dzieci się zleci 😁 I chce Juliusza 😮 Julek ładnie, ale mi bardziej się chyba już Julian podoba. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornelka napisał(a):
Andzelika napisał(a):
Kornelka napisał(a):
Diviana napisał(a):
Nie mam jabłek ani jajek 😞 a już bym zrobiła ten jabłecznik dla niej, a dziś to sie nie doturlam do sklepu 🤨 🤨


Ty to leż bidulo. Ja jeszcze mergaryny nie mam ale to pryszcz, najgorsze te jabłka. Tak się zastanawiam czym je zastąpic bo może jabłka bym miała ale dopiero wieczorem.

Ja dawałam brzoskwinie. I mniej cukru do tego ciasta, bo jak dla mnie za słodkie było 😜 😜


😁 😁 😁 No teraz to się uśmiałam 🤪 🤪 Już o jabłka łatwiej 😁
A te brzoskwinie to z puszki?

Normalne hihi 😜 😁 Tyle, że miałam w domu 3 jabłka i same brzoskwinie 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andzelika napisał(a):
A mojemu Kubie się odwidziało imię Oliwier, bo stwierdził że jak zawoła syna to 10 dzieci się zleci 😁 I chce Juliusza 😮 Julek ładnie, ale mi bardziej się chyba już Julian podoba. 😁


Ja mojego przekonac chciałam do tego imienia a nie dalej jak 3 dni temu też sie zastanawiałam czy Julian czy Juliusz ładniejsze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andzelika mam małego Juliana w rodzinie - kuzynki syn. Taki słodki i uroczy, że zakochać się można. Urodził sie pierwszego dnia wiosny 😉 ah to jego bystre spojrzenie.... . A do tego grzeczny, ładnie je, spokojnie śpi... Julian to dobry wybór!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andzelika napisał(a):
Kornelka napisał(a):
Andzelika napisał(a):
Kornelka napisał(a):
Diviana napisał(a):
Nie mam jabłek ani jajek 😞 a już bym zrobiła ten jabłecznik dla niej, a dziś to sie nie doturlam do sklepu 🤨 🤨


Ty to leż bidulo. Ja jeszcze mergaryny nie mam ale to pryszcz, najgorsze te jabłka. Tak się zastanawiam czym je zastąpic bo może jabłka bym miała ale dopiero wieczorem.

Ja dawałam brzoskwinie. I mniej cukru do tego ciasta, bo jak dla mnie za słodkie było 😜 😜


😁 😁 😁 No teraz to się uśmiałam 🤪 🤪 Już o jabłka łatwiej 😁
A te brzoskwinie to z puszki?

Normalne hihi 😜 😁 Tyle, że miałam w domu 3 jabłka i same brzoskwinie 😁 😁


Masz sad brzoskwiniowy? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diviana napisał(a):
Typ mojego męża to też Juliusz, bo mężczyznom z władzą sie kojarzy, tak mi sie zdaje 🙂


No mój też takie argumenty przedstawiał 🙂 władza, siłą, mądrośc, orginalnośc np.Świętopełk 😮 Książe staropolski......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...