Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
aniolek82 a moze na innej wadze byla wazona i przez to odnosisz takie wrazenie? przeciez dorosly jak sie wazy to tez sa roznice miedzy pomiarami jedna waga zaniza inna zawyza...no nie wiem czy to mozliwe...ale trzymam kciuki za Oliwcie zeby rosla duza silna i zdrowa 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Eleeza napisał(a):
Aniulka no ja mogę się pochwalić sukcesem, moja Liwia odwróciła się w 38 tygodniu, gdzie już nikt nie dawał na to szans i w karcie ciąży i na wydruku z usg miałam oficjalnie wpisane przez moją ginekolog po łacinie "ułożenie miednicowe" i na kolejnej wizycie miałyśmy uzgadniać szczegóły cesarki 😉

Ale nie ukrywam, że musieliśmy trochę powalczyć z Małą żeby się odwróciła.


a co robilas?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniulka25 jedyną radą jaką otrzymałam od mojej ginekolog było żeby pić jak najwięcej wody, że niby picie dużej ilości płynów zwiększa ilość wód płodowych. Im więcej wód płodowych tym dziecko ma więcej miejsca na odwrócenie się. Tak też robiłam, z tym, że jak doszłam do 2,5- 3 l wody dziennie (nie licząc innych płynów, których też było sporo) wielkiego efektu nie było, dopiero jak wypijałam 4l wody mineralnej (plus oczywiście inne rzeczy typu herbata, mleko i soki) moja lekarka na usg pokazała ile miejsca się zrobiło. Chociaż mimo tego, że Mała miała dużo miejsca na odwrócenie się, nie bardzo chciała to zrobić. Mimo iż sprawa wydawała się już przesądzona, w 38 tyg. postanowiliśmy jeszcze spotkać się z naszą położną ze Szkoły Rodzenia. Tak też zrobiliśmy, zbadała mnie, określiła gdzie Liwcia ma jakie części ciała i pokazała jak masować brzuszek, żeby ją nakłonić do obrotu. Pokazała też metody akupresury, które jakoś stymulują pracę macicy. W sobotę późnym wieczorem zrobiliśmy pierwszy masaż brzuszka i akupresurę i o 5 nad ranem w niedzielę Mała się odwróciła 😁 😁 😁

Więc z tego co mogę Ci doradzić, to właśnie picie olbrzymiej ilości wody i spotkanie z jakąś na prawdę kompetentną położną, żeby pokazała Ci jak masować brzuszek albo może ma jeszcze inne metody zachęcenia Malucha do zmiany pozycji 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paninka napisał(a):
aniolek82 a moze na innej wadze byla wazona i przez to odnosisz takie wrazenie? przeciez dorosly jak sie wazy to tez sa roznice miedzy pomiarami jedna waga zaniza inna zawyza...no nie wiem czy to mozliwe...ale trzymam kciuki za Oliwcie zeby rosla duza silna i zdrowa 😘 😘


Była ważona na innej wadze, ale zobaczymy jutro, bo przychodzi do Nas położna i zważy ja na swojej wadze po raz drugi, więc zobaczymy czy przybiera czy dalej spada 🥴
Jejku Laseczki, powiem Wam, ze chyba dopadła mnie ta depresja. Za duzo tego wszystkiego. Chyba muszę iść na szkolenie do Siehankowej 😜 😜 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuje Kochaniutkie, oklask dla Was 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Dużo, dużo, dużo zdrówka dla Waszych Maleństw 😉 😉 😉 😉 😉 Człowiek z wielu rzeczy nie zdaje sobie sprawy dopóki jego nie dopadną problemy o których do tej pory nawet sobie nie myślał. 😞

Uciekam do mojego Szkrabika 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniolek82 napisał(a):
Dziękuje Kochaniutkie, oklask dla Was 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Dużo, dużo, dużo zdrówka dla Waszych Maleństw 😉 😉 😉 😉 😉 Człowiek z wielu rzeczy nie zdaje sobie sprawy dopóki jego nie dopadną problemy o których do tej pory nawet sobie nie myślał. 😞


Na pewno będzie jeszcze wiele sytuacji stresujących, bo to nowa rola w naszym życiu i wszystkiego musimy się nauczyć, ale grunt to się nie poddawać. Kochamy nasze maleństwa a to najważniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry!!!

Anya - gratuluję 🙂
Moniczek - życzę dużo zdrowia dla Tosi

Marta, Madalena - gratuluję sukcesów wychowawczych u starszaków 🙂

a ja dziś cały dzień zalatana... rano byłam na uczelni po zaświadczenie o tym, iż już jestem mgr,
później z tym papierkiem pojechałam do pracy. następnie załatwiłam receptę u dla babci u jej doktora a na koniec prasowałam firany na 4 okna, bo siostra przyszła je umyć... w końcu nie wstydzę się patrzeć na świat 😉
Przed chwilą wstawiłam do piekarnika ziemniaki (będą pieczone) a teraz zaległam na łóżku, bo już na nic nie mam sił...... a jeszcze miałam robić jabłecznik 😮 😮 😮

aaaaaaaa zapomniałam...............terrorystki!!!! Dobiłyście mnie zdjęciem tej cudnej kawy 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Brzuszki, Mamuśki i Maluszki! 🙂

Wróciłam ze spotkania z dziewczynami 🙂 Kawusia pychota! 😁 ...ale lepszy to ten chłopak, który nas obsługiwał i którego dziewczyny totalnie zbajerowały za pierwszym razem! 😁 😁 😁
Wszystkie wyglądają cudnie i kwitnąco! 🙂 🙂 Jestem pod wielkim wrażeniem! 🙂 🙂

Marta, Madalena - swietnie, ze dzieciaczki tak pięknie zareagowały! Oby tak dalej! 🙂 Jakie to słodkie, jak rodzeństwo tak się o siebie troszczy... Tylko niech podrosną 😎 wtedy zobaczymy, czy nie zaczną się bić 😉 hihi
Anya WIELKIE GRATULACJE! 😁
Moniczek Jeśli b ędziesz czytać, to Tosia przeurocza z tą czuprynką bujną! 😁 😁
Foga A Ty też już chcesz rodzić, ze tak latasz??!! 😜

Ja sobie odpoczywam trochę... Nic dziś nie zrobiłam... mąż biedny już nawet nie liczy na obiad, jak wraca... 😜 Mam nadzieję, ze będę miała więcej energii i w końcu będę dobrą żonką 😉 Jesteście dla mnie wzorem! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agusia, jeszcze nie mam zamiaru rodzić 🤪 Ale cały czas mam wrażenie, że jeszcze tyle muszę przed porodem załatwić 🤢 🤢 🤢

Przeżarłam się 🤢 cały talerz pieczonych i trochę pikantnych ziemniaków a do tego zimna mleczko......ciekawe kiedy zgaga mnie po tym dopadnie ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekujemy FOGA za przepis ....robi furorę....ale czekamy do 15 sierpnia co by nie za szybko sie rozpakowac ....masz kobieto jakąs moc... 🤪 🤪
POZDRAWIAMY I ZYCZYMY SIERPNIOWKA SZYBKICH I BEZBOLESNYCH PORODÓW, A TYM CO ROZPAKOWANE GRATULUJEMY SUPER DZIECIACZKOW..... 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga napisał(a):
Agusia, jeszcze nie mam zamiaru rodzić 🤪 Ale cały czas mam wrażenie, że jeszcze tyle muszę przed porodem załatwić 🤢 🤢 🤢
Przeżarłam się 🤢 cały talerz pieczonych i trochę pikantnych ziemniaków a do tego zimna mleczko......ciekawe kiedy zgaga mnie po tym dopadnie ???
Może to mleczko Cię uratuje przed zgagą? 🙂 Oby!

A ja mam od kilku dni wrażenie, że mój żołądek nie ma miejsca! Tzn po każdym posiłku czuję się tak, jakbym za dużo zjadła i zaraz miało mi się cofnąć! Szymon ma mało miejsca i pewnie moje narządy też... A z drugiej strony to ciągle się boję, że zaraz będę głodna i ciągle bym coś zjadła! A tu diety, a raczej węglowodanów, muszę pilnować... 😞 Ciężka sprawa...
A takich pyszności, jak mrożona kawka miętowa nie mogę sobie odmówić 😜 😜 hihihi ale po niej na szczęście nie mam żadnych dolegliwości! 🙂 Myślę, ze to zasługa towarzystwa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eleeza napisał(a):
Aniulka25 jedyną radą jaką otrzymałam od mojej ginekolog było żeby pić jak najwięcej wody, że niby picie dużej ilości płynów zwiększa ilość wód płodowych. Im więcej wód płodowych tym dziecko ma więcej miejsca na odwrócenie się. Tak też robiłam, z tym, że jak doszłam do 2,5- 3 l wody dziennie (nie licząc innych płynów, których też było sporo) wielkiego efektu nie było, dopiero jak wypijałam 4l wody mineralnej (plus oczywiście inne rzeczy typu herbata, mleko i soki) moja lekarka na usg pokazała ile miejsca się zrobiło. Chociaż mimo tego, że Mała miała dużo miejsca na odwrócenie się, nie bardzo chciała to zrobić. Mimo iż sprawa wydawała się już przesądzona, w 38 tyg. postanowiliśmy jeszcze spotkać się z naszą położną ze Szkoły Rodzenia. Tak też zrobiliśmy, zbadała mnie, określiła gdzie Liwcia ma jakie części ciała i pokazała jak masować brzuszek, żeby ją nakłonić do obrotu. Pokazała też metody akupresury, które jakoś stymulują pracę macicy. W sobotę późnym wieczorem zrobiliśmy pierwszy masaż brzuszka i akupresurę i o 5 nad ranem w niedzielę Mała się odwróciła 😁 😁 😁

Więc z tego co mogę Ci doradzić, to właśnie picie olbrzymiej ilości wody i spotkanie z jakąś na prawdę kompetentną położną, żeby pokazała Ci jak masować brzuszek albo może ma jeszcze inne metody zachęcenia Malucha do zmiany pozycji 🙂


moj Boze! nie wyobrazam sobie wypic takiej ilosci wody dziennie!! dzieki za rade!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agusiakowalczyk Zasługa towarzystwa albo tego który ją przygotowywał 😁 😁 😁 😁 a mówiłam że będzie OK 😉
Anya gratuluję maluszka!!!!! 😉 dużo zdróweczka!
Ciekawe co u Crazzzyyy 🤔 🤔 🤔 🤔 🤔 ????
Ja wracając ze spotkania zrobiłam małe zakupy i w połowie drogi dostałam skurczy 🥴 Doturlałam się jednak po malutku do domku i teraz leżakuję. Też mam ten problem że nie mogę zjeść za dużo a potem jestem głodna. Widać taki urok końca ciąży! 🤢 🤢 🤢 🤢 Zjadłam 🤢 obiadek i mała dokazuje. Ale rewolucja 😁 😁 😁 😁 😁

Diviana napisz jak wizyta i jak duża twoja kobietka 😉

Siehankowa na problem z siadaniem proponuję koło ratunkowe dla dzieci. Siadasz na takim napompowanym i nie ma ucisku na krocze. Odciążone w ten sposób mniej boli i łatwiej się goi!

A czy Bartuś Kasi na pewno jest na Polnej?? Kurcze... bardzo się zmartwiłam, ale mam nadzieję że wszystko będzie dobrze!!!!!

Kawusia była pyyyyyyyyycha! I Pan zaprasza Was wszystkie. Powiedział że co prawda empik cafe jest w kilku miejscach w Polsce, ale ta kawa tylko u niego smakuje tak doskonale!!!!! Przeprosił przy tym za swoją skromność 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anya gratuluję synka 😆
Madzia i Marta fajnie że starszaki tak uroczo reagują na rodzeństwo 🙃
Marta mam nadzieję, że Juleczce szybko minie uczulenie 😉
Lydziaa, Eleeza gratuluję 39tc 🤪 🤪 🤪
Aniołek nie martw się i nie denerwuj- zobaczysz czy wszystko ok. 🙂

A kawa w takim towarzystwie to sama przyjemność 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolciakam napisał(a):

Siehankowa na problem z siadaniem proponuję koło ratunkowe dla dzieci. Siadasz na takim napompowanym i nie ma ucisku na krocze. Odciążone w ten sposób mniej boli i łatwiej się goi!
Możesz też zwinąć duży ręcznik tak mocno (jak np. się robiło "marchewę" do bicia po nogach w młodości) i uformować z niego taki okrąg, a następnie owinąć bandażem jakimś (obojętne jakim), żeby się trzymało. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki.
Anya gratuluje rozpakowania.Ciekawe jak crazyy?
Marta oby to uczulenie szybko przeszlo. Marta i Magdalena to fajnie ze wasze pociechy tak dobrze reaguja na rodzensto.
Anilek wszytko bedzie dobrze zobaczysz.
Tosia przeslodka a jakie ma wloski super.
Pati wracaj szybko do domku.
Ale dziewczyny narobily ochoty na ta kawe.... Ja bylam na spacerku a teraz moja mala dostala szalu malo mi brzucha nie rozwali. A ja dalej sie jeszcze nie spakowalam jakos sie nie koge zebrac.Juz chce urodzis a niegotowa jestem. Duzo ciuszkow trezba wsadzic do torby? Jak ubieraja bobasa w szpitalu w taka pogode?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Evelina_ napisał(a):
Duzo ciuszkow trezba wsadzic do torby? Jak ubieraja bobasa w szpitalu w taka pogode?
Ja mam 3 komplety + wyprwaka pierwsza, którą się daje położnej, by ubrała dzidzię od razu po urodzeniu. No chyba, że szpital daje swoje ubranko, to wtedy nie trzeba.
A w \'moim\' szpitalu jest klima na położnictwie, więc niezależnie od pogody ubierają w śpioszki/pajacyk + kaftanik/body + czapeczka + niedrapki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...