Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie, własnie skończyłam czytać wszystkie nieprzeczytane posty, zajęło mi to ponad 30 minut!!wystarczy kilka dni nieobecności 🙂Dzieje się na forum.
Co do literatury to jako łatwa i przyjemną lekturę polecam "Cień wiatru" Carlos Zafon, można ją przeczytać za tzw. jednym zamachem, oczywiście jak się ma na to czas. Ja jestem na zwolnieniu, więc praktycznie większość czasu poświęcam na książki, zwłaszcza, że skończyłam filologię polską, więc jakoś tak po studiach zostało mi to zamiłowanie do czytania 😉 W zeszły czwartek byłam na badaniu 3 D mojego maluszka, machał do mnie rączką 😆 Mój mąż jest do tej pory w szoku! Wszystkie pomiary dziecka wyszły prawidłowo, więc mam kilka tygodni spokoju. Znacie może jakieś sposoby na przeziębienie?? Byłam w aptece, ale farmaceutka nie mogła mi pomóc, powiedziała, że dla ciężarnych jedynie ciepłe płyny i leżenie w łóżku. Niestety to nie pomaga i katar się tylko nasilił. Może Wy macie jakieś sprawdzone domowe sposoby??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej martha. Hihi... Już pisałyśmy o tym. Herbatka z cytryna i sokiem malinowym, mleko z miodem, czosnek (mleko z miodem i czosnkiem), i syrop z cebuli. No i łóżeczko. Na katar spróbuj wodę morską, może wystarczy. Możesz też stosować inhalację z olejków, ale dobrze poczytaj, które wolno w ciąży. Ale jak zbyt długo nie pomoże to lekarz. Nieleczona choroba w ciąży jest gorsza w skutkach niż przyjmowanie leków zaleconych przez lekarza.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj, musiałam przeoczyć, albo przeczytać pobieżnie 😜 herbatka niestety mi nie pomaga, a nie wiem czy zmusze się do czosnku i cebuli...obawiam się zapachów. A oscillococcinum???ponoć te tabletki są na bazie naturalnych składników, spotkałyście się z nimi???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martha napisał(a):
oj, musiałam przeoczyć, albo przeczytać pobieżnie 😜 herbatka niestety mi nie pomaga, a nie wiem czy zmusze się do czosnku i cebuli...obawiam się zapachów. A oscillococcinum???ponoć te tabletki są na bazie naturalnych składników, spotkałyście się z nimi???

nie wszystkie leki homeopatyczne są dozwolone lepiej na własną rękę nie ryzykować...mi pomógł czosnek 🥴 ale jak Ci przeszkadza zapach to możesz kupić w aptece w kapsułkach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martha na przeziębienie, tak jak już dziewczyny pisały, herbatka z cytryną i miodem, mleko z czosnkiem i miodem, syrop z cebuli i cytryny 🙂 i przede wszystkim leżenie i jeszcze raz leżenie w łóżeczku 🙂 wierz mi, że co do czosnku to naprawde nie czuć go w tych "miksturach" tak więc śmiało mozna pić 🙂 a co najważniejsze działa, wiem, bo sama byłam chora w styczniu 2 tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam.
martha jak ja byłam chora to moj lekarz ginekolog kazal mi brac rutinoscorbin panadol na zbibie goraczki, bo akurat miałam i duzo wit C w sumie pomoglo. Po kilku dniach miałam tylko kaszel i przepisal mi SAL EMS factitium to takie tabletki musujace, ktore trzeba rozpuscic w szklance mleka jak ktos je lubi i neo-angin na gardlo chociaz nie bralam jakos sie balam 😉 ale przeszlo jakos.

Dziewczyny mam takie pytanie co do wagi, bo pisalyscie ze juz wam troche waga skoczyla, a ja dzis jak sie wazylam to sprzed ciazy spadla mi 3 kg zaczelam sie juz martwic wiem ze na poczatku moze troche spasc, ale ja juz jestem po 13tc 🤨 ciagle mi gadaja ze ja malo jem a ja jakos duzo nie moge zaraz mi jest niedobrze, nie wiem mam sie zmuszac 😞
Mdli mnie jakos nie dosc ze rano to jeszcze wieczorem wczesniej tak nie mialam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane MAMUSIE 🙂 jestem super szcześliwa 🙂 choć i nie pewna troche.
Zamiast jutro pojechałam dziś do lekarza i poprosiłam o usg- akrobata mały we mnie rośnie 🙂no albo akrobatka 🙂ale cudownie było na to patrzeć 🙂
ale martwie sie tym, że nie mierzyła dzidzi karku 😞 powiedziała, że wszystkie pomiary bedziemy robić 20 tyg jak maluszek bedzie wiekszy, bo teraz że jest za maly 😞
Staram sie jednak myśleć pozytywnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolajola81 napisał(a):
Witam.
Dziewczyny mam takie pytanie co do wagi, bo pisalyscie ze juz wam troche waga skoczyla, a ja dzis jak sie wazylam to sprzed ciazy spadla mi 3 kg zaczelam sie juz martwic wiem ze na poczatku moze troche spasc, ale ja juz jestem po 13tc 🤨 ciagle mi gadaja ze ja malo jem a ja jakos duzo nie moge zaraz mi jest niedobrze, nie wiem mam sie zmuszac 😞
Mdli mnie jakos nie dosc ze rano to jeszcze wieczorem wczesniej tak nie mialam.


wydaje mi się, że spadek wagi to normalne, jedne tyją inne spadają z kg. Raczej nie ma się co zmuszać do jedzenia, ale znawczynią nie jestem - to moja pierwsza ciąża 😉 a co mówi lekarz na Twoją wagę?
mnie zawsze mdli na wieczór, ale ja mam tak, że mimo, że mnie mdli to i tak jem, bo lubie jeść 🙂 i najlepiej jakbym non stop coś jadła 😜 ale póki co przytyłam 1kg, więc chyba nie jest zle - mój gin powiedział, że tyję książkowo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniq1984 napisał(a):
Kochane MAMUSIE 🙂 jestem super szcześliwa 🙂 choć i nie pewna troche.
Zamiast jutro pojechałam dziś do lekarza i poprosiłam o usg- akrobata mały we mnie rośnie 🙂no albo akrobatka 🙂ale cudownie było na to patrzeć 🙂
ale martwie sie tym, że nie mierzyła dzidzi karku 😞 powiedziała, że wszystkie pomiary bedziemy robić 20 tyg jak maluszek bedzie wiekszy, bo teraz że jest za maly 😞

kolejny akrobata 😁
co do mierzenia przezierności karkowej, to dzidzius musi miec chyba co najmniej 5cm. Poza tym musi być dobrze ułożony, bo inaczej nie ma możliwości zmierzenia tego - u mnie był problem, dzidzia się wierciła i dłuuuugo trwało nim lekarzowi jakoś udało się to zmierzyć... ale np. przegrody nosowej już nie dał rady...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siehankowa napisał(a):
jolajola81 napisał(a):
Witam.
Dziewczyny mam takie pytanie co do wagi, bo pisalyscie ze juz wam troche waga skoczyla, a ja dzis jak sie wazylam to sprzed ciazy spadla mi 3 kg zaczelam sie juz martwic wiem ze na poczatku moze troche spasc, ale ja juz jestem po 13tc 🤨 ciagle mi gadaja ze ja malo jem a ja jakos duzo nie moge zaraz mi jest niedobrze, nie wiem mam sie zmuszac 😞
Mdli mnie jakos nie dosc ze rano to jeszcze wieczorem wczesniej tak nie mialam.


wydaje mi się, że spadek wagi to normalne, jedne tyją inne spadają z kg. Raczej nie ma się co zmuszać do jedzenia, ale znawczynią nie jestem - to moja pierwsza ciąża 😉 a co mówi lekarz na Twoją wagę?
mnie zawsze mdli na wieczór, ale ja mam tak, że mimo, że mnie mdli to i tak jem, bo lubie jeść 🙂 i najlepiej jakbym non stop coś jadła 😜 ale póki co przytyłam 1kg, więc chyba nie jest zle - mój gin powiedział, że tyję książkowo 😉

SIEHANKOWA Tobie powiedział, że książkowa a u mnie wrecz przeciwnie 😞 mam zakaz jedzenia za dużo!!!!! delikatne śniadanie, obiad lekka zupa i surówka z miesem.i spacery, spacery, spacery....itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniq1984 dlaczego masz zakaz jedzienia za duzo?
ja to w sumie na nic nie mam ochoty kiedys jak mialam kilka dni wolnych to tylko wymyslalam co by tu zrobic dobrego do jedzenia a teraz wogole odwrotnie.
W weekend maz mial mnie zabrac do kina, w sobote mialam mdlosci wogole nie mialam ochoty wyjsc pomyslalam, ze w niedziele... ale znowu w niedziele po obiedzie mielismy pojechac gdzies na jakis deser no i kino i nic nie wypalilo nie mialam wogole sily i ochoty az dziwne.

a co do slodyczy to nic nie jem zadnych batonikow ani czekolady 😜 jedynie co jeszcze lubie to kanapke z dzemem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jolajola81 dlatego, że od 27 grudnia do dziś przybyło mi 4,5 kg 😞. a jak na ten czas ciąży to stanowczo za dużo !!
a co do jedzenia to też na wiele potraw nie mam ochoty i wg mnie nie jem bardzo dużo, ale w zasadzie całe dnie siedze( leże) w domu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniq1984 ja tez siedze i leze caly czas w domu malo wychodze moze raz na tydzien do sklepu i tyle zeby sie przewietrzyc 🙂 powinnam tez troche przytyc, ale jak to normalne to chyba jest dobrze. Moj lekarz wie ze schudlam tylko kg a po dzisiejszej wadze widze ze 3 kg, no moze niedlugo sie to zmieni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lydziaa84 napisał(a):
moniq1984 ja mam szlaban na słodycze:/ tzn muszę ograniczyć (pierwszy raz w życiu mam na nie ochotę i od razu szlaban mi robią :P )

lydziaa84 A Ty czego masz zakaz na słodycze? ja to siedze i cały dzień krówki wcinam 😁 mniam mniam, zawsze lubiłam słodycze i tak mi juz chyba zostanie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny do do wagi. To myślę, że to naprawdę sprawa indywidualna. Ja np. tyję standardowo 20kg podczas ciąży. Zobaczymy jak będzie teraz. A np. moja koleżanka, która jest ode mnie sporo wyższa (więc teoretycznie powinna przytyć więcej) przytyła tylko 9 kg podczas całej ciąży. Więc same widzicie jest różnie.

Moniq1984 super wieści.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...