Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Sory kobitki za bagażnik i hamulec 😉 Poniosło mnie. Nogi troszkę mi puchną tzn stopy, a szanowna siara pojawiła się w piątek, choc też za nią nie tęskniłam 🙂 Na szczęście tylko takie malutkie kropelki, ale same nie wylecą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Aneczka, tak jak mnie uprzedzono.. nie dostałam i nie wiem, kiedy dostanę, więc dobrze, że wczoraj wpłaciłam tę kasę na kredyt mieszkaniowy 🤢 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do glukozy miałam swoją tylko u pielegniarek rozrabiałam nie było tak źle z nią ale może to dlatego, że jestem słodkożerna 🙂 🙂 🙂 kiedyś swogo czasu piło sie ulepek 🙂 🙂 🙂
a co do siary to leci i nie raz jak nacisne to coś wypłynie a raz nie 🙂 🙂 🙂
puchnąć to już od dawna puchne 😞 ale ku mojemu miłemu zaskoczeniu w pon jak sie ważyłam wcale dużo nie przytyłam 🙂 ogólnie odkąd chodze do lekarza(27.12.2010) przytyłam 9 kg 🙂 i nie wiem czemu dumna jestem z tego 🙂 🙂 🙂wydaje mi sie, że jak na 6 m-ce nie jest tak źle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga napisał(a):
Aneczka, tak jak mnie uprzedzono.. nie dostałam i nie wiem, kiedy dostanę, więc dobrze, że wczoraj wpłaciłam tę kasę na kredyt mieszkaniowy 🤢 😮


rzeczywiscie dobrze,ale jestem w szoku,bo mi zus przelewa pieniązki i zawsze mam w terminie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny właśnie odebrałam wyniki i tak:
MAM ZA MAŁO: hemoglobiny mam 9,78 a min to 12
erytrocyty mam 3,64 a min to 3,70
no i hematokyt 30 a min to 37

RDW-CV ja mam 15 a max jest do 14,80czyli za dużo

Gluzkoza chyba dobra bo 74,72
po godz 95,65
a po 2 96,79

Czy możecie mi pomóc zinterpretować te wyniki?? Na bank za mało żelaza tak?

Co do siary mi nic na razie nie leci, nogi mnie trochę bolą w łydkach. Zgagi brak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniela z tymi wynikami to ci nie pomoge,bo sie kompletnie nie znam 🤔
Może marta albo magda ci pomogą.
A co do tycia to ja mam ok 9 kg na górke,mysle że to n ie jest żle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daniela napisał(a):
Dziewczyny właśnie odebrałam wyniki i tak:
MAM ZA MAŁO: hemoglobiny mam 9,78 a min to 12
erytrocyty mam 3,64 a min to 3,70
no i hematokyt 30 a min to 37

RDW-CV ja mam 15 a max jest do 14,80czyli za dużo

Gluzkoza chyba dobra bo 74,72
po godz 95,65
a po 2 96,79

Czy możecie mi pomóc zinterpretować te wyniki?? Na bank za mało żelaza tak?


no co do wyników Ci nie pomoge, bo to co wypisałaś ja mam w normie a glukoze masz dobra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja też z wynikami nie pomogę, nie znam sie na interpretacji, co do wypłaty z ZUSu to przeważnie jest terminowa chyba ze pracodawca nie dopełnił jakiegoś obowiązku np. nie dostarczył w terminie Z3 za pracownika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja z wynikami tez nie pomogę. Milium czy wiesz może o który zus chodzi jeśli chodzi o l4, czy ten który przypisany jest pracownikowi odnośnie jego miejsca zameldowania czy też właściwy zakładowi pracy. Nie wiem czy dobrze zadałam pytanie. Chodzi mi właśnie o ten druk z3. Jeśli mi go zakład wystawi wtedy sama zwolnienie mogę wysłac do zusu, ale nie wiem do którego. Może któraś z dziewczyn coś wie na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela wszystkie te parametry:
hemoglobina, erytrocyty, hematokryt
wskazuję u Ciebie na anemię...
czyli dostaniesz żelazo 😉
RDW jest miarą rozkładu objętości krwinek czerwonych.

A glukoza piękna 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, z tego co wiem, to pewnie lekarz będzie kazał brać żelazo.. ale najlepiej do czasu wizyty jeść więcej produktów zawierających naturalne żelazo.np. sałatę, brokuły, szpinak - choć ten nie za bardzo się wchłania, orzechy włoskie, kaszanka, no i mojej mamie kiedyś po krwotokach taki stary lekarz kazał odkrawać wierzch buraka wydrążyć w środku dziurkę, stawiać tego buraka na jakąś płytę pieca lub kuchenki elektrycznej i spijać ten najcenniejszy sok, który się wytopi podczas podgrzewania.. jej bardzo to pomogło, choć do tej pory ma lekki wstręt do soku z buraka, bo mnóstwo tego piła.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję eleeza i mapa. Mam nadzieje że lekarz cos przepisza. A tak z naturalnych składników to co wprowadzić??

Dzięki Foga uprzedziłaś moje pytanie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela napisał(a):
Dziewczyny właśnie odebrałam wyniki i tak:
MAM ZA MAŁO: hemoglobiny mam 9,78 a min to 12
erytrocyty mam 3,64 a min to 3,70
no i hematokyt 30 a min to 37

RDW-CV ja mam 15 a max jest do 14,80czyli za dużo

Gluzkoza chyba dobra bo 74,72
po godz 95,65
a po 2 96,79

Czy możecie mi pomóc zinterpretować te wyniki?? Na bank za mało żelaza tak?

Co do siary mi nic na razie nie leci, nogi mnie trochę bolą w łydkach. Zgagi brak 🙂


Anemia...
Ja ostatnio miałam hemoglobina 11,7, hematokryt 33,6 i erytrocyty 3,81, czyli niedużo poniżej minimalnych i od razu dostałam żelazo Sorbifer Durules 2 x dziennie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela napisał(a):
Dziękuję eleeza i mapa. Mam nadzieje że lekarz cos przepisza. A tak z naturalnych składników to co wprowadzić??


buraczki czerwone, wołowina, brokuły, orzechy włoskie...
dawniej się mówiło o szpinaku i wątróbce ale to podobno mity 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kornelka ja jak wysyłałam takie Z3 za pracownika to wysyłałam do ZUSu do którego odprowadzaliśmy składki, a jeśli pracownik był z innej miejscowości to ZUS wysyłał do właściwej jednostki zwolnienie i Z3 bo czasami dzwoniły do mnie babki z innych oddziałów z jakimś tam pytaniem odnośnie tego zwolnienia czy druku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze któraś z Was wczoraj pytała o Dziennik Maluszka.
Ja też się nad nim zastanawiałam, ale zamówiłam z koleżanką ten:
http://allegro.pl/wspanialy-pamietnik-moje-pierwsze-piec-lat-okazja-i1586099756.html
Ja go jeszcze nie widziałam ale podobno jest super 😁
No i jest na dłuższy czas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mapa napisał(a):
Daniela napisał(a):
Dziękuję eleeza i mapa. Mam nadzieje że lekarz cos przepisza. A tak z naturalnych składników to co wprowadzić??


buraczki czerwone, wołowina, brokuły, orzechy włoskie...
dawniej się mówiło o szpinaku i wątróbce ale to podobno mity 😉


i to szkodliwe, bo szpinak ma dużo szkodliwych szczawianów i nie można go jeść częściej niż raz w tygodniu, a wątróbka ma bardzo duzo witaminy A, która może uszkodzić płód
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela napisał(a):
Dziękuję eleeza i mapa. Mam nadzieje że lekarz cos przepisza. A tak z naturalnych składników to co wprowadzić??

Dzięki Foga uprzedziłaś moje pytanie 😁

Mi położna powiedziała, żebym zajadała się natką pietruszki 🙂 i jeszcze, że stopień wchłaniania żelaza z pożywienia można podwyższyć poprzez spożycie wraz z nimi produktów z witaminą C.
Za to np. jak jesz kanapkę z wedliną (czerwone mięso), to lepiej bez masła, bo masło hamuje przyswajanie żelaza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...