Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Paninka napisał(a):
wlasnie prowadze debate z kuzynka na temat kolory poscieli i ja chcialam jakies stonowane pastelowe kolorki a ona twierdzi ze powinny byc zywe wesolo i pstrokate...bo niby maja malucha stymulowac...ale z drugiej strony dziecko w lozeczku ma spac wiec spokojniejsze barwy lepsze mi sie wydaja...chyba popadam w paranoje... chcialabym wszystko idealnie przygotowac... i glupieje 😮 😮 😮


Paninka kup takie jak Ci sie podoba, dziecko i tak najbardziej wyczuwa emocje mamy więc jak Ty będziesz zadowolona ono też. W łóżeczku faktycznie bobas ma spać a do stymulacji można taką fajną mate kupić, gdzie niektóre rzeczy trzeszczą jak sie ich dotknie inne grają, są tam zawieszki różne i lusterko i dzieci uwielbiają takie maty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Diviana napisał(a):
Paninka napisał(a):
wlasnie prowadze debate z kuzynka na temat kolory poscieli i ja chcialam jakies stonowane pastelowe kolorki a ona twierdzi ze powinny byc zywe wesolo i pstrokate...bo niby maja malucha stymulowac...ale z drugiej strony dziecko w lozeczku ma spac wiec spokojniejsze barwy lepsze mi sie wydaja...chyba popadam w paranoje... chcialabym wszystko idealnie przygotowac... i glupieje 😮 😮 😮


Paninka kup takie jak Ci sie podoba, dziecko i tak najbardziej wyczuwa emocje mamy więc jak Ty będziesz zadowolona ono też. W łóżeczku faktycznie bobas ma spać a do stymulacji można taką fajną mate kupić, gdzie niektóre rzeczy trzeszczą jak sie ich dotknie inne grają, są tam zawieszki różne i lusterko i dzieci uwielbiają takie maty 🙂

Ja mam taka matę 🤪 🤪 🤪 Majka ją uwielbia. Do dzisiaj ja ciąga za sobą, a spora jest 🙂 🙂 🙂 i rozklada w salonie na podłodze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daniela napisał(a):
oj dziewczyny ale miałyście "przygody" mi do głowy nic nie przychodzi 🤢 chyba nic nie zbroiłam 😁 😁 za młodu 😁 😁 😁


Musiałaś być grzeczna 🙂
Ja mając dwa lata rozebrałam sie do naga po czym wlazłam do największej kałuży na podwórku i się pluskałam, moi rodzice nie zauważyli natomiast przyjechali goście i na mój widok pytają co robie, a ja na to jak to co w jeziorze pływam 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ann5353 napisał(a):
Ja mając 6 lat też obcięłam się na krótko, a potem jeszcze buzie lakierem do paznokci pomalowałam. Widziałam, że mama się maluje tylko dokładnie się nie przypatrzyłam czym 😁
No i wsadziłam głowę pomiędzy pręty na balkonie. Mama mi ją później różnymi rzeczami smarowała, żeby wyszła, ale nie chciała. Dopiero jak tata przyniósł piłę, żeby pręt przeciąć, to ze strachu, że mi głowę utnie ją wyjęłam 😁

Hehe to moja Emilka miała takie pomysły. Kiedyś żeby popracowac dałam jej szufladę do zabawy, w której były rózne rupiecie, jak sie później okazało cienie do powiek też. I po pół godzinie Emilka przyszła z buzią jak mumia faraona 🙂 cała w złotym cieniu 🙂 🙂 🙂
A jak byliśmy na wakacjach to właśnie przechodziła między balkonami do kolegi 🙂 🙂 🙂 miała 17 miesięcy 🙂 i głowa jej się nie zmieściła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diviana napisał(a):
Daniela napisał(a):
oj dziewczyny ale miałyście "przygody" mi do głowy nic nie przychodzi 🤢 chyba nic nie zbroiłam 😁 😁 za młodu 😁 😁 😁


Musiałaś być grzeczna 🙂
Ja mając dwa lata rozebrałam sie do naga po czym wlazłam do największej kałuży na podwórku i się pluskałam, moi rodzice nie zauważyli natomiast przyjechali goście i na mój widok pytają co robie, a ja na to jak to co w jeziorze pływam 😎


😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No widzę że na wspominki z dzieciństwa Wam się zebrało 🙂 niezłe niektóre z was '' kwiatki '' były 😁 😁
Andżelika ja jeszcze daję radę malować paznokcie u nóg bez problemów ,rozkraczam nogi i heja,zobaczymy jak długo 🙂 🙂
No to pocieszyłyście mnie,z tym że wasze dzieci tez kopią was w '' mariolki '' bo już myślałam że to ze mną jest coś nie tak,takie dziwne to uczucie 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
ann5353 napisał(a):
Ja mając 6 lat też obcięłam się na krótko, a potem jeszcze buzie lakierem do paznokci pomalowałam. Widziałam, że mama się maluje tylko dokładnie się nie przypatrzyłam czym 😁
No i wsadziłam głowę pomiędzy pręty na balkonie. Mama mi ją później różnymi rzeczami smarowała, żeby wyszła, ale nie chciała. Dopiero jak tata przyniósł piłę, żeby pręt przeciąć, to ze strachu, że mi głowę utnie ją wyjęłam 😁

Hehe to moja Emilka miała takie pomysły. Kiedyś żeby popracowac dałam jej szufladę do zabawy, w której były rózne rupiecie, jak sie później okazało cienie do powiek też. I po pół godzinie Emilka przyszła z buzią jak mumia faraona 🙂 cała w złotym cieniu 🙂 🙂 🙂
A jak byliśmy na wakacjach to właśnie przechodziła między balkonami do kolegi 🙂 🙂 🙂 miała 17 miesięcy 🙂 i głowa jej się nie zmieściła 🙂


Dzieciaki mają boskie pomysły 😁 Tylko nam mamom niekiedy głowy puchną 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uśmiałam się z tych Waszych opowieści! 😁 🤪
Paninka ja czytałam, ze lepiej na początku za dużo tych bodźców dziecku nie dawać, w sensie pstrokatych kolorków, karuzelek, obrazków itd. Bo czy my same byśmy zasnęły w takim rozgardiaszu? Jak wszystko wkoło przyciąga wzrok i rozprasza?
Także mi się wydaje, że pościel to może być stonowana, zwłaszcza, ze masz już jakąś karuzelę-to na pewno będzie malucha stymulować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczak podzielony na części, nienawidzę tego robić..... ale jeść i owszem - zaraz zabieram się za obiad 🙂
Paninka, ja tak jak dziewczyny, uważam, że mocno pstrokata pościel będzie dziecko wręcz pobudzała a nie wyciszała a chyba nie o to chodzi, by w środku nocy mała zaczynała zabawę 🙂

Coś u mnie chyba na burze się zbiera bo słońce pali niemiłosiernie, a z daleka widać ciemne chmury brrrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dostaliśmy taką matę, ale byłam zdziwiona bo ona jest w stonowanych kolorach,
beżach i brązach...ciekawe czy się Dzidkowi spodoba...

A poza tym jesteśmy po obiadku 🙂
Jak to fajnie, jak już są młode warzywka i inne pyszności 🙂
Teraz czas na lody...kawowe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój m daje czadu.... miał wykosić tylko trawę na naszej działce a już widzę, że ja zwykle zapiernicza pod ogrodzeniami wszystkich sąsiadów....... ten to ma werwę.... nie dociera do niego, że nadgorliwość jest grosza od faszyzmu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ann5353 napisał(a):
Daniela właśnie zauważyłam, że nasze starsze dzieci też są rówieśnikami. Tylko Twoja córa chyba ze stycznia jak dobrze liczę, a mój Igoś z 8 marca 🙂 Taka niespodzianka dla mamy na Dzień Kobiet 🙂


Moja Gabi jest z 27.12.2005 🙂 a termin miałam na 4.01.2006 sie pospieszyła....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daniela napisał(a):
ann5353 napisał(a):
Daniela właśnie zauważyłam, że nasze starsze dzieci też są rówieśnikami. Tylko Twoja córa chyba ze stycznia jak dobrze liczę, a mój Igoś z 8 marca 🙂 Taka niespodzianka dla mamy na Dzień Kobiet 🙂


Moja Gabi jest z 27.12.2005 🙂 a termin miałam na 4.01.2006 sie pospieszyła....


Więc ona była z kolei prezentem dla mamy od Mikołaja 🙂
A rocznik co prawda inny, ale różnica niewielka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wróciłam 🙂 🙂 🙂
Co do pościeli to ja mam w pomarańczowe paseczki, baldachim też pomarańczowy 🙂 Do pastelowych ten odcień nie pasuje, ale myślę, że będzie ok 😜 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzelika napisał(a):
Już wróciłam 🙂 🙂 🙂
Co do pościeli to ja mam w pomarańczowe paseczki, baldachim też pomarańczowy 🙂 Do pastelowych ten odcień nie pasuje, ale myślę, że będzie ok 😜 🙂 🙂
Pomarańczowy pobudza myślenie - to może Oliwier wyrośnie na małego myśliciela! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agusiakowalczyk napisał(a):
Andzelika napisał(a):
Już wróciłam 🙂 🙂 🙂
Co do pościeli to ja mam w pomarańczowe paseczki, baldachim też pomarańczowy 🙂 Do pastelowych ten odcień nie pasuje, ale myślę, że będzie ok 😜 🙂 🙂
Pomarańczowy pobudza myślenie - to może Oliwier wyrośnie na małego myśliciela! 😁

Heheh mam taką nadzieję 😁 😁 🤪 No zobaczymy 😜 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...