Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Eleeza napisał(a):
Witajcie Dziewczynki 🙂

Super, że z Madaleną i Maluchem już lepie j 🙂 Czyli jednak synek 🤪

Co do Quinny Buzza to mam podobne zdanie jak Jo-aneczka chociaż jestem tylko teoretykiem a nie praktykiem 😁

Od kiedy zobaczyłam Buzza na ulicy po raz pierwszy absolutnie i bezkrytycznie się w nim zakochałam i przez ostatnie kilka lat twierdziłam, że jak będę miała dziecko to tylko i wyłącznie Buzz wchodzi w grę jako wózek. Nawet mojego męża nakręciłam. No ale... mimo, że bardzo się przed tym wzbraniałam, klapki spadły mi z oczu.... pierwsze było zdziwienie mojej mamy jak zobaczyła gondolę w Buzzie i stwierdziła, że nie ma takiej opcji, żeby tam dziecko wozić w kombinezonie, śpiworku czy w grubym kocyku do pół roczku (czyli dokładnie tak jak nasze pociechy powinny być wożone) a później chciałam jej pokazać jaki to zwrotny i lekki wózek, więc wytaszczyłam go na środek sklepu i zaczęłam go prowadzić jedną ręką a tu klops, koła blokowały się niemiłosiernie!!!! Model był z ekspozycji więc już był troszkę sfatygowany, ale to nie jest żadne usprawiedliwienie, bo my wózka mamy intensywnie używać przez ok. 3 lata.

Po wizycie w tym sklepie już zapaliło mi się żółte światełko, ale oczywiście nadal uważałam, że może trafił się jakiś wyjątkowo felerny egzemplarz....

Kolejne kilka wizyt w innych sklepach z wózkami, na hasło Buzz sprzedawcy reagują bez entuzjazmu, po czym przyciśnięci do muru przyznają, że lata świetności Buzz ma już dawno za sobą, bo od ok. 2-3 lat słabo się sprzedaje i generalnie raczej wszyscy się wycofują ze sprzedaży tego modelu.
Drążę temat "dlaczego" ( ciągle bezkrytycznie zakochana) okazuje się, że jest bardzo dużo reklamacji przede wszystkim na stelaż (a to powinien być najsolidniejszy punkt wózka).
To samo słyszę w innych sklepach....

A później do tego dochodzą inne "zarzuty" m.in. za mała budka (została zmniejszona 2-3 temu jak Buzz został poddany "liftingowi"), bardzo mała gondolka (w najdłuższym miejscu 74cm).

Po raz kolejny w innym salonie bierzemy z mężem Buzza do ekstremalnych testów, stelaż w miarę stabilny, ale w momencie, gdy wysuwamy rączkę mocno w górę (oboje jesteśmy wysocy, więc tylko taka pozycja wchodzi w grę) stelaż się chwieje!!! I to jak!! Wywrócić się nie ma szans bo jest na stabilnych dużych szeroko rozstawionych pompowanych kołach, ale dygocze w każdą stronę!!
Zaczynam go prowadzić po sklepie, niby lekko ale po chwili znowu czuję, że momentami się przycina, mąż sprawdza od strony "technicznej", zdejmuje koła i kręci z niezadowoleniem głową, że piasty i łożyska kiepskie.
Później chciałam sprawdzić słynne dziecinnie proste składanie i rozkładanie wózka i ten system sprężyny gazowej i tak... rozkładanie faktycznie łatwizna ale ze złożeniem mieliśmy już problem, mąż stwierdził, że momentami brakowało mu jednej ręki, pewnie większa wprawa przyszłaby z czasem...no ale.... z małym dzieckiem i tak jest na początku dużo stresu i niepewności a tu jeszcze trzeba się z wózkiem "bawić".
Budka faktycznie mała i na pewno nie uchroni dzieciaczka przed wiatrem i deszczem a poza tym też się przycinała i trochę trzeszczała....
Po tych wszystkich wizytach w różnych salonach zaczęłam się bardziej krytycznie przyglądać mijanym na spacerach Buzzom...i niestety widziałam już kilka rozchwianych i trzeszczących stelaży...
I tak niestety z wielkim bólem i po bardzo długim czasie wyleczyłam się z Buzza na dobre, chociaż muszę przyznać, że jeśli chodzi o design, kolorystykę i materiały to naprawdę jest super i wizualnie nadal mi się podoba 🙂

Teraz jestem zakochana w innym wózku, już dużo krytyczniej 🙂

Sorki za mega wywód 🙂 Ale chyba to był dla mnie rodzaj swoistego katharsis "Buzzowego" 😁 😁 😁


Ja jednak za 700 zł z calym wyposazeniem i malym przebiegiem sie skusze...bo potrzebuje czegos rezerwowego na Polskę i moj fotelik maxi cosi dzieki za rady napewno bede brała to pod uwage w uzytkowaniu ale chyba z ta cene w takiej ozkaji sie skusze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej brzuszki 🙂 🙂 🙂

Co do wózeczków to ja już swoją furę mam, dzis moi rodzice byli na "pokazie" wózia i bardzo im sie podobał. Najważniejsze jest to,że wózio szybko się składa i rozkłada zarówno całkiem (np.do auta) jak i ze spacerówki na głęboki - co dla mnie ważne. 😉.Koła ma spore 😮 ale za o jak wygodnie się go prowadzi an tych kołach - byle krawężnik nam nie straszny 😁 😁
Przekładana raczka - cudo, raz dwa i przełożona, hamulce bajera...
Co do chusteczek to ja chyba kupię Pampersa - słyszałam że najlepsze....

wpinanie fotelika mam równiez w "mozliwościach"...ale tak sie zastanawiam po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diviana co do poduszki tego rogala to jest baaardzo wygodna bo odciaza kregosłup 🙂
Kornelka poduszka w ciagu dnia jest super ale na noc sie nie nadaje 😁
Karolciakam tez miałam dzisiaj super wiadomosc 🙂 moj drugi brat tez bedzie tatusiem 🙂 😁 Nie dosc ze ja, moj najstarszy brat to jeszcze kolejny brat hihi 😁 u nas jak juz rodzic dzieci to hurtowo 😁 bratowa teraz sa trzy terminy 🙂
28 sierpnia - dziewczynka moja
8 wrzesnia - chlopczyk brata 28 lat
styczen 2012 - jeszcze sie okaze , ale poczekamy 😁 brata 24 lata

super taak sie ucieszylam ze nie moge 🙂 zwlaszcza ze tylko moj brat ten 24 lata jest po slubie i sie starali o dzidzie i nic .. jak sie dowiedzili ze ja jestem w ciazy i drugi brat bedziemy mieli dzieci to stwierdzili ze przestana sie starac i TADa jak tylko przestali to sie udalo 😁

Co do chusteczek i pampersow to ja jeszcze nie kupuje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Craaazy za 700 zł warto zaryzykować 🙂 Tym bardziej, że będziecie mieli dwa wózeczki 🙂
My chcieliśmy kupić nowy i miał być naszym jedynym wózkiem, dlatego tak dokładnie go przetestowaliśmy i stwierdziliśmy, że jak na wózek za ok. 3000 zł to za dużo ma "niedociągnięć".
Ale plus taki, że dzięki niemu wiedzieliśmy na co zwrócić uwagę i udało nam się wybrać inny wózek, też lekki i miejski w podobnej stylistyce, też holenderski w zbliżonej cenie może nie z taką ładną tapicerką jaką oferuje Quinny ale wg nas konstrukcyjnie spełniający nasze oczekiwania bardziej niż Buzz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleza jaki wózek wybrałaś, jeśli można wiedzieć? 🙂
Co do chusteczek to ja dużo przetestowałam, bo używam do twarzy. I moim zdaniem z Nivea są najlepsze, są bardzo nasączone, natomiast te z Huggies są minimalnie nasączone. Ale ja Wam powiem, że moja mama do mojej siostry używała tylko z Nivea, moja ciocia zaś tylko z Huggies, bo jej taka wilgotność odpowiadała najbardziej. Więc to różnie w praktyce wychodzi.

A ten wózeczek ballerina identyczny ma sąsiadka 🙂 🙂

Właśnie odebrałam wyniki glukozy, rozmawiałam z położną i mam dosyć za wysoki ten cukier, muszę poczekać do wizyty, żeby lekarka stwierdziła co i jak i da mi skierowanie do poradni cukrzycowej, a jak na razie mam stosować dietę. Tylko mi tak z grubsza powiedziała co mogę, a co nie muszę poszukać w necie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andzelika a sasiadka zadowolona z wózeczka???????

A tu moje dwie pociechy
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/32/dsc00043sq.jpg/][IMG]http://img32.imageshack.us/img32/6256/dsc00043sq.jpg[/IMG][/URL]

Ta trzy kolorowa to moja kotka Balbinka, nygus co tylko na motylki poluje 🙂 A ten drugi to kocur mojej mamy który boi się własnego cienia. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WItam Maumski!!!
ja dzisiaj bylam pilnowac rocznego synka kuzynki...
p0xia ja tez mam amstaffke i to najkochansze psisko na swiecie...
jesli chodzi o kraglosci to u mnie ich baaaardzoooo duzo przybylo! * w sumie 21 co jest chyba rekorden wsrod forumowych mamusiek...ale m. je lubi i mowi ze tylek to moglby jeszcze urosnac... 😮nazywa mnie barylka kuleczka itp. zreszta rok przed ciaza wygladalam tak jak teraz potem wzielam sie za siebie i schudlam 19kg z czego o dziwo nie byl zadowolony...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniołek Tak sąsiadka zadowolona z wózka bardzo, długo nim jeździła, potem zmieniła na parasolkę. Skarżyła się tylko na kolor, że się strasznie brudzi. Ale tak to ok 🙂 🙂

Fajny ten Joolz, spacerówka troszkę podobna to Symbio. 🙂
Lydzia też mam nadzieję, że to przejściowe. Teraz teściowa dzwoniła i mówi, że to się od anemii robi. 🤔 Ale nie sugeruję się, czekam co powie lekarz, a na razie dietę zastosuję. Oby tylko wszystko z małym było ok 🙂 🙂

A dzwoniłam do Kuby powiedzieć, to mi powiedział czego ty nie masz w tej ciąży hehe 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andzelika napisał(a):
Aniołek Tak sąsiadka zadowolona z wózka bardzo, długo nim jeździła, potem zmieniła na parasolkę. Skarżyła się tylko na kolor, że się strasznie brudzi. Ale tak to ok 🙂 🙂

Fajny ten Joolz, spacerówka troszkę podobna to Symbio. 🙂
Lydzia też mam nadzieję, że to przejściowe. Teraz teściowa dzwoniła i mówi, że to się od anemii robi. 🤔 Ale nie sugeruję się, czekam co powie lekarz, a na razie dietę zastosuję. Oby tylko wszystko z małym było ok 🙂 🙂

A dzwoniłam do Kuby powiedzieć, to mi powiedział czego ty nie masz w tej ciąży hehe 😁 😁


No pewnie lekarz już sie tobą zajmie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale wy jesteście zorientowane we wszystkim 🙂 aż zazdroszcze !

a co myślicie o wózkach Jedo? chyba że już ktoś się wypowiadal na ten temat, niestety tyle jest waszych postów, że nie sposób to przejrzeć! 🙂

pozdrawiam wszystkie sierpniowe i inne mamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniołek prze fajne kociaki 🙂 Ja w ogóle mam bzika na punkcie kotów 😜 Co do wózka to bardzo mi się podoba.
Evelina gratuluje udanej wizyty i dobrych wieści.
Ann trzymam kciuki za wizytę niech się płeć potwierdzi 🙂

Idę działać późny obiad. Do później
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lady_aim napisał(a):
ale wy jesteście zorientowane we wszystkim 🙂 aż zazdroszcze !

a co myślicie o wózkach Jedo? chyba że już ktoś się wypowiadal na ten temat, niestety tyle jest waszych postów, że nie sposób to przejrzeć! 🙂

pozdrawiam wszystkie sierpniowe i inne mamy 🙂


Oj tutaj już o Jedo bardzo dużo było pisane 🙂 I dużo mam się na niego zdecydowało. Ekspertem w tej dziedzinie jest Marta-lion ona ci udzieli informacji 🙂 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_aim napisał(a):
ale wy jesteście zorientowane we wszystkim 🙂 aż zazdroszcze !

a co myślicie o wózkach Jedo? chyba że już ktoś się wypowiadal na ten temat, niestety tyle jest waszych postów, że nie sposób to przejrzeć! 🙂

pozdrawiam wszystkie sierpniowe i inne mamy 🙂


Witam na forum- ja właśnie zamówiła Jedo fyn 4ds- jak dla mnie super 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_aim napisał(a):
ja oglądałam Jedo Vedi Clasic no i urzekła mnie lekkość prowadzenia się tego wózka.. no i w miare przystępna cena, bo wózek prezentuje sie jak dla mnie bardzo dobrze, a nie kosztuje majatku 🙂


główna zaleta to wielkość gondoli i nasze sierpniowe maluchy podobno dadzą radę w niej przezimować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mamusie!
ja dziś od rana mam doła...... Jestem zmęczona liczeniem tych ankiet a na dodatek............ Jo-aneczka - miałaś rację.... dziś zadzwoniła do mnie księgowa i najpierw spytała czy wracam do pracy a ja jej, że tak a ona mi wali wykład, że wczoraj zapomniała powiedzieć, że jak nie będe miała 3 mies. przerwy między zwolnieniem a macierzyńskim, to po skończeniu studiów podwyżkę będę mieć tylko do sierpnia.... potem znów na macierzyńskim niższa stawka... no chyba , że moja mała urodzi się we wrześniu... Ja do niej no to co, mam sobie na wstrzymanie coś brać??? a ona że cos posmutniałam....... cholera poczułam się jak durna jakaś.. Po prostu odbieram to tak, jakby mnie wykiwali, bo miałam wracać do pracy i już... bo ponoć pani, która nie zastępowała za drogi ich wynosiła... Cholera....... że tez wczoraj nie przedłużyłam tego l4... dziś juz mój gin wyjechał do sanatorium i nie będzie go do 14stego czerwca......... Ech, jak to nieznajomość przepisów utrudnia życie.. Sorki, że was zanudzam ale po prostu musiałam się wygadać bo strasznie mi przykro 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po osiedlu jeździ wózek coś w stylu Jedo Bartatina, ale ma taki super karmelkowy kolor, i jest z mięciutkiego zamszu, rewelacyjnie to wygląda. Szukałam w necie, ale nie umiem znaleźć tego koloru 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA, zapomniałam napisać.........
marta - twoje dziewczyny są przeurocze 🙂
Zwierzaki wszystkich cudne 🙂 Ja już na razie niie chcę żadnego pupila... po tym jak zaginęła moja suczka owczarka niemieckiego, nie chcę znowu się przywiązywać do jakiegoś zwierzęcia.. za bardzo cierpiałam po zniknięciu Azy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...