Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
fotelik po porodzie razem z wózkiem

Ja pożyczam od sąsiadki fotelik ..
Ale tak samo można w różku czy kocyku tak jak kiedyś przywożono dzieci do domu..Choć to troche mniej bezpieczne bo jak by był wypadek..Ale raczej się to nie zdarza ale lepiej chuchać na zimne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja szwagierka miała w zeszłym roku 2 spacerówki Coneco i w obu szybko popsuły się kółka, takze ja mam złe zdanie na temat tej firmy. Może wózki ładnie się prezentuja i są funkcjonalne, ale są mało wytrzymałe.

Ktoś_wyjątkowy jak to w rożku lub kocyku, bez fotelika?
W szpitalu w którym ja będę rodzic nie wypiszą matki z dzieckiem, jesli nie będzie fotelika! I moim zdaniem mają rację. Pomijajac juz przepisy prawne, przecież tu chodzi o bezpieczeństwo naszych pociech.

Niektóre gondole są też przystosowane do przewozu noworodków, ale muszą mieć odpowiednie pasy mocujące.

Ja kupiłam fotelik Eurobaby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ktoś wyjątkowy - weź Ty mnie dziewczyno nie denerwuj nawet takim tekstami, że w rożku dziecko ze szpitala przywieziesz!!! To, że nas tak rodzice przywieźli ze szpitala to nie znaczy że teraz też tak można!! Nie można i koniec! I bez dyskusji że to tylko kawałek, albo,że będzie kierowca ostrożnie jechał!! Guzik prawda - Twój kierowca może jechać wolno ale wariat który pojedzie za Wami już niekoniecznie! W chwili zderzenia Twoje dziecko jako pierwsze wyleci przez przednią szybę - w rożku czy bez!! Poza tym tak jak pisze gunia - ze szpitala Ci dziecka nie wypiszą( a przynajmniej nie powinni)!!!

Grrr, ale się zdenerwowałam.... 😠 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mamuski,
ja dopiero wrocilam.
Od rana na nogach. Bylam na wymazie - szok, kolejka na kilka godzin - a tu - najpierw ustapiono mi miejsce siedzace a potem w ogole weszlam bez kolejki 🙂 MINUTA I PO SPRAWIE 🙂
potem poszlam na malutkie zakupy do mojego ulubionego komisu i wyhaczylam 3 rzeczy dla Ksawcia 🙂
A potem zdecydowalam sie jechac na drugi koniec Krakowa do mojej przyjaciolki i jej 2-miesiecznej Zosi 🙂 Balam sie komunikacji miejskiej a tu szok - jeszcze nie weszlam a tu ludzie zeskakuja z siedzen - i o dziwo! dwa razy ustapily mi miejsca mlodziutkie dziewczyny!!! 🙂 🙂 🙂



ktos wyjatkowy
- bez fotelika nie ma opcji!
plyn do higieny intymnej po porodzie nie moze byc taki zwykly - musisz uwzglednic rane! ja tez mam tantum rosa-dostalam od przyjaciolki, ktora miala cesarke.

Pinacolada - a Ty czemu zaczelas miec watpliwosci?
A co do tego ze tam jest lepiej niz w Bochni 10 lat temu to mysle ze mozesz byc pewna 😉
Mnie trzyma ten UJASTEK z 2 powodow:
łatwy dostep do darmowego znieczulenia
3ci stopien referencyjnosci (jeden najlepszych odzdzialow neonatologinych)
i jeszcze jeden w sumie drugorzedny powdo - super warunki jesli chodzi o pokoje, łazienki itd.

Katpio - my tez myslelismy o mutsym ale sie rozmyslilismy. Jak na taka cene to ma zbyt duzo wad (najwieksze to GARB na srodku spacerowki po rozlozeniu do plaskiego, trzeszczaca glosna buda, beznadziejny podnozej i mala gondola)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to mamy modnisie ;D ;p - Katpio 😉

ja pożyczam fotelik od sąsiadki ale u nas wszyscy przywożą dzieci w rózkach sąsiadka ostatnio przywiozłai druga też..Ale ja wole mieć bepieczeństwo więc spokojnie 😉

A w tym naszym szpitalu nie obchodzi ich w czym weźmiesz dziecko..To nie ich interes ;/
Dlatego tak jest że nie którzy dzieci przywożą bez fotelików..
Dlatego rodzę w Katowicach a nie tym beznadziejnym szpitalu ..

Pinacolada bez nerwów 😉

Byłam u położnej znowu dostałąm próbki ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda - Twoje wątpliwości mnie się udzielają. A poza tym ten facet co mi pralkę naprawiał to cos do mnie zagadał: kiedy i gdzie rodzę i jak mu powiedziałam ze na Ujastku to jak zaczął jakieś historie negatywne mi opowiadać tak mu w końcu przerwałam bo nie mogłam już słuchać . Bo jego żona rodziła 4 m-ce temu w Bochni i było ok. A że na Ujastek nie dojadę (że niby nie zdążę), a że mnie nie przyjmą bo tłok, że to fabryka a nie szpital i takie tam. Tak mnie wkurzył... 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dostałam
Krem przeciw odparzeniom Nivea małą próbkę :
http://www.allegro.pl/item790661122_nivea_baby_krem_przeciw_odparzeniom_100_ml_nowy.html
Płyn do kąpieli z oliwką Nivea małą próbkę :
http://www.allegro.pl/item789708700_plyn_do_kapieli_z_oliwka_nivea_baby_200ml.html
2 razy krem na odparzenia Hipp małe próbki :
http://www.allegro.pl/item767623074_krem_ochronny_na_odparzenia_hipp_babysanft.html
I próbkę herbatki dla kobiet karmiących Hipp :
http://www.allegro.pl/item788306269_hipp_herbatka_dla_kobiet_karmiacych_na_laktacje.html
Noi gazetki jak zwykle ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, już kiedyś miałam się pytać: Jak Wy odczuwacie czkawkę dzidzi? Czy są to widoczne, rytmiczne ruchy brzucha czy może tylko takie wewnętrzne, regularne tętnienie- pulsowanie. Bo ja właśnie czuję to jak pulsowanie w pawej pachwinie (zawsze prawej) a dzidzię mam obróconą już od dłuższego czasu główką w dół i dlatego sobie tłumaczę, że jest to czkawka ale w sumie pewności nie mam. Pulsuje regularnie przez 1-2min i ustaje. jest to również wyczuwalne jak się przyłoży rękę do brzucha. Jak u Was to wygląda??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki kobietki za radę co do wózków, czyli coneco odpada!! 😉
a jaką firmę polecicie co do wózków, bo mam na oku taką jak adbor, nie wiem czy wiecie co to???
u nas też nikogo nie interesuje w czym się przewozi dziecko, ale i tak najważniejsze bezpieczeństwo i fotelik trzeba mieć. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinacolada ja w ogóle nie mam pojęcia kiedy moja córka ma czkawkę,po prostu nie umiem tego odróżnić od normalnego kopania i przekręcania się.Moja córcia tak często kręci się i przekręca ,że szok,czuć to wspaniale,dosłownie czuć jej niektóre części ciałka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czkawki - ja tez nie czuje, ale pytalam o to gina i powiedzial ze nie musze jeszcze czuc.
A mja przyjaciolka mowila ze czkawki dziecka w brzuszku nie da sie pomylic z czymkolwiek innym i ze jej zocha miala ogromne czkawki pod koniec 8 mies.


A apropos kosmetykow NIVEA zrobilam małe rozeznanie w aptekach i zrezygnowalam narazie z nivea - zwroccie uwage ze wszystko co sie nadaje do kapieli niemowlat ma dopiske malusienkimi literkami ze do stosowania powyzej 1 miesiaca zycia.
Wiec tak naprawde nie ma nic co mozna byloby sotosowac od urodzenia i dlatego ja - pomimo tego co mowila polozna na przereklamowanym Ujastku - bede uzywac OILATUM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak co do kosmetyków-mam np. z nivea krem na odparzenia,ale nigdzie tam nie jest napisane,że dopiero od 1 miesiąca życia a raczej od chwili narodzin.Ja kupię nivea albo ziajka zresztą jest jeszcze skarb matki.Jeśli dziecko miałoby uczulenie mam kilkanaście próbek Oilatum wtedy je wypróbuję i jak będzie ok to dopiero wtedy zacznę kupować Oilatum lub Mustela.Nie każde dziecko ma tak wrażliwą skórę ,żeby od razu kupować kosmetyki dla alergików ,które zresztą cenowo różnią się bardzo od nivea i innych nie aptecznych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...