Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Zocha, mnie swędzi jak się "zapuszczę" 😁 Jak się to robi regularnie to nie swędzi, przynajmniej ja tak mam 😉 Czyli długi zarost nie jest wskazany 😁 🙃
A mój mnie nie chce tam "wystrzyc" buu 😞 😞 Ale ja to zawsze robiłam na dotyk, nigdy do lusterka i było git, więc może jakoś dam radę, choć już też akrobacje w wannie uskuteczniam... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mariola-s napisał(a):
Kiedyś ogoliłam się na "zero" i było ok, ale jak zaczęło odrastać to myślałam że mnie szlag trafi. A przy ludziach przecież drapać się tam nie mogłam 🙃 masakra! Teraz to delikatne strzyżonko 🙂

W końcu ktoś mnie rozumie 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leginsik napisał(a):
Zocha napisał(a):
dziewczyny- znowu się okażę blondynką- .... czytam ten plan porodu i tak się zastanawiam o co chodzi z tym goleniem??? jest taki zwyczaj czy konieczność ? lewatywa to jeszcze umiem zrozumieć choc jak dla mnie to dodatkowy stres ale tego golenia nie mogę załapać... oświećcie mnie jeśli możecie...

chodzi o nacinanie krocza podczas porodu,dlatego zaleca sie golenia można samemu chociaż wątpie żeby kobieta sobie sama dałe rade w 9 miesiacu albo golą w szpitalu.


ni dajcie się golić w szpitalu - mają tepe maszynki, łatwo o zakażenie. Pod konic polcam lecieć "na czuja" :P albo z lusterkiem 🙂 Ja póki co jeszcze wszystko widze haha 🙂ale potem to będzie lusterko szło w ruch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):


ni dajcie się golić w szpitalu - mają tepe maszynki, łatwo o zakażenie. Pod konic polcam lecieć "na czuja" :P albo z lusterkiem 🙂 Ja póki co jeszcze wszystko widze haha 🙂ale potem to będzie lusterko szło w ruch


jak tępe? jedną maszynką golą kilka osób? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fashionalex napisał(a):
a widzisz , ja wiem ze tu jest odwrotnie , mm kilka kolezanek tylko ze one urodzily juz , warunki sa wspaniale , rodzisz gdzie chcesz , mozesz wybrac dom albo szpital , tylko ciaze prowadzi polozna ,
ja mam wizyty co dwa tygodnie w szpitalu u ginekologa i usg,
jak idzisz rodzic do szpitala dostajesz wlasna sale z wlasna lazienka,



No pewnie i tak jest , z tego co ja wiem to w podstawowym ubezpieczeniu czyli takim za 90 euro , ciaże prowadzi położna , poród nasz no gdzie chcesz , opieke ginekologa wrazie nagłego zagrożenia , poród na życzenie w szpitalu ekstra płatny jest ...
Ja to wiem bo moj mąż płaci takie ubezpieczenie bo jest zatrudnony u holędrów , i sprawdzalismy warunki jakie tam są dla ciężarnych , i okazało się że gorsze niż w Polsce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malstep napisał(a):
Ja już wygolona i wyszykowana na wizytę ,teraz czekam tylko aż mąż wróci z pracy i jedziemy.
No ale powiem wam że już ciężko mi z tym goleniem dziś było,jeszcze widzę ,ale ledwo co 😮 😮 😮

No to powodzenia u doktorka 🙂
A jesli chodzi o pozniejsze golenie to ,najlepiej to bedzie "na czuja"..tylko ,zeby sie nie pozarzynać w czorty 🤢 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AsiulkaZG83 napisał(a):
malstep napisał(a):
Ja już wygolona i wyszykowana na wizytę ,teraz czekam tylko aż mąż wróci z pracy i jedziemy.
No ale powiem wam że już ciężko mi z tym goleniem dziś było,jeszcze widzę ,ale ledwo co 😮 😮 😮

No to powodzenia u doktorka 🙂
A jesli chodzi o pozniejsze golenie to ,najlepiej to bedzie "na czuja"..tylko ,zeby sie nie pozarzynać w czorty 🤢 😮


Ja jak się golę na czuja to sobie zawsze haratnę paznokcia 🤢 Ale na szczęście większej krzywdy sobie nie robię, kwestia praktyki 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem bardziej przekonana zeby rodzic tutaj niz w polsce , za porod w szpitalu placisz 70 euro za wykorzystane reczniki , a reszte pokrywa ubezpieczenie , i zadowolona jestem ze mam czeste wizyty dzieki temu wiem ze dla dzidzi nic niejest , i dostalam skierowanie na fizjoterapie codziennie mam masaze plecow , mowie wam dzieczyny to jest super
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas na podkarpaciu jak rodziłam to położne same mi kazały wybrac pozycje do rodzenia nawet na kolanach można rodzic no ale golenie to wiadomo najlepiej samemu w domu jak tak zrobiłam ehh jak teraz na to patrze to duzo rzeczy jest krempujących ale jak rodzisz to masz to w du....e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kahlanik napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
malstep napisał(a):
Ja już wygolona i wyszykowana na wizytę ,teraz czekam tylko aż mąż wróci z pracy i jedziemy.
No ale powiem wam że już ciężko mi z tym goleniem dziś było,jeszcze widzę ,ale ledwo co 😮 😮 😮

No to powodzenia u doktorka 🙂
A jesli chodzi o pozniejsze golenie to ,najlepiej to bedzie "na czuja"..tylko ,zeby sie nie pozarzynać w czorty 🤢 😮


Ja jak się golę na czuja to sobie zawsze haratnę paznokcia 🤢 Ale na szczęście większej krzywdy sobie nie robię, kwestia praktyki 😜 😜

Hahahhaa ja tak samo ,zazwyczaj jakiegos pazura zajade ,chyba ,ze akurat mam krotkie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asia85a napisał(a):
u nas na podkarpaciu jak rodziłam to położne same mi kazały wybrac pozycje do rodzenia nawet na kolanach można rodzic no ale golenie to wiadomo najlepiej samemu w domu jak tak zrobiłam ehh jak teraz na to patrze to duzo rzeczy jest krempujących ale jak rodzisz to masz to w du....e

Asiu ,a jaka wybralas pozycje do porodu,tzn.wktorej Ci bylo najwygodniej ?Ja jak rodzilam to ulozyli mnie ,podpieli pasami i meczylam sie od wieczora do 10:30 jak urodzilam ..byl kosmos 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agamu napisał(a):
Dziewczyny mam pytanie, trochę z innej beczki. Słyszałam, że jaja jakieś są ze żłobkami i że mamy zapisują dzieci jak są jeszcze w ciązy. Czy ktoraś z Was może orientowała sie już w tym temacie??

Tak,najlepiej idz sie dowiedz do żłobka w Twojej okolicy,bo niekiedy kolejki sie ustawiaja juz bedac w ciazy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
Agamu napisał(a):
Dziewczyny mam pytanie, trochę z innej beczki. Słyszałam, że jaja jakieś są ze żłobkami i że mamy zapisują dzieci jak są jeszcze w ciązy. Czy ktoraś z Was może orientowała sie już w tym temacie??

Tak,najlepiej idz sie dowiedz do żłobka w Twojej okolicy,bo niekiedy kolejki sie ustawiaja juz bedac w ciazy..
Dzięki 🙂 w takimrazie nie pozostaje nic innego , jak się tam wybrać i dopytać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
Agamu napisał(a):
Dziewczyny mam pytanie, trochę z innej beczki. Słyszałam, że jaja jakieś są ze żłobkami i że mamy zapisują dzieci jak są jeszcze w ciązy. Czy ktoraś z Was może orientowała sie już w tym temacie??

Tak,najlepiej idz sie dowiedz do żłobka w Twojej okolicy,bo niekiedy kolejki sie ustawiaja juz bedac w ciazy..

no ja akurat byłam się dowiedzieć i u mnie nie można zapisać dziecka jeszcze przed porodem,dopiero jak się urodzi.A od zapisania ( czyli od narodzin ) czas oczekiwania około roku,więc po co ten żłobek to nie wiem 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny 🙂 No nic, będę musiała się tam pofatygować.Zobaczymy, co powiedzą. I tak planowałam wrócić do pracy dopiero od września 2012, czyli tak czy inaczej mam nadzieję, że się załapię 🙂 Chyba że u nas jest jeszcze dłuższa kolejka 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...