Skocz do zawartości

Mamusie z Krakowa i okolic! - reaktywacja :) | Forum o ciąży


asiula83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Anonimosia napisał(a):
Adusi, oklaski - analogicznie jak "Lubię to" na FB 😁


Magda idealnie to opisałaś 😁
a Tomek pewnie był troszkę zdziwiony jak Mama chciała mu włożyć smoczek do noska 😁 myślę że ze zmęczenia każdej z nas przytrafiają się czasem takie dziwne sytuacje

Adusia ja też przy pierwszej ciąży obstawiałam właśnie Galla lub Siemiradzkiego no i po dniach otwartych zdecydowanie padło na ten drugi z czego jak pisałam wcześniej jestem bardzo zadowolona. Proponuję właśnie wybrać się na dni otwarte, pooglądać, popytać i wtedy się zdecydować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny, mam nadzieje, że tym razem se uda i wszystko bedzie dobrze 🙂

Magda, Tomek chyba nie był zachwycony 🙂

Moje Dziecie dzis wlazło rano do mnie do łóżka jak Paweł wstal, ja oczywiśc zasełam choc wydawało mi się teeż że nie spie i biedna Paulinka jak sie obudzilam spała po poduszka i 4 jaskami. nie wiem jak to zrobiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!
Witaj na forum adusiaczek 🙂
Ja dopiero teraz mam chwilę żeby nadrobić forumowe zaległości. W środę byłam 12 godz w pracy, a wczoraj musiałam po kąpieli Matiego, gotować obiad i później padłam. Mam ochotę rzucić pracę i wrócić do Mateusza. Strasznie mi ciężko 😞 😞 Prawie w ogóle go nie widzę. Po wizycie kontrolnej dowiedziałam się tyle że jest już prawie ok, możemy wychodzić na spacery a kaszel może się utrzymać jeszcze nawet do 3 tygodni - trochę to dziwne ale spoko. W poniedziałek robimy badanie moczu - oby wyszło w normie.
Magda ciesze się, że z małym Tomeczkiem już lepiej. Widocznie lepsze dla niego jest sztuczne mleko, tak to czasem bywa. A co do zapalenia układu moczowego, to właśnie ostatnio spędziliśmy sporo czasu w szpitalu żeby wyleczyć to cholerstwo, dostaliśmy też leki na miesiąc do domu, jednak Mati nie miał żadnych objawów. Buziaki dla Tomeczka żeby doszedł do siebie 🙂
Asia i jak się czujecie? Pewnie cały czas myślisz o Paulince 🙂
Karina nie wiem co się stało, ale nie daj się.
Gosia jak Nikola, nadal taka marudna?
😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia, i co tam u Ciebie? Trzymasz się? 🙂 Tak sobie myślę, że to pewnie pierwszy wieczór tylko we dwoje od baaaardzo dawna, więc korzystajcie 😜
Ostatnio gdy rozmawiałam z koleżanką, mamą prawie rocznej córeczki, i troszkeę narzekałam, że niewyspana jestem, stwierdziła, że my się wyśpimy dopiero jak poślemy dzieciaki na kolonie 😜
Anetka, a co się działo z Mateuszkiem i czemu kaszel może trwać tak długo? Ja się zastanawiam, czy Tomek nie jest na coś uczulony, bo kicha przynajmniej raz dziennie, i tak do urodzenia - nawet w szpitalu. A ostatnio zaczął też pokasływać, ale mało, bardziej jakby coś go chwilkę podrażniło w gardle i tak kaszlnie raz, dwa i koniec. Lekarze na razie nic nie powiedzieli o tym kaszlu i kichaniu, więc chyba nic się nie dzieje. Ale po szpitalu wolę już chuchać na zimne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wieczorkiem

randka z mężem udana, teraz w domu ciąg dalszy, a z racji tego że w dzień sporo pospaliśmy teraz żadne z nas nie myśli o spaniu, ale myślę że jakieś inne atrakcje się znajdą 😁 😁 😁

Magda
jakoś się trzymam, kino dobrze mi zrobiło 🙂
Paulinka póki co grzeczna, nie płacze, ładnie poszła spać, więc jestem w miarę spokojna choć strasznie tęsknie!!!

Aneta
dasz radę! teraz jak już Mateusz jest zdrowy wszystko się ułoży. Wiem, że tęsknisz ale wcześniej czy później chyba każdą z nas czeka taka decyzja i pójście do pracy.

Karina mam nadzieję że teraz już wszystko będzie dobrze.

uciekam do mężula
dobrej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂 🙂

U nas ok Nikolka już nie jest taka marudna,ale za to od dwóch dni strasznie źle śpi i budzi sie z ogromnym płaczem,że jej uspokoić nie mogę nie wiem dlaczego.

Asia jak dziś samopoczucie?Co u Paulinki,jak zniosła noc poza domem?

Aneta to super,że z Matim juz dobrze 🙂 nie dziwię Ci się,że masz dość tej pracy i że tęsknisz,ale takie to nasze życie cóż zrobić 😞

Karina ja też nie wiem o co chodzi,ale zycze wam żeby już wszystko grało 🙂

Adusia witaj na forum 🙂

Miłego weekendu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Magda jeśli chodzi o szpital to długa historia, przyszliśmy z podejrzeniem padaczki ale ją wykluczyli jak na razie,jedna wyszło w badaniu zapalenie układu moczowego i dlatego przedłużył się nasz pobyt. A jak już wróciliśmy do domu to Matik zachorował. Co do kichania to nie masz się czym martwić, dzieci tak sobie radzą jeśli je coś drapie w nosku 🙂
Gosia musisz chyba dać coś Nikoli na spanie 😁
Asia, a ty wiesz co...do szpitala już!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam Mamusie i Brzusie 🙂

u nas cisza przed burzą 😁 😁 😁 pobiegaliśmy po mieście, "poskakałam" po Rafale i dalej cisza 🤪 🤪 🤪 to jeszcze nie ten czas więc czekamy dalej

Paulinka dzielna dziewczynka 🙂 chyba lepiej znosi to rozstanie niż ja, wczoraj bardzo ładnie usnęła, spała bez budzenia do 7:30 a dzisiaj od rana szaleje po ogródku, nie płacze, nie marudzi także super. Dla niej dobrze bo teściowie mieszkają na wsi więc w zasadzie jak ładna pogoda może cały czas być na polu a wtedy wiadomo nie ma czasu na nudę 🙂
za to ja tęsknie przeogromnie 😞

Gosia to co to z Nikolą się dzieje? może coś jej się śni że budzi się z krzykiem? trzymam kciuki żeby jej to minęło jak najszybciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wieczorkiem 🙂

właśnie wróciliśmy z zakupów, Rafał robi mi kolację - sałatkę z pomidorków i mozzarelli i dzisiaj robimy sobie wieczór filmowy 🙂 🙂 🙂

Adusia ja nie chodziłam na ciążowe spędy basenowe ale generalnie na basen całkiem regularnie, najczęściej basen przy AGH lub tutaj koło siebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wieczorkiem : 🙂

Widze, że weekendowa cisza 😉

Asia zrzucasz ten bagaż czy jeszcze nic Cię nie bierze? 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁

Jak Wam minął weekend Dziewczyny?

U nas spokojny, Paulinka dzis trochę maruda ale nie najgorzej 🙂
W nocy wraca teściiowa, z jednaej strony się cieszę bo może wróci jakiś pożądek bo nikt kompletnie nic robi, syf jak cholera i nikt nie sprząta za sobą co mnie strasznie irytuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór 🙂
Ale ten weekend szybko zleciał, wczoraj zrobiliśmy sobie romantyczny wieczór i zanim się obejrzeliśmy była 3 w nocy 😁 Dziś też udany dzień oby takich więcej 😉
Teraz piwkujemy i gotujemy obiad na jutro
A jutro, no cóż szara codzienność wraca i praca wzywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wieczorkiem 🙂

niedawno wróciliśmy z tesco bo mi się arbuza zachciało 🙂

U nas dalej cisza choć dzisiaj w nocy zaliczyłam pierwszy raz w tej ciąży akcję ciepła kąpiel bo coś mnie pobolewało i to dość mocno niestety, z lewej strony brzucha, nie wiem co to było bo to nie skurcz tylko taki ciągły ból, ale teraz już nic nie boli, cisza tylko Weronika strasznie się wypina 🙂 więc czekania ciąg dalszy.

Jutro mam kolejne KTG to zobaczymy czy coś się dzieje.

Paulinka ma się dobrze, cały dzień szaleje na polku więc wieczorem pada. Dzisiaj podobno przekopała pół ogródka 🙂 a ja tak strasznie za nią tęsknie!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej!!
Coś sie Asiula Twojej małej na świat nie chce przychodzić 🙂 Za dobrze jej 😉
A ja mam pytanko, czy może była któraś na usg u dr Wiechecia na Szczepańskim? Bo wybieram sie w środę na połówkowe i jakoś bym sie chciała nastawić psychicznie 🙂

Wczoraj mąż mnie zabrał na wycieczkę do Doliny Będkowskiej. Polecam serdecznie każdej mamie która nie była, taki długi spacer, z wózkiem czy bez każda da rade 🙂 W połowie jest pole namiotowe z dużą ilością ławek, WC i barek z jedzonkiem. Super sprawa dla aktywnych i średnio aktywnych mamć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂

Melduje się 🙂 Jesteśmy w domku od soboty 🙂 Wakacje udane 🙂 Chociaż w domku najlepiej.
Wczoraj nie wchodziłam bo komputer znów się popsuł 😞 Chyba trzeba będzie kupić coś nowego.Dobrze, że mój stary laptop jeszcze resztkami sił jakoś działa.

Kacper oczywiście marudny bo u babci wszystko mu było wolno i babcia poświęcała mu mnóstwo czasu a teraz ma tylko mnie i jojczy jak nie wiem 😞 a przecież muszę posprzątać i zrobić obiad.

Ale przynajmniej ze spaniem się poprawił i dzisiaj spał do 8 a nie jak u babci do 6 🙂

Obiadek już zrobiłam teraz w końcu jem śniadanie 🙂

Witam nową mamusie 🙂 Adusia miło, że do nas dołączyłaś 🙂

Asiu podejrzewam jak bardzo tęsknisz ( mi było czasami ciężko wytrzymać jak Kacper z babcią szedł na spacer niby fajnie bo można na chwilę odpocząć ale po pół godzinie już do nich leciałam bo mi się tęskniło ) ale wykorzystaj ten czas i sobie odpocznij przed porodem 🙂

Karina mam nadzieje, że wszystko się Wam ułoży i że Paweł zmieni swoje postępowanie 🙂

Gosia wpadacie jutro na kawkę ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry 🙂

jestem i ja 🙂 po KTG, skurczy dalej brak ale jest jeden plus, szyjka się skróciła i mam 1 cm rozwarcia 🙂 🙂 🙂
w środę mam się zgłosić na 8 rano na badanie wydolności łożyska, czyli powtórka tego co było z Paulinką, jak wszystko pójdzie dobrze to Weronika będzie z 20 lipca 🙂

Adusia ja też polecam tą Dolinkę, zresztą wszystkie te Podkrakowskie Dolinki są bardzo ładne 🙂

Daga
a czy ja też mogę na kawkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu jestem bardzo mile zaskoczonea 🙂 myslalam ze Weronika poczeka troche bo na to wygladalo ale 1 cm rozwarcia to ju8z cos 🙂 moze nawet urodzisz dzisiaj 🙂 ja jak pojechalam na porodowke bez skurczy z 1 com to urodzilam 🙂 🙂
Ja niew wiem czy bym tak wytrzymala bez Paulinki... przez to ze spedzam z nia 24h/d jestem bardzo do niej przywiazana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karina niech ona już lepiej nie czeka tylko wychodzi bo czym wcześniej wyjdzie tym szybciej Paulinka wróci do domu 🙂 ja zresztą mam taka nadzieję że w środę na prawdę się uda i na weekend już będziemy w domu.........tak sobie to wymyśliłam 😉
z Paulinką zaczynałam bez żadnego rozwarcia i w zasadzie bez skurczy i trwało to 12 godzin, więc jak teraz mam 1 cm to może potrwa 11 godzin 😁 😁 😁
mi bez Paulinki jest bardzo ciężko ale niestety nie mieliśmy innego wyjścia 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka wieczorkiem 🙂

Cisza zaległa 🙂 W końcu 🙂 Krzysiek walczy dalej z komputerem 😞 Dobrze, że zdążyliśmy wszystkie zdjęcia zgrać.

Asiu pewnie, że możesz - zapraszam kto tylko ma ochotę jutro z rana na kawkę 🙂 🙂
No i super, że jest rozwarcie od 1 się zaczyna teraz to już z górki 🙂 🙂 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...