Skocz do zawartości

Mamusie z Krakowa i okolic! - reaktywacja :) | Forum o ciąży


asiula83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
o jest i Magda 🙂
widzę że u Was dużo się dzieje jednak nie najlepszego 😞

ja wychodzę z założenia że najważniejsze jest zdrowie Maluszka więc jeśli mu coś nie odpowiada w pokarmie z piersi podawaj mu mleko modyfikowane bo jeśli dobrze rozumiem te problemy zaczęły się po normalnym pokarmie?
u mnie Paulinka w zasadzie od początku jest na takim mleku bo ja nie bardzo miałam pokarm i super się rozwija, rośnie, nie choruje
wiadomo że jak się ma pokarm to chce się karmić no ale w Waszej sytuacji chyba zdrowie Tomka jest najważniejsze
a może Ty zjadałaś coś co mu zaszkodziło?
sama nie wiem, ale mam nadzieję że Wam się wszystko ułoży

duuuużo zdrówka dla Tomka 😘


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam. Dzis wrocilam do domu po paru dniach nieobecnosci. czeka nas jeszcze rozmowa ale nie wiem co z tego bedzie.

Asiu jak Ty sie czujesz? z tego co czytalam na biegu to zabieraja Paulinke w piatek? wspolczuje Ci 😞 fajnie by bylo gdybys urodzila w piatek wieczorem zeby Paulinka jak najkrocejj tam byla.

DAgi jak tam? Jak Kacperek?
Gosiu co u Nikolki?
Anetko jestescie juz zdrowi?
Tak dawno Was dziewczyny nie widzialam.....

Magda, moja Paulinka tez wsuwala nutramigen. Zaczelo sie od tego ze jak miala 1,5msc to wymiotowala i robila wodniste kupk ze śluzemi. Dostala wtedy bebilon pepti, po 2 tyg dostala wysypki, lekarze stwierdzili w szpitalu w prokocimiu ze to napewno uczulenie a laktoze i bialko mleka krowiego, przepisali nutramigen tez z nutritonem. Nasza kochana pani doktor zlecila nam badania moczu, krwi, w tym posiew z moczu. Okazalo sie ze ma infekcje ukladu moczowego(oni to nazywaja odmienniczkowe zapalenie nerek) , w moczu bialko, bakteria e-coli, leukocytow nawet nie byli w stanie policzyc bo tyle ich bylo tak samo erytrocytow i innego syfu w moczu. Mala w ogole nie przybierala na wadze, w pierwsze 2 msc zaledwie 800gram... polozyli ja w szpitalu na tydzien na antybitkach caly czas potem do konca roku 2010 ciagle byla na lekach. Na koniec okazalo sie ze Paulinka nie ma zadnej nietolerancji laktozy ani bialka mleka krowiego i te biegunki, wymioty, wysypki, nie przybieranie na wadze byly spowodowane wlasnie ta infekcja. Czy Tomek brał antybiotyki na ta infekcje? Bilirubine tez miala podwyzszona przez 2 miesiace ale ona akurat miala ogromnego krwiaka pookostnowego i to przez to.
Daj znac co tam u Wam, jak mały 🙂 dodam jeszcze ze Paulince po tygodniowym leczeniu w szpitalu przeszlo wszystko, biegunki, wymioty, wysypki, wrocil apetyt i tyla jak szalona 🙂 🙂

Trzymajcie kciuki za romowe z Pawłem, musimy pogadac bo jak sie bedziemy tak mijac to do konca zycia bedziemy zyli ja obcy sobie ludzie...


Buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiula83 napisał(a):
dzień dobry 🙂

jak jeszcze raz usłyszę pytanie urodziłaś już, jeszcze nie to dziwne albo coś w tym stylu to zacznę gryź!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a jeszcze jak teściowa powie do mnie grubasku mój kochany to chyba nie wytrzymam normalnie!!!!!!!!!!!!!!!! a na pewno powie bo zawsze mi tak mówi odkąd jestem w ciąży
i jeszcze Paulinka mi się obudziła po 30 min i teraz marudzi 😞

a teściowie niedługo będą, oczywiście od rana sprzątam, nie wiem tylko po co bo zaraz będzie syf, fatalny dzień więc już lepiej nic nie piszę tylko idę myć łazienkę

Aneta jak po kontroli?



Asiu nie gryź, a z tego co wiem to chyba jesteś w ciaży i masz prawo być grubaskiem, choc poza brzusziem nic grubego w Tobie nie ma 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karina powodzenia i trzymam kciuki!!!!!! walcz o swoje!!!!!!!!!! bo tak jak Ci pisałam takie traktowanie Ci się nie należy!!!!!!!!

a ja się czuje już zmęczona tym wszystkim i bardzo ale to bardzo chciałabym już urodzić no ale jak wiadomo natury nie da się oszukać i Weronika wyjdzie jak sama będzie miała na to ochotę
w piątek teściowie zabierają Paulinkę, staram się za bardzo o tym póki co nie myśleć bo na samą myśl o tym łzy stają mi w oczach 😞 😞 😞

nie wiem czy Wam pisałam ale jutro rano wybieramy się na KTG, zobaczymy co tam słychać

Karina ja to wiem, ale uwierz mi że krew mnie zalewa jak to słyszę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry

tu dalej cisza 😞 gdzie Wy jesteście wszystkie?

ja tak na szybko, już po KTG, zero skurczy, szyjka długa, zero rozwarcia 😞((
mam doła a do tego jeszcze ten upał!
ja chce już rodzić!!!
jeszcze jutro z rana Paulinkę mi zabierają, będę wyła jak nie wiem 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karina, dziękuję za odpowiedź - Twoja Paulinka miała bardzo podobne symptomy do tych co Tomek. Pierwsze badanie moczu też ukazało Escherichia Coli, drugie kontrolne (co łapałam do pojemniczka z drugiego strumienia, a nie leciało do woreczka) już nie wykazało bakterii. Nie brał żadnego antybiotyku - dopiero teraz od wczoraj podaję Nystatynę, ale to na pleśniawki w buzi..
W sumie wczoraj były już ładne kupy. A dziś wyszła taka jakaś plastelinowata trochę, ale też bez krwi i śluzu, więc poprawa jest. Apetyt ma, nic go nie boli, pręży się tylko przy robieniu kupek 😉
No nic, poczekam na decyzję pediatry czy spróbujemy za jakiś czas wrócić do piersi. Choć nie ukrywam, spodobało mi się jedzenie wszystkiego na co mam ochotę 😜
Ja myślę, że nie przybierał początkowo przez 3 tygodnie z powodu żółtaczki - dokarmiałam go przez kilka dni butlą i się wtedy nieco odżółcił i automatycznie zaczął też przybierać na wadze, a tej butli wiele nie zjadał, więc raczej to był wpływ mleka z piersi i odżółcenia. Kurcze, chciałabym już wiedzieć na czym stoimy. Takie czekanie jest do kitu.

I trzymam kciuki za rozmowę z mężem - nie wiem o co chodzi, ale mam nadzieję, że Ci się wszystko poukłada 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia, będzie dobrze! 🙂 Masz większe doświadczenie w mamusiowaniu i byciu w ciąży, ale może akcja bzyk pomoże Ci zrealizować plany dotyczące szybkiego porodu? 😉 Nam pomogła i następnego dnia Tomek zaczął pchać się na świat 🙂
A Paulinka pobyt u teściów na pewno dzielnie zniesie 🙂 Głowa do góry i precz z dołem! 🙂
😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wieczorkiem 🙂 🙂 🙂 🙂

Upał dziś był straszny 🙂na szczęscie jutro ma być chłodniej zobaczymy czy się sprawdzi 🙂
Nikolka dziś całe popołudnie siedziała w baseniku na balkonie i się ciaptała 🙂
Na szczęście juz jest troche lepsza 🙂

Asia prosze zadnych dołów nie łapać lada chwila i bedziesz tulić Weronike w ramionach 🙂
A Paulinka na pewno dzielnie zniesie rozstanie bedzie w dobrych rękach nic się nie martw 😘

Magda jak miło,że jestes 🙂 Ja niestety nic nie poradze bo nie miałam takich problemów karmiłam piersią 8 miesięcy,ale jak przeszłam na modyfikowane to dŁugo nie mogłam dobrać odpowiedniego mleka bo po wszystkich były brzydkie zielone sluzowate kupy.

Karina jak rozmowa wszystko gra?Co tam u Paulinki?

Daga jak tam się wczasujesz?

Aneta przechodzi wam już?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no wreszcie pojawiły się Mamusie 🙂

Magda i Gosia dzięki 🙂
wiem, że Paulince krzywdy nie zrobią ale to na prawdę nie jest łatwe 😞

a na Weronikę czekamy 🙂
choć dzisiaj mina lekarki przy badaniu jak się dowiedziała że to 39 tydzień i 6 dzień a przy tym drugi poród BEZCENNA, mina powiedziała wszystko 🙂 🙂 🙂

Karina i jak rozmowa?

Daga odezwij się coś do nas! bo tęsknimy!!!!!!!

Aneta a jak u Was?

Gosia Nikola dalej taka marudka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i zabrali mi Paulinkę, siedzę i płaczę
😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂

Melduje, że żyjemy tylko nie mam za bardzo jak do Was zaglądać bo komp jest w pokoju gdzie Kacper śpi i jak mam chwile spokoju to nie mam jak zaglądnąć.

U nas wszytko ok. Kacper prze szczęśliwy bo babcia poświęca mu 1000% czasu, ciocia z wujkiem rozpieszczają kiedy tylko mogą, aż strach pomyśleć co będzie jak wrócimy do domu.
Jedyny problem jest ze spaniem 😞 Budzi mi się często w nocy i wstaje o 5 albo przed 6 także masakra 😞 No ale to nie jego łóżeczko poza tym on nie jest nauczony spać z kimś w pokoju i jak tylko się przebudza i mnie widzi to już jest gotowy na zabawy.

Asiu trzymaj się 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘Jakoś musisz dać radę. Na pewno za parę dni Weroniczka będzie chciała już wyjść i pozna swoją starszą siostrzyczkę i Paulinka wróci do Was 🙂 🙂 🙂 🙂

Karina trzymam kciuki - bądź stanowcza i walcz 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘:kiss 😁użo siły dla Was 😘 😘 😘 😘 😘

Przyznaje bez bicia ze czytałam co tam u Was ale już nie wiele pamiętam 😞 Bo za każdym razem tylko tak z doskoku przeczytałam parę zdań.

A jeszcze dużo zdrówka dla Tomka i wytrwałości dla Magdy i tak jak pisze Asia skoro Tomek lepiej przyjmuje sztuczne to chyba nie ma się co zastanawiać.

Wracamy chyba jutro w nocy żeby nie było takiego skwaru bo przecież w aucie w taka pogodę to nie da się wytrzymać.

Buziaki dla Was 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daga dzięki 🙂 już mi troszkę lepiej ale tęsknić będę i na to nic nie poradzę!

dobrze że się odezwałaś i cieszę się że u Was wszystko w porządku, my też teraz przez dwie noce spaliśmy z Paulinką i wczoraj o 6 się przebudziła, zobaczyła Rafała i woła tata no i po spaniu 😉 też nie jest przyzwyczajona do spania z nami i stąd takie atrakcje

dzisiaj wybieramy się do kina, trzeba wykorzystać bo to w zasadzie jedyna okazja
a zaraz idę lepiej pierogi, najem się za wszystkie czasy 😉

a Daga jutro i w niedzielę ma być chłodniej, tak jak dzisiaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kobietki!! Jestem tu nowa sztuka 🙂
Długo się zastanawiałam czy się gdzieś zapisać i podjęłam decyzje ze spróbuje 🙂 Nie wiem jak będzie mi szło, bo nigdy nie należałam do żadnego forum, ale może mi jakoś pomożecie się tu odnaleźć... 🙂
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bardzo dobrze dziękuje 🙂 Właśnie sobie "rozmawiam" z brzuchem a mały mi odkopuje przy podśpiewywaniu. Popijam mleczko i wędruje po forum 🙂
O mnie? Cóż..taka ze mnie Adusia lat 24, szczęśliwa żonka od ponad 2 lat, posiadaczka i wielbicielka miauczącego futrzaka imieniem Szajba 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Adusiaczek witamy na forum 🙂 zagladaj do nas jak tylko bedziesz mogala 🙂

Asiu jak samopoczucie?

w koncu sie toche ochlodzilo bo juz nie wyrabialam, ani ja ani mloda.

Po rozmowie noc coz, wyrzucilam mu wszystko co chcialam, powiedzialam mu ze daje mu ostatnia szanse i poza normalnym zyciem ze mna oczekuje ze zmieni swoje stosunki do zajmowania sie dzieckiem. NA razie jest ok ale zobaczy ile wytrzyma. Jestem dobrej mysli 🙂

Obiadek mam ugotowany na dzis rybka a na jutro mam juz zrobiona kaczke. tesciowa wraca w poniedzialek.... nieeee chceeeeeeeeee!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
adusiaczek ja jestem w ciąży i termin mam na jutro 🤪 🤪 🤪
ale na pewno nie urodzę bo wczoraj byłam na KTG i badaniu i póki co nic się nie szykuje
to będzie moja druga córeczka, Paulinka za kilka dni kończy 16 miesięcy

Karina to cieszę się że porozmawialiście i trzymam kciuki żeby Paweł wreszcie zrozumiał że ma dużo do stracenia jeśli się nie popraw

a moje pierożki już się gotują
Rafał zrobił mi niespodziankę i już od dwóch godzin jest ze mną w domku i lepiej mi
a w domu taka pustka jak nie ma Paulinki 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Park Krowoderski, nie pisze Krowodrza ani Azory bo raz jest tak a raz inaczej-w zależności od administracji. Wiec Park najwięcej Wam powie 🙂

asiula a gdzie rodzisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja rodzę na Siemiradzkiego tak jak rodziłam Paulinkę, byłam bardzo zadowolona z opieki w czasie jak i po porodzie mimo że nie miałam lekarza z tego szpitala
a Ty jakie plany czy jeszcze się nie zastanawiałaś?

Park Krowoderski wiem gdzie jest, będziesz miała gdzie chodzić z Maluszkiem na spacerki
ja mieszkam na Borku, Gosia i Daga na Kurdwanowie, Karina w Centrum a Aneta w Hucie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiula83 zastanawiam sie miedzy Siemiradzkim a Galla, ale jeszcze trochę czasu na decyzje 🙂
Życze powodzenia przy porodzie 🙂 Ja póki co kopie się z moim maleństwem, 20.07 mamy połówkowe wiec sobie go obejrzę, chociaż taki wiercipięta, że może nic nie wyjść 😉


ps. co to są te oklaski 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aż wstyd się przyznać.. dziś nad ranem byłam tak śpiąca, że próbowałam wcisnąć Tomkowi smoczek do noska... 😮 🙃 Coś długo nie mogłam trafić tym smoczkiem, więc otwarłam oczy, choć cały czas wydawało mi się, że mam otwarte 🤢 i mina mojego dziecka bezcenna 😁

Asia, nie mów nic, a nuż Ci się trafi i jednak akcja się zacznie dzisiaj 😁

Karina, super, że pogadaliście. Widzę, że to jakieś większe problemy - też przez to przechodziłam - w zeszłym roku myślałam nawet o rozwodzie, ale nawet nam się ułożyło, a potem okazało się, że jestem w ciąży 🙂 Będzie dobrze 🙂

Adusia, witaj u nas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...