Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, wiem... oswajam się z myślą o farbowaniu 🙂 I pewnie w najbliższym czasie coś zrobię z moją fryzurką 🙂 Włosy dam pofarbować siostrze, a fryzurkę pójdę podciąć do fryzjera 🙂

A wiecie dziewczynki, że nasze Maleństwa już słyszą od 17tygodnia ciąży? ( od zapłodnienia )
Siostra poleciła mi fajną stronkę www.mamazone.pl - można tam zobaczyć filmiki o ciąży z każdego tygodnia. A skoro Dzieciątko słyszy można już wtedy zacząć słuchać 'dzidzusiowej' muzyki - ja słuchałam w pierwszej ciąży Raimonda Lapa, teraz też czasem włączam, słuchamy razem z córeczką 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia

Asiula88 napisał(a):



Boże, ale zazdroszczę! My nawet nie wiemy gdzie będziemy mieszkać...


Współczuję ... 😞
Wiesz, ja by wolała mieszkać z narzeczonym, ale to się wiąże z przeprowadzką do małego mieszkania w Warszawie (do tego wynajmowanego), gdzie on będzie zasuwał w sumie na utrzymanie samego mieszkania.
Z drugiej strony - On może się przeprowadzić do moich rodziców ale pracę będzie musiał zmienić.
Ale ja wolałabym pomoc mamy niż siedzieć sama cały dzień w domu z maleństwem.


U mnie brzuszek czasem zimny, czasem gorący, nie wiem, od czego to zależy, ale dopóki nic mnie nie boli to staram się tym nie przejmować.

Wczoraj wróciliśmy z Mazur, jutro lecimy nad Zegrze, dlatego nie mam za bardzo czasu by pisać.

Z moimi teściami to bardzo spoko, są równi 🙂
Teściowa na Mazurach cały czas mi podtykała swoje swetry, polary, grube skarpety, jak siedzieliśmy przy grillu, także miło jest. Jedzonko też dla mnie specjalne, takie jak lubię, bez tłuszczu, bez majonezu, bez cebuli, specjalne porcje dostaję 🙂
Nie narzekam. Nie mam co narzekać 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki!
Dawno mnie tu nie było 😞 Zaczęłam (nareszcie!) chodzić do pracy, więc mniej czasu na wszystko. Pogoda też piękna więc wykorzystuję na spacery. Jak się czujecie? Czy czujecie już ruchy dzidzi? Ja wczoraj poczułam i zaważyłam na brzuchu jak się rusza-więc już jestem pewna na 100% że to dzidzi - chociaż jak przyłożyłam rękę do brzucha to już 2 tyg temu coś tam czułam 🙂
Czy myślałyście już powoli nad wózkami? Bo ja przeglądam net, opinie i artykuły i już mam zupełny mętlik w głowie...Na razie myślę o tym:

http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/servlet/productdisplayA_74_10751_-1_14602_125432_10001_14051

Cena jest ok. Czy ktoś miał do czynienia z tymi wózkami hauck?

Pozdrowienia dla Wszystkich xxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello, ja też mam wrażenie, że coś mi tam w brzuszku buszuje, ale jeszcze nie widziałam gołym okiem, ale myślę, że jeszcze z tydzień i zobaczę i ja 🙂
Dziś spałam 14 godzin i nawet mnie głowa nie boli 😁
Na śniadanie (obiad? 😉 ) tosty z kabanosem i żółtym serem, na ciepło... mniam !
Ale muszę chyba przystopować z jedzonkiem, bo nim się obejrzałam dodatkowy kilogram mi wskoczył ! 😮 (ale to pewnie przez świąteczne przysmaki 😉 )

Patrząc po cenach na Allegro tego HAUCK'a to albo jakiś badziew, albo firma totalnie niedoceniona w PL:
http://allegro.pl/listing.php/search?string=hauck+&category=0&buy=0&closed=1&distance=1&listing_sel=2&listing_interval=7&location_radio=1&selected_country=1&state=0&order=t&price_from=&price_to=&view=gtext&change_view=1

Niestety nie miałam przyjemności testować tego wózka.
Podoba mi się za to ten :
http://allegro.pl/kolekcja-2011-chicco-trio-s3-promocyjna-cena-i1589732291.html
I z Chicco to on jest najlepiej wykonany, bo najmniej trzeszczy.
Materiały bardzo dobre.
Te tańsze Chicco się w ogóle nie nadają.
Za to drogi jest 😞
Z wyższej półki to jeszcze Concord, ale nie podobają mi się te maleńkie kółeczka z przodu, jak tu się nim poruszać po leśnej ścieżce ?
http://allegro.pl/wozek-concord-neo-ion-blue-city-warszawa-i1576265171.html
😮

To prawda, że wózek musi mieć jakieś tam luzy i się bujać na zawiasach czy rączkach, żeby nie był zbyt sztywny i dziecko żeby nie odczuło tak bardzo sztywności wózka ?
Bo tak mi mówił sprzedawca w sklepie...
🤢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie...obawiam się trochę tego Haucka. Szczerze mówiąc "wyszukałam" go tutaj w UK-wyczytałam wiele for-angielki bardzo chwalą ten wózek. W Polsce chyba jednak jest mniej znany. Dla mnie ważne aby był lekki, mały (aby łatwo wprowadzić do angielskich autobusów) , aby miał przekładaną rączkę lub możliwość instalacji spacerówki w obie strony... i zwrotne dobre kółka. Moja koleżanka kupiła wózek ABC Design za prawie 3 tys i klnie na kółka, bo są bardzo niewygodne. Niby ten ma wszystko i cena jest super, ok 350 funtów. Nie chcę wydawać dużo kasy na wózek, ale wiadomo nie chcę też kupić jakiegoś badziewia. Tutaj mamy dużo wybór w sklepach ale ceny powalają...A w Polsce boję się kupić bo w razie jak się zepsuje to będzie trzeba wysyłać do PL do reklamacji...I tak źle i tak niedobrze 😞 No nic-na wózek jeszcze mam czas i będę śledzić komentarze tego Haucka :-) jak oglądam ten filmik to jestem coraz bardziej na tak:

http://www.hauckuk.com/hauck/kinderwagen-sets/apollo-11-all-in-one-set/video.html

Pozdro! x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ok ;-) Nareszcie zamieściłam fotę mojego brzuchola, jednak w porównaniu z niektórymi z Was to jeszcze jest mały 🙂
Aha-pytanko: czy pobolewa Was czasem kręgosłup w okolicach kości ogonowej? Bo ja jak zbyt długo siedzę w jednej pozycji lub długo stoję to boli, oj boli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rany jaki tatooo.............. musisz się ostro smarować kremami 🙂 Ładny masz brzuszek. Jesteś szczuplutka dlatego tak ladnie go widac u mnie w ciuchach widać ale jak się rozbieram to nic. MArtwie się bardzo bo ja ruchow nie czuje 😞 Nic mnie ostatnio nie boli ani nic nie czuję. Ehhh mam nadzieję że wszystko ok. Poza tym jestem jeszcze w Zawiatach. To miejcowość nad jeziorem jakies 50 km od Łeby. jechalam 400 km samochodem. Mam nadzieję że wszystko ok. W goole jestesmy tu z 3 parami. Jedna ma dzidzie i dwie się przyznały, że są w ciąży. Jedna w 6 tyg a druga w 10 🙂 hehe ale numer 🙂 3 ciężarne razem na majówce 🙂 Przynajmniej nie jestem sama niepijąca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mdoundi spokojnie to normalne, że krzyż boli w tym odcinku. W ogóle nasz kręgosłup dostanie trochę po tyłku 😉
Marzenka ruchy dziecka wyczujesz na pewno. Ja myślałam, że przed świętami czułam już a lekarz mi powiedział, że to raczej kiszki mi graja 😉 uspakajał mnie, że to za wcześnie na ruchy, tym bardziej, że to pierwsza moja ciąża ( a byłam u niego w 17 tc. Nie powiem, że też nie raz się martwię, bo nic nie czuję. Dodatkowo tu dziewczyny piszą, że widzą jak brzuszek się im inaczej układa a u mnie chyba ciut za dużo tłuszczyku 😉 i tego nie widać. Ale grunt to pozytywne myślenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mdoundi, ja miałam takie dwa dni, że non stop bolała mnie kość ogonowa, prawie nie mogłam siedzieć, leżeć na plecach, ból był bardzo silny... Na szczęście po tym czasie ból minął i na razie jest ok. Ale takie bóle są normalne w ciąży. Tak poza tym, to masz śliczny brzuszek 😁
Marzenko, to że nie czujesz jeszcze ruchów, to normalne, w pierwszej ciąży czuje się je przecież około 20tygodnia. Niektóre z nas poczują je wcześniej, inne później. Po prostu każda z nas jest inna, ma inną budowę ciała, wszystko ma znaczenie.
Niedługo, to nasze brzuszki zrobią się ciasne, wtedy to dopiero będzie wesoło. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akneri -ja właśnie przechodzę TE dni strasznego bólu, hehe, ale tez mam nadzieję że miną. Nie mogłam usiedzieć 20min w autobusie dzisiaj i musiałam wyskoczyć i przejść się trochę, myślałam że mnie normalnie rozerwie w biodrach 😉

Co do brzucha to smaruję 3x dziennie boję się o tattoo, bo jak się rozejdzie to nie będzie ciekawy widok.

Ruchy maluszka czuję ale to ponoć tylko dlatego że przed ciążą byłam mega chudzielcem i takie jak ja ponoć wcześniej czują 😉

Poza tym ....dziewczyny....już 7kg do przodu!!!!! a to dopiero 4mc, co będzie w 9mc??????? hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mdoundi to ty byłaś chudzielcem, a ja nie zbytnio a na wadze juz więcej jakieś 3 kg w ciągu miesiąca. Lekarz aż zwrócił mi uwagę, że ciut za dużo, bo słonicą zostanę w 9 miesiącu 😉. Teraz jak coś więcej jem to mam wyrzuty. Mąż mi ciągle mówi, że jem tyle samo jak przed ciążą. Mi również się tak wydaje 🤢 nie wiem co mam robić, żeby waga za szybko nie szła do góry...ehhh.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja też coś szybko tyję...moja mama ze mną przytyła 24kg! Ale zaraz po porodzie strasznie schudła bo ponoć tyle ważyła dlatego że miała dużo wód płodowych i ogólnie wody w organizmie. Może mam to po niej?
Szczerze mówiąc jak nigdy nie miałam cellulitu za to teraz na udach niezłe wykwity...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do bólów krzyża ja mam je od początku szczególnie jak leże na plecach.
Co do tatoo musisz bardzo uwazac ale zazwyczaj chudzielce po ciązy wyglądają jak przed ciążą. Nic nie widać więc pewnie u ciebie też nie będzie nic widać i się nic nie rozejdzie.
Co do tycia to ja mam to samo. Wazę juz 74 kg. przytylam 6. Boję się ze jak wroce do dou bedzie 76:P bo na tej majówce jem jak wariatka. Nawet jedna koleżanka do mnie powiedziała ze bardzo dużo jem. Chociaż wcale mi się tak nie wydaje. Ale co tam. Nie powinna mi chyba zwracać uwagi prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to moja mama też ze mną będąc w ciąży przytyła z jakieś 20 kg tylko, że jej zostało dużo:/ a ja tak nie chce. Może marudzę, ale co tam 😉
no...ciężarówką uwagi się nie zwraca 😉 hehe.....bo myszy zjedzą 😉 hehhe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja mama ze mną przytyła 30 kg, a z moją siostrą (rodziła ją mając 36 lat!!!) 28 kg i zaraz po ciąży zrzucała wszystko. Obecnie ma 47 lat i nosi rozmiar 38, szczuplutka jak nie wiem. Ja póki co jutro wkraczam w piąty miesiąc ciązy i nadal wchodzę w rozmiar 34/36 (zależy od marki) bez problemów... Także każda z nas przechodzi ciąże w inny sposób. Moja mama utyła bardzo i od razu schudła, a ja nie tyję a może brzuch mi potem zostanie. Także chyba nie ma reguły!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to chyba jestem inna na początku marca straciłam 2 kilo i dopiero w tym przytyłam 1 więc waże 54 kilo. brzuszek jest widoczny postaram się zamieścić foto, swoją drogą też się zastanawiam nad wózkiem czy już kupować czy jeszcze poczekać i np. kupć na wiosne.. 🤨 bo pierwsze ciuszki kupiłam <;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja podobnie na początku ciązy straciłam, a w sumie do tej pory przytyłam 1,4 kg (ostatnio się ważyłam 5 dni temu, więc może od tego czasu coś nabrałam, ale raczej niewiele), ale to ile utyję chyba nie ma znaczenia. Liczy się jak będę wyglądać jakiś czas po ciąży, a nie w trakcie. A czujecie już ruchy maleństwa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzę,że kogoś wkurzyłam bo mi zdjął oklaski, proszę proszę, że kobiety w ciąży mają takie odruchy. Nawet wśród ciężarnych małe zawiści, no proszę :P Także pozdrawiam tą Panią i życzę więcej spokoju 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie Dziewczyny... w pierwszej ciąży też myślałam, że mogę jeść co chcę i ile chcę i nie muszę się ograniczać i w ogóle... przytyłam 28kg, z porodem spadło około 10kg... później już coraz mniej spadało... i zostało 8kg i nic nie pomagało. (przez 14miesięcy karmiłam piersią).
Teraz jestem zdania, że trzeba jeść rozważnie zdrowo, z myślą o Dzieciątku, ale i o sobie. Jem często - na razie przybrałam 1,5kg (nie pamiętam ile o tym czasie było w pierwszej ciąży, ale na pewno więcej). Jak to już pisałam, jemy nie za dwoje, ale dla dwojga. 🙂 Wtedy powinno być wszystko ok. Musimy też pamiętać, że każda z nas jest inna, ma inną przemianę materii, inaczej reaguje na ten wyjątkowy stan, w którym się znajdujemy. Myślę, że nie możemy się zbytnio przejmować tym, że kg przybywają; ale wszystko powinnyśmy robić z rozwagą. Ja w pierwszej ciąży i teraz powtarzam też sobie, że bardzo ważne jest to, żebyśmy były piękne dla naszych drugich połówek. To sprawia, że kg stają się niejako lżejsze 🙂
Ważne też, aby ciąża była radosnym czasem oczekiwania... Bo przecież Maleństwo czuje odczuwa nasze nastroje, im więcej w nas radości, tym lepiej dla niego 🙂 Chwile smutku oczywiście zdarzają się każdemu. Ja w tych momentach zawsze sobie powtarzam, że muszę być silna dla Maleństwa, to mi pomaga trzymać się dzielnie. 🙂
Trzymajcie się więc Dziewczyny radośnie. Na dziś znikam. Dobrej nocy życząc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zgadzam się z akneri, to jest akurat całkowita prawda.
Widzę, że bardzo kogoś drażnię :P Chyba ten mój rozmiar 34/36 tak kogoś zdenerwował :P Pozdrawiam mimo wszystko i lepiej się tak nie złościć, bo wszystko na dzidziusia przechodzi 🙂
P.S I jak dla mnie możecie mi oklaski wyzerować, jeśli Wam ulży, bo mnie one i tak ani ziębią ani parzą, myślałam że forum jest po ro żeby pogadać z dziewczynami które są w tej samej sytuacji, ale widzę że tu się robi jakoś niemiło... No cóż, zobaczymy jak będzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akneri - ładnie to napisałaś -zgadzam się w 100%
A tak poza tym, te dodatkowe kilogramy to też taki mały plusik,hehe -kobitki - ja w życiu takich wielkich piersi nie miałam, hihi! Zawsze płaska jak deska a tu powoli 85C robi się za mały :-)

Asiula - nie martw się tym oklaskiem, może ktoś to przez pomyłkę zrobił, olej to :*

Widzę nowy odcinek "Przepisu na życie" na multiserialach, więc idę oglądać 🙂

Buziaki i słodkich snów!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mdoundi - dzięki 🙂
Mnie cycki bardzo urosły, z 70 B zrobiło mi się 75D! Aż mi ciężko, ale mam nadzieję, że to znak, że będę miała pokarm, bo u wszystkich kobiet u mnie w rodzinie był z tym problem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiula czy ty troszkę nie przesadzasz? Ja nawet nie zauważyłam, że jest coś takiego jak oklaski 🙂 Spokojnie pewnie to nie było specjalnie. A to, że wchodzisz w rozmiar 34/36 chyba nie jest powodem zazdrości??? Przynajmniej moim zdaniem 🙂 więc spokojnie. doszukujesz się czegoś czego nie ma.
Miłych snów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mdoundi napisał(a):
Hej Brzuszki!
Dawno mnie tu nie było 😞 Zaczęłam (nareszcie!) chodzić do pracy, więc mniej czasu na wszystko. Pogoda też piękna więc wykorzystuję na spacery. Jak się czujecie? Czy czujecie już ruchy dzidzi? Ja wczoraj poczułam i zaważyłam na brzuchu jak się rusza-więc już jestem pewna na 100% że to dzidzi - chociaż jak przyłożyłam rękę do brzucha to już 2 tyg temu coś tam czułam 🙂
Czy myślałyście już powoli nad wózkami? Bo ja przeglądam net, opinie i artykuły i już mam zupełny mętlik w głowie...Na razie myślę o tym:

http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/servlet/productdisplayA_74_10751_-1_14602_125432_10001_14051

Cena jest ok. Czy ktoś miał do czynienia z tymi wózkami hauck?

Pozdrowienia dla Wszystkich xxx



Miło Cie znowu widziec!! Dobrze slyszec,ze wszystko oki.Bardzo ladny masz juz brzuszek i ten tatuu,super,podoba mi sie.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...