Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
carpioo Co do prania nowych ubranek to ja też wyprałam wszystko począwszy od kocyka skończywszy na pieluszkach 😉
Moim zdaniem lepiej wyprać bo tak jak tu jedna z dziewczynek wspomniała ludzie to dotykali leżało nie wiadomo ile itp 🤢

Gosieńko śliczna ta komoda i łóżeczko 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia


Szalejecie z tym praniem... a ja nie mam jeszcze komody dla Tymka gdzie to wszystko pochowam jak się już napiorę, naprasuję... 😞


ja Irisku mam wszystkie ciuszki poukladane w takich pokrowcach na ubrania i do poki nie skonczy sie remont, to tak beda sobie w nich lezały 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka mamy 🙂

Ja też coś tam zaczęłam prać...prasowanie czeka na mojego męża ale wstrzymuję go,bo o ile wyprane może poleżeć to wolałabym prasowanie na ostatnią chwilę(a nie wiem kurcze kiedy ta chwila?)Ale tak sobie myślę że w weekend wyprasuję tylko to co do szpitala będę potrzebowała,a resztę zostawię mężowi na długie samotne wieczory(kiedy mnie nie będzie...przynajmniej o głupotach myślał nie będzie 🙂

Co do prania to jestem tego samego zdania co większość dziewczyn,że nowe też wyprać trzeba,bo faktycznie nie wiadomo kto ich dotykał,gdzie i ile leżały i w ogóle ten zapach nowości nawe mi nie przypada do gustu a co dopiero takim małym noskom...

Poszalałam ostatnio na allegro,głównie zakupy higieniczno-kosmetyczne(ja dla 3 bąbli w sumie)w ięc sie nazbierało...właśnie niedawno był kurier od naszego sprzedawcy 🙂wytargowałam u niego 2% rabatu od 370zł powołując się na nasze forum 🙂czekam jeszcze na drugą pakę,od sprzedawcy z Gdańska,która poczta idzie już ponad tydzień...ech,jednak kurier to kurier,ale co tam nie śpieszy mi się w sumie...przyszły też butelki Aventu(bo ostatecznie na te się znowu zdecydowałam)Pisałam Wam wcześniej,że zdarza im sie przepuszczać i ciekną ale zobaczymy jak to będzie z tymi co kupiłam,bo mają jeszcze taka dodatkowa uszczelkę w środku antykolkową,do tego cena była oki...bo za 2 zestawy startowe i 2 torby Avent termoizolacyjne z przesyłką wyszło niecałe 200zł.Powoli kończe kupowanie,bo mam prawie wszystko...poza tym konto tak nam się uszczupliło że masakra!!Jeszcze ze dwa smoczki uspokajające i kilka flanelek i basta!!zapas pieluch zrobiłam na 2 pierwsze tygodnie+-,koszulę do karmienia oddałam do zwężenia(toż to był namiot,jak ja mogłam tak wyglądać 🙂)i z wolna poczyniam kroki zmierzające do pakowania...ale też mi sie nie śpieszy...najważniejsze że wszystko będzie w domu...a to już 80% sukcesu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malena10 napisał(a):
i
Aha...dziewczynki napiszcie mi co konkretnie spakowałyście dla swoich Maleństw do szpitala, bo ja cały czas mam dylemat, co będzie najlepsze 🤢


Malena, ja po częściowej konsultacji telefonicznej z położna oraz po częściowej konsutlacji z koleżankami co niedawno urodziły zapakowałam:
-ubezpieczenie zdrowotne
- grupa krwi
- ostatnie badanie
- 2 koszule do karmienia
- położna mówiła, że mam wziąśc jakiś t-shirt do porodu, chyba sobie w lumpie jakiś za 3 zł kupię
- majtki
- wkładki laktacyjne
- podpaski
- klapki pod prysznic i zwykle do chodzenia
- szlafrok
- 2 ręczniki (1 mały, 1 duży)
- skarpetki
- maśc na sutki maltan ( kumpela używała jak tylko mała się urodziła i nie miała poszarpanych sutków)
- octenisept, jakby mieli mnie kroic na dole to to jest na rany

do dziecka 😞ciuchy i pampersy dają w szpitalu)
czapeczka
kaftanik
spioch
skarpetki
kurteczka

to wszystko. Jak dziewczyny macie jeszcze jakieś inne pomysły to będę też wdzięczna za podanie, czego mogłam zapomniec 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A dziś miałam kolejny zabiegany dzień...rano poleciałam z Wiktorem na kontrol do laryngologa,później do pediatry zabespieczyc się w medykamenty gdyby złapał to przeziębienie ode mnie które już zdążyło mnie zmęczyć...choć mam nadzieję,że go nie dopadnie,bo wciąż wisi nam to zaległe szczepienie.Jak nic się nie wydarzy to pod konieć przyszłego tygodnia mam na to szczepienie zawitać 🙂obym zdążyła przed porodem to załatwić,bo później to już czasu nie będzie.Po lekarzu tradycyjnie spacer i mega ciężkie zakupy...no ja nie wiem jak ja to zawsze zrobię,że tyle nakupuję,ech ale najważniejsze,że udało się to wtargać,Wiktor do 2 piętra wszedł sam,nakarmiłam dziabonga,uspałam a teraz klikam i czekam kiedy wstanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie w szpitalu to trzeba wszystko mieć dla dziecka swoje...od pieluch po ubranka więc trochę tego trzeba natargać.Z Wiktorem byliśmy 2 tygodnie w szpitalu a Piotr tylko donosił.Dużo zależy od pogody w dniu wyjścia,bo od tego zależy jak dziecko ubrac...narazie nie mam pomysłu,mam 4 zimowe kombinezony,ale nie zakładam zimy w październiku,a zreszta nie wiem kiedy urodzę,może rożki i cieplejsze czapuch wystarczą?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do samopoczucia to u mnie w kratkę,ale generalnie wychodzę co drugi dzień,na dłużej zwykle...czasem mama zabiera Wiktora na spacery,choć musze powiedzieć,że ostatnio znowu sobie odpuściła.

Jeśli chodzi i przyrost wagi to ostatnio tak jak u Iris 0,5kg na tydzień,do tego nie mam ochoty na obiady,tylko w owocach bym siedziała...codziennie zjadam duży koszyczek malin,do tego truskawki,czasem jagody albo borówki i systematycznie winogrona i nektarynki...do tego jogurty i serki pochłaniam,ale na mięcho nie mogę patrzeć!!W poniedziałek mam wizyte i ciekawa jestem ile mała przybrały,bo skoro ja niecały kg przez 2 tygodnie to one pewnie niewiele.No chyba że mnie trawią...Brzuch mam jak do porodu...ogromny,wszyscy sie za mną oglądają,a wręcz zaczepiają myśląc,że to zaraz...ale co dziwne kazdy się przygląda i mówi,że ładnie wyglądam na buzi.Mam nadzieję,że przez to brzydkie dzieci się nie urodza,hihi.Ja juz nie wiem co tym zaczepialskim odpowiadać i każdy z tym tekstem,ale brzuch to ma Pani wyjątkowo nisko....ech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ten octenisept moja przyjaciółka przyniosła mi ostatnio i powiedziała że jest świetny też do pępuszka...u niej w szpitalu tego używali zamiast tej brudzącej gencjany i spirytusu.odobno fantastyczny preparat,też do przemywania ran i po sn i cc.Do tego sprawdza się też na jakieś wysypki.Najlepszy taki w spreyu chociaż widziałam na allegro w dobrej cenie bez spryskiwacza.Muszę jeszcze zobaczyć w aptece.Na sutki kupiłam ziajkę 100% wysokooczyszczonej lanoliny 20g za 7 zł,z tego co pamiętam to purelan też był z lanoliny tylko dużo droższy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wagi ja waże już 60 kilo .. czyli +3 od ostatniego ważenia 😆! taka byłam zadowolona że wyleciałam w bieliźnie z łazienki i do męża hops na kolanka to nic że grał i uśmiechem "waże 60" a on "malutko muj moświnku" 😜 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do bólu w podbrzuszu to boli...2 razy obudził mnie ból jak na okres tylko silniejszy,a raz ból napiętego całego brzucha...dziwne uczucie,w obu przypadkach wzięłam nospę...i to zawsze w nocy się dzieje.Dzieciaki tak kopsają,że czasem boli,ale co tak bardziej niż boli to cieszy 🙂
Ogólnie wciąż nie mogę(mimo wszystko)nadziwić się jaką mam świetną formę i jak zwrotna jeszcze jestem.No naprawdę w orównaniu z pierwszą ciążą to jak motyl 🙂choć czasem mam kryzysy.Dziś zauważyłam na spacerze,że nogi odmawiają mi posłuszeństwa,dosłownie jakby tonę ważyły,myślałam że sr=tanę i dalej nie ruszę....ale po chwili przeszło,i odczuwam bóle miednicy,czasem,kiedy za dużo latam 😉

Dobra spadam,bo pusto tu straszliwie...zostawiłam Wam troche prasówki do przejrzenia i dużo energii jak komuś trzeba 🙂i też czaruję Iris w związku z Twoją koleżanka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hihi Kasiuszka 🙂60...ja już 81,ale to i tak pryszcz...kiedy szłam do porodu z Wiktorem ważyłam 97,5kg.Mór kręgosłup już w życiu wiele przeszedł...właściwie nadaje sie na emeryturę...a zamierzam żyć do 100lat więc zastanawiam się jak on to dźwignie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pranko zrobione, teraz schnie :P

materacyk sie wietrzy (bo niby jak materac upiorę??! mam silikonowo gryczano kokosowy) 😜

ja mam w szafie poukładane na 4 kupkach:
0-3 mies ( w tym 56, 62 cm)
3-6 mies (64, 66 ,68 cm)
6-9 mies (74, 80)
powyżej 9 mies (i tu wszytko co nawet mam na 12 mies )

a w szufladach czapeczki, skarpetunie, śliniaczki, buciki, chustki, opaseczki z kokardkami itp 🙂

potem pólka na kocyki, śpiworki, i kurteczki, kombinezony 🙂

ehh kocham tą szafę Jagody 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiuczka, 60 kg!!! to ja 58 przed ciążą ważyłam!! to ty przytyłaś w ciąży tylko 5 kg?
bo w tabelce jest ze ważyłaś przed ciążą 55 kg!! w szoku jestem 😮
a AGA tylko 81?? a ja z jednym Bąbelinio 78,5 chociaż teraz to pewnie z 80 kg 🙂!!

chudzielce!!!! 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ech tam te kilogramy...zreszta z tego co pamiętam Carpioo to Twoja Jagódka to całkiem duża dziewczynka,ciekawe jak u mnie ale ostatnio małe miały po 1600 około to takie kurczaczki 🙂no ale 2 tygodnie minęły i marzy mi się tak po 2kg ale wiem że to raczej niemożliwe...a co tam,pomarzyć zawsze można 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w szpitalu też trzeba ciuszki swoje , pampersy też , rożki dają. A co do tego octeniseptu ja go kupiłam bo sąsiadka niedawno urodziła i stosuje i mówi , ze rewelacja. Poza tym na pryszcze działa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas octanisept obowiązkowo trzeba mieć do pępka i dużo też czytałam,że krocze się po tym szybciej goi i szwy po cc też.Co do ciuszków do szpitala to u nas wymagają tylko kaftaniki i półśpiochy ,żeby pępol był na wierchu i się szybko goił ,pieluchy, kocyk czapeczki i niedrapki ,sudocrem (choć niekoniecznie)to trzeba mieć swoje natomiast całą chemię zapewnia szpital .Ja chyba będę rodzic w szpitalnej koszulinie bo już pytałam położnej czy można powiedziała,że nawet lepiej bo to i tak do wyrzucenia a dla faceta żadnych ciuchów tylko trzeba mieć 5 zł na fartuch i buty i to wszystko.
Aga jeżeli masz możliwość kupienia Octaniseptu w dużej butli to kupuj ja mam dwie siostry pielęgniarki przy trójce dzieci Ci się bardzo przyda bo to goi wszystkie rany i te na kolanie i większe nie powodując blizn-tak jak spirytus a buteleczkę ze sprayem możesz skombinować zawsze w domu się coś znajdzie wystarczy przelać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meegotka napisał(a):
Ja to spałam chyba ze 3 godzinki

Na dzień dobry na metce HU WAY PEI co daje od razu niesamowity komfort 😮
Wkładam(miał być rozmiar 80d) a tu niespodzianka 80 d i owszem ale tajskie 🤢

ja od 3 do 7 dziś spałam 😞
i byłam z 6 razy w WC przez noc 😞

Pokaż, gdzie w necie kupiłaś, daj nam linka jako przestrogę, żeby tam nie kupować.


A ja dziś musiałam oddać jednego kotka 😞
Został mi jeszcze jeden i się biorę za odnawianie pokoju. Wiem, że jestem okrutna, ale tak płakałam jak ją oddawałam, jakby umierała co najmniej 😞
Ale co poradzę, muszę i koniec ... 😞 buu !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie jest +7 bo na początku zgubiłam 2 kilo :P
ja tam niewiem ile malutki waży i jako rasowa "wyrodna" matka jakoś się tym nie martwie , jak to iris mówiła mi sie właczy miłość po porodzie pewnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja niunia w 34 tyg. ważyła 2360 a ja przytyłam 8 kg ważę teraz 59 ale lekarz przeciez informuje zawsze jak się ma waga do tyg.ciąży jak nic nie mówi to znaczy ,ze jest wszystko w porządku i nie ma co szukać dziury w całym 🙂
Zuziak już się dogadałam ze sprzedawcą nick tatimami ,że mogę wszystko zwrócić mało tego inne zdjecia ma na aukcji a co innego sprzedaje więc generalnie niech spada na szczaw!!!!!
Znalazłam super woreczki pachnące na pieluszki i bardzo tanie z Anglii to targają zamierzam kupić duuużo bo te paklanki to drogie są o to link http://allegro.pl/pachnace-woreczki-na-zuzyte-pieluchy-100szt-i1796254425.html lub
http://allegro.pl/woreczki-na-zuzyte-pieluchy-100-szt-paklanki-super-i1768665015.html .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...