Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
59 TO JA NAWET PRZED CIĄŻĄ NIE WAŻYŁAM ALE CÓŻ.. JEDNE WAŻĄ 50 A INNE 70. I NACZEJ ZYCIE NUDNE BY BYŁO
zuziak bardzo mi przykro.. ja bym nigdy nie oddała. Szkoda mi ciebie. Ja to wariatka jestem ale od 2 dni mam drugiego kotka. Jak wracałam do domu to szła pani z kcourkiem i się nim zachwyciłam i okazało się że do oddania bo znaleziony przed chwilą i pokazałam mężowi i skubany się zgodził 🙂 Jest przeuroczy 🙂 nawet moja mama się nim zachwyciła i chciała mi go zabrać. Ale nie oddałam. I jestem w szoku bo mój roczny Teodor opiekuje się nim. Liże go i zakopuje w zwirku jego kupki bo on jeszcze tego nie robi. Normalnie szok hehe 🙂 dwa słodziaki. A więc mam 2 kotki rocznego i 2 miesięcznego 🙂 i zaraz będzie dzidzia 🙂 i jestem przeszczęśliwa 🙂 zaraz wkleje wam fajne zdjęcie jak weszły razem do klatki 🙂 normalnie do tej pory się śmieję tak śmiesznie wyglądają 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
DZIĘKI 🙂 na żywo wyglądają jeszcze lepiej. Ten mały jest przeuroczy a mojego Teodorka kocham że jest taki spokojny cierpliwy i ogólnie cieszę się że udało nam się go tak wychować (jeżeli możliwe jest w ogóle wychowanie kota) że go akceptuje i jest taki ułożony 🙂 mamy teraz wiele radości z nich a jak będzie Helennka to będzie jeszcze lepiej. A na dobrą sprawę wiem, że na Helenke też powinien dobrze zareogawać skoro na małego tak zareragował.. oby nie za wiele wrażeń było dla niego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ależ tu dziś wieczór pusto chyba z wszystkich energia uchodzi to i pisać się nie chce 🤢
Mam nadzieję,że dzisiejsza nocka będzie obfita w marzenia senne czego i wam życzę 😆
Ja jeszcze obowiązkowo zapuszczam seansik Miss Marple na zamulenie 🙂Czy u was też tak zimno?brrrrrrrr Wczoraj sprawdzałam jaka była pogoda w zeszłym roku na przełomie września i październik no i nie było za ciekawie zimno strasznie a na początku października spadł pierwszy śnieg!!Nawet o tym nie pamiętałam 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meegotka napisał(a):

Zuziak już się dogadałam ze sprzedawcą nick tatimami ,że mogę wszystko zwrócić mało tego inne zdjecia ma na aukcji a co innego sprzedaje.

a to skurczybyk !
😠
Bo na zdjęciu te staniki to źle nie wyglądają.

A te tanie paklanki z UK to fajna sprawa, ja kupiłam jedną paczkę polskich firmy PACLAN, ale chyba się przerzucę na te po 2 zł/op. Dzięki za namiary !
🙂


aga33 napisał(a):

Jeśli chodzi i przyrost wagi to ostatnio tak jak u Iris 0,5kg na tydzień,do tego nie mam ochoty na obiady,tylko w owocach bym siedziała..

ja też przybieram pół kg na tydzień, ale przy jednym dziecku :/
Hmmm...
I też wpierniczam owoce jak wariatka. Na mięso nie mogę patrzeć.

Ale mnie zgaga męczy.
Myślałam, że dziś do domu nie dojadę, niby wszędzie samochodem, ale to tu przejść, to tu zajrzeć, a tu zakupy zrobić i tak mnie brzuch po lewej stronie bolał i był sztywny, że myślałam, że już rodzę.
:/

Marzenko, moje mają bardzo bardzo dużo sierści i ciągle musiałabym to wyczesywać, a przy małym dziecku nie będzie na to czasu, ale jeden mi został, może mama pozwoli chociaż jednego zatrzymać 😉

Przepiękne masz koteczki 🙂 Słodziaki straszne ! Myślałam, że Teodor będzie zazdrosny, a tu proszę ! Jaka niespodzianka 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co kombinezonów to ja ma już trzy i to za śmieszne pieniądze.Dwa kupiłam na allegro a jeden na szafka.pl.Ponieważ jestem uzależniona od allegro 2 lata temu zalogowałam się w programie ,który za mnie wygrywa aukcje nawet jak śpię cuuudownaa sprawa dziewczynki ale o tym napiszę na privie jak mnie koyotka dopuści 😆Program jest naprawdę super zaoszczędziłam mnóstwo kasy 😆Mój Piotr się ze mnie nabija bo czasem coś ustawię zapomnę a za tydzień mail z allegro,że kupiłam za jakąś śmieszną kwotę np. nianię elektroniczną z monitorem oddechu za jedyne uwagaaaaa 51 zł 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carpioo napisał(a):


ja mam w szafie poukładane na 4 kupkach:
0-3 mies ( w tym 56, 62 cm)
3-6 mies (64, 66 ,68 cm)
6-9 mies (74, 80)
powyżej 9 mies (i tu wszytko co nawet mam na 12 mies )


Carpioo, to chociaż masz spokój z ubrankami na najbliższy rok 😉 Ja nie mam nic większego niż 68, za parę miesięcy będę chyba musiała z małą po sklepach latać 🥴

Marzenko przesłodkie kotecki 🙂 a temu malutkiemu jak się nosek i buźka błyszczy 😆- chociaż mam alergie na koty to wyściskałabym takiego 😁

A wczoraj babski wieczorek się udał. Położyłam się o 1 a dziś o 6 obudził mnie straszny ból kręgosłupa, trochę przegięłam ze sprzątaniem i ogólnie cały dzień byłam na nogach ale było warto 🙂
Nawet jedna koleżanka stwierdziła, ze jak na mnie patrzy to też już by chciała być w ciąży i zapowiedziała, że po nowym roku będzie nad tym pracować 🙂 Nie ma to jak propagować macierzyństwo 😉
Teraz siedzę przed kom. dojadam wczorajszą sałatkę owocową i życzę miłego dzionka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hEJ BRZUSZKI.
Ja mam dziś doła.
Nic mi sie nie chce. Ten urlop chociaż w połowie w pracy doprowadza mnie do szału. Spać mi nie dają od rana telefony, nocki nie przespane bo siku i koty szaleją a do tego coś z mężem ciężko się dogaduję. Chyba hormony szaleją. Po prostu mam doła i się zastanawiam czy to wszystko nie za szybko się potoczyło w moim życiu i czy tego chcę. Uciekłabym stąd albo zasnęła na 2 miesiące i obudziła się jak się wszystko poukłada........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenka nie panikuj kochana a jak Cię to pocieszy to wszystkie mamy to samo moja rada nie rozkminiaj za bardzo czy to za szybko czy nie bo i tak już nic nie zmienisz 🙂Położ rękę na brzuszku i pomyśl,że ta ruszająca się istotka w Tobie będzie cię kochała bezwarunkową miłością i cała reszta pójdzie w odstawkę jeszcze tylko troszeczkę i hormony się uspokoją a wtedy będziesz chodzić dumna i blada,że stworzyłaś małego człowieka 😘Poza tym powiem Ci z własnego doświadczania ,ze ja straaaasszzznie żałuję ,ze nie zaszłam w ciążę 6-7 lat temu teraz mam 31 i jestem stara 😜 i jak sobie pomyśle,że moge np. nie dozyć własnego wnuka to mi się płakać chce 😞 sytuacja byłaby inna gdybym już miała dziecko a to byłoby drugie więc uszy do góry będzie cudnie zobaczysz 😘przytulam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ehh no może i masz rację meegotka 🙂 może to tylko panika 🙂 kocham moją Helenkę ale mam tyle wątpliwości innych o których nawet nie mogę napisać 😞 a w ogole mam dziś wesele i aż się boję tam iść. Każdy będzie się mi przyglądał i gadał jaka gruba jestem.. wkońcu prawie 20kg przytyłam. ehhh ciężko.. Mam nadzieję że ciotki będą łaskawe.
Poza tym moi rodzice się nienawidzą i zaraz będzie jakaś krzywa akcja, grr wku.wiam się na samą myśl, najlepiej jakbym siedziała przy innym stole bo oni mnie napewno wyprowadzą z równowagi.
Wczoraj pokłóciłam się z mamą bo oczywiście już zaczęła swoje gadanie bez sensu.. bo to wesele jej chrześniaka ale od strony mojego ojca i ona powiedziała że idzie ale na 2-3 godziny. i ja się wkurzyłam bo to nie wypada. Boże jeden wieczór.. tak trudno się przemęczyć?? mówie jej że chociaż do 12 musi zostać. No jak chrzestna i wyjdzie o 22? i będzie gadanie potem.. grrrrr....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
E tam kochana nie przejmuj się takie sprawy powinny być teraz poza Tobą tzn.powinnaś j traktować jakby Ciebie ni dotyczyły i tyle .Twoja mam jest dorosła i nawet jak wyjdzie o tej 22 to niech wyjdzie przecież o niej coś pomyślą nie o Tobie nie bierz sobie problemów na garba idź na te chrzciny najedz sie za nas wszystkie tych pyszności a na ciotki miej wy.....przecież jakiś temat muszą mieć ja nie Ty to ktoś inny a jutro nikt nie będzie pamiętał.Więc wystrój się tam elegancko i baw si dobrze i uściskaj kociaki ode mnie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ech jak ja Wam kochane zazdroszczę tego spoojnego snu...mnie Wiktorek budzi w nocy kilka razy...dziś było kolejne okienko od 2,30-4,30...mówię Wam,do tego co chwilkę pić mi sie chce,a po tym siusiu co pół godziny.Jestem nieprzytomna normalnie...Chyba się zaraz z moim bąbelkiem zapakuję do łóżeczka na południową drzem,kę,bo czuje,że do wieczorka nie pociągnę...udanego dnia brzuszki.

Marzenko:baw się kochana i niczym sie nie przejmuj...jesteś super babka i tego się trzymaj!!!!reszta naprawdę nie ma znaczenia,grunt to poczucie własnej wartości,a te 20kg,miej w nosie...przyjdzie czas to się z nimi pożegnasz,zreszta kiedy zobaczysz Helenkę wszystko Ci sie w Zyciu przewartościuje.Nawet nie spodziewasz się ile rzeczy w Twoim życiu odejdzie na dalszy plan...no kochana tylko wytrzymaj,jeszcze troszeczkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Brzusie My z Bartusiem się meldujemy ;D
Marzenko
cudne te twoje koteczki 😁
A przede wszystkim udanej imprezy i niczym się nie przejmuj kochana 😜
Zuziaczku
no wyobrażam jak ci ciężko było oddać jednego kitusia trzymam kciuki że mama będzie wyrozumiała to chociaż jednego na pocieszenie sobie zostawisz 🙂

A u mnie dzisiaj cieplutko słoneczko pięknie świeci ahh... Tylko co ja będę robić w ten ukrop 😮
🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenko sliczne te kotki 🙂 Ja tez mam jednego aleteraz jes u tesciow na dole z powodu mojej toksozplazmozy wolałam go nie miec na gorzei jeszcze gorzej siebie nie narazac.... Widzialam ze tam piszecie o wadze maluszkow nie ma sie tym co martwic bo USG nie wykazuje dokladnej masy malenstwa czasami nawet o duzo sie myli juz duzo o tym slyszalam. Moja Julcia w 31 tygodniu wazyla 1850gram no ale lekarz twierdzilz e to dobra waga jak na ten tydzien. Ja ogolnie w calej ciazy bardzo malo przytylam bo tylko 7 kg wszyscy sie dziwia jak ja to robie ze jestem taka chudziutka i tylko brzuszek mam bo waze 57kg. Musze sie teraz zapytac lekarza czy to nic nie wplywa na dziecko jak sie tak malo przytylo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Boże Bajka 7 kg w całej ciąży? Chcesz prześcignąc Victorię Beckham? Podziwiam, bo ja 11,8kg do przodu i brzuch rośnie z dnia na dzień!
Marzenka chyba czasem każda z nas ma taką myśl, czy to nie za szybko etc, etc. Żyłam sobie z mężem spokojnie, odpoczynek popołudniu, spacer, zero zbędnych wydatków, ale kurka wodna to będą nasze dzieci i tak jak Aga pisała wszystko nam się przewartościuje po narodzinach naszych pociech. Pewnie każda się tego boi (przede wszystkim pierworódki), ale będzie ok..
Myślałam też o tym, co Meegotka napisała, że może czasem nie dożyjemy naszych wnuków..Poza tym zachodzimy w ciążę w coraz późniejszym wieku i nasi rodzice będą dziadkami, którzy już raczej nie będą mieli wigoru, by dzieci zabierac gdzieś i z nimi szalec, tak jak to było kiedyś.. Boję się, że za kilkanaście lat to dzieci w ogóle już swoich dziadkow nie poznają, skoro średnia wieku pierwszego porodu wzrasta...zobaczymy

Mam pytanko. Czy będąc w ciąży spotykacie się z życzliwościa typu, że ktoś Was przepuści w kolejce lub ustąpi gdzieś miejsca?? Mi się zdarzyło aż raz! A dzisiaj jak byłam na poczcie to żaden palant mnie nie przepuścił a babka w okienku do mnie "nikt Pani nie chciał przepuścic?" Jasne, w snach..
Wczoraj byliśmy w Ikei i są tam kasy dla kobiet ciężarnych i niepełnosprawnych..Zgadnijcie, czy ktoś mnie przepuścił haha. Powiedziałam mężowi ,że jakbym była świnia to bym podjechała wózkiem pod samą kasę przed kolejkę i kazała się skasowac. na co mąż stwierdził, że mam nie robic siary i ludzie tam by mnie chyba zlinczowali 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanka napisał(a):

Mam pytanko. Czy będąc w ciąży spotykacie się z życzliwościa typu, że ktoś Was przepuści w kolejce lub ustąpi gdzieś miejsca?? Mi się zdarzyło aż raz! A dzisiaj jak byłam na poczcie to żaden palant mnie nie przepuścił a babka w okienku do mnie "nikt Pani nie chciał przepuścic?" Jasne, w snach..


chyba żartujesz kobitko! dosłownie kilka razy mi się zdarzyło ZE KTOS USTĄPIŁ MIEJSCA (a jeździłam w sumie 4 liniami metra do i z pracy-codziennie) czasem już mi się wyć chciało bo gorąc i duchota a tu ludzie nic (nawet ci którzy siedzieli na specjalnych miejscach dla ciężarnych) przykre to było ale co zrobić...w kolejkach to samo...mnie rodzice tak wychowali że jak ktoś starszy czy w ciąży itp to zaraz ustępuję miejsca itp...aaa szkoda gadać, hehe Nawet specjalny znaczek na ubraniach (który dostałam na pana na stacji metra) nie pomagał nic a nic :

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/6/23886944543d082165f0.jpg/][IMG]http://img6.imageshack.us/img6/929/23886944543d082165f0.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a tak poza tym to: CUDOWNE TE KOCIAKI! już nie mogę się doczekać kiedy zamieszkam na wsi i będę miała duuuużo kociaków i psów!

Marzenka a Ty baw się dobrze na weselichu i nie przejmuj jakimiś komentarzami, olać to i dobrze się bawić proszę 🙂 Ludzie i tak zawsze gadają czy dobrze wyglądasz czy źle - kłapać to każdy musi i już tak jest ;-) Ja też już +20kg na wadze 🙂 aaa cooo tam...
wczoraj ok 22:30 poszłam z mężem do sklepu i nakupiliśmy 5 dużych paczek różnych lodów...nie pytajcie nawet ile zjadłam hahhaha


miłego dnia Dziewczyny!


PS - ZACZĘŁAM 36 TYDZIEŃ DZISIAJ! JUUUPIIIII! CORAZ BLIŻEJ :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale tu pustki 😮Ja właśnie wypiłam sobie latte na podwieczorek a teraz obrabiam koszyczek malin 😜 A od dzisiaj zaczynam intensywne ćwiczenia rozciągające na piłce-przygotowujące do porodu bo kto wie ile mi jeszcze zostało 😲
A co do ustępowania ciężarnym to ja trafiam tylko na żuli w lub pod biedronką,którzy są bardzo pomocni w dźwiganiu lub przepuszczaniu z szerokim bezzębnym uśmiechem oczywiście w zamian za zeta 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ustępowania miejsca w kolejce... Mi się zdarzyło RAZ, że w kolejce do kas samoobsługowych w tesco, kasjerka, która pomaga kazała mi przejść do przodu przed wszystkich..
Ale to tylko ten raz...
A dziś poszłam z mężem do reala na piechotę, około 25minut w jedną stronę... Ludzie patrzyli na mnie jakbym za chwilę miała urodzić hehe 😉 a ja po powrocie pewnie tak wyglądałam, bo bardzo mi stwardniał brzuch i czułam się połamana...
Ach w realu są pampersy w promocji za 84.50zł jak się nie mylę - podwójna paczka "2" na 3-6kg po 94sztuki, więc się opłaca 😉 czekam na 10 i na pewno kupimy 🙂 promocja jest do 13 września 😁
Pustki tutaj jak w każdy weekend.. Myślę, że tez po części przez to, ze nasza kondycja troszku gorsza 😉 Ale myślę, że w do poniedziałku zregenerujemy siły 🙂

Uściski dla wszystkich Brzuchatek 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka kochane!

marzenko- kotki sliczne 🙂 i tylko tyle moge powiedzieć bo ja psiara jestem :P

nie martw sie komentarzaami! ja tez 20 kg na plusie!!
mamą sie tez nie przejmuj... olej temat..
ja z Moim tez sie ostatnio sprzeczam non toper. wiec to nie z toba jest cos nie tak, ale z naszymi hormonkami .. i tak to soibie tłumacz- jestes w ciazy i kij wszystkim do tego!!!

a jakies obawy i mysli?
Kobieto! ja tez sobie mysle- i szczerze powiem ze mysle czystko egoistycznie.. ze po co mi, na co? czy jestem gotowa? czy zle mi bylo bez dziecka itd. a potem\?! a potem sobie myślę ze jestem nieźle porąbana 🙂 bo przeciez kocham Jagódkę 🙂 a czy teraz czy pozniej?? w sumie Meegotka ma racje, ja zawsze chciałam BOBO przed 26 rż. i ciesze sie ze urodze mając jeszcze 24 😉 bo mając 42 lata bede miała z górki :P hihi i chce miec dwójkę, jak mi siew uda :P i mysle sobie ze damy sobie radę Marzenko!
a strach? to normalka ze boimy sie czegoś czego nie znamy, prawda?\
egoizm? to normalne ze człowiek chce dla siebie jak najlepiej!
wygoda? powiedz mi czy istnieje osoba ktora lubi jak jej jest niewygodnie? 🙂 😁
obawy? tylko głupi sie nie boi! 😁

chyba jestesmy całkiem normalne 🙂

USTĘPOWANIE..
hm 🤔
a to nas traktuja inaczej?? hahahaha 😁

no moze ze 3 razy by sie znalazły 🙂 nie umiem byc' bezczelna' (czyt. domagac sie swoich praw i zwracac uwagę tępakom!)
ale wiecie co? robie sie pyskata.. a MÓj to w ogole sie domaga moich praw! bowidzi jak cierpię czasami stojąc w kolejce itd. a zdomu wyjsc cieżarne muszą! zakpów tez nikt z mnie nie zrobi!!
i nie jestem trędowata zeby w domu siedziec!!!
"chory zdrowego nie zrozumie" stare zapom,niało jak cielęciem było.. i to POLSKA jest.. isie pogodzic z tym musimy!
i z tym, ze prawdziwych mężczyzn już nie ma- sa tylko nas iPanowie 🙂 cudowni 🙂 a reszta to barachłO! i chamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale mi się dzisiaj "paśnik" załączył. Kurde, muszę się powstrzymywac, bo do końca ciąży przytyję kolejne 11kg. Wy też tak macie? Tak, to nie miałam żadnych zachcianek i wzmożonego apetytu, ale od 2 dni to sobie podjadam wieczorem. Dzisiaj wcięłam paczkę chipsów i mam wyrzuty sumienia, że o 22 chipsy jem 🙂

Czy też macie czasem takie uczucie, jakby Wam coś ala wody odchodziły? Ja mam tak często rano, że coś jakby zapowiedz wód i kurde piżama do zmiany..Wody to to nie są, bo to ponoc jak chluśnie to się wie, że to to 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...