Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

aga33 napisał(a):
Natala:fajnie,że są remontowe postępy,mam nadzieję,że ze wszystkim zdążysz tak jak zaplanowałaś 🙂

Szuwaryna:fota superaśna 🙂a co do pościelio,to też jestem przeciwna baldachimom,bo nie dość,że to zbieracze kurzu to niemało kosztują,no ale jak Iris pisała o gustach się nie dyskutuje...Pościele z linkafajowe ale faktycznie nietanie,pooglądaj jeszcze markę feretti i amy(mam obie,świetne bawełny i trwałe kolory)

Zamowilam wlasnie posciel z Amy http://allegro.pl/amy-posciel-11el-120-60-140-70-lozeczko-i-wozek-i1799851890.html zobaczymy co to bedzie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

marzenka napisał(a):
Nadal czuje się tragicznie... chyba z tego tak łatwo nie wyjde...
Mam pytanie: na ten posiew na gronkowca czy pacierkowca to idzie sie do zabiegowego?

Marzenko, probke pobiera ginekolog z okolic pochwy i odbytu, a potem z tymi probkami idzie sie zwykle do laboratorium (np. w osrodku zdrowia albo w szpitalu).
Musisz zapytac sie swojego gina. Ja chodze pryw., wiec musialam gnac do os. zdrowia. 🙂
Jesli chodzi, skad wiem ze za miesiac bede tulic mojego trolla? hm...takie mam przeczucie :P a jako zodiakalna ryba, nigdy sie nie myle :P cesarki nie mam umowionej, choc przyznam szczerze, ze mi grozi, bo maly ulozony jest pośladkowo ;/ dobrze i niedobrze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam brzucholki!
Moja dzidzia była dziś łaskawa dla matuli i pospałyśmy,że ho hooo 😁Piękne słońce na dworze aż chce się żyć 🤪
Szuwartynko ja też zodiakalna rybka i ta nasza intuicja to czasami przekleństwo dlatego muszę dzisiaj tę cholerną torbiczkę spakować bo wiem,że to już tuż tuż 😲
Ahh moje kochalińskie ja dzisiaj wkraczam w 38 tydzień trza to normalnie jakoś uczcić 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meegotka ciesze się, że mała wreszcie dała Ci dzisiaj pospac. Tak sobie myślę, że jak macie te bóle to może poród będzie lżejszy, bo mnie cholercia nic nie boli a tak to chociaż może poczułabym namiastkę porodu 🙂
Carpioo pisz kochana tą magisterkę, bo jak się Mała urodzi to weny twórczej w ogóle Ci zabraknie, więc 2h dziennie masz poświęcac na magisterkę 🙂
Iris fajnie, że Tymek rośnie i jest wszystko ok. Fajnie tak wiedziec, kiedy dokładnie maleństwo przyjdzie na świat. Ja w przeciwieństwie do Szuwartyny i Meegotki nie mam kompletnie żadnych przeczuc co do porodu
Aga33 wytrzymaj jeszcze te 2 tyg a potem możesz nam pochwalic się Amelką i Maksiem 🙂 Podziwiam Cie, że nadal masz tyle sił z 2 dzieci w brzuszku 🙂
mdoundi kurdę, chyba po obejrzeniu takiego filmu miałabym takiego pietra rodzic, że hej. Po co takie coś pokazują pierworódkom? żeby odechciało im się kolejnych dzieci? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo napisał(a):
Basienka_O napisał(a):
Wreszcie doczytałam do końca zaległości 🙂 Irys Aga super że dzieciaczki zdrowo rosną, mój niestety nie ma tak czujnego usg żeby było włosy na główce widać, w ogóle mało co tam widze jak on mi zdjęcia daje 😞 no i monitor też ma zawsze do siebie obrócony że tylko on i mój podglądają Natalię a ja nic nie widze. No ale najważniejsze że wszystko ok, jeszcze sie napatrzę po rozwiązaniu 🙂


kurde to mamy tak samo! ja tez nic nie widzę na zdjęciach i podczas badania.. 😠
a zeby mi wiek dziecka w tyg podawał osobno dla głowki czy nóżek.. to w ogóle kosmos..

Iris, chyba wczorajsze czary mary zadziałało, bo wstałam z rana i chce cos juz skrobnąć 🙂 coś napisać 🙂
dziękuję Tobie i Synkowi 🙂

Super że u Tymka wszystko OK 🙂 no i cesarka.. 🙂 hihihi szkoda ze nie tego samego dnia bedą mieli urodziny, chociaż.. lepiej jak pierworodny bedzie miał własny dzień, tylko dla siebie, żeby zachować swoją hmm 🤔 uciekło mi słowo ... swoją niezależność i odrębność 🙂 żeby Tymus mu nie zabierał tego dnia! 🙂


Anetko, dziekuję..


Wiecie co.. wiem ye jestem już z tym mgr nuuudnaaa ale po prostu potrzebuje bodźców, i coś czuje ze to jak z rzucaniem palenia- im większej liczbie osób powiesz.. tym głupiej ci potem powiedzieć, że znowu palisz, wiec żeby uniknąc tej żenady i zawstydzenia po prostu nie palisz 🙂
tak chyba jest z moim pisaniem 😁
to sobie filozofuję z samego rańca 🙂


Carpioo ten "wiek"ciąży określa się na podstawie wielkości poszczególnych narządów ale to nie jest wiążące. Właśnie to mi wczoraj tłumaczyła moja gin. Ona robi pomiar a wiadomo że nie jesteśmy jednakowi dlatego np maszyna USG podaje ze długa kość udowa odpowiada rozwojowi ciązy na 35 tydz. ale to nie ma nic wspólnego np z terminem porodu. To ze głowa Tymcia jest takich rozmiarów jak u dziecka w 35 tyg ciązy nie znaczy ze ja urodze wcześniej. Te machinerie nam dużo w życiu ułatwiają, ale tez wprowadzają niepotrzebne poruszenie i niepokój 🙂

Ciesze się, że czary zadziałały. To co dzisiaj 2 strony? do 14:00 ? wyrobisz się Kochana? Motywator wysyłam do Ciebie i trzymam kciuki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanko masz rację, świadomość tego kiedy dzidzia sie urodzi jest super 🙂 Czuję sie od wczoraj trochę spokojniejsza, bo wiem już na co mam się przygotowywać.

A propos znaku zodiaku - będą dwa skorpionki 🙂 Ciekawe jak my to przezyjemy. Zna któraś z Was taką relację? Misio jest skorpionem, ale wcale nie uważam żeby był miał trudny charakter, czy ciężką do okiełznania osobowość. Jest cudowny, spokojny, uczuciowy i emocjonalny. Może dwóch braci skorpionów dobrze się dogada 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akneri super, że się odezwałaś, bo już dawno ciebie tu nie było 🙃

Carpioo kofana pisz! bo serio później to nie będzie łatwiejsze, uwierz ja rok się męczyłam z pisaniem i odwlekałam to. Już prawie zrezygnowałam, ale da się zmobilizować. Tym bardziej, że dali ci szansę i przesunęli termin!! 🙃 🙃 Tym bardziej, że masz już coś!!i tylko trzeba dokończyć!ja 3mam kciuki za ciebie, bo wierzę, że dasz radę 😆
Meegotko ty to tą torbę szykuj!! bo to lada moment i nam możesz się rozpakować!
Iris i Aga świetne wiadomości, że z bobaskami wszystko dobrze i że ładnie rosną. Aga i ty się dziwisz, ze sił ci brak!Jak ty tam nosisz takie duże dzieci 🙂to tak jakbyś jedno 4kg miała....a tu dwójka i jeszcze jak zaczną się ruszać to nic dziwnego. Normalnie bohaterką jesteś jak dla mnie! bo i synciem się opiekujesz dzielnie!

A ja wstałam w nocy an siusiu i jakoś oko mnie boli..patrzę do lusterka a ono na dole spuchnięte...kurde chyba muszę do okulisty 😞 😞 jak nie urok to .......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejaaaa
IRIS. napisałam juz jeden rozdział. na strony nie przeliczam teraz, bo jeden jest bardziej obszerny drugi nie..

promotor wczoraj dostał moją pracę w takim stanie jakim jest. powiedział ze nic poprawiać nie trzeba.,.. ze sie za bardzo rozpisuje i rozdrabniam zagadnienia za bardzo (bo ja taka wnikliwa jestem 🙂 ) obiecałam sobie ze z mgr-ki bede dumna, bo z licencjata mimo ze na 5+ to nie jestem, bo mi sie nie podoba ten styl pisania jaki tam zademonstrowałam..
napisał ze jest lepiej niż dobrze, i czeka na prace do 15stego września, bo jest gotowy ją przyjąć jak bedzie tak dalej (ale mniej wnikliwie, bo powiedział ze jak bede pisala tak jak teraz to sie do grudnia nie wyrobie) 😉 to jak oddam do 15stego to 23-09 bede sie broniła!! 🤪
kurde oiby to nie byl słomiany zapał!

piszę, piszę!!!
dzisiaj chce jeszcze jeden rozdział..
po dwa dziennie, i do soboty będzie komplet. potem spisy treści, wykresów, tabel.. numeracja stron. akceptacja promotora, wydruk oprawa i ide do podpisu!!!

alez jestem podekscytowana, normalnie żebym od tych orgazmicznych uczuć nie urodziła zaraz 😁
Meegotko! kurde ty już zaraz rodzić!! 😲 TORBE PAKUJ!!! 😜
ale masz fajnieeee!!

Szuwartyna- ale ze mnie blondi! 🤔 jak jesteś w 35 tyg to normalne ze za miesiąc możesz juz tulić Jędrzejka! 😉







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
|Koyotko, zaparz herbatę (zwykłą czarną) w torebce bez cukru, pod przykryciem.. i tak z 10 minut trzymaj, żeby sie dobrze zaparzyła, potem wyjmij ta torebeczkę i na oko kładź! opuchlizna zejdzie!

ja mam tak czasami jak płaczę wieczorem 😜
a jak nie to złoto- tak jak IRIS radzi!!

a jak czujesz dodatkowo piach w oku i taka suchość to do okulisty!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki za rady. Od rana trę złotą obrączką, zrobię jeszcze później okład z herbatki, bo zaraz ide do urzędu cosik załatwić. właśnie boję się tego uczucia bo tak jakby właśnie suchość i dyskomfort. Chyba bez okulisty się nie obejdzie jednak..oby teraz szybko termin zlapać 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co dziewczynki taka ze mnie twardzielka ale tak naprawdę to pos...na jestem ze strachu 😲I jak sobie pomyślę,że mogę nawet dziś w nocy obudzić P,że to już to na samą myśl mi się płakać chce ze strachu ,że jeszcze nie chcę tego bólu ja poproszę jutro dziś jeszcze nie jestem gotowa 🤢I nie sądzę,żeby mi się to nastawienie zmieniło na dniach 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
megootko żadna z nas nie jest gotowa! i chyba nie będzie....a myślisz że ja nie sram po gaciach jak myślę, że to niedługo!! Nawet nie ma takiej skali! żeby to określić. Ale staram się zając dniem powszednim i nie myśleć aż tak bo zwariujemy do porodu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo napisał(a):
hejaaaa
IRIS. napisałam juz jeden rozdział. na strony nie przeliczam teraz, bo jeden jest bardziej obszerny drugi nie..

promotor wczoraj dostał moją pracę w takim stanie jakim jest. powiedział ze nic poprawiać nie trzeba.,.. ze sie za bardzo rozpisuje i rozdrabniam zagadnienia za bardzo (bo ja taka wnikliwa jestem 🙂 ) obiecałam sobie ze z mgr-ki bede dumna, bo z licencjata mimo ze na 5+ to nie jestem, bo mi sie nie podoba ten styl pisania jaki tam zademonstrowałam..
napisał ze jest lepiej niż dobrze, i czeka na prace do 15stego września, bo jest gotowy ją przyjąć jak bedzie tak dalej (ale mniej wnikliwie, bo powiedział ze jak bede pisala tak jak teraz to sie do grudnia nie wyrobie) 😉 to jak oddam do 15stego to 23-09 bede sie broniła!! 🤪
kurde oiby to nie byl słomiany zapał!

piszę, piszę!!!
dzisiaj chce jeszcze jeden rozdział..
po dwa dziennie, i do soboty będzie komplet. potem spisy treści, wykresów, tabel.. numeracja stron. akceptacja promotora, wydruk oprawa i ide do podpisu!!!

alez jestem podekscytowana, normalnie żebym od tych orgazmicznych uczuć nie urodziła zaraz 😁
Meegotko! kurde ty już zaraz rodzić!! 😲 TORBE PAKUJ!!! 😜
ale masz fajnieeee!!

Szuwartyna- ale ze mnie blondi! 🤔 jak jesteś w 35 tyg to normalne ze za miesiąc możesz juz tulić Jędrzejka! 😉










DO BOJU!!! DO BOJU!!! DO BOJU!!!! 🙂 🙂 🙂 SUPER !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam nadzieję,że ten czas śmignie jak z bata strzelił i że niedługo będziemy tu rozkminiać kupki naszych maluszków itd.Ach już bym chciała mieć poród za sobą.Dzisiaj miałam bardzo dziwny sen całą noc śnił mi się mój poprzedni ginekolog wykonywał mi jakieś mozolne badania włącznie z kręgosłupem??Matko kochana najpierw ten mocny szpitalny zapach w pokoju dla małej teraz całą noc mi się gin śnił czy wszystkie znaki na niebie i ziemi pokazują PAKUJ TĘ CHOLERNĄ WALIZĘ a mnie się tak nie chce 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja torbę pakowana mam w sumie dla siebie. Dla maluszka musze miec tylko kilka pieluch bo podobno wszystko dają w szpitalu i nawet nie pozwalają swojego założyć. jeszcze dokładnie się dowiem. No na pewno na wyjście muszę ubranka przyszykować ( mam z tym straszny dylemat) i dla siebie coś.

A sny bywają okrutne 😉 dziś mi śniło się, że biłam się z kimś z brzuszkiem hehe taka lara kroft (czy jakoś tak ) tylko że w ciąży haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meegotka napisał(a):
Wiecie co dziewczynki taka ze mnie twardzielka ale tak naprawdę to pos...na jestem ze strachu 😲I jak sobie pomyślę,że mogę nawet dziś w nocy obudzić P,że to już to na samą myśl mi się płakać chce ze strachu ,że jeszcze nie chcę tego bólu ja poproszę jutro dziś jeszcze nie jestem gotowa 🤢I nie sądzę,żeby mi się to nastawienie zmieniło na dniach 🤢


Kochana ja jak się boję czegoś, albo czuję jakiś silny stres, który mnie przerasta włączam relaksującą muzykę, jakies ptaszki, las i inne dźwięki natury albo mantry buddyjskie i siadam z zamkniętymi oczami, oddycham głęboko i medytuję. To mnie bardzo wycisza i uspokaja. Może to jest dobry sposób na przetrwanie tych ostatnich dni przed rozwiązaniem?

Jak byłam w ciązy z Misiem nastawiałam się od początku na poród SN, ćwiczyłam, rozciągałam się, wzmacniałam mięśnie miednicy i krocza, ćwiczyłam Kegla żeby czuć co się dzieje z moim ciałem. Potem na szkole rodzenia były świetne rady dot. rozluźniania mięsni twarzy w trakcie porodu, oddycjania i inne. Wyobrażałam sobie że jak b ędę rodziła to moje ciało będzie brama na świat dla Mikołaja i już nie mogłam się doczekać żeby spojrzeć mu w oczy, żeby go pogłaskać, żeby zobaczyć jakie ma włosy, uszy.. Ciągle to sobie wyobrażałam. Ale jak się okazuje nie doświadczyłam tego i już nie doświadczę. Myślę jednak że wszystko jest w naszej głowie. Będzie dobrze! Zobaczysz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie kochane 😘
ufff.... nadrobiłam was w końcu ;D
U mnie jak narazie wszystko w porządku wczoraj byłam w szpitalu po wyniki na paciorkowca i są dobre 🙂 a dzisiaj byłam na morfologi (ałaaaaaaaaaa... ) 🤢 odbiór wyniku w czwartek mam nadzieje że też w porządku 😉 Muszę wam powiedzieć że dopiero wczoraj jak byłam po ten wynik w szpitalu to miałam takie dziwne uczucie aż gul jakiś mi stanął w gardle i dopiero teraz dotarło że lada moment i ja tam będę leżeć trzymając moje kochanie na rękach 🤪 🤪 🤪

A teraz zacznę od Iris i Agnieszki kochanieńkie cieszę się że Tymcio,Amelka i Maxio pięknie rosną i są zdrowiutkie 😉
Podziwiam cie Agniesiu nosisz pod sercem dwa słodkie grubiutkie misie 🤪 i nic dziwnego że już bidulko jesteś wykończona ale jak widać dzielnie się trzymasz 🙃 ZUCH DZIEWCZYNKA 🤪

Carpioo No wszyscy na forum są dumni z ciebie kochana w końcu naszła ogromna motywacja i wena gratuluję i pisz pisz kochana jeszcze troszkę i będzie po wszystkim...
Przesyłam ci moc energii i cierpliwości 😘

Meegotko
ty się kobieto naprawdę pakuj bo u ciebie to nigdy nic nie wiadomo z resztą u każdej z nas już może być tak że zaczniemy się powoli rozpakowywać... 😉 więc trza szykować torby moja już spakowana stoi i czeka cierpliwie 😉


a co do snów to mi się śniło że rodzę zerwałam się w nocy i tak mnie cholernie brzuch bolał ale to tylko mój pęcherz i Bartuś który na niego uciskał ;p
tak mi się siusiu chciało że myślałam że nie dolecę do toalety 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris cudowne wieści,mój mały chłopczyk(zakładam po wadze)też ma główkę odpowiadająca 34/35tyg.pewnie dlatego jego waga teoretycznie jest większa niż siostry...ale to wszystko nie ważne 🙂pytałam lekarza o margines błędu wagi z usg w stosunku do faktycznej urodzeniowej,to jakieś 300-400g.Najważniejsze,żeby dzieci były zdrowe i samodzielne po urodzeniu 🙂Fajnie,że wiesz już jaką droga Tymek przyjdzie na świat i kiedy(nie zakładam żeby chciał za szybko uciekać z tych luksusowych apartamentów u mamy).Czyli ocyclujesz w granicach mojego terminu 🙂ja sobie tak gdybam kiedy,kiedy urodzę ale z Wiktorem męczyłam się do końca 42 tygodnia mimo,że też już byłam umordowana i tak sobie myślę czy i tym razem nie doczłapię się do terminu(to mnie przeraża ale wiem że to możliwe).

Tez się muszę wziąść w garść i w końcu ubranka doprac,poprasować,poukładać i torby spakować,bo z dnia na dzień ciężej mi się o tym myśli,a co dopiero naprawdę zacząć działać...boję się jak każda z Was co mnie czeka,dlatego niczego okołoporodowego nie oglądam ani nie czytam i nawet nie staram się przypominać sobie bólu po cesarce,tylko jak pachniał Wiktor,jakie słodkie minki robił,jak wyglądał taki malutki,bezbronny,podkurczony i pomarszczony 🙂muszę się skupiać nad tymi fajnymi chwilami żeby nie zwariować...Najgorsze,że stare ciotki nie szczędza drastycznych szczegółów z porodów i ciężko przed tym uciec...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kochane moje 🙂
Nadrobię Was potem , bo widzę ze się nieźle dziś rozpisałyście 🙂
Torbę do szpitala mam spakowaną , wczoraj przyszły meble i dziś sobie układam wszystko 🙂 W weekend będzie malowanie - pokój będzie w kolorze waniliowego migdału i porannego kakao. Kupiłam wczoraj dla małego nad łóżeczko gąbkowe naklejki z kubusiem puchatkiem 🙂 Nie mogę się doczekać kiedy zawisną nad łóżeczkiem w którym będzie słodko leżał mój Najdroższy Skarb 🙂 Jestem taka podekscytowana tymi wszystkimi zmianami , które zajdą w mieszkaniu , moi Rodzice robią nam prezent i kupują nowe wyrko - nareszcie się wyśpię 🙂 🙂 🙂 Boję się tylko , że ze wszystkim nie zdążę na czas 🙂 Jestem przeszczęśliwa 🙂 Jeszcze nigdy nie cieszyłam się tak z malowania i tych wszystkich dupereli. Wczoraj Tomek mówi do mnie , że cieszy się , że będzie to wszystko robvił , bo nie robi tego dla siebie tylko dla nas... Rozczuliłam się 🙂 Całuję Was mocno Moje Kochane Brzuszki i przesyłam dużo uśmiechu:P)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...