Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Zuziaczek napisał(a):


Kokosanko
, ale bym się wściekła !
Dzwoń do rzecznika praw konsumenta i zgłaszaj sprawę. Jeśli ujdzie im na sucho to będą dalej kręcić wałki !
Nie daj się kochana !!!


Dzwoniłam i narazie napisałam pismo uzupełniające a jak to nie pomoże to Inspekcja Handlowa się tym zajmie. Dzwoniłam do męża to podobnie jak Agi mąż mnie jeszcze opierd..., że mogłam jechac do media markt i miec spokój a nie z padalcami się mam teraz użerac i dziecko stresowac. On tą maszynkę może naprawic, ale uparłam się, że jak zapłaciłam to chyba nie za to, by jeszcze ją naprawiac.

Gosia trzymaj się dzielnie, jeszcze 2-3 tyg wytrzymaj i potem możesz nam przedstawic Igorka 🙂 z 2 strony współczuję tej ciąglej niepewności, ale jesteś dzielna i dajesz radę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Kokosanka napisał(a):
dziewczyny, ale sie wkurw....normalnie cała chodzę! kupiłam w necie maszynkę do mięsa. Otwieram paczkę (kurier już sobie polazł) a tam cała maszynka uszkodzona fabrycznie. Zareklamowałam ją, po czym dzisiaj dostałam pismo, że reklamacja nie zostanie uwzględniona, bo zareklamowałam przesyłkę po jej odbiorze..No kur..może miałam od razu przy kurierze mieso mielic?? a gwarancja? ich tłumaczenie jest absurdem!! Nie wiem co mam w tej sytuacji zrobic, wyc mi się chce a jestem tak wsciekla, ze zaraz cos rozwalę normalnie!

postrasz rzecznikiem praw konsumenta, powolujac sie na przepis wlasciwy w tej sprawie. ponekaj ich telefonami, zasyp mailami, to ci szybko uznaja reklamacje. Ja tak zawsze robie i dziala 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mdoundi napisał(a):
Kokosanka napisał(a):
dziewczyny, ale sie wkurw....normalnie cała chodzę! kupiłam w necie maszynkę do mięsa. Otwieram paczkę (kurier już sobie polazł) a tam cała maszynka uszkodzona fabrycznie. Zareklamowałam ją, po czym dzisiaj dostałam pismo, że reklamacja nie zostanie uwzględniona, bo zareklamowałam przesyłkę po jej odbiorze..No kur..może miałam od razu przy kurierze mieso mielic?? a gwarancja? ich tłumaczenie jest absurdem!! Nie wiem co mam w tej sytuacji zrobic, wyc mi się chce a jestem tak wsciekla, ze zaraz cos rozwalę normalnie!



Jeśli zauważą Państwo uszkodzenie towaru po tym jak kurier już odjedzie, należy skontaktować się z firmą kurierską i poprosić o przyjazd kuriera w celu spisania protokołu. Jest to zgodne z prawem transportowym i kurier nie może odmówić


znalazłam to gdzieś na necie...spróbuj skontaktować się z kurierem, może coś da się jeszcze zrobić...
powodzenia!

jesli wada nie jest wynikiem niewlasciwego proc. transp. to kurier nie ma tu nic do powiedzenia. Owszem warto spisac protokol reklamacji dostawy, ale jesli mowa o fabrycznym defekcie, trzeba naciskac dostawce, aby wymienil towar na sprawny. Pracuje w logistyce, wiec wiem jak to wyglada....
wspolczucia, jesli bedziesz zmuszona dochodzic swoich praw z firmami kurierskimi

btw. obiecuje zamiescic fotke, ale musze sie zmobilizowac, aby ja zgrac....teraz mam mocny instynkt wicia gniazda (sprzatam, piore, prasuje) plus mocna zalamke przez te streptokoki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szuwartynko, spokojnie 🙂


GOSIA! po pieerwsze gratulacje dla siostry!!!

po drugie- Lenka muuuusi byc prześliczna 🙂

ja juz sie domyslam co czulaś jak tuliłaś Maleńką.. ja tak samo nie mogę się doczekać 🙂
fajnie że we dwie-siostry rodzicie niemalże w tym samym momencie 🙂 🤪

Musimy jeszcze się wstrzymać z porodem 😜
Kochana mogę sie tylko domyślać jak Ciebie boli.. trzymam za Ciebie kciuki! podziwiam Ciebie za tą siłę i pozytywne myslenie.. Naprawdę! 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘


Dziewczynki, jak macie program TLC to obejrzyjcie sobie program "ciąża z zaskoczenia"
ja nie wiem jak te kobietki dowiadują się o ciąży rodząc 🙂 kurde blaszka 🙂
właśnie teraz leci 🙂 i oglądam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo napisał(a):
[
Dziewczynki, jak macie program TLC to obejrzyjcie sobie program "ciąża z zaskoczenia"
ja nie wiem jak te kobietki dowiadują się o ciąży rodząc 🙂 kurde blaszka 🙂
właśnie teraz leci 🙂 i oglądam



Jakoś nie chce mi się wierzyc, że te Amerykanki przez 9 mcy się nie skapną, że są w ciązy. Dla mnie to jakiś pic, bo co. przez 9 mcy ruchów dziecka nie czuję i jej biust nie boli i nie rośnie? Albo w tej Ameryce takie zacofanie, co śmiem twierdzic..

Kiedys, jak jeszcze nie znałam mojego męża i byłam piękna i młoda jakiś dupek zajął moje miejsce w knajpie. Okazało się, że to Amerykanin, który przyleciał na loty samolotów. Mniejsza z tym. Byli zwartą grupą i uwierzcie mi, że żaden z nich wcześniej nie wiedział, że taki kraj jak Polska istnieje a jak już to myśleli, że leży gdzieś w Afryce. Do tego poziom nauczania w szkołach mają tak żenujący, że szkoda gadac. Myślą, że Beethoven to pies z filmu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki 🙂

Gosia gratulacje dla siostry 🙂 Na pewno Lenka jest kochana 🙂 A Ty uważaj na siebie i staraj się wypoczywać, pewnie niebawem utulisz Igorka 🙂 🙂 🙂 Ale adrenalina 🙂 Już w sumie możesz rodzić 🙂

Kokosanko dziewczyy maja rację, nie denerwuj się tylko obmyśl strategię i działaj. To tylko maszynka do mięsa, nie warto targać sobie dla niej nerwów.

Carpioszku ie mam TLC a szkoda bo chętnie bym zobaczyła te gwiazdy 🙂 Ja słyszałam taką historię tu u siebie w mieście, jedna babka ponoć dowiedziała się o ciąży jak zaczęła rodzić na wakacjach, na plaży. Ale ponieważ nie była najmłodsza myślała, że to menopeuza (brak okresu) a że otyła to ponoć ruchów nie czuła. Też nie wiem jak to jest możliwe, ale jak widać głupich nie sieją 😉

Zuzia jaka Ty jesteś pilna Mamusia 🙂 Super, że w szkołach rodzenia uczą takich rzeczy prawda? Może faktycznie u Gosi zadziała taka metoda. Trzymam kciuki!

Ja uciekam, smażę dzisiaj placki ziemniaczane (Meegotko narobiłaś mi smaku 🙂 i zupa krem z pomidorów dla Małża 🙂 Potem jedziemy po prezent dla mojej mamy na urodzy więc pewnie zaglądnę do Was wieczorem.

Buziak 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanko jest tak jak pisała Szuwartyna nie jest to sprawa firmy kurierskiej tylko wada fabryczna - no chyba,że towar został uszkodzony mechanicznie bo np.był źle zapakowany ale i tak nie jesteś w stanie stwierdzić takiej wady.Jeżeli zgłosiłaś sprawę do Rzecznika praw konsumenta powinien pomóc tylko nie odpuszczaj bo niektóre firmy sprzedają towar właśnie z odrzutów i w ten sposób zarabiają bo ludzie w naszym kraju nie znają swoich praw .W mojej pracy miałam takie przypadki oszustw ,że byście się za głowę złapały jak bym zaczęła opisywać .Także głowa do góry wszystko da się załatwić na drugi raz jeżeli zdarzy Ci się ,że tiowar nie działa ale nie z winy przewoźnika to odczekaj parę dni-2 tyg. i zgłoś reklamację do producenta bo przecież masz gwarancję.
To tyle jeśli chodzi o przepisy.
Nasz portal mnie irytuje bo dopiero teraz na moim kompie mogłam się zalogować 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokosanko nie zgłaszaj z tytułu gwarancji tylko napisz wyraźnie z tytułu niezgodności towaru z umową ( dawniej rękojmia to się nazywało) i odeślij im to mają wtedy 14 dni na wymiane na nowy sprawny, bo jeżeli chodzi o kuriera to tylko uszkodzenia mechaniczne widoczne powstałe w wyniku transportu. Jak w ciągu tych 2 tygodni nie dostaniesz sprawnego sprzetu ani zwrotu kasy to wal do rzecznika i tyle.
Jeżeli chodzi o czapeczki to ja nie bede w domu zakładać na pewno, na zewnątrz pewnie tak bo to już październik w końcu ale jakby to było lato to też bym nie zakładała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobre z tą familiadą. Ale nie tylko w Stanach system edukacji szwankuje. W liceum byłam na wymianie we Francji i chodziliśmy tam na lekcje. Nauczycielka przedstawiła nas, że jesteśmy z Polski a jeden uczeń na to "a gdzie to jest?". Mój kolega odpowiedział, że w Ameryce Południowej a Francuz- ahaa 😆
Albo jedną koleżankę rodzina Francuzów oprowadzała po swoim domu i pokazując na tv mówią do niej- to jest telewizor, to nie dzieje się naprawdę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ już w domku i po wakacjach odwiedziłam parę miejsc min, morskie oko Kasprowy wierch i czas sie zabrać za prasowanie i pakowanie torby do szpitala masakra czekam na ostatnią chwile normalnie mam tak samo jak wy ze niema sił najlepiej bym leżała ale no cóż się nie-da przy dziecku 2 letnim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja się masakrycznie pokłóciłam (jesteśmy razem 12 lat i większość już przerobiłam)on poszedł na nockę a ja nie mogę przeżyć tego wszystkiego co mi powiedział w złości..........dzidzi też nie oszczędził i to mnie zmiażdżyło po prostu ehhhh.Najchętniej to bym się spakowała i po prostu wyszła ale faceci są tacy durni,że nie wiem czy by zrozumiał ten akt rozpaczy ,może by się jeszcze ucieszył więc po co dawać satysfakcję..........ehhh chyba się starzeję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokosanka napisał(a):
carpioo napisał(a):
[
Dziewczynki, jak macie program TLC to obejrzyjcie sobie program "ciąża z zaskoczenia"
ja nie wiem jak te kobietki dowiadują się o ciąży rodząc 🙂 kurde blaszka 🙂
właśnie teraz leci 🙂 i oglądam



Jakoś nie chce mi się wierzyc, że te Amerykanki przez 9 mcy się nie skapną, że są w ciązy. Dla mnie to jakiś pic, bo co. przez 9 mcy ruchów dziecka nie czuję i jej biust nie boli i nie rośnie? Albo w tej Ameryce takie zacofanie, co śmiem twierdzic..

Kiedys, jak jeszcze nie znałam mojego męża i byłam piękna i młoda jakiś dupek zajął moje miejsce w knajpie. Okazało się, że to Amerykanin, który przyleciał na loty samolotów. Mniejsza z tym. Byli zwartą grupą i uwierzcie mi, że żaden z nich wcześniej nie wiedział, że taki kraj jak Polska istnieje a jak już to myśleli, że leży gdzieś w Afryce. Do tego poziom nauczania w szkołach mają tak żenujący, że szkoda gadac. Myślą, że Beethoven to pies z filmu..

to fakt w USA poziom nauczania jest beznadziejny, tylko w renomowanych uczelniach trzymaja jakies standardy.... btw. ogladalam tez ten program na TLC i tez o tym rozmyslalam, wydaje mi sie, ze wszystko to wina hormonow, ktore w amerykanskim zarciu az sie wylewaja. Zywnosc jest modyfikowana i to wplywa na funkcjonowanie calego organizmu. Mam kolezanke w Las Vegas, ktora duzo mi opowiadala na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo napisał(a):
Iris, może znajdziesz gdzieś Internecie?? nie sa to za zabawne historie, ale jeśli nie sa naciągane, to one sa głupie jak but!

😁

http://www.youtube.com/watch?v=TcgmHmVH1e4 polecam to.. szukałam tego z 20 minut zeby wam pokazać 🙂


Jezuuu jaka porażka 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze Szuwartyna, przestraszyłam się 😞

Megotko, przykro mi..
dla pocieszenia- ja też się wczoraj pokłóciłam, ryczałam i co? i nic 😞
dzisiaj tylko go przytuliłam bo wiem, ze nie jest robotem i wszystkiego nie zrobi , ale skoro ja przez 10 miesięcy wkladam tyle pracy, dbam o Malutką, chodziłam do szkoły i pracy, dodatkowo pomagałam w remoncie to on mógłby sie przez miesiąc poświecić i zrobić w końcu remont i pomóc mi i Babci.. a on "woli odpocząć, bo niedługo będzie miał takiej możliwość przez Dziecko" 🤨
poza tym dzisiaj jest 12sta rocznica śmierci jego Mamy, i mi go szkoda, bo równo połowę jego zycia jej już nie ma 😞

no i tak ja musiałam zacisnąć zęby i go dzisiaj poprzytulać, dać buzi w czółko mimo że jestem na niego mega zła.. 😞

taka rola MATKI i ŻONY
chociaż ja żonką jeszcze nie jestem .. ale czasami muszę mu po-matkować..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ehhhh normalnie to mi to zaraz przechodzi zresztą ja nie uznaje cichych dni ale tym razem zabolało za mocno bo nie ma takiej złości i furii,która usprawiedliwia takie słowa.Wkurza mnie to,że za dwa dni on bez przepraszam będzie uważał,że nic się nie stało a mi to zapadło gdzieś w serduszko daleko 😞

A co do tematu programu TLC to moja teściowa z ostatnim dzieckiem(ma 19 lat) do 6-tego miesiąca nie wiedziała,że jest w ciąży(nikomu z rodziny też nie powiedzieli z mężem nawet dzieciom) bo sporo przytyła i miała miesiączki a w 7-mym urodziła i też się zawsze zastanawiałam jak to jest możliwe 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szuwartyno co do Twoich bakterii to ni sa groźne dla dzidzi póki jest w brzuszku dopiero jak przechodzi przez kanał rodny może się zarazić to tak jak z Toxo dlatego to badanie robi się pod koniec ciąży ,żeby podać antybiotyk i wyleczyć Cię z tego odpowiednio wcześniej przed porodem.Nic się nie martw moje koleżanki ciężarne też miały i już po kuracji 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...