Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
szuwartyna napisał(a):
hej, wiem ze nudze z tym gbs, ale poczytajcie sobie troche tutaj
to jest bardzo wazne badanie!



trochę się wystraszyłam...tym bardziej że tu u mnie nie robią takich badań...chyba jak pójdę do położnej w środę to zapytam o to, bo faktycznie jest niebezpieczne...ciekawe czy mi zrobią czy uznają to za moje kolejne polskie fanaberie, hehe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
...właśnie odczytałam wynik mojej wagi: w ciągu tego tygodnia co siedzę w domu przytyłam...2KG! muszę przestać wpierniczać wszystko co jest na mojej drodze 😉 chociaż zauważyłam też że brzuch się powiększył - może to mała też tak rośnie???

Meegotko - nie przejmuj się, też tak mam-pokłócę się ze swoim (z jego winy oczywiście) a on potem jeszcze chce żebym to ja go przepraszała bo wymyślam problemy i to MOJA wina że się pokłóciliśmy. Faceci to dzieciaki takie...Wiem że czasem padnie dużo strasznych słów...też mnie to boli a on po 2 dniach myśli że wszystko jest ok, normalnie do mnie zagaduje, a ja?...ciągle żyję tym co było 2 dni temu i tym że nie usłyszałam słowa "przepraszam"... ech....no ale co zrobić takie już jesteśmy ;-)

W ogóle się dzisiaj nie wyspałam, wstałam tysiąc razy na siku i raz złapał mnie w nocy taki ból brzucha że myślałam że rodzę i zaczęłam płakać że to jeszcze nie czas - jakbym miała dostać okres...straszne to było, ale na szczęście przeszło...

A jak Wy Brzuszki dzisiaj samopoczucie? Buziaki i miłego dnia dla Wszystkich! x x x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja to spałam chyba ze 3 godzinki normalnie ale nie z nerwów bo o dziwo jakoś mnie to wszystko obeszło(jest mi po prostu meeeeega przykro i tyle) i zasnęłam bez problemu ale o 3 sie obudziłam sama nie wiem czemu i do 6 juz nic 😞
Mdoundi mnie tez czasem łapie taki ostry ból przy zmianie pozycji i dośc długo trzyma a w tym momencie nie mogę nawet oddychać coś jakby kolka jelitowa no nie wiem ale nie przejmuj się to nie poród .
Przed chwilą listonosz przyniósł paczkę ze stanikami do karmienia mój Ty Boże już napisałam do sprzedawcy w bardzo delikatny sposób ,że chce to zwrócić.
Na dzień dobry na metce HU WAY PEI co daje od razu niesamowity komfort 😮
Wkładam(miał być rozmiar 80d) a tu niespodzianka 80 d i owszem ale tajskie 🤢 więc co zrobił mój CYC - oczywiście zaprotestował temu pięknemu krojowi i wylał się cały pod pachą 🤢 😲
Zamawiam dużo bielizny z netu i przyznam szczere ,ze pierwszy raz w ogóle będę coś zwracać mam nadzieję,że nie będą robić problemu bo inaczej moja bujna i butna wyobraźnia pofolguje sobie w negatywnych komentach 😠
Noooo nie ma jak wk....wić ciężarną z rana 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki 🙂

Ja się dzisiaj wyspałam, wtulałam się w Męża tak mocno jakby miał mi gdzieś zwiać 🙂 Zjadłam śniadanko, wykąpałam się, przetestowałam moją nową super hiper zajebistą suszarkę 🙂 i klikam 🙂

Dzisiaj czeka mnie zebranie w przedszkolu u mojego zerówkowicza 🙂 Najmłodszy w rodzinie od rana ćwiczy jogę w moim brzuchu, wypina mi się na wszystkie strony!!! Szuka sobie chyba wygodnej pozycji, co chwile miewa czkawkę i szczerze mówiąc już sobie wyobrażam jaki ma temperament 🙂

Megootko ja niestety nie mam doświadczenia w robieniu zakupów przez internet ale na pewno uporasz się z tym zwrotem. Ja czekam z zakupem stanika do karmienia aż do po porodzie. Nie wiem jaki będę miała rozmiar, muszę dobrze zmierzyć stanik zanim kupię i boję się trochę kupować przez net. W szpitalu jakoś będe sobie radziła z tymi stanikami, które mam. trudno.

Mdoundi możliwe że masz taki skok wagowy jak ja miałam na początku sierpnia. w 4 dni przybrałam 2 kg i się załamałam. Okazało się że zupełnie nie potrzebnie się złościłam, bo teraz waga idzie w górę o ok 500 g tygodniowo 🙂

Kochane a ja tak się cieszyłam z narodzin córeczki od koleżanki, potem miałam wiadomość że moja druga znajoma jest w ciąży a od wczoraj bidulka leży w szpitalu na podtrzymaniu ciąży, trochę plamiła, ma duphaston, zastrzyki jakieś hormonalne i zakaz wstawania. To 5 tydzień, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze 😮 bo juz jedno maleństwo w zeszłym roku straciła ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też ostatnio odczuwam bóle w dole brzucha, czasem jak się zbyt gwałtownie próbuje podnieść czuję taki ukłucie w dole brzucha. Ból utrzymuje się dłuższa chwile ale sam przechodzi... A wczoraj gdy byliśmy po południu na zakupach, nie długo bo jechaliśmy po konkretne rzeczy wiec bez spacerowania, miałam jakiś taki skurcz ale na szczęście przeszło i już nie wrócił... Przestraszyłam się trochę, może to te przepowiadające się zaczęły, nie wiem. W poniedziałek mam wizytę i USG to zobaczymy czy wszystko jest w porządku. Nie czuję żeby coś złego się działo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris napisał(a):
Hej Brzuszki 🙂
Kochane a ja tak się cieszyłam z narodzin córeczki od koleżanki, potem miałam wiadomość że moja druga znajoma jest w ciąży a od wczoraj bidulka leży w szpitalu na podtrzymaniu ciąży, trochę plamiła, ma duphaston, zastrzyki jakieś hormonalne i zakaz wstawania. To 5 tydzień, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze 😮 bo juz jedno maleństwo w zeszłym roku straciła ☺️


No to my ciotki czarodziejki poczarujemy ,żeby wszystko było ok u dzidziulka Twojej koleżanki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Myślę,że wystarczy raz nasze pralki to nie stare franie 🙂a jeżeli boisz się zarazków to i tak znikną bo będziesz przecież prasować ubranka.Chyba,że coś jest pożółkłe to wtedy na dwie doby do Ace delikatne (w zielonej butelce ten sam skład co vanish tylko tańsze używam 5 lat) lub do Vanisha i później do pralki i już to też zabija zarazki bo zawiera bardzo duże stężenie tzw.wody utlenionej.Ja tak robiłam z ubrankami bo niektóre miałam używane i wszystko ładnie zeszło. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, ja część rzeczy juz poprałam,
ale .. mam nowe ubranka wszystkie
(tak jakos kopiowałam od początku ciąży, az sie zorientowałam że BASTA I KONIEC 🙂 a sie martwiłam ze nie bede miała 😜 )
i pytanie brzmi, czy ja muszę prać je? czy wystarczy jak uprasuję??
bo normalnie prac mi sie juz nawet nie chce 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iris trzymam kciuki za twoja koleżankę, na pewno wszystko będzie dobrze. Najwazniejsze, że jest pod fachową opieką.

Carpioo ja tez mam wszystkie nowe i myślę, że trzeba je uprać. Wiadomo w magazynach leżą później ludzie je w sklepie dotykają , więc najbezpieczniej je poprać. Ja czekam jeszcze z praniem, bo musimy kupić komodę dla małej i wtedy wszystko czysciutkie sobie poukładam.

A dziś wieczorkiem przychodzą do mnie 3 najbliższe koleżanki i robimy małe baby shower. Zrobiłam dekoracje z różowych baloników, świeczek i serwetek, przygotuje przekąski i pobawię się w barmankę- zaserwuje mojito. Ja będę musiała zadowolić się małym karmi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nam położna kazała wyprać wszystko-nie ma znaczenia czy nowe czy stare.I w poradnikach,które dostałam na szkole rodzenia też kazali wyprać wszystko co się nadaje do prania w pralce nawet koce wkłady pościeli wnętrze wózka jeżeli można je ściągnąć (mam na myśli gondolkę)itd.I ja tak zrobiłam 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mdoundi napisał(a):
ja dzisiaj cały dzień czytam opisy porodów...przygotowuję się psychicznie powoli, no nic...będzie bolało czy nie - musimy to przeżyć!

http://www.rodzinko.pl/droga-na-wiat-czyli-opisy-porodow-wspomnienia/

słodkich snów Brzuszki
x x x


Wczoraj poczytałam sobie forum sierpniówek i one postanowiły, że będą opisywać swoje porody jak już wszystkie się rozpakują. Aż dziwne, jedna dziewczyna pisała, że nawet nie wie co to skurcze porodowe, bo ich nie czuła (a nie miała znieczulenia) a inna niestety że miała nieziemskie bóle 🥴 i jaka tu sprawiedliwość 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meegotka napisał(a):
Iris napisał(a):
Hej Brzuszki 🙂
Kochane a ja tak się cieszyłam z narodzin córeczki od koleżanki, potem miałam wiadomość że moja druga znajoma jest w ciąży a od wczoraj bidulka leży w szpitalu na podtrzymaniu ciąży, trochę plamiła, ma duphaston, zastrzyki jakieś hormonalne i zakaz wstawania. To 5 tydzień, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze 😮 bo juz jedno maleństwo w zeszłym roku straciła ☺️


No to my ciotki czarodziejki poczarujemy ,żeby wszystko było ok u dzidziulka Twojej koleżanki.


Poczarujmy, będę Wam wdzięczna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris napisał(a):
meegotka napisał(a):
Iris napisał(a):
Hej Brzuszki 🙂
Kochane a ja tak się cieszyłam z narodzin córeczki od koleżanki, potem miałam wiadomość że moja druga znajoma jest w ciąży a od wczoraj bidulka leży w szpitalu na podtrzymaniu ciąży, trochę plamiła, ma duphaston, zastrzyki jakieś hormonalne i zakaz wstawania. To 5 tydzień, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze 😮 bo juz jedno maleństwo w zeszłym roku straciła ☺️


No to my ciotki czarodziejki poczarujemy ,żeby wszystko było ok u dzidziulka Twojej koleżanki.


Poczarujmy, będę Wam wdzięczna 🙂



BĘDZIE DOBRZE! Jak jest w Polsce to będzie dobrze bo lekarze się nią zajmą! Moja znajoma z PL tez ostatnio w 5tyg wylądowała w szpitalu z zagrożoną ciążą, teraz jest w 13 tyg i jest wszystko super! 3mam kciuki x x x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny. Co do badania GBS to sie nie przejmujcie, w internecie piszą wiele bzdur, moja teściowa (położna) mówi, że to ma bardzo dużo osób, że tak powiem taka zwykla bakteria i jeżeli dostałyście skierowanie na to badanie i wyjdzie wam, że macie tą bakterie to przed porodem dostaniecie antybiotyk i po strachu, wszystko będzie w porządku. Ja na to badanie idę 16 września. Lekarz będzie wiedział, że trzeba podać antybiotyk. Tak mi to teściowa przedstawiła 🙂
Mi już też jest tak ciężko, podbrzusze mnie boli. Mój mąż pojechał na poligon 😞 i jak to określił : mam się nie wykluć podczas jego nieobecności :P siedzę przeziębiona z katarem w łóżku i się nudzę, byłam 4 dni nad morzem i się załatwiłam przez te skoki temperatur.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aguska to dbaj o siebie!!!

irysku,
nie martw sie o koleżankę, będzie gites majonez! przecież wiesz ze my zawsze dobrze wróżymy!

a ja sie nuuudzeeee a opisac sie nieee chceeeee 😞
napisalm do promotora zeby wyrazil zgode na przedluzenie terminu .. ciekawe czys ie zgodzi.. bo jak nie- to po co mam pisać? 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i pytanie brzmi, czy ja muszę prać je? czy wystarczy jak uprasuję??
bo normalnie prac mi sie juz nawet nie chce 🤨


ja wyprałam wszystko i nieważne czy była to nowa rzecz czy stara, łącznie z pościelą, rożkami, a obecnie na balkonie schnie mi materacyk i wszystkie wkładki z wózka i fotelika.
myślę, że to konieczność, bo ten zapach fabryczny jest okropny, i nie chciałabym,żeby moje maleństwo musiało go wdychać 🙂
poprane, poprasowane, teraz malujemy i tapetujemy nasza wspólna sypialnie z Maksiem...
mam nadzieję,że góra tydzień i wszystko będzie zrobione 🙂

Aha...dziewczynki napiszcie mi co konkretnie spakowałyście dla swoich Maleństw do szpitala, bo ja cały czas mam dylemat, co będzie najlepsze 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malena10 napisał(a)


Aha...dziewczynki napiszcie mi co konkretnie spakowałyście dla swoich Maleństw do szpitala, bo ja cały czas mam dylemat, co będzie najlepsze 🤢


Malenko ja zabrałam 4 x śpioszki , 4 x kaftanik , 4 x koszulki na napy , 3 czapeczki , 3 pary skarpetek , rękawiczka - niedrapki , pieluszka flanelowa x 1, 3xpieluszka tetrowa , pampersy , chusteczki nawilżane , maść alantan. Ciuszki na wyjście , kocyk przywiezie Tomek jak będziemy przychodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chciałam wam pokazać na jakie łóżeczko już się stuprocentowo zdecydowaliśmy 🙂

http://www.bajanex.pl/index.php?p=oferta1_05&l=pl

i komoda

http://www.bajanex.pl/index.php?p=oferta3_07&l=pl

a pościel z baldachimem się dokupi 🙂 Komoda i łóżeczko chyba to ciemniejsze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...