Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ten X Lander faktycznie niegłupi, tylko no właśnie, fajnie by było pojeździć nim na sucho trochę, np. w sklepie 😉
Potestować też inne wózki.
Ale na to jeszcze mamy troszkę czasu 🙂

Gin u mnie w przychodni to tak jak mówię, wchodzisz, mówisz co potrzebujesz i z tym wychodzisz, no chyba ze chcesz USG to zapomnij 🙂 Zapisy 2 miesiące do przodu, nie wiem, dlaczego, no niby ograniczona ilość miejsc 😮
Jak byłam ostatnio to spojrzał tylko na badania krwi i moczu i napisał, żebym brała jakieś globulki, bo grzyba mam ! 😮 no to ja szok, ale faktycznie coś tam w moczu wyszło, ale nic nie czułam, że coś mi jest. Więc mam zrobić badanie moczu i tyle. Z bólem wypisał mi L4 na 2 tygodnie.
A gdzie się można zapisać do tego programu Mama Zdrowie i Ja ? Bo ja nie wiem, czy u mnie w przychodni takie coś funkcjonuje, ale chyba nie 😞
Chyba się zapiszę do Twojej przychodni 🙂

Poród to ja pewnie będę miała na Bielanach w jakimś szpitalu u lekarza mojej siostry, ona u niego rodziła i była bardzo zadowolona, niestety na wizytę ciągle nie mam czasu się zapisać, ajj, jakoś mi się nie chce 😉 Leń jestem straszny... i brak kasy mi doskwiera 😞 a do niego to już tylko prywatnie.

Wracając do spodni H&M to one mi z tyłka złaziły a nie z brzucha, na brzuchu jako tako się trzymały, ale z d... spadały przy każdym ruchu 😞


Zastanawiam się, kiedy zrobić USG 3D, bo to chyba już czas, co dziewczynki ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Własnie siedzę w pracy na lunchu i was podczytuje na telefonie, chciałam tylko krótko poradzić marzece z tymi zatokami-w tutejszej aptece taki stary hindus mi polecił wodę morska w sprayu- jak się rozchorowalam w lutym już byłam w ciąży i nie mogłam
leków brać. I ta woda mi pomogła odblokowac nos i zatoki jako tak przeszły może to spróbuj w każdej aptece jest buziaki i pozdrowienia dla wszystkich brzuszkow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki. Uzywałam tego ale mi nie pomaga. Tak samo jak euforbium. Tzn zawsze działało a tym razem tak bardzo mi zatkało te zatoki ze nic nie pomoga procz tych cholernych kropli które mogą zablokować transport krwi do płodu... no nic pomęczę się jeszcze..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek, to państwowo u każdego ginekologa można ..
to sie nazywa dokładnie |bo wyciągnęłam tą "umowę" ZDROWIA MAMA I JA i to organizuje Warszawa, więc jesli jesteś zameldowana w warszawie, takie przystąpienie jest darmowe dla Ciebie ..
tu szczegóły http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/377209.html ale z 2009 r więc mogło się coś zmienić.
ja chodzę na ul. Jadźwingów 9 (bodajże)

tez myśle o USG 3d albo nawet 4D 😉 zastanawiam się czy nie za wcześnie???, jak macie jakiegoś dobrego lekarza z dobrym sprzętem (bo od tego zalezy jakość) czekam na info 🙂



PS jeszce tu jest o tym programie z 2010 r http://www.um.warszawa.pl/dla-mieszkancow/zdrowie/programy-zdrowotne/program-opieki-nad-kobieta-w-ciazy-zdrowie-mama-i-ja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Edytko wśród nas 🙂
U mnie prawdopodobnie będzie druga dziewczynka 🙂, ale to się jeszcze okaże 🙂
Miałam 2usg, na pierwszej wizycie w 7tyg. ciąży i później w 13.5tyg. Teraz wizytę mam 11maja i nie wiem czy będzie usg choć bardzo bym chciała żeby było.., bo tak miło podejrzeć Maluszka 🙂
Ja podobnie jak Carpioo 🙂 mam termin na 20października ( takie informacje możesz podejrzeć klikając na nasze nicki nad zdjęciami 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo napisał(a):
Zuziaczek, to państwowo u każdego ginekologa można ..
to sie nazywa dokładnie |bo wyciągnęłam tą "umowę" ZDROWIA MAMA I JA i to organizuje Warszawa, więc jesli jesteś zameldowana w warszawie, takie przystąpienie jest darmowe dla Ciebie ..
tu szczegóły http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/377209.html ale z 2009 r więc mogło się coś zmienić.
ja chodzę na ul. Jadźwingów 9 (bodajże)

tez myśle o USG 3d albo nawet 4D 😉 zastanawiam się czy nie za wcześnie???, jak macie jakiegoś dobrego lekarza z dobrym sprzętem (bo od tego zalezy jakość) czekam na info 🙂



Dr. Kretowicz ul. Finlandzka 022 616 13 87, albo Roszkowski w tym samym miejscu. Większośc lekarzy do nich wysyła 🙂 Polecam sama byłam i od razu dostajesz płytke. Wizyta u Kretowicza 250 (z USG) u Roszkowskiego 300. Drogo ale warto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja już po wizycie u mojego państwowego gina 🙂

Lekarz powiedział, że dzidzia waży jakieś 300 gram 😁, (przebłagałam go, żeby szybko mi zrobił "przegląd", bo się martwię, czy dzidzia żyje, bo się nie rusza 😉 I żeby chociaż sprawdził, czy serduszko bije... ) No i się nade mną zlitował i włączył aparat do USG i szybciutko sprawdził, 😆
serduszko bije 😆 , dzidzia odwrócona była pleckami, później podskoczyła i główkę odwróciła na bok oglądając się za siebie, jakby wiedziała, że podglądamy 😁
Zaraz wkleję zdjęcie 🙂 (było zrobione bardzo na szybko, bo duża kolejka w poczekalni i lekarz się spóźnił ponad 30 min, więc wszystkie kobitki "obsługiwał" ekspresowo).
Ale ważne, że widziałam choć przez chwilkę maleństwo 🤪 tak się cieszę 🙂


Ściągnęłam z netu tabelkę, ale coś mi się nie zgadza:

Ile przeciętnie waży dziecko w kolejnych tygodniach ciąży?

Poniżej średnia waga dziecka dla 9-39 tygodnia ciąży.
9-10 tydzień - 5 g
11-12 tydzień - 12 g
13-14 tydzień - 25 g
15-16 tydzień - 80 g
17-18 tydzień - 150 g
19-20 tydzień - 260 g
21-22 tydzień - 350 g
23-24 tydzień - 540 g
25-26 tydzień - 900 g
27-28 tydzień - 1100 g
29-30 tydzień - 1360 g
31-32 tydzień - 1800 g
33-34 tydzień - 2250 g
35-36 tydzień - 2750 g
37-38 tydzień - 3100 g
39-40 tydzień - 3600 g

Moje maleństwo powinno ważyć 80 g. 🤢 więc lekarz się pomylił ?

carpioo, dopóki się nie zamelduję w Wawie to nie będę mogła z tego skorzystać, a meldunku warszawskiego niestety nie mam 🥴

Fotka:
[URL=http://img233.imageshack.us/i/16tydzie.jpg/][IMG]http://img233.imageshack.us/img233/1553/16tydzie.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Więc ja już się zwierzam z dzisiejszej wizyty. Badania krwi i wszystko wyszło mi idalenie, kiły i toxoplazmy brak :P, wyszły mi jakieś bakterie w cytologii,więc dostałam globulki i kremik, ale to ponoć typowe u kobiet w ciąży więc nie panikuję. Dzidzia moja waży 250 gram, czyli dość sporo jak na 18 tydzień i ma około12 cm długości nie licząc nóżek. Lekarz wybadał dokładnie i zdrowiutkie jak ryba. Miało moje maleństwo zaciśnięte nóżęta, ale najprawdopodobniej będzie to moje wyczekane, wymarzone dziewczynisko!!! Tak zaczęłam mu tak skakać z radości na łóżku, że powiedział żebym się nie nastawiała, bo nóżki ściśnięte i następnym razem może wyskoczyć jakieś jąderko :P Pokazywał mi żołądeczek i cztery komory serca, oczka, rączkę zaciśnięta w pięść, podniebienie bez rozszczepień, póki co i ja i dzidek okaz zdrowia. Powiedział, ze na wadze przybieram powoli, ale morfologia piękna więc wszystko idzie dobrze.
atagusiu
brzuch możesz wciągać bez obaw, dzidziuś jest tak chroniony wodami i macicą, także nic mu się nie stanie, a to, że możesz go wciągać to naturalne, taka jest budowa ciała, macica nie zwalnia mięśnie z pracy 🙂 mnie lekarz pozwolił dalej spać na brzuchu, tym bardziej, że mały i nie przeszkadza, także jak któraś lubi to może spać póki co 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek napisał(a):
Mi się te pasy ciążowe podobają:
http://allegro.pl/pas-ciazowy-maxi-komfort-38-42-wysylka-gratis-i1596437926.html
Cena ta sama, a takie fajne wzory !

A na mały brzuszek:
http://allegro.pl/pas-ciazowy-classic-rozm-36-38-super-promocja-i1589076658.html


Nie! Nie! te pasy są super, ale mnie się kurcze podobają te w rozmiarze 38-42, ale to raczej nie mój rozmiar ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiula88 napisał(a):
Zuziaczek napisał(a):
Mi się te pasy ciążowe podobają:
http://allegro.pl/pas-ciazowy-maxi-komfort-38-42-wysylka-gratis-i1596437926.html
Cena ta sama, a takie fajne wzory !

A na mały brzuszek:
http://allegro.pl/pas-ciazowy-classic-rozm-36-38-super-promocja-i1589076658.html


Nie! Nie! te pasy są super, ale mnie się kurcze podobają te w rozmiarze 38-42, ale to raczej nie mój rozmiar ;(


poczekaj jeszcze miesiąc i będą dobre te w rozmiarze 38/42 🙂
Przeciez tu chodzi o wielkość brzuszka a nie Twój rozmiar sprzed ciąży.

Powiem tak, lekarz bardzo się spieszył, ale powiedzial, że dzidzia bardzo duża.
3 razy się pytałam, czy na pewno 300 gram, a nie 30 , a on patrzył na mnie jak na idiotkę i powtarzał, że 300.

Na poprzednim USG (12 tydz.) dzidzia o tydzień za szybko urosła, bo Pani doktor powiedziała, że termin (po wielkości dzidzi) widzi na 10 października, a nie na 17.
Czyli może tak szybko rośnie... sama nie wiem 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiulka GRATULACJE 🙂 Cieszę się że wszystko dobrze i że będzie dziewczynka 🙂 Trzymam kciuki za Was i żeby została dziewuszka 🙂

Zuziaczku nie martw się tą wagą. Jeśli przyspiesza ci to tym samym termin widocznie dzidziuś jest starszy 🙂 Z moich USG wychodzilo mi 31 paździenrika, potem 26 lub 24 października, tez na podstawie wymiarów maleństwa. Teraz idę w poniedzialek, nie wiem czy bedzie USG bo już miałam 3 razy u mojej gin w gabinecie i raz w szpitalu gdy byłam z tym krwawieniem. Teraz 16 tydzień się zacznie a potem za 4 tygodnie kolejna wizyta - 20 tydz i może wtedy będzie widać płeć. Zobaczymy juz się nie moge doczekać.

A jak widzicie po godzinie mojego postu jest 4:46 a ja nie moge spać. Juz od 2 godzin jestem na chodzie... 😞 Bezsenność mnie dopadła.

Asiula fajnie że możemy spać na brzuchu, ta wiadomość mnie ucieszyła, bo ja tak właśnie lubię się układać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenko, dziękuję za namiary- skorzystamy!!
Asiulka G R A T U L A C J E !!

Iris jak widzisz ja też spać nie mogę ;( tylko przez godzinę łudziłam się, że zasnę

ZUZIACZEK, zapytaj gina czy może byc zameldowanie tymczasowe, może ciebie rodzice zameldują?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carpio zapisz sie do tego Kretowicza na to drugie genetyczne w 21 tygodniu. To bedziesz miala i to i 3/4d od razu. Oni maja rewelacyjny sprzęt. Widać każdą kostke 🙂
Asiula i Zuziaczek gratulacje 🙂
Ja idę dopiero 19 maja. Strasznie mi się dłuży 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiula88 napisał(a):
Zuziaczek napisał(a):
Mi się te pasy ciążowe podobają:
http://allegro.pl/pas-ciazowy-maxi-komfort-38-42-wysylka-gratis-i1596437926.html
Cena ta sama, a takie fajne wzory !

A na mały brzuszek:
http://allegro.pl/pas-ciazowy-classic-rozm-36-38-super-promocja-i1589076658.html


Nie! Nie! te pasy są super, ale mnie się kurcze podobają te w rozmiarze 38-42, ale to raczej nie mój rozmiar ;(


Głupia jestem, bo ja myślałam że rozmiary tych pasów to nie zależą od wielkości brzuszka, tylko ogólnie sylwetki i zrozumiałam, że jak pas ma rozmiar 38-42 to po prostu na kobietkę okrąglejszą czy tam wyższą niż ja. Teraz to fajnie, bo mogę sobie w takim razie zamówić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A moja lekarka nie wspominała nic o tym żebym zrobiła to prenatalne USG i zastanawiam się czy ją poprosić. Mogłabym je zrobić między 20 a 24 tygodniem wiec załapałabym się jeszcze tylko z tego co się zorientowałam musiałabym mieć skierowanie, bo w innym przypadku jest płatne około 250 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iris a nie miałaś usg tak około 12tyg? to ono jest nazywane tym prenatalnym, z tego co mi się wydaje.

żeby źle nie pisać poszukałam jeszcze w necie i wychodzi na to, że można je wykonać między 12 a 23tyg ciąży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Miałam takie USG genetyczne, tzn z pomiarami długości kości, grubości karku itp. Z tego badania wyszło wszystko w porządku. Jednak z tego co słyszę lekarze kierują dziewczyny na badanie prenatalne czyli to 3/4D plus pobranie krwi, czyli to nieinwazyjne badanie prenatalne. Jedni lekarze wypisują jakieś wskazanie, żeby pacjentka miała to za darmo, a inni po prostu wysyłają i każą robić dla pewności. Spotkałam się w ostatnim czasie i z tym, i z tym. W tym roku będę miała 31 lat trochę byłam zaskoczona, że moja lek. mnie nie kieruje ze względu na wiek, ale z drugiej strony pomyślałam sobie, że skoro nie ma żadnych wskazań to po co.. Poszłabym na to badanie z ciekawości, bo jest super dokładne i wszystko pięknie widać, ale z drugiej strony wolałabym za nie nie płacić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale jesli lekarz robił to badanie pomiarowe, to to jest badanie genetyczne (przezorność karkowa itd) i jesli z tego jest wszystko ok to pewnie dlatego nie kierował Cię dalej, bo nie ma co sprawdzać. Nie martw się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie było takie usg i niby lekarz powiedział, że jest wszystko ok, ale moja Dzidzia się bardzo mało ruszała i miałam wrażenie, że wszystkiego nie chciała pokazać... I się cały czas trochę martwię... Dlatego jak będę teraz u Gin 11maja to poproszę o usg, żeby potwierdził, że na pewno wszystko w porządku...Już sam dźwięk serduszka mnie uspokoi 🙂
Do tego znajoma z mojej rodzinnej miejscowości, gdzie byłam minione 2tygodnie... poroniła... w święta... Była w 5mcu ciąży 😞( I przez tą smutną sytuację dodatkowo się martwię o nasze Maleństwo... Miałam o tym nie pisać, by nikogo nie zmartwić, ale nie umiem tego przemilczeć 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkie brzuchatki 🙂 jak wam mija dzien? u mnie swieci dzis piekne sloneczko!
dzisiaj przymierzam sie do zakupow na allegro...wszystko robi sie na mnie za male :P pozdrawiam,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ankneri strasznie mi przykro z powodu Twojej znajomej 😞 To straszne 😞 Nie wiesz co sie stało?

Popros o badanie jesli masz jakies watpliwości. Nie możemy niczego ignorować. My same najlepiej czujemy co się dzieje z nami. Lekarz nie może ci tego odmówić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...