Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Basiu jaki brzuś!!!! Super 🙂 Olek to taki kształtny chłopak bym rzekła 🙂 hihi super wyglądasz 😉 Ja też dużo paliłam przed ciążą. Rzuciłam w styczniu, a w lutym zaszłam w ciążę więć jakieś kg na pewno są też przez to, ale teraz za to na sam zapach symu papierosowego mam odruch wymiotny, nie da rady, nie zdzierżę! I cieszę się z teog bardzo bo zakładam że już nie wrócę do palenia. W domu nie bedzie palenia bo dzieci, w pracy zakaz wiec chowanie się po kątach już nie jest zabawne, a poza tym drogie to i truje jak byk. Cere mam teraz dużo lepszą niż gdy paliłam więc póki co same plusy ! A Ty jak? ciągnie cię do fajek czy tak jak mnie odrzuca? Dodam na koniec że mój mąż nie pali więc mam ten komfort że wszystko zależy tylko ode mnie w tej kwestii.

Dziewczynki na zgagę to ja polecam Rennie 🙂 miętowe najlepsze 🙂 Zawsze mam w domku, niezawodne i w ciąży można bez problemu się tym ratować. No i faktycznie więcej wody i nie kładź się po jedzonku i powinno być lepiej. W pierwszej cięzy się śmiałam że Rennie to moja najlepsza przyjaciółka bo miałam w każdej torebce opakowanie. Teraz na szczęscie póki co nie mam zgagi ale pewnie jeszcze mnie zaatakuje ze zdwojoną siłą 🙂

Fredeczka ta szkoła rodzenia, o której myślę jest prywatna - dlatego płatna. Myślę o niej bo prowadzi ją koordynatorka położnych ze szpitala o którym myślę, więc odrazu dwie korzyści za jednym zamachem. W ramach tej szkoły poznałabym tą panią Kasię na pewno lepiej i byłoby raźniej rodzić. Zresztą to jeszcze nie jest postabnowione że skorzystamy. Ja też nie jestem za pilnowaniem dziecka na każdym kroku ale prawda jest taka, że oczy trzeba mieć na około głowy. Misiek odpukać nie miał żadnych urazów, ale to tez myślę wiele zależy od osobowości dziecka, bo jak żywe i wszędzie go pełno to nie upilnujesz choćbyś na smyczy trzymała. Taka prawda. Mój Mikołaj spokojny jest więc on tam raczej nigdy mi jakiś poważnych orłów nie wywijał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

kurcze może ktoś mnie pocieszy sutki mi pękaja mimo smarowania balsamem!! dzis zakupiłam jakis krem z lanolina zobacze
ech do tego jak się kremikuję to ciągle patrze na rozstepy na piersiach i se myśle że jak nic na brzusiu też niedługo beda 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiuszka smaruj sobie ciało balsamem na roszstępy dla cieżarnych i oliwków koneicznie bo ty jesteś szczuplutka, to przy takich zmianach ciała rozstępy moga sie pojawić. Na sutki nie wiem co Ci polecić, koniecznie zapytaj w aptece. Ja smaruję całe ciało oliwką codziennie żeby je porządnie nawilżyć. A na cellulit masuję uda takim plastikowym masażerem, boli trochę i nieprzyjemne jest to uczucie ale jak widzę co się dzieje z moimi nogami to płakać mi sie chce 😞 Po porodzie ostro się za to biorę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam taki na rozstepy ale skoro niby ma zmniejszyc istniejace a nic nie widać poprawy .... to pewnie i tak du@a bedzie 😞 bo jak ma wyjść to wyjdzie
najlepsza była mama jak zobaczyła moje rozstepy "kasia jakie ty masz roztepy smaruj to " ech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris co do palenia to ja byłam taki nałóg że hej (więcej lat przeżyłam paląc niż nie paląc) pare tygodni temu tak się zdenerwowałam że odruchowo wzięłam papierosa zapaliłam i wtedy poczułam że przecież ja nie palę bo był fuj przypomniałam sobie że w ciąży itp i od razu zgasiłam i wyrzuciłam... ale mi się marzy że za jakiś rok jak Olka od cyca już odstawię to siądę sobie z lampką czerwonego półwytrawnego winka na balkonie i zapalę papieroska... no ale mam nadzieję że mi się jednak odmieni i rzucę tyle tylko że Mój pali jak smok (oczywiście nie w domu tylko na balkonie) z tym tematem to ja jeszcze nie wiem jak to wyjdzie bo nawet jak tak piszemy to mnie ssie w płucku chociaż nie palę już 4 miesiące... a no i dzięki za brzuchowe komplementy 😆
Kasiulka nie martw się rozstepami - miejmy nadzieję że Ci wyblakną potem te co już się zrobiły a całą resztę smaruj i smaruj jak trzeba to i 4 razy dziennie żeby skóra była maksymalnie nawilżona (może krem nivea??) może wtedy więcej się już nie zrobi rozstępów... przynajmniej ja trzymam za to kciuki 🙂 i zjem ciasteczko żeby się udało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bachap napisał(a):
bachap napisał(a):
Madziek ja to jestem pod wrażeniem Twojego brzusia 😮 takiego ja nawet przed porodem nie miałam!!!

oczywiście przed ciążą miałam napisać 😁 przecież ja jeszcze nie urodziłam tak przynajmniej mi się wydaje 😉 ... chyba mi się już ciąża na mózg rzuca 😉 Synek rozum zabiera 🙃


spoko..hehe zalapałam 😉wiem co mialas na mysli 😉ale mnie rozsmieszyłas z ta wywrotka 😉nie przesadzaj bo nie wygladasz super a to ze na wadze wiecej...cos nie widac tych Twoich 8 na plusie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kobitki ja juz wrocilam,zakupy ogolnie sie nie udały,kupilam tylko jakis kocyk polarkowy.potem jak wracalam do domu to mnie deszcz zlapał 😠jak ja nienawidze tej pogody tutaj 😠

Fredeczka w ciazy jestem i to juz jest 22 tydz 🙂 🙂
Kasiuczka no nic tylko smarowac i jeszcze raz samrowac 🙂no wlasnie ja tez musze sie wysamrowac bo wczoraj mi sie nie chcialo 😜

Co do palenia to ja sie nie wypowiem bo nie paliłam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiuszko jak masz skłonności to się zrobią i nie nie poradzisz, te które już masz smaruj i tak bo to ważne żeby smarowac. Ja miałam po ciązy rozstępy na piersiach bo wczesniej miałam B a po porodzie jak karmiłam D. Były na początku czerwone, potem blakły a teraz nie widać ich praktycznie wcale. Kilka mam tez na biodrach ale tez bardzo blade bo one z czasem bledną i juz ich prawie nie ma. Wiesz są cuda które pozwalają na pozbycie się tych rozstępów ale drogie jak cholera i musisz zrobic etedy w gabinecie kosmetyczne na to jakies zabiegi. Mnie nie było na to stać, smarowałam czym tam mogłam i jest jak jest. Jedna skóra ma tendencje do rozstępów, inna nie ma. Mnie na szczęscie na brzuchu nie wyszedł ani jeden,ale piersi nie oszczędziło. Nie martw się, na prawde nie wiele jest kobiet po ciązy bez żadnego rozstępu.

Basiu ja też po pierwszej ciązy wróciłam do palenia, zaraz gdy tylko przestałam karmić rzuciłam się na mentolowe linki. Teraz jestem zdziwiona reakcją mojego organizmu, bo też bardzo długo paliłam i to z wielka przyjemnością! Fajeczka, kawka i telefon przy uchu i telekonferencje 🙂 🙂 🙂 Teraz jest tak, że mnie odrzuca na maksa i na prawde nie wyolbrzymiam nie jestem w stanie znieśc papierocha 🤪 ale czy tak zostanie na zawsze? nie wiadomo. Chciałabym żeby zostało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bachap napisał(a):
właśnie sobie zdałam sprawę że dzięki Wam Dziewczyny to może mnie Mój z domu nie wyrzuci 😁 bo wcześniej co chwilę awizo i On pyta a co to? a ja na to że Twój syn znów wlazł na allegro i kupił sobie jakieś ubranka albo coś innego takiego... ewentualnie prezent dla Mamusi 😉 a On na to że jeszcze się nie urodził a już rządzi i wydaje naszą kasę 😁 no a teraz skupia się na forum i nie kupuje... grzeczne Dziecko 😁


no nie,fajnie ze to forum jest bo tez sie tlumacze mojemu,ze Dziewczyny pisaly ze juz kupuja a ja tez chce.. 😆 i kupuje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te moje na piersiach sa stare rozstępy jak zatrzełam brać tablentki anty zupełnie wtedy nie dbałam o siebie.. są białe i dość widoczne ech smaruje ile sie da może niebeda takie duże
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja póki co nie mam rozstępów, może dla tego, że nie tyje gwałtownie, ale do października dużo czasu jeszcze :P ale mam nadzieje, że mnie to ominie.

Mówicie o kupowaniu na allegro...jest uzależniające :P ja dla swojej małej już mam praktycznie wszystko. Teraz tylko chcemy kupić drewniane łóżeczko z wyposażeniem bo mamy tylko turystyczne, które planujemy zostawić u moich rodziców, żeby było gdy przyjedziemy no i potrzebujemy jeszcze takiego bujaczko fotelika, żeby mała mogła z nami siedzieć a nie tylko w łóżeczku. Co do ciuszków to moja przyjaciółka urodziła 3 miesiace temu też córeczke wiec wszystko mam po niej 🙂

Ja się juz tak nie moge doczekać małej, wcześniej mialam nauke, sesję i nie miałam czasu na myślenie o małej zbyt dużo, ale teraz już jestem po i non stop myśle tylko o Haneczce i juz warjuje, bo chce żeby była z nami 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


CO NALEŻY ZABRAĆ DO SZPITALA?
1. Dokumenty
−−− Dowód osobisty,
−−− Legitymacja ubezpieczeniowa (lub druk RMUA),
−−− Grupa krwi- wynik oryginalny,
−−− W przypadku czynnika Rh (-) ujemny wynik przeciwciał,
−−− Wyniki badań laboratoryjnych: morfologia, mocz, HBS, WR,
−−− Badania USG,
−−− Karta przebiegu ciąży z wpisem zdeklarowanej położnej środowiskowo-rodzinnej (dane położnej, nr telefonu, nr faksu),
−−− Wypisy szpitalne w przypadku hospitalizacji w okresie ciąży.
2. Walizka rodzącej
−−− Przybory toaletowe,
−−− Ręczniki (2 szt.),
−−− Skarpetki,
−−− Koszule nocne rozpinane od góry (2-3 szt.),
−−− Kapcie oraz klapki pod prysznic,
−−− Szlafrok,
−−− Figi jednorazowe lub higieniczne połogowe (siateczka),
−−− Biustonosz i wkładki laktacyjne,
−−− Chusteczki nawilżające, może być woda w sprayu,
−−− Woda niegazowana + suchy prowiant (dla męża)
o to piszą co do szpitala :d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Poszłam do sklepu żeby kupić sobie pierś z kurczaczka i pieczarki na obiad (dzisiaj muszę zjeść niestety sama 😞) i kupiłam... trzy rodzaje ciasta 😁 dobrze że przynajmniej pieczywo na jutro kupiłam 😁 pierwsze danie właśnie jem - ciasto czekoladowe 🤪 mniam na drugie i trzecie mam coś z truskawkami i bitą śmietaną a na deser chyba zjem zupę 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja sie obzeram ile moge. Wlasnie niedawno zjadlam 2 ulubione bulki, wafelki i ciasto orzechowe i cos tak czuje, ze jeszcze czegos mi brakuje 😮.
Dzisiaj skontaktowala sie ze mna polozna, ktora odbiera porody domowe, bo do niej wyslalam maila jakis czas temu. Ja chcialam miec porod domowy przy pierwszym dziecku. Nie wyszlo przez mojego meza, ale wiem, ze jesli rodzilabym w domu wszystko odbyloby sie duzo lepiej. Mam teraz taka cicha nadzieje, ze tym razem sie uda. A jak nie, to szpital mam 2 minuty drogi samochodem 😆 W kazdym razie ta polozna powiedziala, ze jestem idealna (jesli w dalszym ciagu bede zdrowa i dziecko tez oczywiscie) do takiego porodu i jeszcze bede miala oplacony ten porod przez panstwo bo spelniam wszystkie kryteria, tzn mam nie wiecej niz 35 lat, to moje drugie dziecko, mam blisko szpital i (jak dotad) wszystko z naszym zdrowiem jest ok. A tu przy porodzie domowym sa 2 polozne (myslalam, ze jedna, ale 2 to chyba lepiej, wazne by byly sympatyczne i kompetentne) 😆.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek napisał(a):
A gdzie carpioo ?

🥴
Co tak długo ...?

no co Ty Zuziaczku toż Ty Warszawianka i nie wiesz jakie korki o tej porze 😉 a może jeszcze poleciała na jakieś zakupy albo coś 🙂
Mama76 a jakie są kryteria porodu domowego?? nie myślałam w ogóle o tym, napisz coś więcej albo jakiegoś linka podeślij bo mnie temat zaciekawił... może
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...