Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej!!

Maniolka witam wsrod szeregow 🙂

Madzeik akurat wczoraj moj luby zrobil mi niespodzianke i przyjechal bo sie martwil bo sie dodzwonic nie mogl caly dzien i sie pytalam czy juz wiedza ze on nie jedzie a on jak to nie jade??? a ja zrobilam wielkie oczy a on zaczal sie simac i ze pewnie ze nie jedzie i ze wiedza koledzy ze musza szukac zawodnika :P

Malena nie ma co naciskac zeby facet byl przy porodzie. sam musi tego chciec.

Carpioo musze sie martwic porodem i wczesniej zawiadomoic rodzinke o ploanach kto sie zajmie mala itd. niestety w moim przypadku niebedzie tak ze pakujemy manatki i do szpitala.

Ale wczoraj wstepnie ustalilismy z moim G. ze jak zaczne rodzic w nocy to jego brat mnie zawiezie do szpitala a on wezmie urlop i zajmie sie mala a jak w dzien to mala podrzuce ktorejs babci, cioci a na porowoke razem skoczymy.... coraz bardziej boje sie rozlaki trzydniowej z moja myszka ;( ;(

a wczoraj troche mnie ochrzanil moj luby...... zlapalam dolka i pochlipalam sobie troche ze jak ja sobie dam rade itd a on ze juz dawno zauwazyl ale nic nie mowil ze ja zawsze tylko jak JA sobie dam rade ze tak jakby on sie nie liczyl .... i ze mam nie martwic sie ze JA sobie nie dam rady tylko mam myslec o tym jak doskonale sobie DAMY rade.....

Atagusia gratuluje zakupu wozka 😁

Bojalubie troche taki bezczelny ten Twoj ex...... sorrki za pytanie ale ile on ma lat?

a mnie Sebuś dzisiaj o 3 w nocy obudzil...... wiercil sie strasznie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
zuziaczku od razu zauważyłam, że masz nowe foto. Ja wczoraj nie robiłam, poszłam spać 🙂A dziś do 9.30 spalam 😁
Fredeczka domyślam się że myślałaś cały czas o tym że ty musisz dać sobie radę, bo miałaś już lekcję życia. Ale bardzo miło, że twój zwrócił uwagę na to. teraz jesteście Wy 🙂
U mnie słonko więc pewnie wybiorę się na ogród poleżeć na powietrzu 🙂 A co do pobudek- Zuzanna też zaczęła się kręcić i dałam sobie już spokój ze spaniem 😁
Bojalubie brawo za to że dałaś sobie radę będąc u byłego. Tylko szkoda, że tyle to zdrowia ciebie kosztuje i pewnie maleństwo ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Dziewczynki 😆

Widze ze u kazdej dzis w nocy bylo wesoło 😉moj synus to prawie cala noc podskakiwał i dlatego troche sie nie wyspalam dzis 😉no ale przynajmniej wiem ze ma duzo energii 😆

Olalenka zobaczysz,czas szybko zleci tak jak juz te 3 lata 😉Tym bardziej jak sie dzidzia urodzi,to sie nawet nie obejrzysz 😉
Zuziaczku piekne zdjecie 😆 jakie Ty masz sliczne blon wloski 😉ciekawe czy Maja odziedziczy kolor po mamie 😉
Bojalubie ciesze sie ze dałas rade z ta wizyta u twojego ex.ma gosciu tupet nie ma co... 🤢
Moze zapytaj swojej lekarki co bys mogła brac na te migreny,bo szkoda zeby Cie tak meczyły i Basie.sciskam Was mocno 🙂
Asiulka moja mama tez Basienka 😉
Fredeczka to super ze Twoj juz uprzedzil koloegow 😉 i bardzo fajnie sie zachowal,ze Cie porawil z "ja" na "my" 😉
Koyotko no ja sie musze pochwalic ze u mnie poki co slonce ladnie swieci 🤪
obawiam sie tylko czy nie ciesze sie zbyt wczesnie 😜
Ogodu Ci zazdroszcze,bo ja tu nie mam 😞
Milego dzionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fredeczka napisała
a wczoraj troche mnie ochrzanil moj luby...... zlapalam dolka i pochlipalam sobie troche ze jak ja sobie dam rade itd a on ze juz dawno zauwazyl ale nic nie mowil ze ja zawsze tylko jak JA sobie dam rade ze tak jakby on sie nie liczyl .... i ze mam nie martwic sie ze JA sobie nie dam rady tylko mam myslec o tym jak doskonale sobie DAMY rade.....


Mądrego masz mężczyznę i niesamowite daje ci wsparcie. Tak powinno być. Ja też czasami mam wątpliwości, jak sobie sami damy radę (nie mamy tutaj żadnej rodziny 😞 ) ale mój Marcin też staje się wtedy optymistą i odnosi mnie na duchu 🙂 Dobrzy Ci nasi mężczyźni!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuszki 🙂 Piękny dzionek za oknem, pobiłam dzisiaj swój własny rekord 🙂 obudziłam się o 10:30 🙂 nie pamiętam kiedy ostatni raz tak długo spałam ale chyba po studniówce hi hi 🙂 Ale czuję się świetnie i już cieszę na nowy dzień.

Aga 33 - Amelka i Maksmilian to śliczne imiona, ciesze się, że udał Wam się wypad na Kaszuby i że wypoczęliście 🙂 Świeże powietrze i cisza to jest to !

Zuziaczek super zdjęcie, ślicznie wyglądasz w tym różowym gorsecie 🙂

Bojalubie martwię się o twoje ciśnienie. Jeśli masz takie bóle głowy po tym jak się zdenerwujesz to mogą być skoki ciśnienia. Zapytaj proszę lekarza o poradę. Ja miałam nadciśnienie w pierwszej ciąży, co było spowodowane moim intensywnym wówczas życiem, także emocjonalnie - a nadciśnienie może mieć poważne skutki w ciąży. Obiecaj, że się tym zajmiesz.

Wszystkie emigrantki w ogóle się Wam nie dziwię, że tęsknicie za Polską 😞 Dlatego własnie ja nigdy nie zdecydowałam się na wyjazd mimo, iż mieliśmy kiedyś z mężem takie myśli, ale właśnie ze względu na to, że nigdy tam nie będę u siebie się nie zdecydowałam. Moja kuzynka też mieszka za granicą od wielu już lat, wraca we wrześniu właśnie w ciąży, bardzo tęskniła.

Bochap własnie to jest ten największy ból - waga tych wózków. Ja też na III pietrze mieszkam, nie mam windy ani domofonu, mieszkam na dużym osiedlu i nie zostawiłabym wózka na dole, bo na bank by mi zginął więc pozostaje noszenie. X lander ma fajny sposób składania stelażu, który umożliwia wygodne znoszenie go i wnoszenie i tak chyba bede robić, najpierw pięterko zniosę stelaż, potem Malucha w gondoli. Gorzej będzie jak juz będziemy na etapie spacerówkowym, ale do tego czasu pewnie nabiorę takiej krzepy, że jednym palcem będę wnosić wózek, w drugiej ręce dziecko, w zębach zakupy a nogą sobie opanuję otwieranie drzwi kluczami 🙂 🙂 🙂 Spoko! Dam radę! W końcu jestem Matką Polką, nie?

Carpioo Kochana teraz Ty jesteś wyrozumiała dla Twojego Ukochanego, bo jest zmęczony, a jak Mała się urodzi to on będzie musiał być wyrozumiały dla Ciebie. Za to najważniejsza w miłości stanie się niezwykła jakość, a nie ilość 🙂

Miłego dnia Mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczku śliczna fotka 🙂 gdzie Ty te kg ukrywasz i co do cholery chce od Ciebie teściowa?? 😮
Atagusia wózio jak ta lala super 🙂
Aga33 dzięki za namiary - dzisiaj tam dzwonię 😁
Bojalubieto postaraj się palantem nie przejmować, uwierz mi że to widocznie nie ten jeszcze i spotkasz swojego Księcia z Bajki 🙂 wiem co mówię (z własnego doświadczenia)... A imię śliczne 😁 (jak mogłabym powiedzieć inaczej) tylko straszna wariatka będzie 🙂
A tak w ogóle Brzuszki Dzień Dobry 😁 pogoda śliczna (nawet u Madzi) to korzystajmy 🙃 ja np dzisiaj korzystałam przez sen z porannego słońca 😎 tzn wstyd się przyznać ale obudziłam się o 10:30!!!! ale co tam 😜
No to miłego dnia Wam Kochane życzę i zmykam kombinować (żeby Olek miał miejsce choć na łóżeczko musimy pozbyć się szafy i kombinuję jak tu mamusine ciuszki pomieścić)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris no to sobie pospałyśmy 🤪 i do tego uśmiałam się jak sobie Ciebie wyobraziłam z tymi kluczami itd 😁
W maxi cosi stelaż się też bardzo łatwo składa (dwa przyciski trzy ruchy i już) i jest z aluminium więc sam w sobie ciężki nie jest i spacerówka też lżejsza od gondoli. A może zrób sobie wycieczkę do sklepu i pobaw się tymi różnymi wózkami (jak się składają itd) może to Ci jakoś wybór ułatwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my juz po spacerku, mloda spi i obiadek sie szykuje 🙂 dzisiaj chinszczyzna mniam mniam mniam 😁

no faktycznie tak milej mi sie odrazu zrobilo i poczulam sie pewniej jak tak powiedzial.... jednak faceci czasami maja przeblyski 😁 chociaz moj akurat do romantykow nie nalezy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koyotko oki trzymaj,tylko mocno,bo wstawilam pranie 😉
tak poza tym to az mnie teraz energia rozpiera 😉pranie sie konczy leczo juz sobie pyrka a jaki zapach...hmm uwielbiam 😉
jak tylko pogoda mi sie taka utrzyma to biore pieska i sru nad morze,moze nawet nogi zamocze 🙃

Iris ja kiedys tez nie myslalam o wyjezdzie,mialam prace w polsce ale...mojemu sie zachciało podbijac swiat 😉tak wiec zwolniłam sie z pracy,spakowalam manatki i pojechalam z nim,bo nie wierze w zwaizki na odległosc,chocby nie wiem jaka milosc była 😉
Sam przyklad mialam u sasiadki...kiedy po slubie wyjechali razem a ona po 2 latach zjechala bo byla w ciazy,bo miala z nia problemy...na szczescie dzidzia urodzila sie szczesliwie 😉po dwoch latach urodzil sie im drugi syn 😉bylo super...az sie zaczelo ze tatus przylatywał coraz rzadziej tlumaczac ze nie ma urlopu itd.az wkoncu rozwod 😞 jak sie okazało mial tam kilka kochanek,nawet jak byl na swieta w domu to potrfil dzwonic do kochanki. 😞
Dlatego po 4 latach a idzie juz 5 wracam do domku 😉Przynajmniej ciagle razem,i przeszczesliwa.czasem nie bylo łatwo ale wroca z nami pies i jeszcze synusia sie tu dorobilismy 😆 Tyle plusow mojej emigracji 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Brzuchatki, byłam dziś na badaniu glukozy, gin dała mnie od razu na 75 g. Powiem Wam, że nie taki diabeł straszny, smakowało tak jakby dużą ilość cukru pudru rozpuścić w szkl, trochę zapach ma dziwny ale da sie to przeżyć 🙂 najgorsze jest to czekanie na głodniaka 2godz. Mojej córuni też smakowało bo skakała jak przez płotki 😉
Jutro odbieram wyniki, zobaczymy co i jak. Wie któraś jaka powinna być norma przy takim badaniu?
A w przyszłym tyg ide na 3/4d 😁 Juz się nie mogę doczekać 🙂 🙂
No i dzisiaj bylam na zakupach kupiłam sobie staniczek, moje piersi skoczyły o jeden rozmiar w górę, nie miałabym nic przeciwko temu, gdyby nie wyglądały jak fioletowo-niebieska pajęczyna 😞 no i kupiłam sobie tez koszulke nocna taka do karmienia..
Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalia no to super ze badnanie poszło gladko 😉niestety ja nie mam pojecia jak powinna byc norma przy tym badaniu ale dziewczyny co juz mialy pewnie wiedza to napisza 😉
z biustem mam to samo,rozmiar oki ale te wszystkie zyły co mi teraz widac,masakra 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to chyba norm z tymi żyłami. Mi pokazują się też na brzuchu(ja zawsze miałam przeźroczystą skórę)
Ja jak miałam robiona glukozę to 50g. Lekarz mój mi mówił że norma to tak do 130-140 po obciążeniu, ale to tak już max jak się tylko da. Ale nie wiem czy inne normy są przy 75g 😞 więc za wiele nie pomogłam. Natalio na bank będzie ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bachap napisał(a):
Iris no to sobie pospałyśmy 🤪 i do tego uśmiałam się jak sobie Ciebie wyobraziłam z tymi kluczami itd 😁
W maxi cosi stelaż się też bardzo łatwo składa (dwa przyciski trzy ruchy i już) i jest z aluminium więc sam w sobie ciężki nie jest i spacerówka też lżejsza od gondoli. A może zrób sobie wycieczkę do sklepu i pobaw się tymi różnymi wózkami (jak się składają itd) może to Ci jakoś wybór ułatwi.


Na pewno tak zrobię, już sobie wypatrzyłam fajny sklep z ogromną ilością sprzętu dziecięcego żeby nie trzeba było pół Śląska zjeżdżać żeby posprawdzać wózki 🙂 Póki co zbieram opinie i odczucia użytkowników 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia7986 napisał(a):
byłam dziś na badaniu glukozy, gin dała mnie od razu na 75 g. smakowało tak jakby dużą ilość cukru pudru rozpuścić w szkl,
Wie któraś jaka powinna być norma przy takim badaniu?

No i dzisiaj bylam na zakupach kupiłam sobie staniczek, moje piersi skoczyły o jeden rozmiar w górę,
kupiłam sobie tez koszulke nocna taka do karmienia..

ja też miałam od razu 75 g. i 2 godziny.
Smak - dokładnie, jak cukier-puder 🙂 he he, pisałam o tym kiedyś 😉
Norma powinna być:
od 70 do 110 mg/dl
po 2 godzinach też nie powinna przekraczać tych wartości.
Dla przykładu, ja przed badaniem miałam 73 mg, a po 2 h - 84,4 mg. i podobno jak najbardziej OK.

Mi cyce urosły z 70 B do 75 D 😁 jupi ! jupi !
A koszulki nocnej do karmienia jeszcze nie kupuję, bo nie mam pojęcia jak rozmiar, nie wiem, ile schudnę przy porodzie, w zbyt obcisłej wolałabym nie chodzić i w sporo za szerokiej też nie ... 🤢

bachap napisał(a):
Zuziaczku śliczna fotka 🙂 gdzie Ty te kg ukrywasz i co do cholery chce od Ciebie teściowa?? 😮 wstyd się przyznać ale obudziłam się o 10:30!!!! ale co tam 😜

ja wstałam o 10.00 , rekordowo wcześnie jak na mnie 😁
A moja teściowa ... zaczynam się przyzwyczajać, w końcu to teściowa - jakoś dopiec musi 😉
Wcześniej ważyłam 53 kg, więc nie miała do czego się przywalić.
A te + 6 mam w brzuszku 😉 he he i na d..pie 😉

Iris napisał(a):

Zuziaczek super zdjęcie, ślicznie wyglądasz w tym różowym gorsecie 🙂

hehe, to tankini ASOS 🙂 Wklejałam kiedyś zdjęcie, jeszcze wtedy na modelce 🙂
Ale bardzo wygodnie się nosi nawet jako top 🙂
Dziękuję za komplement 😘

madziek84 napisał(a):

Widze ze u kazdej dzis w nocy bylo wesoło 😉moj synus to prawie cala noc podskakiwał i dlatego troche sie nie wyspalam dzis 😉no ale przynajmniej wiem ze ma duzo energii 😆

Zuziaczku piekne zdjecie 😆 jakie Ty masz sliczne blon wloski 😉ciekawe czy Maja odziedziczy kolor po mamie 😉

mi Mała spać nie dawała, budziłam się w nocy, nie wiem, co się stało, że te nasze dzieci tak dziś buszowały ... 🤢
hehe, to farba :P dla kobiet w ciąży, ta, co ją wszystkie mamy na naszym forum polecają 😜
Swoje mam ciemny blond, a jak byłam mała to miałam słomkowy blond 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Iris ja kiedys tez nie myslalam o wyjezdzie,mialam prace w polsce ale...mojemu sie zachciało podbijac swiat 😉tak wiec zwolniłam sie z pracy,spakowalam manatki i pojechalam z nim,bo nie wierze w zwaizki na odległosc,chocby nie wiem jaka milosc była 😉
Sam przyklad mialam u sasiadki...kiedy po slubie wyjechali razem a ona po 2 latach zjechala bo byla w ciazy,bo miala z nia problemy...na szczescie dzidzia urodzila sie szczesliwie 😉po dwoch latach urodzil sie im drugi syn 😉bylo super...az sie zaczelo ze tatus przylatywał coraz rzadziej tlumaczac ze nie ma urlopu itd.az wkoncu rozwod 😞 jak sie okazało mial tam kilka kochanek,nawet jak byl na swieta w domu to potrfil dzwonic do kochanki. 😞
Dlatego po 4 latach a idzie juz 5 wracam do domku 😉Przynajmniej ciagle razem,i przeszczesliwa.czasem nie bylo łatwo ale wroca z nami pies i jeszcze synusia sie tu dorobilismy 😆 Tyle plusow mojej emigracji 😉


Ja też nie jestem zwolenniczką związków na odległość. Takie rozwiązanie prawie zawsze kończy się rozstaniem, niestety. Dobrze, że wyjechaliście razem, to bez dwóch zdań oczywiście. Nie dziwię się też że się cieszycie na powrót 🙂 🙂 🙂 Wszędzie dobrze, ale w domku najlepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc dziewczyny, nie bylo mnie niecały tydzien, a tu tyle nadrabiania ze dopiero dzisiaj skonczylam. Wczoraj mialam wlasnie to badanie obciazenia glukoza i tez moja gin od razu zlecila 75g, odebralam juz wynik 63 przed wypiciem po 2 godzinach 136, ale nie wiem czy to dobrze ? Jutro mam wizyte u gin wiec sie dowiem, chyba ze ktoras z dziewczyn wie jaka jest norma ? Z morfologi wynika, ze niestety nadal, mimo brania zelaza, mam lekka anemie 😞 boje sie ze bede musiala brac zelazo w zastrzykach, a ja nienawidzę zastrzyków...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jeszcze jestem przed badaniem cukru więc nie wiem jak je zniosę, ostatnio było OK to myślę, że i tym razem dam radę 🙂Zlecenie pewnie dostane na kolejnej wizycie. Moje piersi też są większe o rozmiar ale nie widzę na nich żyłek. To chyba zależy od skóry. Na brzuszku też nie mam nic.Ja mam dość grubą skórę więc myślę, że te żyłki widać bardziej jak skóra jest delikatniejsza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madziek84
tak poza tym to az mnie teraz energia rozpierapranie sie konczy leczo juz sobie pyrka a jaki zapach...hmm uwielbiam


Leczo, pychotka 😆
A ja mam na obiad kluseczki śląskie (te z ziemniaczków z dziurką w środku) do tego bitki w sosiku pieczarkowym i ogóreczek konserwowy. W dodatku obiadek przygotowuje moja mamusia PYYYYCHHHHAAAA 🤪 !!!! Wogóle dzisiaj cały dzień mam niesamowitego głodka i cały czas coś wcinam 😁 widocznie mała się dopomina 😉 (teraz dobra taka wymówka hahaha)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
He he Olalenka ja mam tak samo, mój czasami mówi, żebym się trochę ograniczała bo później będę płakać , że dużo przytyłam, wtedy mu mówię , że córce nie będę żałować 😉Albo , że to nie ja mam ochotę tylko Oliwka 🙂 Ale tak na serio to rzeczywiście muszę trochę przystopować bo czasami na jedno posiedzenie potrafię wciągnąć cała czekoladę, ale to nie taka małą a np 300 gr więc za jakiś czas może się to skończyć bekiem.
Wydaje mi się, że raczej to badanie jest obowiązkowe, żeby stwierdzić czy nie ma cukrzycy w ciąży, bo później może to zaszkodzić zarówno nam jak i bobaskom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia7986 moje obrzarstwo to spontaniczne jest. Staram się jednak uważać na to co jem, no ale od czasu do czasu...można sobie pofolgować. Narazie myślę że aż tak strasznie nie przytyłam bo 6kg. A ostanio jak kupowałam w sklepie spodnie dla mojej niuni, to babka z kasy grzecznie się spytała "a pani w ciaży jest?". Moja pierwsza reakcja to zdziwienie i myśl "a co nie widać!", poczym grzecznie odowiedzialam, że "tak" i otrzymałam upominek dla małej. Potem sie z tego smiałam, że ludzie się jeszcze muszą upewniać czy oby napewno to jest ciążowy brzuszek 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris dokladnie...wszedzie dobrze ale w domu najlepiej 😁
Ja tez jeszcze jestem przed badaniem tej glukozy i zrobie ja dopiero w polsce.tak mi moja lekarka powiedziala,ze mam ja tam juz zrobic,wiec sie słucham 😉

Zuzaiczku ja jak bylam mala tez mialam slomkowy blond,hehhe mam nadzieje,ze moj synus bedzie podobny do tatusia 😉
faktycznie ta noc musiala byc jakas przelomowa,ze te nasze wszystkie kruszynki tak figlowały 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...