Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
GoGr napisał(a):
Kochane 🙂
mamy 27 dzień konkursu 🙂 do końca coraz bliżej!!

Nadal bardzo prosimy o głosy na Mateuszka 🙂

http://pl.lennylamb.com/#chusty_do_noszenia_dzieci/konkurs/2961

dziękujemy bardzo!!!


a ja bardzo proszę zebys tu wiecej nie wklejała tych spamów..
bez przesady- do wygrania torba za 150 zł a ty sie tak trudzisz i psujesz nam nerwy zaśmiecaniem nam forum! zamiast czekac na torbę i się najadac nerwów "wygram czy nie" wolałabym ja po prostu kupic!

ehh chyba nastepnym razem napiszę do administratora serwisu, żeby ci zblokował konto!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiula, ja jestem po okropnym weekendzie w szkole.. i o ile niektorzy rzeczywiscie podchodzą życzliwie, np. mi Profersor wczoraj na egzaminie powiedział, że moge się czuć wyróżniona tak pieknym darem od Boga :0 az mi się tak ciepło zrobiło.. i jeszcze strzelił wykład o tym, jak teraz kobiety idą za karierą zamiast za rodziną, że priorytety się zmieniają, i że podziwia młode mamusie, ktore pracują uczą się i nie rezygnują ze swoich marzeń! ale idą dalej, twardo, z brzuszkiem przed sobą 🙂 i jeszcze zaczął się śmiać że mam ściągę w brzuchu, bo dziecko słuchało na wykładach,a teraz będzie podpowiadało kopniaczkami (ale spoko- jeszcze nie czuję.. niestety jest jeszcze za wcześnie 😞 )

a ci drudzy- "nie ma taryfy ulgowej!" jakbym się prosiła w ogóle.. albo stoje w kolejce na "siku" i żadna mnie nie chce przepuscić, zapytałam grzecznie czy "mogę" ? 🤨 to usłysząłam "każdemy chce sie tak samo" i w tym momencie cała awanturaw kiblu, bo niektóre chciały mnie przepuiścić a inne nie.. 😞 a ja myslałam tylko o jednym "zeszczę się zaraz" 😉

zrozumieją nas, jak same będą w ciąży..
aha i najbardziej nie lubię tekstów typu:
-wiesz kim jest tata?
- kiedy ślub, głupio tak bez ślubu, nieeeee?
- i co ty teraz biedna zrobisz? przeciez ty zupelnie nie dasz sobie rady z takim malym dzieckiem.. (sorry mam 24 lata, a nie 15, nie potrszebują zywej lalki do zabawy, to moje wymarzone dziecko!, co jest nie tak, z kobietami 24 letnimi żeby nie mogły sobie poradzić. Ja umiem gotować, sprzątać, stać mnie na utrzymanie rodziny, pracuję, uczę się i narzekam na brak jakiejkolwiek cechy, ktora umożliwiłaby mi byc dobrą matką!!!! poza tym bez kozery wiek 23-30 lat jest najlepszym wiekiem na "rodzenie dzieci" aż ciśnie się na usta 'polski przecinek' w postaci słow ku**a mać!
- okropne sa małe dzieci, najlepiej żeby mialy od razu10 lat.. bycie dzieckiem w ogóle jest upokorzeniem człowieka
przepraszam bardzo, ja marzę o dziecku od zawsze! i bezcenne są dla mnie każde minutki życia naszego Maleństwa! owocu miłości dwojga kochających się ludzi! i co upokarzającego jest w byciu dzieckiem? to że sie ktoś zasra (za przeproszeniem) czy opluje? kazdy z nas tak robił .. brak słów

ehh musiałam to z siebie wyrzucić 🥴

miłego tygodnia!! u mnie słoneczko i trochę stopni na plusie 🙃 w końcu nie obudziłam się nad ranem ! to zasługa zmiany czasu! 🤪 jupiiii!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć
nie wiem czy mnie jeszcze pamiętacie
nie miałam siły pisać
dziś 8 dni minęło jak straciłam swoją kruszynkę
Właśnie zaczynałam 13 tydzień i zniknął mi brzuch potem pojawiły się dziwne brązowe upławy - wystraszyłam sie pojechałam do szpitala a tam okazało się,że moje maleństwo przestało życ w 8 tygodni i 5 dni 😞
Jestem już po całej serii badań i tak jak wam pisałam w 7 tygodniu złapałam wirusowe zapalenie oskrzeli i ono zabiło dzidziulka . Niestety na wirusy nie ma leku.Zmieniłam lekarzy i ginekologa i internistę i mam nadzieję że nie długo znów będę w ciąży. Uważajcie więc na siebie bardzo. Nigdy nie przypuszczałabym ,że głupie zapalenie oskrzeli może tak namieszać w moim życiu.
Cierpię okrutnie i ciągle nie mogę uwierzyć a najbardziej boli to ,że wcześniej NIGDY nie chorowałam.Czasami miałam szpital w domu . Mąż i dzieciaki plackiem a ja nic.W karcie u lekarza miałam jeszcze panieńskie nazwisko a antybiotyk to ostatni raz brałam jak miałam anginę i mieszkałam jeszcze z rodzicami !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Trzymajcie sie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu85a 🙂
w pierwszej ciąży nie chciałam znać płci dzieciątka, mój mąż na to przystał 🙂
całą ciąże trwaliśmy w postanowieniu, a bardziej płeć dziecka chciała znać cała najbliższa rodzina i bardzo się wszyscy dziwili, że my nie chcemy 🙂
wytrwaliśmy do końca!
w 7mcu jak miałam usg Pani Gin zapytała, czy chcę poznać płeć, bo pięknie ją widać na usg, ja odwróciłam głowę i powiedziałam, że nie!
🙂 i przyszedł dzień porodu... szczerze mówiąc myślałam, że będzie ciężej 🙂 Położna zapewne nie pamiętała, że nie znamy płci...kiedy już maleństwo leżało na moich piersiach zapytałam, co nam się urodziło, a położna na to- ciepeczka jest 🙂 popłakałam się ze szczęścia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam! Jestem nowo zarejestrowaną przyszlą mamą 😉 Postanowiłam zarejestrowac się na tej stronie bo chciała bym sie dowiedzięc kilku nowych wiadomości na temat ciąży i podzielić się swoimi 🙂 Jestem w 12 tygodniu ciąży i termin mam na 9 pażdiernika 2011. Jednak bardzo boje się o swoje maleństwo ponieważ wykryto u mnie toksozplazmoze czy któraś z was tez coś takiego przeżywa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bajka witamy w rodznie brzuszkow!
co do toksoplazmozy to pewnie Twoj lekarz podejmie jakies stosowne leczenie,by nie zagrazalo dla zycia dziecka.tu mozesz cos o tym poczytac; http://twoja-ciaza.com.pl/ciaza/zdrowa-ciaza/toksoplazmoza-w-ciazy.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AGAkołobrzeg.. jest mi niesamowicie ciężko, popłakałam się.. to jest straszne!
Wierzę że się trzymasz, jesteś dzielną babeczką, tak jak pisałam wcześniej.
nie umiem wyrazić jak bardzo mi przykro, ale wiedz, że zawsze jesteś tu mile widziana, i koniecznie powiedz nam o swojej nastepnej ciąży, ktora na pewno bedzie miała miejsce i będzie zdrowiutka!!!
Trzymaj się mocno, ciesz się że masz juz dzieci, mas zapewne wspaniałego mężusia, ktory bardzo ciebie wspiera. w trudnych chilach jak już nie będziesz chciała nikomu zawracac głowy, pisz nam! ja postaram ci pomóc jak tylko potrafię! dziewczyny zapewne tak samo!
Nie poddawajcie się! Uda się na pewno!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, jest mi niesamowicie przykro z powodu Twojej straty... WIEM, co to znaczy - żadne słowa pociechy nie są w stanie wypełnić tej pustki...
Dobrze, że masz kochającą rodzinę obok siebie.
Przesyłam Ci mnóstwo pozytywnej energii!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga mi także jest bardzo przykro.. Spotkało cię to czego obawiamy się wszystkie i to najbardziej boli, że dzidzia zmarla w 8 tyg a ty sie dowiedziałas na początku 13... JESTEM z tobą i wierzę, że niedługo znów do nas zawitasz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zapeszać, ale to już drugi dzień, kiedy mam energię i po prostu mi się chce. Działać, ruszać, wypychać z siebie energię, zamiast ją kumulować. CUDOWNE uczucie! 🙃

Wasi faceci też o Was dbają jak o świętą krowę? 😉
Nie poznaję własnego męża - chodzi za mną, rozczula się, że mu urodzę dziecko, że jestem chodzącym cudem natury, etc. Aż to podejrzane jakieś. 🤪 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Reniferka właśnie zauważyłam, że też jesteś z Warszawy. To już jesteśmy razem z carpioo we 3 🙂 Zawsze mozemy się później umawiać na spacery z małymi hehee, Mój też traktuje mnie aż za dobrze ale wykorzystuje to jak tylko się da 🙂
Ja też powoli zaczynam się czuć lepiej. Coprawda jeszcze daleko mi do pełnej energii ale jest lepiej niż tydzień temu. Poza tym dziewczynki WIOSNA 🙂)))) W poniedziałek idę na USG genetyczne.... ehh już się nie mogę doczekać. Dzidzia powinna mieć kolo 7 cm 😉 Powiem wam szczerze, że czasem mi tak jakby burczy w brzuszku... ale tam na dole w brzuszku i zastanawiam się czy to nie jest dzidzia. Czy to możliwe???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenko, no jasne że będziemy się umawiały i nawet teraz jakoś można zorganizowac spotkanie 🙂 np na Polach Mokotowckich, ale to jak sie cieplej zrobi 🙂

Ja tez zauwazyłam że mam więcej siły, ostatnio jeżdzimy po sklepach, i nie przeszkadza mi to, że wracamy ok. 21 do domu, gotuję sobie jeszcze, i kładę się spac ok. 24, wstaje o 7-dmej na 8-smą do pracy, siedzę tam 8 godzin i tak dzień w dzień, co drugi weekend mam szkołę i jakos sobie radzę (tfu tfu, nie chce zapeszyc tej energii, bo czuję się wspaniale)

Jeśli chodzi o Mojego, to tez dba, że aż się dziwię że można tak bardzo kogoś objąć opieką. NIczego mi nie brakuje, widzę jak bardzo się stara, lata i kupuje jakies przysmaki, w nocy o pólnocy z lodami prszychodzi do łóżka ( w przenośni, bo jakoś o tej godzinie nie mam ochoty na słodkie) Jestem z niego bardzo dumna, i cały czas go chwalę 🤪 po prostu z chłopczyka mężczyznę mam w domu 🙂
Ja dzisiaj idę do ginekolożki na taką zwykłą kontrolę i po skierowanie na USG w 2-13 tyg. Nie mogę się doczekać spotkania z Moją Kruszynką 🙂
ale.. boję się po tym co Agakolobrzeg napisała. Tam mnie to wstrząsnęło, że znowu co 30 min biegam do toalety sprawdzac czy jest OK, bo siku chodzę coraz rzadziej.. Martwię się o Maleństwo, ale tłumaczę sobie że niestety nieszczęścia chodzą po ludziach, i tak samo jak ludzie np. giną w wypadkach samochodowych, tam samo jakimś-tam-bo-przecież-nie-naszym-Maleństwom coś się może złego stać.. staram się o tym nie mysleć, żeby się nie stresować, ale czasami trudno jest mi o tym zapommnieć. Obiecałam sobie że po tym USG już się nie martwię! I pozostaje mi się tylko cieszyć!!
no i chciałabym, żeby lekarz powiedział "coś odstaje" bo marzy mi się pierwszy Synek, ale czy Dziewczynka czy Chłopczyk- byle zdrowiuśkie, to będę skakała do nieba! Boga w stopy całować za takie Dzięcię!

Miłego dzionka!
w Warszawie słoneczko piekne, słysząłam, że w tym tyg nawet ma być 14 stopni!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze USG za tydzień. Też już się nie mogę doczekać!
Na poprawę humoru po tych tygodniach oklapnięcia, poszłam wczoraj do fryzjera i mam nowa fryzurę. Czuję się jak milion dolców. 😉
No i wyciągnęłam żółte, wiosenne buty. Świat jest kolorowy i świeci cudne słońce! 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to ja w sumie nie mam czym się chwalić 🙂 bo mój mąż dokładnie tak samo jak i wasi partnerzy staje na głowie, żebym wszystko miała 😆 Milutkie to bardzo! Oby się jemu nie odmieniło 😁 hihi

CARPIOO mam tak jak ty z tym chodzeniem do łazienki, z tym, że ja miałam nie miłą przygodę w 8 tc, bo krwawiłam. Na szczęście to był jednorazowy incydent, jednak w głowie coś zostało takiego dziwnego, że co jakiś czas obawiam się kolejnego incydentu......lub czegoś gorszego.
Na razie jest wszystko ok., na USG też było wszystko jak należy więc jestem spokojniejsza....ale ..... właśnie nie potrafię chyba się nie martwić ( w ramach rozsądku 😉 )

Pozdrawiam Was wszystkie 🙂
We Wrocławiu prawdziwa wiosna 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny!
Ja mam tak samo - jak idę do łazienki to ciągle obawa co tam zobaczę...Na razie jest jednak ok! Leżę dalej a w piątek mam wizytę u lekarza - powie ile jeszcze mam leżeć i czy wszystko ok...
Jak na razie przyszedł mi dzisiaj list z angielskiego szpitala że dzidziuś jest zdrowy (miałam robioną przezierność karkową i PAPPA) więc przynajmniej pod tym względem jest dobrze:-)
Aha jak się czujecie? Bo mi po 2 tyg "spokoju" powróciły mdłości i wieczorne wymioty - szczególnie jak zabieram się za mycie zębów. Teraz już rozumiem czemu kobietom w ciąży psują się zęby - ja na wieczór nie mogę ich po prostu umyć!
Pozdrawiam Was serdecznie x x x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...