Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cieszę się Kobietki że u Was wszystko w porządku. Bardzo miło poczytać tak radosne wiadomości! 🙂
Ja idę dziś do swojego lekarza prowadzącego. jestem ciekawa czy znów maluszek będzie się mocno wiercił i czy będzie coś więcej widać niż ostatnio 🙂
miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
jade dzis do tesciowej jutro zwacamy troche mi sie niechce tam jechać najgorzej tam spać 🤢 mój mąz chce jutro jechać na giełde o 5 rano z chęcią bym pojechała z nim ale niechce zostawić nataluski z tesciową boje sie że mi jej nie przepilnuje i wogule , jeszcze sie zastanowie ale jakoś niechce zostawiać mojego szkraba samego 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marzenka napisał(a):
hello.
Moja dzidzia ma 60 mm 🙂 czyli 6 cm 🙂 ma rączki i nóżki i nawet mam mózg na jednym zdjęciu 🙂 Powiedział lekarz, że będzie ona bo nie widzi zalążków faceta 🙂



Marzenka czyli co...tabelka Ci się sprawdziła, hehe ;-) Ciekawe jak u pozostałych-ja się może dowiem 7 maja na następnej wizycie (lekarz obiecał że się postara wybadać ;-))

A poza tym to DZIĘKUJĘ dziewczynki że jesteście ze mną cały czas i można się z Wami podzielić i smutkami i radościami! Buziaki x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mdoundi kofana to super,ze wszystko jest OKi.wiadomosc mega fajna!!noi fajnie ,ze mama tez przyjedzie.

Ja mam wizyte 12 kwietnia i wypytam moja gin czy moze cos widac czy nie.hheh 🙂
Podobno na dobrym sprzecie mozna wczesnie poznac plec dziecka jesli lekarz bedzie kumaty i oczywiscie bedzie mial dobre checi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 😉 Odebrałam wczoraj te wyniki na awidnośc toksoplazmozy i znowu cos nie tak bo wyszlo mi wynik watpliwy i musze powtorzyc za 7dni i znowu czekac dwa tygodnie na wynik;( Tak mi z tym cięzko już bym chciała uslyszec od lekarza ze jest na sto procent wszystko wporzadku i juz bym sie nie martwila a tu co chwile cos, wczoraj to az sie poplakałam bo rece mi opadly jak mi powiedzial ze musze powtorzyc wynik... No ale niestety widocznie tak musi byc ale nie trace nadzieji ze jest i tak wszystko ok.. Jeszcze jedno pytanie od dwóch dni mam straszne kołatanie serca tak mi mocno serce bije ze masakra nie wiem czy to przez nerwy czy jak? No i okropnie dziwne plamki suche pieczące na twarzy mi wyskoczyly nie wiem czy to przez hormony czy moze jakies uczulenie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mdoundi napisał(a):
marzenka napisał(a):
hello.
Moja dzidzia ma 60 mm 🙂 czyli 6 cm 🙂 ma rączki i nóżki i nawet mam mózg na jednym zdjęciu 🙂 Powiedział lekarz, że będzie ona bo nie widzi zalążków faceta 🙂



Marzenka czyli co...tabelka Ci się sprawdziła, hehe ;-) Ciekawe jak u pozostałych-ja się może dowiem 7 maja na następnej wizycie (lekarz obiecał że się postara wybadać ;-))

A poza tym to DZIĘKUJĘ dziewczynki że jesteście ze mną cały czas i można się z Wami podzielić i smutkami i radościami! Buziaki x



Tak, wygląda na to, że się sprawdza. Jeszcze na 100% nie wiadomo ale skoro tak powiedział.. nawet na zdjęciu zaznaczył strzałką cipeczkę hehe 🙂 On ma dobry sprzędt wkońcu bierze 250 zł za wizytę więc może naprawdę wie co mówi. I tak poczekam jeszcze z zakupami z miesiąc i zobaczymy 🙂
Próbowałam filmik wrzucić na youtuba ale coś się zawiesza. Normalnie strasznie się zakochałam w mojej dzidzi i non stop chodzę podekscytowana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bajka1202 - z tym kołataniem serca to chyba ok - też tak mam czasem mam wrażenie że piersi i brzuch ruszają się w rytm sera - tak straszne mi kołacze od jakiś 2 tygodni. Ale nie cały czas - tak chwilami pokołacze i przestaje 😉 Wczoraj powiedziałam o tym lekarzowi i stwierdził że dopóki ciśnienie jest w normie nie ma co się przejmować tym kołataniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂
Mam pytanie. Ja pewnie jak większość uwielbiam gorące kąpiele. Wiem, że teraz jest to nie wskazane i oczywiście tego się trzymam i biorę prysznic tylko w ciepłej wodzie. A jak myślicie czy gdybym od czasu do czasu pozwoliłabym sobie na trochę ,,gorętszą'' kąpiel to coś by się stało dzieciątku
Pytam bo po prostu się nie znam i chciałabym poznać waszą opinię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aguska, szczerze ci powiem, że nie mam pojęcia. Po prostu jest to nie wskazane. jesli możesz wytrzymać jeszcze te 6 mies 🙂 to się wstrzymaj..
pomyśl sobie w ten spoóśb że tak naprawdę musisz wytrzymać jeszcze 2 mies, bo pozniej mamy lato i i tak bierze się letnie kąpiele :P
Ja uwielbialam się tak "moczyć" przez godzinkę, a teraz 15-20min-jak robię wszystko łącznie z goleniem nóg itp. w letniej wodzie muszę dać radę. standardowo zaykam się w 10-15 minutach.. ubolewam, że nawet takie kąpiele są mi 'odebrane' ale cóż.. wszytko zobię dla Krusyznki 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bradzo się cieszę, że wszytsko jest w pożądku 😁
Moja lekarka jest również w pożądku, chociaż za każdą wizytę płacę 200 zł. to i tak wiem, że nawet jakbym na kasę chorych do niej poszła to i tak była by miła. Starsza kobieta, ale sprawdzona. Miła i spokojna więc, aż chce się do niej chodzić. Byłam juz u niej w czasie ciąży 4 razy, ale jeszcze na USG nie poszłam, więc planuję iść w tym tygodniu 🙂 Nie mogę sie doczekać jak usłyszę bicie serduszka mojego maleństwa. Nie wiem jeszcze czy synuś czy córcia, ale najważniejsze, aby było zdrowe.
Jak narazie dbam o siebie tak bardzo jak to możliwe. Jedyne z czego nie potrafie zrezygnować to bieganie, ale nie ma jak narazie żadnych przeciwwskazań. 🙂

Pozdrawiam ponownie. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
love napisał(a):
Że gorące kompiele nie są wskazane to rozumiem, ale długie.? Dlaczzego niby?

długoi siedzieć w zimnej wodzie chyba molżna (basen przecież jest całkowice dozwolony w ciąży) chodzi o GORĄCE KĄPIELE, szczególnie długie.
(to tak samo jak w czasie miesiączki nie można się długo w gorącym kąpać)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo napisał(a):
:
długoi siedzieć w zimnej wodzie chyba molżna (basen przecież jest całkowice dozwolony w ciąży) chodzi o GORĄCE KĄPIELE, szczególnie długie.
(to tak samo jak w czasie miesiączki nie można się długo w gorącym kąpać)

no własnie o to mi chodzi, że gorące niewskazane to okej wiem, chodzilo mi o te dlugie hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
love napisał(a):
carpioo napisał(a):
:
długoi siedzieć w zimnej wodzie chyba molżna (basen przecież jest całkowice dozwolony w ciąży) chodzi o GORĄCE KĄPIELE, szczególnie długie.
(to tak samo jak w czasie miesiączki nie można się długo w gorącym kąpać)

no własnie o to mi chodzi, że gorące niewskazane to okej wiem, chodzilo mi o te dlugie hehe 🙂


ale dla pewqności nich ktoraś zapyta lekarza 🙂 kto ma wizytę niedługo??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kolejny "odstresowywacz" ;-)

Twoje ubrania
Pierwsze dziecko: Zaczynasz nosić ciążowe ciuchy jak tylko ginekolog potwierdzi ciążę.
Drugie dziecko: Nosisz normalne ciuchy jak najdłużej się da.
Trzecie dziecko: Twoje ciuchy ciążowe stają się twoimi normalnymi ciuchami.

Przygotowanie do porodu
Pierwsze dziecko: Z namaszczeniem ćwiczysz oddechy.
Drugie dziecko: Pieprzysz oddechy, bo ostatnim razem nie przyniosły żadnego skutku.
Trzecie dziecko: Prosisz o znieczulenie w 8. miesiącu ciąży.

Ciuszki dziecięce
Pierwsze dziecko: Pierzesz nawet nowe ciuszki w cypisku w 90 stopniach, koordynujesz je kolorystycznie i składasz równiutko w kosteczkę.
Drugie dziecko: Wyrzucasz tylko te najbardziej usyfione i pierzesz ze swoimi ubraniami.
Trzecie dziecko: A niby czemu chłopcy nie mogą nosić różowego?

Płacz
Pierwsze dziecko: Wyciągasz dziecko z łóżeczka jak tylko piśnie.
Drugie dziecko: Wyciągasz dziecko tylko wtedy, kiedy istnieje niebezpieczeństwo, że jego wrzask obudzi starsze dziecko.
Trzecie dziecko: Uczysz swoje pierwsze dziecko jak nakręcać grające zabawki w łóżeczku.

Gdy upadnie smoczek
Pierwsze dziecko: Wygotowujesz po powrocie do domu.
Drugie dziecko: Polewasz sokiem z butelki i wsadzasz mu do buzi.
Trzecie dziecko: Wycierasz w swoje spodnie i wsadzasz mu do buzi.

Przewijanie
Pierwsze dziecko: Zmieniasz pieluchę co godzinę, niezależnie czy brudna czy czysta.
Drugie dziecko: Zmieniasz pieluchę co 2-3 godziny, w zależności od potrzeby.
Trzecie dziecko: Starasz się zmieniać pieluchę zanim otoczenie poskarży się na smród, bądź pielucha zwisa dziecku poniżej kolan.

Zajęcia
Pierwsze dziecko: Bierzesz dziecko na basen, plac zabaw, spacerek, do zoo, do teatrzyku itp.
Drugie dziecko: Bierzesz dziecko na spacer.
Trzecie dziecko: Bierzesz dziecko do supermarketu i pralni chemicznej.

Twoje wyjścia
Pierwsze dziecko: Zanim wsiądziesz do samochodu, trzy razy dzwonisz do opiekunki.
Drugie dziecko: W drzwiach podajesz opiekunce numer swojej komórki.
Trzecie dziecko: Mówisz opiekunce, że ma dzwonić tylko jeśli pojawi się krew.

W domu
Pierwsze dziecko: Godzinami gapisz się na swoje dzieciątko.
Drugie dziecko: Spoglądasz na swoje dziecko, aby upewnić się, że starsze go nie dusi i nie wkłada mu palca do oka.
Trzecie dziecko: Kryjesz się przed własnymi dziećmi.

Połknięcie monety
Pierwsze dziecko: Wzywasz pogotowie i domagasz się prześwietlenia.
Drugie dziecko: Czekasz aż wydali.
Trzecie dziecko: Odejmujesz mu z kieszonkowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny 🙂
Jak ja byłam ostatnio u lekarza to zabronił mi kąpieli w wannie w ogóle - kazał brać szybki niezbyt gorący prysznic tylko. Także pewnie coś w tym jest. Ja mam problem z szyjką macicy - jest krótka i wcześniej miałam problemy że była miękka i miałam skurcze. Dlatego zakazał gorących kąpieli - właściwe to było jedno z jego pierwszych pytań - możliwe że te kąpiele po prostu powodują skurcze?
Ale nie wiem na 100% warto zapytać także innych lekarzy.
Dobrej Nocy Brzuszki x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie...
chcę napisać kilka słów odnośnie kąpieli... W pierwszej ciąży dość często brałam kąpiele, oczywiście chłodniejsze niż zwykle i nic się nie działo... Może właśnie ważne jest jak przebiega ciąża, czy nie ma żadnych problemów. Moja ciąża była zdrowa przez cały okres jej trwania.
Wiem na pewno, że po porodzie - przez okres połogu, kiedy występuje krwawienie- nie można brać kąpieli, wtedy dozwolone są tylko ciepłe prysznice, nawet częste, tak żeby każda z nas czuła się komfortowo.
Sama jestem ciekawa jak z tymi kąpielami jest, więc jak będę miała kolejna wizytę 13 kwietnia - zapytam i dam znać czego się dowiedziałam.
pozdrawiam ciepło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jak byłam u lekarza to mi tez zabronił gorących kapieli powiedział zebym najlepiej brała prysznic no i ja zapytałam czy to takie niebezpieczne a on odpowiedzial ze tak poniewaz moze nawet wywołać to poronienie własnie tak jak w artykule pisało ponieważ ciało sie nagrzewa i łapie wysoką temeprature równiez wysoka goraczka jest bardzo niebezpieczna niestety trzeba uwazac.....Mam pytanie czujecie dziewczyny czasami cos w waszych brzuszkach jakies burczenia bąbelki?? Bo ja strasznie nie moge sie doczekac kiedy zaczne cos czuc 😉))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...