Skocz do zawartości

majowki2009 !!?? gdzie jest watek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
a u nas wieje tak mocno ze szkoda gadac, zero słońca i czasami leje 😞

wczoraj Bianka miała 37,3 stopni wieczorem i tak marudziła ze juz nie wiedzielismy co z nia robić. Calą noc sie meczyła z tym nosem zatkanym i strasznie płakała jak jej czyściłam 😞

Przy jakiej temperaturze podaje sie środki przeciwgorączkowe? Przy 38, 39???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc,
my wczoraj zrobilismy sobie wycieczke i pojechalismy z hania w gory 🙂 cala droge przespala i w ogole byla taka grzeczniutka i ciagle spala 🙂 musimy czesciej sie gdzies wybierac bo zmiana powietrza tez sluzy dziecku 🙂

Ja ostatnio gralam i gralam w ta gre, lapalam wszystko az dopiero potem sie okazalo ze mam tylko te cztery obrazki zlapac :laugh:

a z ta pogoda to jest tak roznie, u nas wczoraj pol dnia padal deszcz a w gorach swiecilo slonko wiec dobrze ze pojechalismy...

jak jest z opalaniem w czasie karmienia piersia? mozna sie normalnie opalac czy raczej nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda Rybko mam do Ciebie pytanie. Jak podajesz małej witaminę D3? Codziennie czy co 2 dni. Ja podawałam co 2 dni bo tak mi kazał lekarz na początku (powiedział, że przy mleku modyfikowanym mam tak robic) a dzisiaj byłam po skierowanie na usg bioderek i inny lekarz powiedział mi, że mam dawać codziennie. I teraz sama nie wiem co mam robić.

Jak Bianka jest niespokojna to możesz jej podać czopki Viburcol. Uspokoją małą i pomogą jej zasnąć. Podaje się je od pierwszych dni życia.
A na gorączkę, przeziębienie mam kupiony (na zapas, bo to różnie bywa) Efferalgan 80mg w czopkach. Niestety lek ten można podawać od 3 miesiąca życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi lekarz powiedzial ze na goraczke mam dawac czopki paracetamol farmina dla niemowlat, ale jakby byla powyzej 38 stopni.

krocia no to juz troche wazy, moja mala tez pewnie tyle ma:laugh: coraz ciezsze sa te nasze skarby

ja podaje witamine D3 codziennie ale karmie piersia wiec niewiem jak to jest, kazdy lekarz mowi cos innego 😠 u mnie bylo to samo najpierw mi powiedzial ze nie trzeba podawac a pozniej ze podawac i dlaczego od poczatku tego nie robie 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Krocia tak jak pisała beti22- każdy lekarz mówi co innego i ja juz sama nie wiem co mam robić!! Ja w ogóle nie podaje wit d3 bo lekarz zbadał jej ciemiączka i powiedział ze nie trzeba, ze wszystkie witaminy, w tym d3, jest w mleku modyfikowanym. Tutaj w Irlandii w ogóle sie nie podaje dzieciom tej witaminy- moze dlatego tyle tutaj pokręconych ludzi (dosłownie pokręconych)!!
Boje sie sama podawać bo jak damy za duzo to tez bedzie źle. Wiem ze teraz kazda z nas napisze co innego- podawać albo nie podawać- szkoda gadać 🤨

Ja nie mam czopków przeciwgorączkowych- trudno je tutaj dostać, dobrze że leciemy do Polski to kupie sobie jakies dla niemowląt na wszelki wypadek bo na razie mamy tylko syrop od 2 miesiąca życia.

Moja Bianka wazy już na bank ponad 5 kg- czuje to w krzyżu :P
OStatnio sami ją mierzyliśmy- ma już 61cm, nie nadążam kupować jej spiochów bo co założę to okazuje sie ze za małe :/ I teraz nosi juz rzeczy na dziecko od 3 do 6 miesięcy- taka tu jest durnowata numeracja!!

beti22- ja tez tak gralam w ta grę bo nie zauwazyłam ze tzreba tylko kilka składników złapać :P ale korciło mnie żeby złapac czekoladę :P 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beti a jakiej firmy dajesz witaminę D3 i czy są one na receptę? Ja mam Vita D. To są kapsułki i wyciskam prosto do buzi małej.Dzisiaj kupiłam jej kropelki wit. D3 (one są na receptę - paranoja) i tam jest napisane żeby podawać dziecku tylko 1kropelkę. A lekarze mówią, że podawać 2. I jak tu być mądrym... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ. Ja mam witamine d3 i podaje 6 kropelek codziennie , bo tak kazala doktor i robie tak odkad maly skonczyl 1 miesiac i nic mu nie jest , wiec chyba dobrze. Przy corci tez podawalam , mimo ze byla na mleku modyfikowanym. Na kontrolach lekarz chwali , ze ciemiaczko sie ladnie zrasta , ale nie mowi nic o zaprzestaniu podawania wit.d3 , wrecz przepisuje kolejna recepte na nia.
Krocia Twoja corunia wazy 5500 teraz , a moj synek to juz kloc dobrze ponad 6 kg. - 8 lipca mial 5700. Ale chyba tez duzo wczesniej sie urodzil? Bo moj maly ma juz 2,5 miesiaca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jusmarkl Julka też ma 2,5 miesiąca. Dzisiaj dokładnie kończy 11 tygodni. Jak ten czas leci 😁 Urodziła się 12 maja. Ale może Twój synek miał więcej jak się urodził, bo Julka ważyła 3450g. Mówi się też, że dziewczynki inaczej przybierają na wadze. A poza tym ona ostatnio troszkę zrobiła się większa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dawno mnie tu nie było 😞
ja podaję witaminę d3 - Vigantol 1 kropelkę dziennie-tak mi kazała doktor, i dodatkowo witaminę K - 20 kropelek dziennie
Dziewczyny mam pytanko czy szczepiłyście już swoje maleństwa na pneumokoki? jaki jest koszt i kiedy trzeba szczepić? bo ja pierwszą córcię szczepiłam w Niemczech i nie wiem jak to jest w Polsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beti22 napisał:
Mi lekarz powiedzial ze na goraczke mam dawac czopki paracetamol farmina dla niemowlat, ale jakby byla powyzej 38 stopni.

krocia no to juz troche wazy, moja mala tez pewnie tyle ma:laugh: coraz ciezsze sa te nasze skarby

ja podaje witamine D3 codziennie ale karmie piersia wiec niewiem jak to jest, kazdy lekarz mowi cos innego 😠 u mnie bylo to samo najpierw mi powiedzial ze nie trzeba podawac a pozniej ze podawac i dlaczego od poczatku tego nie robie 😠


Beti, podawaj małej wit.d przez rok, nawet jak karmisz cycem, to włóż tabletkę do buźki z boku, rozpuści się, a mała nie połknie jej 🙂 potem możesz dawać z mlekiem w butli, albo w herbatce!
A czopki przeciwgorączkowe mam paracetamol dla maluszków. Pozdrawiam! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Krocia1985 napisał:
Jusmarkl Julka też ma 2,5 miesiąca. Dzisiaj dokładnie kończy 11 tygodni. Jak ten czas leci 😁 Urodziła się 12 maja. Ale może Twój synek miał więcej jak się urodził, bo Julka ważyła 3450g. Mówi się też, że dziewczynki inaczej przybierają na wadze. A poza tym ona ostatnio troszkę zrobiła się większa.


Krocia moj synek urodzil sie 10 maja i wazyl 3710. Ale racja - chlopcy przybieraja zawsze szybciej. Mam nawet taka tabele z normami wagowymi ile dziecko powinno wazyc w danym czasie i tam jest podane , ze 3 miesieczna dziewczynka powinna wazyc 5600 , a chlopiec juz 6200. Takze ladnie i prawidlowo przybieraja nasze dzieciaczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Wam kobiety 🙂

Poczytałam o tej wit.d3 i rzeczywiście podaje sie je niemowletom- rzadko kto tego nie robi a ja sie posłuchałam lekarza :/
Znajomi tez chodza do polskiego lekarza tu w irlandii i tez kazał nie dawać a potem w Polsce mówili co innego.

Tak czy siak na ulotce irlandzkiej wit.d3 jest napisane ze ze względu na małe lub znikome naslonecznienie w Irlandii (położenie geograficzne takie a nie inne) jakas tam narodowa służba zdrowia zaleca podawanie wit.d3 w ilości 200uncji dziennie a to jest 2 krople. Wiec dzis dałam Małej 1 krople ale nie bardzo wiem jak ja podawac- z mlekiem, na łyżeczce czy jak?? Jak Wy to robicie??

Mała płacze mi znowu dużo bo ciagle jej musze czyścic nosek a strasznie ja to denerwuje- walczę z nią żeby jej zakropić nos solą fizjologiczna a potem jeszcze żeby go wyczyścic 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja daje malej ta witamine na lyzeczce do buzi a potem od razu karmie, tak mi lekarz mowil zebym dawala.

Ciężko jest jak takie malutkie dziecko ma katarek, wiem jak czasem czyszcze hani nosek to tez sie denerwuje a co dopiero jak ciagle trzeba oczyszczac nosek no i dziecko sie denerwuje bo zle mu sie oddycha itd. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak mnie też dawno tu nie było i jak widzę nikt za nami nie tęsknił :-( a to pech, a chciałam się podzielić z Wami przepisem na przepyszny sernik bez sera :-(

Musiałam nadrobić 17 stron, ale dałam radę, mały ssał cyca a ja czytałam. Znowu niestety mam infekcję gardła, znowu antybiotyk i znowu te durne maseczki, mały jak je to tak się patrzy na mnie tymi swoimi wielkimi oczyma że aż serce rośnie :-) Wiecie co wczoraj to mi ręce opadły jak byłam u lekarza pani dr stwierdziła że jak będę brała ten antybiotyk to muszę odstawić małego a najlepiej go ode mnie odizolować w ogóle (świetnie nie?) Wzięłam od niej receptę i w aptece poprosiłam o mniejszą dawkę bo już brałam ten antybiotyk jak karmiłam małego i nic mu nie było. A wyobraźcie sobie taki obrazek : 1. ja z temp.38 stopni ledwo łażę, 2. cycki bolą bo mleka pełno trzeba by odciągać, 3.małego karmić modyfikowanym, 4.opieka nad Michalinką, nie mówię o obowiązkach domowych bo w domu narazie bajzel mam mąż wczoraj pozmywał i ogarnął kuchnię, a reszta poczeka jak dojdę do siebie :-)

Krocia - to my urodziłyśmy nasze dzieci w tym samym dniu, a z Jusmarkl mamy podobne dzieci i z podobną wagą bo Franek miał 3.720g :-)

Jeszcze mam parę rzeczy do napisania ale może na następnych postach bo się rozpisałam :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do witaminy D, ja kupiłam WITA D w wygodnych kapsułkach bo wyciska się prosto do buzi dziecka tyle ile trzeba raz dziennie, tak samo z witaminką D, też nazywa się WITA D i jest w kapsułkach.

Ruda Rybko co do rotawirusów - ja szczepiłam małego już pisałam bo moja Michalinka chorowała na to i była w szpitalu, przebieg choroby utwierdził nas w przekonaniu że małego zaszczepimy, pomimo ceny - ja płaciłam 350zł, 2 dawki. Schemat szczepień - przy 2 dawkach ROTARIX po 6 tygodniu pierwsza dawka, drugą trzeba podać przed ukończeniem 24 tygodnia życia, 3 dawki - od 6 tygodnia, cały cykl trzeba zakończyć przed ukończeniem 26 tygodnia życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda Rybko ja kropelki wlewam malemu bezposrednio do buzi i w takim momencie kiedy jest glodny to mam pewne , ze polknie i zaraz potem go karmie.
asiula_c wspolczuje , ale ja to bym nie odstawiala malego od piersi , bo w koncu w mamy mleku ma ochrone przed chorobami i infekcjami. Wolalabym zbic goraczke zwyklym apapem czy innymi domowymi sposobami , byleby karmic piersia. Bo przepelnione mlekiem piersi jeszcze tylko pogorsza sytuacje. Zapalenie itd.
Witamina d3 nie jest potrzebna chyba jedynie w poludniowej afryce , jako ze chronimy dzieci przed sloncem to ma tego slonca mniej niz my i dlatego lepiej dawac te witamine. Dajac nie zaszkodzisz , a nie dajac mozesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonka79 - co do pneumokoków NA PEWNO WARTO ZASZCZEPIĆ. Moja Michalinka jak poszła do przedszkola często chorowała nam, a najczęściej na zapalenie ucha, pediatra kazała wręcz zaszczepić na PNEUMO, od tamtej pory mała na zapalenie ucha nie chorowała :-) Widocznie miała jakiś szczep który powodował zapalenie ucha który ta szczepionka dezaktywowała. Franka szczepimy też od PNEUMO bo będzie miał kontakt z wirusami od Michalinki która chodzi do przedszkola. Dostał PREVENAR tu link do informacji o tej szczepionce
http://leki-informacje.pl/indeks,show,2,252,prevenar.html
Najtaniej u mnie w mieście 269,90zł - 3 dawki musi przyjąć.

Niestety szczepionki w Polsce te spoza programu są bardzo drogie, ale nauczona doświadczeniem przy Miśce nie będę ryzykować zdrowia Franka, bo leczenie tych chorób kosztuje więcej niż same szczepionki, nie mówiąc już o nerwach i emocjach które towarzyszą chorobom :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiula_c- ja za Wami wszystkimi tesknie bo im nas wiecej tym lepiej!! 🙂 Dawaj ten przepis na sernik bez sera bo ja juz sie głowie co nowego upichcić- mam w domu głodomora na serniki- siostra męża tez lubi łakocie :P Jak mozesz to prześlij na nowy adres bo na tamten za duzo śmieci mi przysyłali- [email protected]. Z góry dzieki wielkie 😘 :laugh:

Tak, na pewno bedziemy szczepic przeciw rotawirusom- 7 sierpnia idziemy na szczepienie wiec wczesniej zadzwonie i poprosze zeby zamówili dla nas szczepionke. U nas pneumokoki sa za darmo co mnie bardzo zdziwiło bo tez chcielismy wykupic dobrowolnie 🙂

No ja Biance dzis wkropiłam krople prosto do buzi ale co to jest taka kropeleczka- miałam wrażenie ze i tak tego nie połknie bo tak sie jeszcze ślini... To ze sie podaje z mlekiem to wiem bo wtedy jest najlepiej przyswajana 🙂

asiula_c- współczuje tych infekcji gardła 😞 Naprawde musisz odstawiac Frania od piersi? Tak jak napisała jusmarkl- szkoda czasu no i ewentualnych powikłań później z piersiami a odciaganie z taką częstotliwością z jaką karmisz jest bardzo trudne- tymbardziej, jak piszesz, masz na głowie dom i Michalinkę. Przy modyfikowanym mleku tez trzeba sie zorganizowac (butelki, wyparzanie, gotowanie wody, studzenie)a przygotowanie mleka i tak trwa o niebo dłużej niż podanie piersi 😞
Trzymaj sie- nie wiem jak mozna chodzic z temp.38, ja miałam ostatnio stan podgorączkowy i umierałam bo łeb mi pękał- nurofeny szły jak woda 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I ja poproszę o przepis na ten sernik bez sera hihi [email protected] :laugh:


Tak sobie dzisiaj o Was myślałam. Fajnie, że Was mam. Można z Wami o wszystkim pogadać, wyżalić się i pośmiać. Szkoda tylko, że jesteśmy tak rozsypane po świecie, ale takie życie. Nie można mieć wszystkiego. Ale i tak fajnie, że jesteśmy razem, mimo że nasze maleństwa mają już prawie 3 miesiące. 🙂 Tak się do Was przyzwyczaiłam, że jak włączam kompa to pierwsze co robię to wchodzę na brzuszek. :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...