Skocz do zawartości

majowki2009 !!?? gdzie jest watek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
asiula chyba chodzi Ci o te katedre http://picasaweb.google.com/jusmarkl/Zaragoza#5355509767709252642 , bo nie kojarze nic wiecej 🙂 Dokladna nazwa to Basilica del Pilar 🙂 Tam wlasnie sa co tydzien odprawiane msze sw po polsku 🙂 i urzeduje tam polski ksiadz 🙂

No dokladnie tak jak mowisz te male dziewczynki to straszne madrale. Moja takimi haslami wali , ze sama nie wiem skad to bierze. Wogule takie slowa z wyzszej polki fajnie brzmia w ustach takiej dziewczynki hehe 🙂

Klaudia to wogule ostatnio nauczyla sie sprzatac po sobie zabawki , bo zwykle musialam ja upominac po kazdej zabawie , a teraz od razu sprzata sama , bo wie , ze jak nie posprzata to je wyrzuce do kosza 🙂 Oczywiscie nie wyrzucam , tylko chowam , ale skoro metoda dziala ... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tusienka- własnie dopiero zauwazyłam ze Ty pojechałas do Polski na swieta 🙂 Dobrze ze dojechaliscie szczesliwie. Moi znajomi utknęli w Belgii przez ten śniegi 😞

Asiula- tesciowie sa po raz pierwszy zagranica na swieta- to fakt. Ale faktem jest ze na kazdym kroku wypominają ze to nie Polska i wkurza mnie to strasznie. Była opcja zeby jechali do Polski na BN- nie chcieli wiec niech mi nie piszcza że tu źle- mają wszysystko zeby zeby zrobic idealnie polskie swieta- polski kosciół, polska pasterka, polskie produkty. Z rodziną mają kontakt codziennie na żywo a przeciez my tez rodzina wiec czasami nie wiem o co im chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eh Ruda Rybko w koncu to nie Twoja wina jakby , ze musicie zyc za granica. Przeciez Remik tam wyjechal jeszcze zanim go poznalas , wiec jak juz do kogos maja miec zal to na pewno nie do Ciebie! Ja uwazam , ze to jego rodzice i jego problem , zeby ich uspokoic. Czemu Ty masz sie tym wszystkim denerwowac , wiadomo , ze pewnie tez wolalabys zyc w PL jak wszyscy , ale cos warunki na to nie pozwalaja. Moze niech ci tesciowie faktycznie biora nablizszy bilet do PL i niech leca.... skoro tak im zal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tusienko - dobrze, że udało Wam się dojechać szczęśliwie, bo warunki straszne.

Asiula - trzymama kciuki.

Rybko - Jusmarkl ma rację. Jak im się nie podoba to nie wracają pierwszym samolotem do Polski. Uważam, że Twój mąż powinien z nimi porozmawiać, bo jak tak dalej będzie to zepsują Wam całe święta a przecież to pierwsze święta Bianki.

A my wczoraj mieliśmy wizytę teściów. I wiecie co? Było całkiem inaczej niż u nich. Było nawet całkiem całkiem. Dostaliśmy wczoraj już prezenty. Od nich o od prata Bartka (bo oni wyjeżdżają). Dostaliśmy: Julka: rowerek, klocki, motylka który ma klawisze i można na nim grać i ma przyciski owocowe (ale w jężyku angkielskim); mężuś dostał bluzę polarową, komplet kosmetyków samochodowych, a ja dostałam książkę kucharską, komplet bielizny (majtki i koszulka), rękawiczki i komplet stowłowy do kawy i herbaty na 12 osób.

Uciekam bo Lulka właśnie zrobiła kupkuę (na stojąco) hihi:P

Miłego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzisiaj będzie cieplej, bo już mam -7 więć może będzie -3 i pójdziemy w końcu na spacerek. :P

Oli - pisałaś, że Tosia jest ostatnio bardzo absorbująca. Ja z Julką też tak miałam i kupiliśmy chodzik i teraz jest spokój. Nie chodzi cały dzień ale może 3 razy po 15 minut a ja w tym czasie mogę zrobić co nieco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc wam

krocia
super prezenty dostaliscie - ja od mojej tescowej moge zapomniec o czym kolwiek - nawet glupiej czekoladki nie da bo nie ma pieniedzy - za to ja im kupilam winko czekoladki i takie kompleciki reczniczek z medelkami aniolkami w swiatecznym pudelku.

dzisiaj Hania tak jakos spala - ciagle sie budzila i byla na brzuchu i zaczela plakac odwrocilam ja i dalej spala i tak chyba z 5 razy 🤨

moja mama mi ciagle gada o tym chodziku ze by go Haniu kupila a ja jestem jakos przeciwna tak jak asiula a ona dalej swoje ach 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beti to niech Twoja mama kupi ten chodzik wnusi pod choinke jak tak bardzo jej zal , ze ona nie ma 🙂 Chodzik jest szkodliwy , gdy jest uzywany w nadmiarze jak wszystko inne zreszta , ale na 10 minut ze 2 razy dziennie mozesz dziecko wlozyc. Przydaje sie kiedy musisz wyjsc do ubikacji np 🙂

Dziewczyny ja dzisiaj bylam w sklepach za prezentami dla rodziny i znalazlam tygryska skoczka ,,, matko jeden jedyny ostatni ... mam nadzieje , ze nikt go nie kupi , bo ja musze czekac az maz wroci z pracy , zeby isc kupic .. 40 euro kosztuje , wiec w sumie tyle co i w PL 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My już po spacerku. Mała jeszcze śpi we wózku a ja szybko do Was.

Jusmarkl - super, że znalazłaś skoczka. Jak tylko mężuś wróci to biegnij po niego, by nikt nie wykupił.

Beti - ja też jestem przeciwna chodzikom, ale ostatnio Julka dała mi bardzo w kość, nawet do ubikacji nie mogłam iść. Wsadzam ją na krótko i tylko wtedy kiedy muszę coś zrobić a ona mi nie daje. Zresztą moje dziecko bardzo szybko się nudzi i po 10-15 minutach sama krzyczy że chce wyjść 🙂

A jutro moja mama ma urodzinki a w Wigilię ma imieninki 😉 Same wydatki przed świętami. Jeszcze dzisiaj byłam zapłacić wodę. A w tyogdniu przyjedzie prąd i gaz 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jusmarkl
no to super z tym skoczkiem :-) to się nazywa mieć szczęście :-)

beti
u mnie też teściowa nawet dzisiaj wspominała że kupiłaby małemu chodzik, ale ja na to że nie, bo nie ... (nasze argumenty już zna) więc musi to zaakceptować :-)

Franek marudzi że hej, chciałam mu zajrzeć do buzi, a on krzyczy w niebogłosy, jakimś cudem ujrzałam tam białą krechę!!!!! W końcu, oczywiście nie czekałam tylko dałam dziecku Nurofen niech sobie pośpi teraz, bo na pewno straszliwie go boli, i jeść bardzo nie chce. A tęskni za cycusiem okropnie, bo przytula się do mnie ze wszystkich stron. ... Kurdę płakać mi się chce wtedy że on chce a ja nie mogę mu dać 🤔 Bidulek mój...

Kaszlę jak szalona ... wszystko mi teraz zaczyna ściekać i podrażniać gardło i horror mam. Ale super z tym zwolnieniem wyszło bo sobie pomalutku sprzątam chałupkę, co prawda pewnie ze 3 dni mi zejdzie, bo dopiero zdążyłam odkurzyć jeden pokój, ale co tam .... Najgorsze że moja siostra właśnie eska wysłała że zostaje w szpitalu na całe święta bo skurcze nie ustępuję, kurdę malec tak się spieszy na ten świat - na te mrozy cholerne :-) U nas dzisiaj było -20 !!! A teraz jest -5. Ja pytałam sie lekarki to ona powiedziała że do -15 można wychodzić, tylko ze 2 warstwy kremu dziecku na buzię nałożyc, jeden wcześniej, drugi przed samym wyjściem, cieplutko ubrać i na 20-30min. można wyjść dla hartowania organizmu :-) W sobotę mały był, w niedzielę już nie miał kto z nim wyjśc, bo pochorowaliśmy się oboje :-(

Misię odprowadziła teściowa do przedszkola, a po południu idzie do FIkolandu na urodziny siostry ciotecznej :-) znowu luzik będzie miała :-) Ale wczoraj pięknie wysprzątała pokój więc niech idzie poszaleć :-)


Oli wysłałam Ci mmsa ze zdjęciem Franka w kombinezonie, ale chyba nie dotarł do Ciebie ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiula - dokładnie. człowiek musi sobie odpocząć. My wyjedziemy dopiero w wakacje, a może w maju na długi weekend, bo teraz nie ma kiedy. A kasiorka ucieka. NIc człowiek nie kupi a kasy nie ma 🤨

4 stycznia wracam do pracy 😞 Z jednej strony cieszę się, ale z drugiej nie chce mi się wracać. 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie Krociu rzuciłaś słuszną uwagę. Ja zastanawiam się już od kilku dni i chyba poczynię taki zakup, bo mój Franek to bardzo się męczy jak robi kupkę na siedząco (lipa bo pampers i kupa ciężko wychodzi) na leżąco gorzej, bo nie ma siły ciążenia, więc muszę go brać i trzymać w takiej półleżącej pozycji żeby pupkę miał między moimi nogami - wtedy tworzy się tam wolna przestrzeń tak samo jak w nocniczku. Podejrzewam że nauka jeszcze nie teraz, ale można powoli zacząć bąble przyzwyczajać do sadzania i oswajania się z nowym sprzętem :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kochane 🙂
Przepraszam, ze nie pisalam ale u nas straszna kolomyja. Laptop nam sie zepsul, jak na zlosc teraz przed swietami, wiec nie mam jak pisac. Teraz jestem u kuzynki, wiec szybciutko Was informuje o tym. Poza tym zwalila nam sie na glowe rodzinka meza i troszke jestem zla, bo mieli byc dopiero w srode, wiec moglabym wszystko sobie ogarnac, przygotowac na swieta, a tu sa juz 2 dzien, wiec tylko latanie kolo nich, bo nawet nic nie pomoga 😠 🤢 Na srode ma byc komputer gotowy, ale jesli bym nie dala rady wejsc to zycze Wam WESOLUTKICH, RODZINNYCH SWIAT 🙂
U Filisia juz wszystko dobrze 🙂 Ale nerwowo co sie najadlam to sie najadlam 😉
Buziaki Kochane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc kochane

asiulek dostalam slicznie franiu wyglada boski 🙂

ja nie odpisalam tobie bo podobnie jak ty tak mnie rozlozylo ze oddychac wczoraj nie moglam wieczorem myslalam ze pluca wypluje zreszta dzis nie lepiej , do tego tosia sie zarazila wczoraj o 20 poszla spac o 21:20 juz nie spala plakala na raczkach u mnie non stop z nosa to jej cieklo po same pachy , w koncu z mezem ja zabawilismy i kolo 2 zasnela i budzila sie co godzine srednio a wstala juz po 6 rano na dobre cala w tych smarkach i ja tak samo masakra normalnie jeszczeprzed samymi swietami i zamiast szykowac swieta to ja nie mam sily na nic 😞 i pewnie dzis lepsza nocka mnie nie czeka 😞

odzia doleciala 🙂 jeszcze mialam stresa bo oni lecieli wczoraj o 20 a w angli byli przed 00 a taka pogoda ale dolecieli szczesliwie 🙂

lece dziewczynki bo toska marudzi caly dzien i wogole przechlapane 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
krocia
ja po nocnik jade jutro bo pomalutku trzeba dziecko przyzwyczajac 🙂 slyszalam tez ze dziecko po roku jak nie widzialo wczesniej nocnika sie go boi i w ogole niechce nawet usiasc 🤨 wiec jutro jade po nowy zakup hihi

rozmawialam dzisiaj z lekarzem o chodziku i powiedzial ze mozna ale na krociotko bo zna duzo dzieci co przez chodzik zaczelo pozniej chodzic

martex
wesołych świat jakby cie juz nie bylo, tak wlasnie zastanawialam sie co sie dzieje ze ciebie nie ma, dobrze ze z Filipkiem ok 🙂

oli
biedna przed swietami tak sie rozchorowalyscie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beti - byłam z Julką na spacerku. U mnie dzisiaj było -2 więc nie tak źle. A mała sobie pospała na dworze. hihi 🙂

Kiedyś Sara do mnie pisała, że nie miała netu. Potem miała ale były jakieś problemy z brzuszkiem, strona jej nie wchodziła chyba (o ile dobrze pamiętam). A teraz to nie wiem, napiszę do niej później, jak będę pamiętała. ☺️

Oli - biedaku ty nasz. Kuruj się.

Beti - chodzik jest dobry na chwilkę tak jak powiedział Tobie lekarz. Czasami naprawdę "pomaga" coś zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja kupowac nie bede chodzika bo szkoda mi kasy na gora 2 mc , ale u tesciow jest chodzik chicco i teraz was zastrzele po moim mezu 🤪 :laugh: :laugh: czyli ma jakies 30 lat :laugh: :laugh: ale na taka chwile moze byc tymbardziej ze nie jest zly hahaha moj tesciu przywiozl go z wloch jak michu sie urodzil , tosia tez u moich tesciow spi w kolysce po moim michu z wikliny takiej ciemnej i ubrana jest w takie tam falbany wiecie jak to wyglada sliczna ta kolyska jest :laugh: :P oni wszystko maja no wozka tylko nie :laugh: :laugh: :laugh:

tez bym poszla na spacer bo u nas - 3 ale z tym katarem narazie sie nie ruszam moze w srode
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...