Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2009 | Forum o ciąży


gosiawilsonka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mroczi może coś nie tak zjadasz? Może jesz coś ostrego lub za dużo czekolady,? Albo coś na mieście? Ja jem wszystko gotowane bez smakowe i moja jeszcze odpukać nie miała ani jednej kolki.

A na 1 rok kupiłabym napewno paczke pamersów bo to sie zawsze przydaje, oczywiście dodatkowo do prezentu 🙂

Moja mała waży 3300, czyli przytyła 500 gram w ciągu 3 tyg. Jest nieźle 🙂 Też powoli ma chomisie 🙂
Wczoraj musialam odciagac mleko recznie do butelki bo mi tak zmasakrowala sutka... 😞 Ale dzis jest ok i dzis ju moglam normalnie karmic.

U nas w Katowicach paskudna pogoda, a ja chodze nadal blada jak trupik. Brzuch mi sie wciagnąl, i jest płaski jak za starych dobrych czasów....tyle że z paskudnymi rozstępami. naświetlam je lampą bioptron i są bledsze...jest róznica do tego co było 🙂 Zreszta w końu mam dziecko...a wszystkiego mieć nie można. Skończyła sie kariera super laski z krótkimi bluzeczkami i biodrówkami...może to i lepiej, spowaznieje troche 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania to normalne u dzieci. Możesz pomóc masując brzuszek, ciepłe okłady z pieluszki ( nagrzane żelazkiem, lub od pokrywki z garnka), noszenie na rękach ale tak jakby dzieciątko leżało na brzuszku-podobno dziecko ma lepsze parcie, w ostateczności termometr i wkładanie delikatnie i nie za głęboko do pupci- ale ja osobiście odradzam bo dzieckobardzo się uzależnia od tego i potem ma już problemy. My zaliczyliśmy pierwsze szczepienie, mała dostała 2 wkłucia z obydwie nóżki, żółtaczka i 5w1,narazie bez gorączki, nóżki bolą ale altacet w żelu napewno pomoże. Tak się żaliła dzisiaj babciom jaką jej krzywde robili:laugh: Waży 5420 więc ...chomiczki ładne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lilka też miała problem z kupką - nie robiła 3 dni i kawałek czopka glicerynowego pomógł. Ale dzisiaj znowu nic nie zrobiła... 😞 Poza tym tragiczny dzień dzisiaj - baaardzo marudna i nie dość że standardowo w dzień spać nie może to teraz co chwilkę się budzi 😞 Marzę o dniu kiedy skończą się jej problemy ze spaniem... A może macie jakieś sposoby, żeby dzidzia spała? Ona ziewa niesamowicie, czasem przyśnie i tak jakby się czegoś wystraszyła - rzuci rączkami dogóry i po spaniu - oczy jak 5zł... Czym to może być spowodowane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zanka takie rzucanie rączkami jest u niemowląt normalne to przechodzi z czasem. A co do spania to ciężko mi powiedzieć bo moja tez mało śpi. Za to muszę ją pochwalić bo ostatnio kładzie się koło 21-22 a potem budzi się o 2-3 i potem już rano 6-7. A w dzień mi pomaga smoczek ale nie chcę dawać za dużo. Co do kupki to u mnie też problem drugi dzień nic i też nie wiem co robić. Nie jem nic żeby mogło zaszkodzić. No tzn zjadłam ryż i podejrzewam że od tego ale i piję mleko surowe i jogurty jem i dalej nic. Jak dzisiaj nie zrobi to zadzwonię do położnej a za chwilę napiję się soku z jabłek może pomoże ehhh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
co do tych zaparc to moja 2 dni nie robiła, czopek pomógł no i teraz znowu wczoraj nie zrobiła wiec na wieczor nie wiem czy mam czopka zastosowac czy jeszcze poczekac bo niby dzieci na piersi moga nawet kilka dni nie robic... 🤢 wiec sama nie wiem... ale niby brzuszek odpukac jej nie boli i bączki puszcza ładnie wiec nie wiem jak to rozumiec a nie chce za bardzo tych czopków stosować bo moze się do niich przyzwyczaic i dopiero bedzie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejo 🙂

moja mała królewna tez ma problem od wczoraj kupki nie może zrobić 😞 masuje brzuszek i nic...

a do przespanych nocy to mam tak samo jak ziolka i monika102 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Willsonka moja tez na początku przy cycu zasypiała i nie było problemu 🙂 teraz jej się coś pozmieniało. W dzień zje i oczy jak orzechy i nie chce spać. Ale dziś wypróbowałam sposób chyba Guśki z tą pieluszką. 🤪 mała zasnęła w pół minuty około 10 troszkę wcześniej i śpi do teraz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zeby pieluszka przeszła zapachem mamusi 🙂tez spróbuje to moze nie bedzie chcial zeby go nosicGUSKA z tym termometrem probowalam,ale chyba za plytko a dalej sie boje 😞....
meczyliusmy sie z tym brzuszkiem wczoraj,nawet K w aptece był i kupil herbatke uspokajajaca po 1 misiacu z meliska...,ale w koncu troszke zrobil i zasnał,,,aha wiecie ogrzewałam mu brzuszek letnim strumieniem suszarki do włosow i od razu cisza!!!!a i profilaktycznie bede pila koper wloski,bo wczesniej pilam i bylo ok...jak juz zasnal to zaparzylam i wypilam,no i podzialalo,ale na mnie:P o 2 w kibelku wyladowalam...a co do spania to ja problemu tez nie mam,jak zasnie o 22 to po5 dopiero sie budzi ,o 7 zasypia i spi do10 🙂i ja razem z nim hihi.
wiecie kaprmilam przewaznie prawym cycuszkiem bo tak bylo mi wygodniej i teraz kurcze mam lewy duzo mniejszy masakra jak to widac!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Guska007 napisał:
madziatre moja też usypiała przy cycu, a teraz już żadko. Kupiłam leżaczek wydałam 145zł ale jest fantastyczny, najprostrzy bez żadnych bajerów. Kładę Antosie na nim daje jej pieluszke do rąk i na oczka i 2 min i śpi. Nie husiam ( chyba że płacze)ale ten leżaczek nie jest całkiem płaski, a moja mała lubi być troszkę wyżej.A no i czasem smoczek jak chce, a jak wypluwa to nic na siłe. Powiem wam że z tą jej pieluszką "to super sprawa.Moja rada Zawsze ją ma jak ją karmie w rękach i pod głową co powoduje że ma ona mój zapach i zapach mleczka. Dodatkowo bawi się nią przy cycaniu, i to samo robi jak zasypia bo przypomina jej się że to przy cycu też tak było.Ale głównie chodzi o zapach.Daje jej po prostu poczucie bezpieczeństwa i myśli że mama jest tóż obok 🙂Jeśli chodzi o czas spania to w dzień różnie, do południa śpi po 20 min, natomiast po południu dużo, bardzo często zaśnie 0 17 i przesyia do 22 i z kąpania już nici, tak jak dziś:laugh:
oj z ta pieluszka to u mnie tez tak było i jest nadal praktykowane .polecam 🙂a ze spaniem w dzien to ja wam powiem ze mój Wojtus duzo śpi.zwłaszcza na spacerze.albo na balkonie.wczoraj tak mu sie dobrze spało ze ie mogłam go dobudzic na cyca...a juz miałam jak balooony.bo w pracy byłam 😉za to dzis pobudka była juz o 5.00 rano 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laski a mam pytanie do Was, a mianowicie czy Wy już macie spokój z plamieniem i jak długo to trwało? bo ja myślałam że bedzie już koniec bo mało było wydzieliny i taka bardziej brązowa była jak na koniec miesiączki a od 2 dni pokazała mi się znowu żywa krew co prawda nie dużo no ale... i nie wiem czy tak ma być czy coś jest nie tak 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ziolka napisał:
Aaa Milcia Mam pytanie do Ciebie bo pewnie najlepiej będziesz wiedzieć. Co kupić na urodziny chrześniakowi który kończy 1 roczek teraz? CO najbardziej jest potrzebne albo po prostu jakie zabawki się kupuje itp?
kurcze to własnie zalezy czy to dziewczynka czy chłopiec.ale justiks pisze dobrze,najczesciej sie tak kupuje.my kupilismy Kamilkowi na roczek samochodzik taki jeździk.na którym sie siedzi i odpycha nużkami.ale dopiero niedawno zaczął sie nim interesowac.to tez zalezy od dzieciaczka.mój jest leniwy hihi.koszt to jakies 80zł.dziewczynce mozna tez wózio kupic...tak moja córa dostał na roczek.tylko taki spacerowy i do tego lale.no i te ciuszki tez fajna sprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monika102 napisał:
laski a mam pytanie do Was, a mianowicie czy Wy już macie spokój z plamieniem i jak długo to trwało? bo ja myślałam że bedzie już koniec bo mało było wydzieliny i taka bardziej brązowa była jak na koniec miesiączki a od 2 dni pokazała mi się znowu żywa krew co prawda nie dużo no ale... i nie wiem czy tak ma być czy coś jest nie tak 🤢
monia ja tez tak mam a juz 6 tyg. mineło a jeszcze nie byłam u ginekologa bo sie urlopuje 😠 tez sie zastanawiam czy wszystko ok,bo wczesniej szybciej przechodziło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...