Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2009 | Forum o ciąży


gosiawilsonka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Anusia86 napisał:
kasiulek85 napisał:
byliśmy dzisiaj pierwszy dzień na rehabilitacji! tyle tych ćwiczeń i zabiegów że głowa boli!
najgorsze to są te Vojty bo przy nich dzieci płaczą a raczej zanoszą się od płaczu a ja razem z moim synkiem 😞
ale wiem że to dla jego dobra i jestem silna! 🙂



Kasiulek, a co to za rehabilitacje? bo ja w temacie nie jestem... coś z maluszkiem? 😞




Tak Anusia mój Marcelek ma kręcz szyi prawostronny i dlatego chodzimy na rehabilitację żeby mu ten kurcz puścił!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Guska007 napisał:
cześć mamusie.Mnie zebrało przeziębienie 😞 katar ból gardła, tak sie boję że zararzę małą 😞 Na razie ssam jakieś tabletki i maść majerankową pod nos, ale czuje że z godziny na godzinę jst coraz gorzej 😞 Może macie jakieś sposoby, karmie dalej wiec Gripexy odpadają oj czuje że bez antybiotyku się nie obejdzie 😞


Hej Guska. Miałam ten sam problem, ale lekarka mojej córki powiedziała, że mogę brać leki heopatyczne (pijam syrop droseux i kupiłam jakieś krople do nosa) a na ból gardła można kupić chronchinaldin. Jest bezpieczny. Bynajmniej w końcu mi go poleciła pediatra która sama ma dzieci, w dodatku możesz pic mleko z miodem i czosnkiem (jeden ząbek czosnku dziecku nie zaszkodzi), herbate z miodem lub imbirem. A także robić sobie inhalacje z szałwi i rumianku.
Dziecko karm normalnie, tylko zakładaj sobie pieluszke lub maseczke na twarz by bezpośrednio na dziecko nie dychać. Moja przetrwała moja chorobę i męża chorobę. Ja po tuym co stosowałam powyżej wyzdrowiałam w ciągu 1 tygodnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laseczki 🙂widze ze kolejne chrzciny 🙂jakos szybko sie zbieracie,ja to nadal mam problem z chrzestnym.chciałam brata ale on nie ma bierzmowania a jemu sie nie chce robic 😞my bylismy wczoraj na kontroli u pediatry i Wojtusiowi jeszcze do konca nie przeszło,ma brac jeszcze syropek do konca tygodnia a wczoraj zadzwonili o szczepieie i chca zebysmy przyszli w piątek bo byc moze da sie juz zaszczepic .tylko troszke sie dziwie bo przeciez jeszcze ten syropek mam podawac....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, dawno mnie nie było, ale u nas bez zmian tzn. kolki, prężenie się i wieczorne dawanie koncertów przez Julcie, Ale jak już zaśnie kiela 24 to śpi do 7 😁. Co do szczepień to my już rota mamy za sobą, koszt 290 za jedną. dajemy 6 w jednym za 170 zeta i ostatnio pierwszy raz dostała pneumo. Co do temperatury po szczepieniu miała 37.9 i była tego dnia bardzo ospała, ale na drugi nadrabiała. Szczepiona była 2.10 i wtedy ważyła 5600 🙂. U mnie zaczeła sie szkoła, tak wiec możecie sobie wyobrazić co przeżywałam zostawiając Julcie samą z tatusiem pierwszy raz na tak długo. A jeśli chodzi o chrzciny to myśleliśmy o listopadzie, ale niestety nam nie wyjdzie wiec chyba poczekamy do wiosny. Staram sie was na bieżąco czytać, choć bywa to trudne. Tylko nie wiem czemu kasiulek chodzi na te ćwiczenia, musiało mi to gdzieś umknąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Uciekam bo już mój skarbeczek sie wierci. Trzymajcie sie mamuśki, do następnego 😁 A co do karmienia to ja prawie wcale nie miałam pokarmu i najpierw była dokarmiana, a jak skończyła 3 miesiace sama nie chciała, odwracała główke i sie darła w niebogłosy a jak dostała butle była cisza i tak już zostało. Nawet herbatki mlekopedne nie pomogły. dobra uciekam, buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laski..kiepdko z tym przeziebieniem mnie do tej pory zatoki trzymaja 😞a wczesnoiej wzielam duomox antybiotyk,bo przy karmieniu mozna wlasnie tez i ospen.Mały nadal kaszel i katar..bierze bactrim,elofen i sanosvit..ale juz tydzien a poprawa minimalna eh .u nas rotawirus 600 ,2 dawki dlatego zastanawiam sie czy to czy pneumo... w sumie powiklanaia w razie gdyby gorsze po pneumo...a za 6 w 1 placimy 170.jak widac w roznych miatsach rozne ceny 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam szczepienie 19,10. czyli w poniedziałek. W sumie 2 ukłucia. Jedna ta standardowa z meninokokami a w drugą nogę same pneumokoki, a do buzi rotarix i znów za free. Dzięki temu kupiłam małej bujaczek
http://www.allegro.pl/item760273828_fisher_price_lezaczek_bujaczek_2w1_0_18_kg_gratis.html

ma dziś dojść. Zobaczymy czy taki fajny. Kolory mi się spodobały 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bardzo fajne te leżaczki 🙂
Ania bidulo - współczuję z tym przeziębieniem. Ja teraz się strasznie boję bo u nas pokolei w domu każdego łapie jelitówka. Najpierw ja (na szczęście małej nie wzięło wtedy), później brat, teraz siostra. Strasznie się boję o Liliankę... 😞
A co do szczepienia to my zaraz się wybieramy, a później na rehabilitację. Dzisiaj taką lightową, bo po szczepieniu nie warto męczyć bardzo. Ale nie chce mi się wychodzić nigdzie z małą bo pogoda tragiczna jest!! Zacina śniegiem;( MASAKRA!! Jeszcze sama muszę z nią autem jechać 😞 Gdybym wiedziała, że taka pogoda będzie to męża bym w domu zostawiła...
Na spacery nie wychodzę z nią w taką pogodę bo się obawiam, że zachoruje, ale z drugiej strony, w takim układzie do wiosny wogóle z nią nie wyjdę, więc trzeba będzie ją trochę przyzwyczajać do takich warunków też...
Niestety dalej mamy problemy ze spaniem, a w zasadzie z zasypianiem... Żeby tak porządnie sobie zasnęła to czasem trzeba ją bujać w wózku 1,5h!! Wtedy można przestać bujać i śpi, a tak niestety tylko z bujaniem 😞 ehhh, ale wcześniej wogóle nie chciała spać, więc uznaję to za poprawę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie mam do Was pytanie.....jakim mlekiem dokarmiacie lub karmicie swoje maleństwa???? Ja kupiłam Nestle NAN 1...na początku Julka wypiła ze dwa razy teraz w ogóle nie chce pić językiem wypycha smoczek....woli cyca od butelki....od czasu do czasu muszę jej dać butlę, bo nie załatwia mi się sama 😞 , a dwa razy po spożyciu sztucznego mleka sama zrobiła dwa razy kupę...












Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do kupki to mam ten sam problem chociaż mała pije mleko z butli. Dzisiaj byłam na szczepieniu i pediatra powiedziała, że mam małej dać troszkę soczku z jabłek ale nie kupnego tylko sama robić. Muszę się wam przyznać że podaję Liliance już kaszkę - uwielbia ją! a moja kuzynka od 3 miesiąca dawała zupki córci i nic jej nie było 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Żanka napisał:
A co do kupki to mam ten sam problem chociaż mała pije mleko z butli. Dzisiaj byłam na szczepieniu i pediatra powiedziała, że mam małej dać troszkę soczku z jabłek ale nie kupnego tylko sama robić. Muszę się wam przyznać że podaję Liliance już kaszkę - uwielbia ją! a moja kuzynka od 3 miesiąca dawała zupki córci i nic jej nie było 🙂


Żanka moja bratowa dawała od 2,5 miesiąca i też dla jej dziecka nic nie było, teraz ma już roczek i kawał chłopaka z niego!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to tez nie zaciekawie .a to moje brzydkie włosy,nie moge na siebie patrzec!!!moze przesadzam ale juz sie chyba przyzwyczaiłam do ciemnych 😞 [img size=210]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/DSC02798jaaa.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...