Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej

Dodi współczuję. Nie załamuj się i nie denerwuj, to jeszcze nie koniec świata. Nie jesteś jedyną, która ma za krótką szyjkę. Niektóre kobiety też mają i jest wszystko ok. Nie musi to się skończyć porodem przedwczesnym. Najważniejsze póki co abyś stosowała sie do zaleceń lekarza. Główka do góry.

Ja też byłam dzisiaj na badaniu.
Mój szkrabek ma:
- waga 482 g
- obwód główki 198 mm
- obwód brzuszka 170 mm
- długość kości udowej 38 mm

Żadnych wad nie uwidoczniono, łożysko na miejscu, reasumując mój chłopczyk rozwija się prawidłowo 🙂 z czego jestem bardzo zadowolona.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dodi nic się nie martw napewno wszystko będzie dobrze, ja też mam łożysko na przedniej ścianie, ale nic o zakazie seksu nie było mowy, może tu chodzi o tą krótką szyjkę 🤨 🤨 ale Ty jak się czujesz, dobrze, nic cię nie boli?
Anitek widzę, że ostro lecisz z zakupkami 😉 już nawet pościel masz, a ja dalej w lesie, oprócz ciuszków które dostałam narazie zero zakupów, chyba to przez te przesądy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny
Dodi najważniejsze,że maluszek zdrowy a lekarze wiedzą co robić,Twój stres jest zrozumiały,sama ostatnio fazowałam bo mojemu małemu serduszko mocno zwolniło ale stwierdziłam,ze płaczem Mu nie pomogę, możemy tylko starać się zachować spokój i wierzyć w szczęśliwe zakończenie a tak bedzie 🙂

Co do łóżeczka to ja też mam i cieszy ono moje czy..heheh
wczoraj rozpakowałam karton ciuszków mojej córci jak była mała i duża część nadaje się dla małego,wyszła mi tego cała pralka,wyprane,wyprasowane,jeszcze przed porodem przepłuczę w płynie dla niemowląt i w zasadzie to już ciuszków nie muszę kupować choć nie wierzę,że się nie skuszę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mona zakaz seksu jest wlasnie w przypadku krotkiej szyjki lub w przypadku lozyska nisko polozonego tak jak w moim przypadku. Bo moja szyjka jest dluga ale lozyko przy samej szyjce no i stad ten zakaz. A Dodi zakaz ma ze wzgledu na szyjke...Lozysko na przedniej scianie to tez dobrze 🙂 tak samo jak i na tylniej lub na gorze 🙂
ja narazie czekam az sie podniesie w gore choc ginek zapewnia ze sie podniesie i nie powinno przodowac wiec czekam cierpliwie 🙂 Poscieli jeszcze nie mam :P to fotka lozeczka ze strony w necie bo lozeczko u mnie w domciu bedzie w weekend 🙂 ale Moj powiedzial ze je zlozymy i juz postawimy w miejscu w ktorym ma byc 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak to jest z tymi lekarzami, że czasami zamiast nas uspokoić to nas wystraszą. Mój też mnie nieraz wystraszył, na samym początku ciąży zamiast mi powiedzieć, że jest jeszcze za wcześnie żeby było tętno płodu, to powiedział mi, że nie wiadomo co będzie z ciążą, że założy mi kartę ciąży dopiero na następnej wizycie, poczułam się strasznie wyłam parę dni, do tego wynalazł mięśniaka i że mam dwurożną macicę, załamka poprostu 🤢 🤢 A teraz nie ma mowy ani o mięśniaku ani o dwurożnej macicy i wszystko jest w porządku. Zobaczysz, że na następnej wizycie nie będzie tematu i wszystko będzie ok. A swoją drogą to jak oni badają długość szyjki, ciekawe czy ja miałam badną? : 🤨 chocaż ostatnio badał mnie ginekologicznie, ale dosłownie 3 sekundy, nie wiem co to miało znaczyć, bo dosłownie włożył mi rękę i zaraz wyjął i powiedział, że wszystko ok, ale co to badanie miało oznaczać nic mi nie powiedział 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi_W lezakuj, odpoczywaj i staraj sie jak najmniej strachac! najwazniejsze, ze malutka ma sie ok. a szyjka w ostatecznosci zajma sie lekarze i podtrzymaja ciaze jak dlugo sie da 🙂) glowa do gory!

co do zakupow i zabobonow to nie dajcie sie zwariowac przesadom.
Ja na poczatku tez myslalam, ze kupie wszystko na ostatnia chwile, ale pozniej wzielam to na chlodno i przeciez jak ma sie stac cos zlego ( odpukac!!) to przeciez nie przez zakupy a poza tym chyba lepiej na spokojnie wszystko sobie wybrac, dopasowac teraz niz pozniej ganiac z wielkim brzuchem za piec dwunasta i sie stresowac, a z drugiej strony to tez nie wiadomo co bedzie dalej z ciaza i czy nas nic nie unieruchomi do porodu, wiec... 🙂)
ja juz jak pisalam mam prawie wszystko i jakos jestem spokojniejsza. 🙂

A wlasnie macie jakies doswiadczenia z fotelami typu sak, bo wlasnie pomyslalam, ze to moze calkiem fajnie sie sprawdzic w dalszej ciazy i do karmienia, ale nie wiem czy tylko mi sie aby nie wydaje 🙂)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech no z lekarzami tak jest moj tez na pierwszym usg powiedzial ze jeszcze nie widac pecherzyka i nie wiadomo co bedzie a ja chodzilam cale 10dni i myslalam ze wyjde z siebie 😞 a na ostatnim usg z ta pepowina gdyby mi nie powiedzial ze sie zniej szelki zrobily dziecku to ja nawet bym nie myslala o plataniu itd... a teraz caly czas jednak to w glowie jest 😞
Wy sie cieszcie w tym chorym kraju mozna pomarzyc o czyms takim jak leki na podtrzymanie przeciwko skurczom albo jak szew na szyjke...Urodzisz to trudno dziecko umrze to tez trudno...Na sama mysl mi ciarki przechodza...i modle sie kazdego dnia zeby moja szyjka dala rade i cala reszta rowniez...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny 🙂

Anitek fajne łóżeczko wybraliście 🙂
Dodi głowa do góry, wszystko będzie dobrze kochana 😘 Trzeba myśleć pozytywnie 😘

Ja z zakupem łóżeczka poczekam do grudnia wtedy kupię też wózek od razu 🙂 Malutka wariuje dzisiaj bardzo 🙂 ale bardziej się przekręca niż kopie 🙂
na HBO zaraz komedia jakaś się zaczyna, pójdę obejrzeć na poprawienie humorku 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jai_Ho napisał:
Ja mialam za kazdym razem badana szyjke macicy przez usg dopochwowe, normalnie widac taki kanalik na monitorze i go mierzyli ( dwoch roznych lekarzy robilo to w ten sam sposob). nie wiem czy ,,na palce" jest ktokolwiek w stanie ocenic dlugosc co do centymetra 🤔

To pewnie też mi badał wcześniej długość szyjki dopochwowo, tylko mi nic nie mówił, bo przecież po co tłumaczyć 🤢 zresztą dla mnie tylko najważniejsze zawsze było słowo ,, że wszystko jest w porządku" ja przeważnie zawsze patrzyłam przy usg na minę lekarza zamiast na monitor i wypatrywałam czegoś złego w minie lekarza, taka moja paranoja 😁 teraz już aż tak się nie boję, troszkę mi przeszło na szczęście. A może on ostatnio badał mi położenie płodu, czy główkowe tak jak napisał mi drugi lekarz co robił usg, cholera go wie 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek85 napisał:
Ech no tak jak mowie moj ginek mnie nie dotyka wewnetrznie bo odrazu plamie 😞 wiec czekam do nastepnej wizyty ale to dopiero w 29tyg ciazy...

mnie nigdy nie badał od początku ciąży, tylko usg, dlatego ostatnio się ździwiłam jak kazał mi na fotel wejść, ale może musiał odwalić prowizorkę, bo usg mi nie robił, bo parę dni wcześniej miałam robione u innego gina, a przecież za coś kasę musiał wziąść 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wizyte w szpitalu 3listopada ale nie na usg...ja nie wiem jak tak mozna gdyby nie prywatny ginek to nic bym nie wiedziala...Niby opieka ok ale przez cala ciaze zero bad ginekologicznego. Dla mnie to dziwne jest...
Ja na tej wizycie w szpitalu poprosze sama o usg, bo w karcie jest wpisane ze w 22-24tyg usg a po ostatniej wizycie kazali sie zapisac na usg na 22grudnia 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja chodzę prywatnie do ginekologa, ale nie wiem, czy powinien on badać ginekologicznie skoro co wizytę robi mi usg? chyba nie potrzeba? Czasami to mi się wydaje, że dla nich to wszytko jest takie logiczne, że nie trzeba tłumaczyć, z drugiej strony też jest moja wina bo mogę się zapytać, ale ja czasami, aż się boję pytać, żeby przypadkiem coś nie okazało się, że jest nie tak 🤢 i tylko odliczam te tygodnie ciąży, żeby to już był 34 tydz.
Też mam teraz wizytę 3 listopada 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malalena ja mam wizyte u mojej prowadzacej ktora jest lekarzem ogolnym a nie ginkiem (witamy w irlandii) no i do tego szpital co 4tyg a od 28smego tygodnia co 2tygodnie lekarz moj i szpital.
W szpitalu badaja krew mocz i pytaja jak sie czujesz ogolnie no i dowiedznia.
I tak jak Wam mowie usg mialam w 12stym tyg. a na nastepne jestem zapisana na 22grudnia a to bedzie moj 31tydzien ciazy.
Zero dotykania i zero badania dopochowewego. Aby moj ginek do ktorego chodze tylko i wylacznie prywatnie sprawdza, ale tak jak mowie ja ostatnio mialam plamienie po wymazie + dopochowywm ale mysle ze to raczej wymaz spowodowal to plamienie a nie to usg. Ale ginek nie chcial mnie dotykac bo mowi ze to lozysko jeszcze nisko i nie chce meczy znow ten szyjki. A z tego co widzial ze skorne usg szyjka byla ok...Jestem ciekawa co bedzie w szpitalu tego 3listopada bo wg karty jest wpisane usg 22-24tydzien, badanie dlugosci szyjki,tetno plodu,polozenie lozyska, ilosc wod plodowych...
Jak nie bedzie mi nikt robil usg to sie zapytam po kiego licha wpisuja w karte takie cos skoro nie robia badania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mona124 ja mam to samo...strach kazdego dnia o Dzidzie a jak ide na badanie to mysle co to bedzie. Ale np niektorych rzeczy lepiej zeby nam nie mowili np o tej pepowinie w moim przypadku...Przeciez nie byla oplatana wokol szyji mi sie wydaje ze ginek sie kapnal ze strzelil gafe i zaczal zmieniac temat bo tak to wygladalo...a mysle ze jak jest cos zlego no to wtedy mowia i tyle..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też chodzę prywatnie. Uważam, że chyba zdecydowanie bardziej powinien Cię badac niż robić USG. Ja miałam napewno wiekszą ilość USG niż powinnam ale to ze względu na ciążę zagrożoną. Na każdej wizycie lekarz mnie bada, tzn. sprawdza szyjkę macicy czy np. jest zamknięta. Sprawdza też macicę czy prawidłowo rośnie. USG nie mam na każdej wizycie.
Z resztą co lekarz to inne metody, ale jakoś nie wyobrażam sobie wizyty podczas ciąży bez badania ginekologicznego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mona124 napisał:
Malena, a masz robione zawsze usg, czy tylko wtedy lekarz bada Cię ginekologicznie? bo mój podobno badał dopóki nie kupił sobie usg 🤨


Ja nie mam zawsze robionego USG, choć gabinet mojego gina jest zaopatrzony w aparat USG.
WIesz co, tak szczerze to pierwsze słyszę, ze USG może zastępować zwykłe badanie ginekologiczne bo tak wnioskuję z tego co napisałaś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Masz rację Anitek niektórych rzeczy lekarze nie powinni nam mówić.
A znając mojego gina, to jakby było coś nie tak to odrazu by mi to powiedział....nawet niech się nie waży wypowiezieć nigdy tych słów 😆
Dokładnie Malena co lekarz to ma swoje metody, które najlepsze wolę nie wiedzieć i się niepotrzebnie nie denerwować, przecież wszystko jest ok 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...