Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dzięki dziewczynki, ale niestety przez te przygotowania Świąteczne nie ma za dużo czasu na odpoczynek 😞
a opuchnięta już troszkę jestem widzę po pierścionku ani drgnie, a był nr za duzy, a buty to tylko na cienką skarpetę ,bo o grubej mogę zapomnieć nie włożę buta 😞 a może i włożę z mękami ale nie zapnę zamka 😞
już bym chciała luty bo ta ciąża zaczyna być męcząca i jeszcze ten bolący kręgosłup, najgorzej jak rano wstaje i idę do toalety to zgarbiona jak stara babcia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam wtorkowo 🙂
W nocy nie spałam -Iwiokej z tego samego powodu co Ty czyli kłopot z NOGAMI 😠 U mnie oprócz tego,że puchną to pojawiła się na wewnętrznych częściach ud okropna pokrzywka,pół nocy piekło,swędziało aż mi się ryczeć zachciało bo nie śpię od poczatku ciąży a jeszcze pod koniec mam "pod górkę"
Jadę z tym jutro do gina a póki co zrobiłam prowokację czy to nie jest uczulenie na pomarańcze...zjadłam właśnie jednego i znow czuję swędzenie i teraz mam kłopot czy faktycznie czy się zasugerowałam...ehh 😠
Zrobiłam wczoraj bigos,dzis jeszcze podgotowuję dla pewności (grzyby) i pakuje do słoików.Pewnie dzis jeszcze zadziałam z rybami bo jutro pół dnia u gina znając jego powodzenie u kobiet będzie kolejka na pół ulicy 😉
Po robocie robię sobie spa:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamuski 🙂 !!! Moja noc dzisiaj byla beznadziejna. Poszlam spac o polnocy. A bylam strasznie zmeczona tylko ze nie chcialo mi sie wczesniej isc na gore do sypialni. Jakos zasnelam ale nie na dlugo. Po dwoch godzinach przebudzil mnie moj maly szkrab ktory wiercil sie okropnie ze az brzuch pobolewal!!! Wiec wstalam, poszlam siku,znow polazilam po domu i poszlam spac. Kiedy sie troche uspokoil i myslalam ze moge w koncu zasnac to dostal czkawki!!!! I po spaniu. Pozniej znow zasnelam ale nie na dlugo. o 4 rano znow czkawka niewiadomo po czym i znow po snie. I tak przemeczylam do 8. Jejku jak on od paru dni silnie sie wierci!!! 😲 To wszystko takie slodkie ale coraz bardziej ciezko 🙂

Mnie juz tez ciagnie skura a pempek juz nie jest plaski tylko odstaje jak antenka!!! 😁 🤪

Acha no i wzielam sie wkoncu za pranie ubranek. Wczoraj wieczorem pierwsza tura. Zaraz posciagam i lece wlaczyc nastepne. Nawet nie wiedzialam ze bedzie tego az tyle!!! 😉 :P Strasznie sie rozczulam przy tych ubrankach 😆

Jai_HO delektuj sie jak twoj maluszek spi bo moj mi brzuch rozniesie a boje sie ze tak sobie uklada pory ze w nocy nie bede wcale sypiac. 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maiha dzieki za link 🙂 sprawdze czy juz jest w sprzedazy taki gadzet.

ja juz chce luty!! moc widziec dziecko non stop i moc panowac nad swoim cialem jak dawniej 😞 a do tego mam wrazenie, ze te podstepne hormony znowu opanowuja mi glowe i dziwne mysli sie tworza i plakac mi sie chce... a najczesciej jak jestem szczesliwa. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
noo a u mnie barszczyk juz sie gotuje 🙂 Galarcik jest juz zrobiony tylko czeka na ostygnięcie, ozorek tez juz sie gotuje 🙂
Na obiadek mam rosołek taki szybki bo został z wywaru wiec problem z glowy :P

a mi jakos te hormony przeszly na szczescie ale jak bylam w szpitalu i sie dowiedzialam ze bez celu mam byc do poniedziałku to normalnie wyłam jak smok 😞 wiec moze nie dokonca nad sobą panuje 🙂

zaraz ruszam z tata do ikei po jakąs pierdołe do prezentu :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nikoś2010 napisał:
Witam wtorkowo 🙂
W nocy nie spałam -Iwiokej z tego samego powodu co Ty czyli kłopot z NOGAMI 😠 U mnie oprócz tego,że puchną to pojawiła się na wewnętrznych częściach ud okropna pokrzywka,pół nocy piekło,swędziało aż mi się ryczeć zachciało bo nie śpię od poczatku ciąży a jeszcze pod koniec mam "pod górkę"
Jadę z tym jutro do gina a póki co zrobiłam prowokację czy to nie jest uczulenie na pomarańcze...zjadłam właśnie jednego i znow czuję swędzenie i teraz mam kłopot czy faktycznie czy się zasugerowałam...ehh 😠


nikoś2010 ja miałam taką pokrzywkę dwa razy od początku ciążu. Zawsze na wewnętrznej stronie ud, to jeszcze zależy jak się drapałam - bo tam gdzie najmocniej tam się roznosiła, no i oczywiście im bardziej się drapiemy tym bardziej swędzi. Tak czy inaczej, ukojenie w swędzeniu dał mi krochmal, oprócz tego brałam wapno tylko już nie pamiętam dawki. Ogólnie po wapnie bardzo szybko przechodziło.
To wapno przepisał mi własnie mój gin, jakby nie przeszło miałam iść do dermatologa - ale przeszło dość szybko, więc problem z głowy.
Wapno w ciąży można spokojnie stosować.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jai_Ho Moj maluch tez byl taki spokojny ale w ostatnim czasie jakos sie zmienil i czasem mam wrazenie ze w nocy jak ja chce spac to on sie chce bawic 🥴

A co do tych hormonow to ja tez zauwazylam ze im blizej porodu tym dziwniejsze nastroje. Wczoraj pochwalilam sie mezowi ze odgarnelam troche sniegu na drodze przed domem. On spytal czy z drugiej strony tez(oczywiscie do zartow) a ja poszlam na gore i sie poplakalam. Fajnie co??? Pozniej musial wyjsc do garazu do auta a jak przyszedl to ja w najlepsze sie smialam i pieklam ciasteczka. No i stwierdzilam ze chyba mi odwala. 😁
A on cieszyl sie za mi przeszlo bo nie wiedzial o co mi poszlo. Ale co tam. Wszystko nam teraz wolno. Raz na jakis czas wolno 😉

O nawet teraz wypycha mi sie brzuch z kazdej strony!!! Ide wlaczyc pralke moze usnie na chwilke 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny, jakos nie zagladam do Was bo mój M.ma urlop i cały czas albo cos załatwiamy, albo spedzamy razem czas.

Nie moge nadrobic wszystkich postów Waszych niestety 😞
Ogolnie u mnie jakos leci, mała bardzo mi dokucza w nocy, wogole jakos chyba wiecej nie spi niz spi.

Dzis zamawiam dla niej łozeczko, a jutro ruszam do SMYKA bo są przeceny 50 % i sporo fajnych rzeczy.

Do teściów ruszam dopiero w wigilie rano, tak postanowilismy , nie chcielismy zwalac im sie od poeniedziałku, tym bardziej ze zostajemy chyba az do niedzieli .

Generalnie mrozik troszkę zelżał, dzis mam zakonczenie szkoly rodzenia i w sumie to wzszytko z newsów 🙂

zycze Wam i maleństwom milego dzionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nikos10 moze byc, ze masz uczulenie od cytrusow, ja takiego tez dostalam, ale fakt, ze nie moge przestac jesc mandarynek z pomaranczami na zmiane, ponoc w 3trysemestrze bardzo wzrasta zapotrzebowanie na wit.C wiec to chyba stad 🙂) a z uczuleniem walcze zapijajac te owoce wapnem lub mlekiem poprostu ( tez ,,gasi" swedzenie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małalena gdzies Ty się podziewała?
Dziękuję za rady-skorzystam bo to cholerstwo jest bardzo uciążliwe. Wszystko u Ciebie dobrze?
Jai Ho mnie też ciągnie do pomatańczy ale chyba sobie podaruję bo te nog tak swędzą,że można oszaleć!
Dziewczyny co do hormonów to zauważyłam,ze jestem teraz przy końcówce jakaś wrażliwsza i bardziej obrażalska 😮
Głupie to ale chyba normalne..ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nikoś2010 napisał:
Małalena gdzies Ty się podziewała?
Dziękuję za rady-skorzystam bo to cholerstwo jest bardzo uciążliwe. Wszystko u Ciebie dobrze?


Hej słońce 🙂

A wiesz sporadycznie siadam do kompa, jak już jestem to na chwilę i przeważnie wy naprodukujecie już tyle postów, że nie jestem w temacie, więc nie zawsze się udzielam 🙂 ale czytam.
Generalnie to siedzę w domu i od rana zawsze coś tam robię, sprzątam, piorę, prasuję, gotuję, czytam, śmigam po sklepach itp, itd. Potem padam i odpoczywam 😉 staram się być cały czas w ruchu i chyba dobrze mi to robi, bo póki co po za rwą kulszową i czasem spuchniętymi nogami to nic mi nie dolega z uciążliwych spraw fizycznych.

Obecnie jestem na diecie cukrzycowej 😞 niestety muszę wytrzymywać bez moich ulubionych ciasteczek i czekolady. No i tak będzie do końca ciąży. Cukier mam wysoki, no ale dobrze, że mam tylko dietę a nie np. codzienne wstrzykiwanie insuliny. Mam nadzieję, że nie będzie źle. Staram się przestrzegac diety, ale czasem się nie udaje :/

Co tam jeszcze u mnie, tak w skrócie: wózek już kupiłam, łóżeczko z całym wyposażeniem też. Ubranek też mam już sporo (mój mąż mnie non stop gania, bo co wrócę ze sklepu, to przemycam coś dla malucha) 😉 Jeszcze tylko parę pieluch tetrowych, kosmetyki no i wyprawka do szpitala dla mamusi, czyli majtki poporodowe itp. gadżety.

Wczoraj miałam USG, waga mojego maluszka z pomiarów to prawie 2 kg. Podczas badania miał otwarte swoje duże oczka, no i ma zajebiste usteczka, takie pełne i mocno zarysowane. Jajeczka było widać 🙂 więc od ostatniego badania płeć się nie zmieniła 😉 Wg tego USG termin na 13.02.2010 - jak będzie, to się okaże.

Reasumując czuję się dobrze i póki co nie narzekam, no po za małym faktem, że pół dnia spędzam na myślach co bym zjadła słodkiego, a tu dupa - nie można.

No to chyba na tyle w dużym skrócie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaana super!! 🙂
ide cos porobic bo ja nadal w szlafroku, wygladam jak maszkaron a chata jak po tsunami. do tego moje ,,ulubione" prasowanie sie dziwnie rozroslo do wielkiej sterty 🤢 , tak wiec do pozniej 🙂)

Malalena wszystkiego co najlepsze dla Ciebie i synka 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tak . Mialam juz tyle porobic to przesiedzialam ten czas ze znajoma na telefonie. 🙂 i jakos same zle rzeczy slysze.Jej siostra w Polsce ma straszna sytuacje finansowa. Tu swieta a ona nie ma od 3 dni co jesc.I 2 dzieci a maz beznadzieja. Mowie wam coa strasznego. Na dodatek miala dostac wychowawcze ale potrzebuje karte ciazy ktorej nie chca jej wydac a bez niej nie dostanie kasy. Dziwne bo co im szkodzi wydac karte???? Juz nie rozumiem tej polityki w Polsce. Lece tez cos ze soba zrobic bo maz niedlugo zdazy przyjsc a ja wygladam jakbym sie z grzebieniem poklocila a ubrana jak....... 😮 do pozniej mamusie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też mam stertę prasowania - ale na szczęście to lubię. Jeszcze z godzinkę poczeka i może się wezmę, bo jutro czeka mnie cały dzień pichcenia. Co prawda w domu wigilii nie robimy, ale zawsze trzeba zabrać ze sobą coś do teściów i rodziców. Więc jutro od samego rana na nogach, a jeszcze dzisiaj troszkę poleniuchuję.
A no i dzięki za ciepłe słówka 🙂

aaana Ty widziałaś włosy a ja u swojego brzdąca oczka i to prawie tak jak na żywo, tyle że czarno - białe.

Moja mama to jest pełna podziwu, że w dzisiejszych czasach to można tyle zobaczyć na tym USG 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...