Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki JaiHo zapisze sobie 🙂
co do wypuszczania po porodzie to w Holandii tez tak jest 🙂 wypuszczaja pare godzin po porodzie bo sa zdania ze w domu szybciej sie dochodzi do siebie no i wtedy polozna przychodzi codziennie przez tydzien 🙂 no coz wszystko zalezy od Ciebie jak chcesz rodzic 🙂 ja zdecydowalam ze bede rodzic bez ZZO...zobaczymy najwyzej mnie uslyszycie w Danii i w PL :P i w Niemczech :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no to super Jai_Ho ze wszystko jest okey 🙂 Dobrze że opieka tez rewelacja. Mi duzo dal pobyt w szpitalu bo w sumie pierwszy raz w zyciu leżalam na oddziale i wiem co i jak przynajmniej.Coprawda nie bede tam rodzić ale szpitala podobne do siebie 🙂

a ja sie zastanawiam czy z moimi cycuchami jest wszystko okey bo nic mi nie wylatuje 😞 ani sie nie sączy ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc dziewczyny 🙂

Udało mi się dorwać do komputera na chwilkę a już jutro przyjeżdża do mnie pan podłączyć mojego lapta do neta juhuuu 🙂
Dzisiaj prałam do końca ubranka dla Nadii, juto czeka mnie prasowanie..ehhh..chyba, że uda mi się na to namówić mamę 😉

Z rana jadę też badania porobić a w piątek do gina zobaczyć malutką 🙂

Klaudia mi również nic się z piersi nie sączy 🤨 suchutko..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no takie wieści to mi się podobają 🙂 Jai_Ho no gratulację zdrowego synka i tego że z tobą wszystko dobrze i że mozesz SN rodzić 🙂
Witaj CandyMonka czekamy na ciebie żebyś już byłą aktywna u nas 🙂
mi też się nic nie sączy a na USG piersi lekarz powiedziała mi że będę karmiła piersią 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale sobie pospałam 🙂
JaiHo super, że wszystko ok 😉
Mi z piersi też się nic nie sączy 😉 i prawie nic nie urosły, a bałam się że będę mieć cyce jak dynie:laugh: a teraz przy moim brzusiu wyglądają jak 2 małe cytrynki 😁 ale podobno urosną jak już urodzimy i pobudzi się laktacja 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się dzidzie dobrze ustawi do karmienia to nie powinno być problemu 🙂 Oby nauczyli mnie tego w szkole rodzenia hehe
Jak byłam jeszcze w UK to dostałam tam fajny film na DVD o karmieniu piersią, oglądam go co jakiś czas aby utrwalić sobie wskazówki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dzięki, za przypomnienie iwiokej dodam je do mojej listy..zupełnie o nich zapomniałam 🙂
trzeba też pamiętać aby dziecko głęboko chwyciło pierś nie tylko samą brodawkę 🙂 nasz sutek musi natrafić na miękkie podniebienie inaczej dzidzia będzie nas drażnić swoimi dziąsęłkami i podniebieniem twardym, a no i główka musi być odchylona do tyłu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzuszki

Ciesze sie ze z Ja iHo wszystko w porzadku 🙂

Co do starzenia sie lozyska ja tez tak mam w 32 tygodniu juz był II stopien, nie wiem czy to źle ale chyba cos za szybko.

Mi sie z piersi tez nic nie saczy, wydaje mi sie ze nie mam mleka 😞 czasem tylko widze na czarnym biustonoszu w miejscu sutków malusie biale plamki, ale takie kropeczki, a jak nacisnelam cycusia to nic nie leci 😞

Co do sutków to sprawdzała nam je doradca laktacyjny na szkole rodzenia i powiedziala ze mam idealne do karmienia, no ciekawe jak to bedzie 🙂 a jesli dzidzie sie prawidlowo przystawia do piersi to faktycznie mozna uniknac ran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JaiHo super ze jest wszystko ok!!!!!!!

To nadal jestesmy w komplecie ale patrzec jak zaczniemy sie sypac

ja juz kiedys pisalam, nie sie z piersi saczy od 24 tyg! ale moje cysie malutkie 😞 nawet nie moge dostac stanika do karmienia 😲 jakos bede musiala sobie poradzic

moj mezus wlasnie do pracy poszedl a ja zaraz wyciagam rzeczy mojej malej zeby przygotowac do szpitala i zaczac sobie ukladac w meblach 🙂 juz sie nie moge doczekac!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pan Granum ocenił stopnie dojrzałości łożyska czyli inaczej jego starzenia się, co ma bezpośredni związek z jego wydolnością, a więc możliwością prawidłowej wymiany pomiędzy matka a płodem. 3 stopień powinien dotyczyć ciąży 2 tygodnie przed porodem. Zbyt szybkie starzenie się łożyska w konsekwencji powoduje szybszy termin porodu.

Łożysko w miarę upływu czasu ciąży zmienia swą budowę, dojrzewa czy też, jak mówią niektórzy, starzeje się. Zmiany te polegają na odkładaniu się w tkance łożyska złogów włóknika i wapnia. Jest to widoczne w badaniu USG, w którym określa się stopień dojrzałości łożyska na I, II lub III, zależnie od jego wyglądu. To oczywiście bardzo niedokładny sposób oceny łożyska, jednak duża ilość złogów może pogarszać jego funkcję. Dokładniejszą ocenę funkcji, czyli wydolności łożyska, umożliwia badanie przepływów krwi w tętnicach pępowinowych. Ważna jest również ilość płynu owodniowego. Jeśli przepływy i ilość płynu owodniowego są prawidłowe, sam wygląd łożyska nie stanowi problemu i nie powinien być przyczyną wcześniejszego skierowania do szpitala. Warto jednak powtarzać co tydzień badanie USG

Nie ma chyba norm jak szybko starzeje się łożysko...to sprawa indywidualna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Najczestrza przyczyna starzenia sie lozyska jest to wlasnie palenie, przebywanie w pomieszczeniu z palacymi, wystepuje tez w chorobach jak cukrzyca ciezarnych, czy gestozie, ale z tego co napisalas nie masz nic takiego, poza tym usg wykazalo, ze dzidzia jest wieksza, czyli tak jakby lozysko tez naturalnie sie starzalo, trzeba sprawdzac, jak serduszko, jak ruchy, wszystko to daje obraz jak dzidzia sie czuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...