Skocz do zawartości

CzerWCowe wieDZmy 2009-----CIaGLe RAzEm MAmuSKI | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 521
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
GOŚKA TY WSTRĘTNA MAŁPO 😠 😠 😠 😠 JUŻ CIĘ NIE LUBIĘ :evil: :evil: :evil:CZY JA PISAŁAM,ŻE CHCĘ JECHAĆ DO TEGO HOTELU?????????????????????JA TYLKO NAPISAŁAM,ŻE GO OGLĄDALIŚMY O TAK Z CIEKAWOŚCI 😠 😠 W NOSIE MAM WAS PRZEŚPIĘ SIĘ W MOIM PEUGOCIE,PO PIWKACH Z TWOIM MĘŻEM BĘDZIE MI WSZYSTKO JEDNO GDZIE MNIE POŁOŻĄ:P :P :P :P :P HEHE OCZYWIŚCIE ŻARTUJĘ,BO WIDZĘ,ŻE CO NIKEKTÓRZY TU NIE UMIEJĄ CZYTAĆ I NIE ZNAJĄ SIĘ NA ŻARTACH :whistle: :whistle: :whistle:

SABINCIA WŁAŚŃIE O TEN HOTEL MI CHODZIŁO CO PISZESZ 🙂

KURDĘ JEDNAE TO NIE PASUJE,DRUGIEJ TO 😞

A MOJA MARUDA JUŻ OD 17 NIE ŚPI I WALCZY ZE SNEM 😠 WYKĄPANA,NAJEDZONA I MARUDZI,ŻE JEJ SIĘ TO NIE ZNUDZI TO NIE WIEM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziekuje bardzo 🙂
Cyce mam jak donice, ciezkie i przepelnione 🤢 Boli jak cholercia. Poza tym boli mnie krocze i siedziec nie moge, ale jest ok 😉

Uciekam juz, bo chce sie poprzytulac z moim mezem kochanym,3 dni wszitalu i nawet czlowiek nie mial czasu na przytulanki. Buzka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no sukienka faktycznie bomba, buciki też sliczne 🙂
Ewelinka nasz piękną córcie 🙂
Niebo ja czytałam że z tymi kupkami to indywidualna sprawa - a jak jest naprawdę to dowiem się w piątek bo na pewno będę chciała iść do lekarza i skontrolować wagę mojego żarłoczka

a dziś gadałam z Grzesiem i odkładamy chrzciny - nie chcemy już mieć w wakacje 😉 może wrzesień, czemu nie październik, może w święta tylko w które? a może sobie sama Rozalka pójdzie do chrztu hahaha a tak serio to o tym muszę porozmawiać z moimi rodzicami - to u nich mamy robić chrzciny i z wujkiem który jest zabieganym księdzem - kiedy będzie mógł ochrzcić naszą kruszynkę. Tymczasem dotarło do nas zaproszenie na chrzciny u bliźniaków 🙂 i znowu kłopot - co im kupić? macie jakieś pomysły co kupić 5 miesięcznym chłopcom? tylko bardziej użytkowego my np. dostaliśmy od ich mamy na wesele fajne żelazko i był to prezent w dziesiątkę - bo teraz się super przydaje, a Gosia nam sama powiedziała po naszym ślubie że ona dostała tylko pieniądze na wesele i dlatego nam kupiła rzecz 🙂 więc to chyba była mała sugestia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MÓJ MĘŻUŚ WŁAŚNIE PRZEGLĄDAŁ TRASĘ DO SZCZYRKU:P WIĘC JEST ZA WYJAZDEM 🙂OGLĄDALIŚMY TEŻ HOTELE W SZCZYRKU I JEST TAM JEDEN SUPER Z BASENAMI I JACUZZI ITP,ALE CANA 2-OSOBOWEGO 350ZŁ 🥴 I ZA JESSICĘ BYM MUSIAŁA JESZCZE 80ZŁ DOPŁACIĆ BO TYLE ZA DZIECI OD 4-12 LAT,A MALUCHY BY MIAŁY CHYBA GRATIS.NO I W CENIE ŚNIADANIE I TE BASENY I INNE ATRAKCJE 🙂

VELINKA ODE MNIE TEŻ KWIATEK DLA WAS,ALE MUSZĘ POCZEKAĆ JESZCZE CHWILKĘ,BO NIE MOGĘ DAĆ 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewelinko bosko,ze jestes juz w domku! zaraz lece na nk podziwiac Twoje malenstwo!!!

ja myslalam,ze do nidzicy pojedziemy na noc zamiast do szczyrku.....


Gos ja pierdziele! sukienka jest bombowa! i te buciki rewelka! jak super miec dziewczynke! bedziecie piekne!

ja chce mojego w taki jakis fajny stroj i kaszkiet na glowke a nie w becik 🙂 i chyba poczekamy do wrzesnia to Tymek juz bedzie wiekszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka7 napisał:
MÓJ MĘŻUŚ WŁAŚNIE PRZEGLĄDAŁ TRASĘ DO SZCZYRKU:P WIĘC JEST ZA WYJAZDEM 🙂OGLĄDALIŚMY TEŻ HOTELE W SZCZYRKU I JEST TAM JEDEN SUPER Z BASENAMI I JACUZZI ITP,ALE CANA 2-OSOBOWEGO 350ZŁ 🥴 I ZA JESSICĘ BYM MUSIAŁA JESZCZE 80ZŁ DOPŁACIĆ BO TYLE ZA DZIECI OD 4-12 LAT,A MALUCHY BY MIAŁY CHYBA GRATIS.NO I W CENIE ŚNIADANIE I TE BASENY I INNE ATRAKCJE 🙂

VELINKA ODE MNIE TEŻ KWIATEK DLA WAS,ALE MUSZĘ POCZEKAĆ JESZCZE CHWILKĘ,BO NIE MOGĘ DAĆ 😞


Anulka
nie szalej ,350zł to strasznie duzo wy tu na szczepieniach chcecie oszczedzac a ty takie drogie hotele oglądasz-żartuje ,ale czy to ważne gdzie sie spotkamy ,Radzia miała cos pomóc taniego znależc ,my chyba miałybyśmy o czym nawijac nawet na pustyni a ty chcesz na basenie dupę moczyć???? 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
velina super ze juz w domciu.
czy wy czytacie co pisałam nie pasuje mi termin a noclegi mam dwa gratis w klimczoku - bo pracuje w branzy hotelarskiej i mam karte pgh i mam do wykorzystania darmowy nocleg dla dwóch osób. wiec ja problemu nie mam i moge wybrac sobie hotel w polsce wiec mi obojetne gdzie pojade byle w miescie był hotel.
aLE PROSZE O ZMIANE TERMINU -MAM CHRZCINY.
NO I SUKNIA BOSKA A BUCIKI BAJECZNE WIEC MAM POMYSŁ SKORO GOSIA MASZ CXHRZCINY PRZEDEMNA A JA SUKNIE TEZ JUZ MAM TO ODKUPIE OD CIEBIE BUCIKI BO NIE MAM 😞 A BARDZO MI SIĘ PODOBAJĄ . cO TY NA TO?
JAK DLA MNIE W PIATEK 21 MOGŁY BYSMY SIĘ SPOTKAC A W SOBOTE POWRÓT DO DOMCIU BO W NIEDZIELE CHRZCINY?
ZROBIE FOTKE MOJEJ KIECKI-MADE IN usa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sabinka
spoko ,po chrzcinach wysyłam ci buciki 😘
a może zdazymy sie spotkac to dam ci osobiście



no mi piatek -sobota tez pasi:P
ewentualnie Anulka dojedzie w sobote rano,bo jej mezulek pracuje a ja moge tez zostac do soboty bo w niedzielę rano mam chrzciny u braciszka,i mój mąż jest chrzesnym, ale że to blisko to mozemy szalec do nocy więc tak jakbym była do niedzieli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WIDZE, ZE PLANUJECIE JUZ NA DOBRE TEN SZCYRK 😞((( NAS RACZEJ NIE BEDZIE 😞( NIE DACIE SIE PRZEKONAC NA MOJA NIDZICE MALPY WREDNE 😠 SMUTNO MI BEDZIE JAK WAS NIE ZOBACZE 🥴 VELI, WIATJECIE 🙂 ALE MASZ SLICZNA CORCIE !!! A JAKIE MA FULL LIPS :laugh: BOSKA JEST!
SUKIEMUSIE JUTRO ZLUKAM BO JUZ COS PIEPSZY FORUM I NIE WIDZE ZADNEJ FOTY 😠
MYKAM SPAC , DZIS WCZESNIEJ MI SIE UDALO UMYC WIEC SIE KLADE
BUZIAKI KOCHANE 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej. u nas kurde jak w kalejdoskopie..wczoraj fajnie, to dzis do bani. mala nam o 5 taki koncert dala, ze szkoda słów...w dodatku wycwaniła sie koza jedna, bo lubi jak ja nosic w pionie, z głowa na ramieniu. i musiałam tak ok 45min deptac po domu, zeby sie napatrzyła, uspokoiła i zasnęła...masakra.........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kfiat dla edidtd bo dzis pierwsza :P

poczytajcie sobie:
POŁÓG- trwa 6 tygodni, czas gdy organizm wraca do stanu sprzed ciąży

Zmiany połogowe:
1. Wczesne
2. Późne

Ad1.
a) zmiana cięzaru ciała (ok 6 kg mniej tydzień po porodzie)
-jeżeli już teraz ograniczymy dziennie 300 kcal (1 pączek 🙂 to co tydzień spadnie nam 1 kg,
- jeżeli przytyjemy nie wiecej jak 12 kg to w ciągu połogu wrócimy do poprzedniego stanu wagi,
-jeżeli przytyjemy 17-20 kg to po pół roku do roku zrzucimy wagę,
-jeżeli powyżej 25 kg to wrócenie do swojej wagi graniczy z cudem
b) skóa na brzuchu robi się pomarszczona
c) przebarwienia na skórze znikają w ciągu połogu pod warunkiem nie wystawiania ich na słońce
d) włosy po porodzie mogą nadmiernie wypadać i o ile nie jest to w jednym miejscu cały czas to minie samo, jeśli jest nalezy udać się do dermatologa
e) zmiany w układzie oddechowyh (im wyższa ciąża tym trudniej nam się oddycha), przez co mogą zmienić się rysy twarzy po częstszym i głębszym oddychaniu gdyż dzidzia potrzebuje 20% wiecej tlenu
f) zmiany w obrazie morfologicznym krwi (w ciąży podwyższa się poziom limfocytów), dziecko ściąga żelazo i organizm broni się i wtedy jest niższa morfologia
g) anemia w połogu (duża utrata limfocytów i czerwonych białek krwi)- w czasie połogu nic nas nie chroni od zarażenia się
h) gdy do dziecka zbliża się ktoś przeziębiony to nie zarazi go, a zarazimy się prędzej my
i) zmiany w układzie moczowym (w połogu dużo się siusia, ale rzadziej, w ciągu doby wysikujemy obrzęki, które zgromadziły się po porodzie)
j) zmiany w układzie pokarmowym (nie będzie zgag, zaparć, ale będzie się nam odbijaćSmile
k) cofają się zmiany w ukłądzie narządu rodnego (mięsień macicy staje się kilkudekowym), zaraz po porodzie mięsieć macicy obkurcza się tylko do wysokości pępką i możemy jeszcze przez połóg wyglądać jak w 5 miesiącu ciązy)
l) w ukłądzie sercowym także następują zmiany (szybsze bicie serca zmniejsza się w 6 t)

Ad 2
a) 2 godziny po porodzie jesteśmy obserwowane przez położne
b) krwawienie z dnia na dzień jest mniejsze
c) ważna jest gimnastyka bierna (przekręcanie się na łóżku co 15, 20 minut (2 godz. po porodzie) aby nie dostać zakrzepowego zapalenia żył
d) zaraz po porodzie należy zjeść posiłek i wyjątkowo może to być nawet drożdźówka lub batonik, coś co zawiera cukier ( wysiłek porodu jest taki jak byśmy pokonały 40 km maraton)
e) w ciągu 2 godziny po porodzie przystawiamy dziecko do karmienia (uczy się wtedy lepiej ssać z piersi)
f) z mniejszym krwawieniem jedzie się na oddział położnicy
g) 1szy raz z łóżka wstajemy po 6 godzinach (najpierw siadamy i 3, 4 minut siedzimy, gdy zrobi się słabo kłądziemy sie i próbujemy ponownie po pół godziny, a jeśli jest wszystko dobrze to kręcimy się wkoło sali i jeżeli się nic nie dzieje idziemy się umyć i podmyć)
h) 6 godz. po porodzie należy zrobi siusiu samodzielnie, gdy sie nie uda należy zgłosić się do położnej
i) po każdym siusiu i stolcu podmywamy się (żelem z kwiatu nagietka lub kory dęby lub żelem do hiegieny intymnej niezapachowym)- należy zacząć używać któryś z nich jeszcze przed porodem by potem nie okazało się ze uczula
j) po podmyciu można podejść do dziecka i zacząć przy nim coś robić,
k) w czasie 4 dni pobytu w szpitu obserwujemy:
- krwawienie z dróg rodznych (od 2 godz. po porodzie powinno być mniejsze), jeśli lecą duże skrzepy należy to zgłosić
- obfite krwawienie (gdy jest takie jak 5 razy najobfitsza miesiączka) nalezy to zgłosić
- brak krwawienia (musi być krwawienie po porodzie), jeśli nie ma to mogło dojść do zapalenia macicy lub po szyciu krocza nie został ściągnięty tamponik ze środka, należy to zgłosić,
- cuchnąca krew - gdy dosło do zapalenia śluzowej błony macicy (lekarz i położna mogą nas trochę wąchać wieć mamy sie nie dziwić i nie krępować)
- bóle w okolicy podbrzusza - obkurcza się mięsień macicy, można wziąc apap 3 x na dobę,
- bolesne krocze (przeważnie na 3 dobę)- nalezy odpowiednio siedzieć (można na dmuchanym kółku do pływania) lub można kupić 3,4 saszetki tantum rose, rzpuścić jest w pol szkalnki przegotowanej wody i przemywać krocze po siusianiu
- jeżleli szwy nie sa rozpuszczalne to aby ich sciagnanie mniej bolało należy je najpierw namoczyc,
- hemoroidy (u osob ktore maja problemy z zaparciami w czasie ciazy), mozna kupic przeciwbolowa masc neoeskulat (zawiera lignokaine), smarujemy i ok 2 cm wpuszczamy do pupy,
- wypróżnianie (na 3 dobę po porodzie należy koniecznie się wypróżniż i nie bać sie ze szfy pekną), gdy tego nie zrobimy dostaniemy czopek ktory działa po 15 minutach,
- przekrwienie oczu i wybroczyny (przeć z oczami otwartymi i otwarta buzią), gdy juz sie pojawią nosic ciemniejsze okulary gdyż razić będzie światło, a na wybroczyny mozna brać 3 razy dziennie rutinoscorbin,
- nadmierne pocienie sie (najgorzejw dobe po porodzie), pot ten nie jest przyjemny w zapachu, zalecane czeste prysznice i zmienianie koszul,
- depresja poporodowa(najczesciej w 2 dobe po i trwa do 4tej), ma ja okolo 70 % kobiet ( w czasie porodu spada hormon szczescisa;osoby najblizsze muszą pomóc, gdy tego nie zrobią leczenie odbywa się w szpitalu w Poznaniu i czeka sie 2, 3 miesiace na miejsce); kobieta jest płaczliwa, wszystko ją denerwuje, dochodzi do tego żółtaczka dziecka lub gdy rodzina odrzuca kobietę i interesuje się tylko dzieckiem,
- antykoncepcja po porodzie (środki chemiczne, prezerwatywy, dla karmiących piersią depoprowera czyli zastrzyk raz na 3 miesiace lub cerazette minipigułki bez hormonów, nie powodują szkód dla dziecka, można stosować już tydzien po porodzie, może pojawić się plamienie, minusem jest to, ze trzeba brac ja o stalych porach, poslizg dozwolony do 15 minut,
- krwawienie może zatrzymac sie po np 2 tygdoniach i przez kilka dni nie pojawiac sie, a potem znow sie pojawić, takie krwawienie jest dopuszczalne,
- jesli nie karmimy piersią to okres wraca po 6 tygodniach,
- gdy kończy się połóg to w następnym tyg nalezy udac się do ginekologa na kontrole i kontrolować się raz w roku!!!

CIECIE CESARSKIE
Połóg jest podobny do normalnego połogu:
1. Leżeć 16 godz. na płasko po znieczuleniu lędźwiowym (jak sie wstanie to powiklaniami sa migrenowe bole głowy)
2. Znieczulenie ogólne- po wybudzeniu mozna kręcić się (może być troche niedobrze i pojawić sie kaszel)
3. W 1 dobie nalezy miec ze soba pampersa dla dorosłych (krwawienie jest wieksze niz przy normalnym porodzie)
4. Leżymy z cewnikiem w 1 dobie jest wyciągany, proszone jestesmy o wstanie i przejście się (od razu nalezy sie delikatnie wyprostowac)
5. Środki przeciwbólowe dostajemy gdy potrzebujemy to należy o nie poprosić (bardzo pomagają)
6. Chodzić wyprostowanym.
7. Nici mają bardzi długi okres rozpuszczania (ok 2 lata), nie powinno się zachodzi w tym czasie w ciążę,
8. Zmiana opatrunków, w domu przemywać się wodą utlenioną na gaziku ( nie jodyną),
9. Gdy skóra zagoi się kupić maść przeciwko bliznom i masować okrężnymi ruchami 2 r dziennie (kontratubex)
10. Dieta
- w 1 dobie tylko kroplówka i woda niegazowana,
- w 2 dobie herbata gorzka, kleik na wodzie (3 razy dziennie)
- w 3 dobie kleik na mleku, bułeczka, mielona zupka, jogurt, sucharki
- w 4 dobie jemy normalnie
11. Wychodzimy ok. 5 doby po porodzie
12. Może być opóźńiona laktacja (3,4 doba)- nie były pobudzone receptory bo dziecko nie wychodziło przez kanał rodny,
13. W ) dobę kobiety te odpoczywają, dziecko zabiera się
14. W 1 dobie zaczyna się karmić dziecko
15. Brzuch wystaje znacznie dłużej niż po normalnym porodzie

Można zażywać VIBOVIT MAMA- uzupełnienie witamin (gdy już jemy wszystkie produkty można odstawić witaminy),
Gdy dziecko często się odparza należy zmniejszyć u siebie spożywanie kwasów!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jaaaaa 6 godzin po porodzie można wstać?? bez kitu ja wstałam jakieś 30 minut po, zresztą po godzinie musiałam przejść na część oddziału dla mam z dziećmi 🙂 zresztą jak wszystkie rodzące, fajnie było przeczytać - dzięki Sabinka 😘 i kwaiatek, a z tym że sie popieprzyło to wiem - wczoraj jak coś napisałam to to rzuciło na 2 stonę a posty na pierwszej miały czas dodano -12 miesięcy temu :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Moja Mała kręci się i je od 6 rano! zasypia na rękach i zaraz sie budzi gdy ją odłoże - no nie podoba mi się to
a w nocy chciałam zastrzelic Grzesiunia! wieczorem to on wyparzał wszystkie przedmioty Małej, zresztą on zaproponował jak wróciłyśmy do domu że w czajniku ma być ciągle przegotowana woda bo jest potrzebna i żeby w razie potrzeby nie trzeba było filtrowac i dopiero wtedy gotować - np gdy dziecko płacze, wiec przed nocnym karmieniem weszłam do kuchni i mnie wzięło na herbatkę ciepłą włączam czajnik i co po chwili poczułam straszny zapach - nie było ani grama wody!! - filtr puściutki dopiero pod kran. płukałam ten czajnik z pół godziny i któraś z kolei gotowaniu woda nie pachniała spalenizną i nie było w niej czarnych paprochów. masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...