Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

lala89 na pewno będzie dobrze na USG!
Mnie dzisiaj coś strzyknęło w dolnej cześci pleców jak zbierałam pościel i wyprostować się nie mogę. Nawet siedzieć mi ciężko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Przecież my mamy unikać stresów, a widzę, że najwięcej zdenerwowania to nam wizyty u lekarzy dostarczają 😉 Nie ma co przyciągać do siebie złych myśli. Raczej myślcie sobie czy Dzidzia ułoży się tak, że będzie widać jaka płeć, co tym razem uda się zobaczyć... Chociaż ja też przed każdą wizytą się denerwuje 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć BrzuChatki 🙂

kurcze ja wczoraj też miałam straszny dzień... tak duszno, że farta miałam, że do domu dotarłam, bo tam co tylko podniosłam się z łóżka to mi się robiło słabo... :/
zastanawiam się poważnie nad zwolnieniem bo boję się, że zrobi mi się słabo gdzieś na ulicy i się przewrócę, a to może źle wpłynąć na Bąbelka ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tak teraz leżakuje i śmigam po allegro, znalazłam już chyba komplet który będzie pasował i do dziewczynki i do chłopca. Cena też fajna bo jedynie 229zł, a W skład kompletu wchodzi:

1. Poszewka na podusię 40x60 cm (na ZAKŁADKĘ)
2. Poszewka na kołderkę 90/120 cm (na suwaczek)
3. Ochraniacz na szczebelki 30x180 cm (w zagłówku 40cm)
z wyoblonym zagłówkiem ochraniacza i pogrubioną górną krawędzią .
Ochraniacz posiada 9 długich porządnie przyszytych troczków
dzięki którym można go solidnie przytwierdzić do łóżeczka.
4. ELEGANCKI Baldachim z tkaniny(140x200cm) ALBO !!! PIĘKNA MOSKITIERA OSŁANIAJĄCA
CAŁE ŁÓŻECZKO WASZEJ POCIECHY.(150x420cm!
Długość naszego baldachimu nie pozwoli na ciągłe wpadanie tkaniny do łóżeczka,
oprócz tego jako jedyni obszywamy baldachim ozdobną falbanką .
5. Zawieszka(księżyc)1. ,aby Państwa maluszek
od małego ćwiczył wzrok a przy okazji żeby jego sen był magiczny.
6. Zawieszka(księżyc)2
7. Pościel wypełnienie - podusia 40x60 cm
8. Pościel wypełnienie - kołderka 90/120 cm
Warstwa zewnętrzna to 100% bawełna.
Wypełnienie poduszki oraz kołderki jest wyprodukowane z wysokiej.
jakości włókien poliestrowo silikonowych.
9.FALBANKA MASKUJĄCA
10.ROŻEK
11.PRZYBORNICZEK (KIESZONKI Z ZAKŁADKAMI)
12.DODATKOWA kokardka ozdobna do moskitiery lub baldachimu.
13.STELAŻ DO BALDACHIMU
14.PRZEŚCIERADEŁKO FROTKA



a w cenie 290zł, jest komplet ze spiworkiem, miekkim przewijakiem i zasłonkami.. ale tego nie potrzebuje wiec wydaje mi sie ze dzis po wizycie zamowimy ten pierwszy zestaw..

co myślicie? Mam sypialnie w kolorze ostrego pomaranczu i czekoladowego brazu, mysle ze tai zestaw bedzie pasowal bo maluszek poki co bedzie z nami w sypialni. Na roczek wyremontujemy mu pokoik 🙂 taki prezent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelby, ja mam dokładnie tak samo 😉 Tak sobie myślę, że przed obroną dowiem się, czy wszystko jest w porządku, to spokojniejsza będę... może... 😉
Aaagata, pogoda teraz mało sprzyjająca, a ciekawe jak dalej będzie... Skoro nie czujesz się najlepiej przez te upały, to może faktycznie na zwolnienie i największy gorąc w domu przesiedzieć...
lala89, z tego co się zdążyłam zorientować, to cena jest atrakcyjna 🙂 Nad kolorem podobnym się zastanawiam, bo właśnie dobry i dla chłopca i dla dziewczynki.
No i za 20 minut wychodzić muszę, a jeszcze się nawet nie ubrałam do końca... Ehhh... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamuśki 🙂
Miałam trochę do nadrobienia 🙂 Faktycznie upały straszne, a ja nadal chora 😠
Co do ruchów dziecka, to czasami cos tam poczuję ale się tym nie ekscytuję bo może to nie być to 🙂 Wolę poczekać 🙂 Ja wizytę mam na 22 czerwca i też może będę już wiedziała co kryje się w moim brzuszku 🙂
Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lala 89 mam pytanie - mogłabyś dać namiary na sklep, w którym można kupić taki pościelowy zestaw (oczywiście w necie)? Ja znalazłam podobny zestaw za prawie 300 zł...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeżeli macie taką możliwość żeby iść na zwolnienie ( warunki pracy tzn umowa itd ) to idźcie.Ja miałam umowę mieć do lipca, ale na początku ciąży dostałam plamień i w 6 tyg byłam uż na zwolnieniu. Dziecko było dla mnie najważniejsze, faktycznie troche się martwiłam co z moją umową itd. ale to przeciez chodziło o maluszka. A praca jak to praca, niby wszyscy wiedzą że jesteś w ciązy, a często o tym świadomie zapominają, u mnie tak było. Ja dostałam przed świetami wielkanocnymi jeszcze umowe do domu, przysłali mi na czas nieokreślony a nie tak jak się spodziewałam - do dnia porodu. Więc teraz jestem już spokojna, bo pieniądze są potrzebne, ale nie są najważniejsze, przeciez jakoś musimy sobie poradzić..


Mamy znajomych o zarabiają po 8tys.. mają malutkiedo synka i płaczą że dziecko kosztuje , żę nie mają kasy.. No tak, jak dziecko chodzi do prywatnego żłobka, ma wózek za 5 tys, i wszystko po prostu wszystko.. Jeszcze po żłobku spędza czas u babci, wiec babcia karmi itd, a rodzice odbierają go wieczorem. Masakra , nie rozumiem takich ludzi. Dziecko się nie urodziło jeszcze to kupowali mu maty które uczą liczyć.. ehh, szkoda mi tylko takich dzieciaczków bo później wyrasta to na rozpieszczone nie wiem co.

Też chciałabym dac dziecku wszystko - ale wszstko w swoim czasie. Na niektóre rzeczy samo bedzie musiało sobie zapracować ''np. stopniami w szkole itd''. Trzeba dzieciątko uczyć od początku a nie wszystko podać pod nosek i później płakać że dziecko robi z tobą co chce.

Ahh.. Ale to wina rodziców, że tak właśnie uczą już od najmłodszego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Krusyna napisał(a):
Lala 89 mam pytanie - mogłabyś dać namiary na sklep, w którym można kupić taki pościelowy zestaw (oczywiście w necie)? Ja znalazłam podobny zestaw za prawie 300 zł...

jasne, tzn ja znalazłam na allegro :
http://allegro.pl/posciel-14cz-90-120-baldachim-moskitiera-gratisy-i1633844020.html

i tu mam jeszcze fajny zestaw butelek z aventu i smoczek za 18zł komplet
http://allegro.pl/smoczek-avent-0-6-m-cy-butelka-260ml-125-ml-i1649707413.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmm no ja umowę mam na czas nieokreślony, ale pracuję bardzo krótko i jestem sama w biurze- nie ma mnie kto zastąpić :/ i tak z jednej strony chciałabym, żeby szef wziął sobie kogoś, żebym go przyuczyła i dopiero... sama nie wiem... boję się o Dzidziusia!!

a u Ciebie Lala89 to naprawdę porządnie się zachowali!! możesz sobie spokojnie siedzieć w domku i dbać o siebie i Dzidzię!!

a co do kasy... zawsze tak jest, że ci co mają dużo kasy narzekają, że im mało!!
ja wychodzę z założenia, że dziecku trzeba zapewnić wszystko co mu potrzebne do zdrowego rozwoju, ale bez przesady!! nie chodzi mi o to żeby na dziecku oszczędzać ale też nie kupować wszystkiego bez pojęcia bo dziecko nie umie później nic uszanować!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha... dzięki, bo ja weszłam na stronę producenta, ale on raczek sprzedaży detalicznej nie prowadzi. Z kolei podobna pościel jest też na stronie mamo-tato.pl, ale tam jest chyba nieco drożej 🙂

A co do dzieci i wychowania, to myślę, że rodzicom powinno tak po prostu na maluchu zależeć i już 🙂 Przecież jak się kocha, to się chce jak najlepiej, prawda??? A czasem to nawet lepiej, że babcia wychowuje - mam znajomą, która nigdy w życiu nie pracowała i niby poświęca się wychowaniu dzieci. Problem polega na tym, że jej 5. letnie dziecko zamiast mówić bełkocze i większość czasu spędza przed telewizorem ze słuchwkami na uszach, co żeby zmęczonej mamusi nie przeszkadzać... Całe szczęście, że mały od wrzesnia musi iść do przedszkola - przynajmniej się mówić nauczy. I widzicie - co z tego, że matka spędza z nim 24 h..... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wychowanie to trudna sprawa, trzeba dużo wiedzy, a przede wszystkim dużo chęci, miłości i cierpliwości

a największym problemem jest to, że rodzice nie chcą, albo nie potrafią tego dać swoim dzieciom, najczęściej patrzą tylko na siebie i na to, co dla nich jest wygodne (czyt. niech będzie grzeczne i nie przeszkadza rodzicom)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki ja lece zabić czas --> zakuupy..
Już nie denerwuję się tak bardzo, bo chyba czuję maluszka.. a to mnie przekonuje że wszystko jest dobrze. Zapytam lekarza czy to możliwe, żebym już w 16tyg czuła ruchy.. Ruchy (jak to brzmi) - muśnięcia delikatne.. Buziolki w brzucholki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęci posiadania... bo inni mają, bo to takie piękne mieć dziecko, które powinno leżeć i ładnie wyglądać 🙂

Najgorsze jest to, że później takie dziecko samo musi sobie z własnymi problemami radzić... Czuje się niechciane, odrzucone, więc jest niegrzeczne, bo chce zwrócić na siebie uwagę; najpierw rodziców, później przedszkolanek, aż w końcu nauczycieli w szkole... i jeśli po drodze znajdzie się mądry dorosły, który zauważy, że maluch nie jest zły (bo nie ma złych dzieci), tylko po prostu jest samotny, odrzucony, czuje się niechciany itd. to super, bo ma szansę, że ktoś mu pomoże. Najczęściej jednak takie dziecko kończy z łatką łobuza i już, niech sobie radzi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lala89 też jestem tego zdania co Ty. Ja twierdzę, że praca pracą, ale dziecko najważniejsze. Nie chcę być matką która tak poświęca się pracy, ze tracą to co w życiu najważniejsze... Wiesz jeśli zarabia się 8 tyś można chyba się zatracić....

Dobra ale mam stresa przed jutrzejszą kontrolą, śniła mi się wizyta u ginekologa... jak kładłam się na ten fotel ginekologiczny, i ze potem robili mi usg ale te usg wyglądało jak rentgen i widziałam, jakby flesz... Wcześniej jeszcze nie mogłam nogi oprzeć o tą podpórkę na fotelu.... koszmar jakiś- jejku jak ja się boję... 🤨



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dziewczynki się boję, że mój Bąbelek będzie rozhuśtany na rękach :/
co też nie jest dobrze :/
tylko jak się nauczyć tego żeby nie dyndać Bąbelka ciągle na rękach jak ja ono takie kochane, bezbronne, przytulaskowe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...