Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cherry napisał(a):
a posiew z pochwy ci pobrała na te paciorkowce i gronkowce??


nO WŁAŚNIE NIE!

Myślałam, że będę wczoraj to miała! A tu nic!
Dokładnie w których tygodniach się to badanie wykonuje?
Wanilia super cieszę się !
Ja się zapiszę do Madanowskiego na wizytę! Super z niego facet - dokładny i super specjalista!


nie wiem czy jest reguła kiedy się wykonuje - na pewno musi Ci pobrać na ostatniej wizycie przypadającej przed terminem - bez tego do szpitala Cię nie przyjmą... Z kolei koleżanka mi powiedziała, że pobierają na 2 tyg przed terminem, żeby jeszcze zdążyć w razie czego podleczyć antybiotykami... także wychodzi na to, że powinni Ci pobrać za jakieś 2 tygodnie jeśli dobrze liczę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Bulhakova napisał(a):
Cherry przypomniało mi się coś - jak mi pobierała cytologię i posiew to też mnie nie badała za bardzo bo powiedziała, że po pobraniu szyjka może być podrażniona. POwiedziała, że mogę nawet krwawić... może dlatego tak się zachowała?


Kochana ja sie nawet nie rozebrałam!
Położyłam sie na kozetce tylko i odsłoniłam brzuch do tętna!

Poprzednią wizytę miałam dwa tygodnie temu i nawet wtedy powiedziała że teraz to będziemy się częściej widzieć a tu taka dupa wczoraj 😮 😲

No chyba że tak jak mówię dwa razy z rzędu miałam kiepskie wyniki moczu i ona jest pewna że posiew cos tam wykaże i będę musiała przyjść w przyszłym ...

leukocyty mam na poziomie 25 WBCs/uL
podobnie ciała ketonowe 5 mg/dl

Nie powinno być obydwóch. To pierwsze może wskazywać na infekcję dróg moczowych. To drugie jest związane z cukrzycą,, zapaleniem nerek lub spożywaniem za małej ilości węglowodanów czy coś tam tak ona mi mówiła... więc czekam na wyniki 🙂

Ciała ketonowe mogą też wskazywać na zatrucie ciążowe ale ja mam niskie ciśnienie i brak innych objawów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobitki 🙂
u mnie dzisiaj DZIWNY dzien... caly czas spie 🙂 wstalam o 12.55 😮 😮 😮 😮 😮
a mimo wszystko po kawce poszlam spac dalej... i czuje, ze zaraz znowu usne...

a wczoraj chcialam Wam opowiedziec, jak przedwczoraj wieczorem zachcialo mnie sie... no wlasnie, mialam zachcianke wiec zadzwonilam do meza(ktory siedzial z moim bratem na dole) i poprosilam o chipsy thai sweet chili i do tego maliny i borowki amerykanskie.... 🙂 wiec pojechali do sklepu... 🙂
a wczoraj kolezanka opowiadala cos tam i powiedziala, ze jadla pomarancza - no i znowu... dzwonie do chlopakow (tym razem oni byli u gory 🙂) i poprosilam o maliny i pomarancze 🙂 a co dostalam????
pomarancze i chipsy... jak zapytalam mojego, po co chipsy kupil, to powiedzial "tak na wszelki wypadek" 😁 ale jak sie okazalo, ze malin nie bylo - oczywiscie placz... jak mnie to czasami wkurza... wiem, ze to smieszne, plakac, bo czegos w sklepie nie bylo, ale nic nie moge na to poradzic... i wiem, ze chociaz Wy mnie rozumiecie 🙂

no i tyle u mnie 🙂 teraz biore sie za nadrobienie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też chodzę prywatnie do ordynatora szpitala a wizyty mam co 3 tyg i z tego co wiem ktg dopiero jak nie urodzę w terminie. Miałam tylko 2 usg a kolejne dopiero w 36 tyg. Z kolei badanie na fotelu za każdym razem, nie wyobrażam sobie zeby mnie nie zbadał, bo byłabym niepsokojna co z szyjką i czy nie ma jakiejś infekcji. Na szczęście do tej pory wszystko ok.

Co do wymazu to na szkole rodzenia mówili że pobiera się mniej więcej miesiac przed terminem ale wyniki są szybko więc mogą robić później. Jesli coś jest nie tak to pewnie dzwonią i wzywają na wizytę żeby podleczyć.

Idę jutro po 3 tyg i też nie wiem czy będę miała już pobrany ten wymaz i usg czy dopiero 4 listopada. Możliwe że to będzie już ostatnia wizyta przed porodem, wiec naprawdę nie wiem, ale o wszystko jutro wypytam. Moze da się przekonac na to USG bo wg usg to już będzie 35 t.c. a ja nie znam wagi dziecka no i tylko raz usłyszałam płeć, a chciałabym żeby się potwierdziło jeszcze przed porodem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry a co ja mam powiedzieć, ostatnie usg miałam w Polsce 26 lipca, a na paciorkowca nie biorą tutaj wymazu, przynajmniej jak nie ma wskazań, a skąd mam wiedzieć czy nie mam wskazań, jak nawet mnie nikt o to nie pytał...pójdę za półtora tyg do położnej to sama się zapytam, bo powiem jej , że w Polsce to badanie wykonuje się każdej ciężarnej!

A ja właśnie wróciłam ze sklepu i zapełniłam całą słodyczową półeczkę 🙂...teraz się cieszę, a później pewnie będę płakać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
yenefer - a kiedy dokladnie masz wizyte?? bo ja nastepna mam w 34 tyg czyli w nastepny czwartek 🙂 ciekawe co mi powie... tez zapytam o jakies dodatkowe badania, bo jak czytam ile tu kobitki maja roznych badan, to az mnie skreca... bije sie, ze moge cos miec, a oni nic o tym nie wiedza, bo niby skad? a najbardziej boje sie, ze moze cos z szyjka jest nie tak, ze moze nie powinnam z mezem... 😁 a ze chcice mam straszna, to nie powstrzymuje sie, bo niby skad mam wiedzec, ze nie moge??
i nie rozumiem dlaczego ani razu nie ma badania ginekologicznego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane,

Jestem na chwilkę bo czuję się kiepsko, nie wiem ale dzisiaj to już mi nawet Nospa na te bóle nie pomaga, jedynie po końskiej dawce magnezu forte jaką sobie zafundowałam sama było lepiej.

Nie są to żadne skurcze od tylko takie bóle jak na okres. Jutro o 15 mam ginekolog bylebym wytrwała do tego czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
Kochane,

Jestem na chwilkę bo czuję się kiepsko, nie wiem ale dzisiaj to już mi nawet Nospa na te bóle nie pomaga, jedynie po końskiej dawce magnezu forte jaką sobie zafundowałam sama było lepiej.

Nie są to żadne skurcze od tylko takie bóle jak na okres. Jutro o 15 mam ginekolog bylebym wytrwała do tego czasu.



dasz radę kochana dużo odpoczywaj i daj znać co lekarz powiedział
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To koniecznie zapytaj, ja spytam potem swojej, wizytę u położnej mam 24 października w 36 tyg. , czytałam, że ten paciorkowiec jest niebezpieczny dla dziecka, czy oni się tu tego nie boją? Ja już sama nie wiem...a badania ginekologicznego też nie miałam...to norma tutaj! Dlatego idę do tego Polaka! Jedynie to co mnie cieszy z ciąży w UK to warunki szpitalne i opieka podczas porodu...no i te wszystkie fajowe sklepy z rzeczami dla dzieci, darmowe szczepienia i car booty , gdzie za bezcen można obkupić dziecko w piękne firmowe ciuszki! Jednak reszta pozostawia wiele do życzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...